Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HXY


HXY
addikt

Az OptiPlex nem a "bemegyek a tecsóba, és megveszem amit az eladó ajánl" típusú embereknek van... Így eleve nem értem, hogy minek kellett ilyen képet csinálniuk.

(#2) vanye


vanye
senior tag

Kezet lehet fogni az Apple-lel... :C Erre a f@szságra amúgy mi szüksége a Dellnek? Nem fogynak megfelelő ütemben az IPS-panellel szerelt monitorok? Az a bajuk, hogy a "tudatlan" többség még mindig a TN-t veszi?
Szánalmas... Annak ellenére, hogy a Dell kimondottan jól csengő brand.

Stern des Südens!

(#3) ArchElf válasza HXY (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem egy OptiPlex volt otthon - 8 évet kiszolgált (hármat munkahelyen, ötöt otthon) és nyáron ment a kukába (alaplaphibával sajna).
Mondjuk a képet én sem értem - bár egyértelműen nem nekünk készült, hanem az USÁba...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#4) Ptech


Ptech
őstag

Megnézték mekkora az a maximális bullshit mennyiség, amennyit el lehet adni a júzernek. Ez most nem jött be. Pedig a dell tényleg nem arról híres, hogy ennyire átlátszó butítással próbálkozott volna.

(#5) dabadab válasza vanye (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Nem fogynak megfelelő ütemben az IPS-panellel szerelt monitorok?"

Elolvastad egyaltalan a cikket, vagy legalabb megnezted a kepet? :D A ket kepen ugyanaz a monitor szerepel (egyebkent valamelyik TN-es modell, az IPS-eseknek mas talpa van), az allitolagos kulonbseg a GPU-ban van.

DRM is theft

(#6) vanye válasza dabadab (#5) üzenetére


vanye
senior tag

Köszönöm kérdésed, olvastam. Ez mindösszesen kekeckedés volt a részemről. De igazad van: kb. annyi koherencia volt a kommentem és a hír között, mint egy standard VGA és a Dell fotosoppolt képe között. ;]

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Hehe, hát ez tök jó :DD
És "véletlenül" pont a high-end GPU-s felszeretség mellé esett az éles, kontrasztos telített színű kép, a low-end mellé meg a gyenge, csúnya kép.

Erre jön a szöveg:

"Sosem akartuk félrevezetni a vásárlóinkat..."

Hát persze! :D Akkor ez mégis mi volt? Puszta véletlen? Véletlenül valaki photoshoppolt egy butított, homályosított halványított képet, amit pont a standard-hez kellett berakni :D
Áááh hát hol látszódik itt a szándékosság? Ugyanmár...

szerk.:

Legközelebb mi lesz? Bevásárlóközpontban az olcsó almára kis kukacokat rajzolnak? A drágábbat meg kivakszolják hogy csillogjon? :D

[ Szerkesztve ]

(#8) dabadab


dabadab
titán

Egyebkent most mar sajnalom, hogy nem a Dellhez mentem marketingesnek, nekem (egy logoutos cikk illusztraciojakent) sokkal jobbat sikerult alkotnom a temaban:

:P

DRM is theft

(#9) ArchElf válasza dabadab (#8) üzenetére


ArchElf
addikt

Én inkább a rossz videokarit váasztanám - az élethű túl élethű :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10) Ptech válasza ArchElf (#9) üzenetére


Ptech
őstag

;]

(#11) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Ejnye de rosszindulatúak vagytok... :DDD

Lehet a képen egy 3D alkalmazás van ami egy GUI asztal mutat egy játékban amit a GPU-s változat a monitor natív felbontásában tudd futtatni és amiatt élesebb.

Ha kapok egy állásajánlatot a Dell-től megérte kommentelnem. :DD

(#12) ddekany


ddekany
veterán

Vajon legalább a bal oldali konfigurtáció DSUB-os, a másik meg DVI-s/HDMI-s volt? Mert az analog és digitális jáltvitel esetén legalább van valami különbség (ami persze egyáltalán nem látszana ekkorában), de két digitális kimenet között semmi sincs, tök mindegy milyen brutál az egyik videókártya.

Amúgy ilyen alapon ugyancsak el lehetne meszelni minden monitorgyártót, amilyen 100%-osan üvöltően kamu képeket tudnak mutatni a monitor képességeinek demonstrálására...

[ Szerkesztve ]

(#13) Ptech válasza ddekany (#12) üzenetére


Ptech
őstag

Ha megnézed a két képet, látszik az is, hogy a jobb oldali a monitor kávája is feketébb, így elég egyértelmű, hogy a két kép valójában egy és ugyanaz, csak a bal oldalin levettek a kontrasztól, szaturációból, és kapott egy elmosó filtert.
Persze mindezt véletlenül, nem a vásárló megtévesztése miatt ;]

(#14) vanye válasza Ptech (#13) üzenetére


vanye
senior tag

Ez a mű a "Hogyan érjük el legegyszerűbben, hogy a vásárlók erősebb videokártyát vegyenek?"-elnevezéssel, Dell-munkatársak számára kiírt pályázat díjnyertes alkotása.
John valszeg két izzasztó fénymásolás közben dobta össze.

Stern des Südens!

(#15) Ptech válasza vanye (#14) üzenetére


Ptech
őstag

Bár most valószínűleg ugrott az előléptetése a Marketing Bullshit Manager pozícióra.

(#16) vanye válasza Ptech (#15) üzenetére


vanye
senior tag

Bár ha szerencséje van, legalább beíratják valami haladó Photoshop-kurzusra.

Stern des Südens!

(#17) hemaka válasza ArchElf (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Oda meg kell is, simán elhiszik, hogy ennyivel jobb. :D

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Örülhettek neki, hogy a olcsóbbik verziónál nem fekete-fehér a kép.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) HXY válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


HXY
addikt

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.