Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Hát verd a fejüket, esetleg fogyasztóvédelemi felügyelettel kis fenyegetés, szemmel csúnyán nézés :(
Azért ne hagyd annyiban. Ez tényleg vicc. Tudom te nem nevetsz :(
Remélem megoldódik a próblémád. Egy szurkoló már van :)

(#2) Sefter


Sefter
veterán

az utóbbi 10 évben nem láttam használható HP terméket...nyomtató-notebook-digitális fényképező mind hulladék... :(

Psn ID: sefter_hun

(#3) Eszleny válasza Sefter (#2) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Akkor te nagyon peches vagy. :(

(#4) zdanee


zdanee
őstag

Nekem is volt hasonlo problemam. Erre varjal gombot: hpq nx7010 noti, talan benne volt az elso 5 15.4-es modellben. Gyonyoru konstrukcios hiba: az alaplapot a keszulekhazba rogzito csavarok egyike elnyirja a videokartya csatlakozasat, sot idovel konkretan megrepeszti az alaplapot, mivel a keszulekhaz nem elegge merev a 4.3-as aranyok eltolodasa miatt. Szoval az en alaplapom is elnyirodott 1 ev alatt, hiaba bantam ugy a geppel, mint a himestojassal, gari, szerviz, csere. Ha mar ott voltam, kicsereltettem az akkut es a TFTt is (1 subpixelhiba). Megjegyzem, ez utobbit a HPszerviznel nem tehettem volna meg, szerencsere uzlet sajat maga kezelte a garanciat. Ujabb egy ev es meg egy kicsi multan a hibak ismet felbukkantak, a gep nem ismeri fel a videokartyat, lefagy, kesobb a merevlemezt es a memoriat, sot a hangkartyat es az USBt is dobalja, egyertelmu jelekent annak, hogy a repedes kezdi elerni a 3cm-es hosszusagot. Gari nincs, mese sincs, ment a gep a HPszervizbe. Uj alaplap uszkve 80eFt, csakhogy mivel a modell mar regi, bontott alaplapot fogok kapni (!!!). Tessek? Marminthogy kiveszik az en szar alaplapomat es beleraknak egy masik szar alaplapot? He? Termeszetesen nem kertem, inkabb elkezdtem uj, bontatlan alaplap utan kutatni, vegul egy honap utan egy maganszervizben raakadtam, ugyanugy 80eFt, de bontatlan zacskos, vidkarival egyutt kapom, es van ra fel ev gari. 1 ev jobb lenne, de usse pitvar. Ekkoriban a hasonlo teljesitmenyu gepek meg mindig 200 korul jartak (es akkor meg nem volt bennuk vidkari), ugyhogy belevagtam. A gep 2 het alatt elkeszult, es az eddigi tapasztalatokbol tanulva mostanton kerulom azt a szituaciot, hogy a gephaznak meg kelljen tartania a sajat sulyat, kapott egy meretrevagott deszkat maga ala (beepitett egeralatettel). A masinat most apamek hasznaljak, ezuttal mar joval tulleptuk a megszokott 1 evet.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, én már javítottam pár laptopot.
PL. azokat amiket én használtam / használok.
Nem olyan nehéz, neki lehet állni otthon, csak óvatosan. :-)

A mostani HP (!) --mben kijelzővilágítást cseréltem mikor megvettem (nyilván potom pénzért :-) ). Azóta OK.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) DarkGubi válasza Sefter (#2) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Ugyan, nekem van egy HP iPAQ PDA-m, és, ... , HP.
De legalább nekem nem a hardverrel volt gondom, hanem a szoftverrel.
A típusa hx2490b, azaz Windows mobile 5 volt(!) rajta. Volt, mert a hp úgy elszúrta, hogy ha egy SD kártyát bennhagyunk a SD kártya nyílásban és kikapcsoljuk, akkor a PDA magától leszívja (kisüti) az aksit és lefagy. Ezt a HP elméletileg megoldotta, gyakorlatilag nem.
Én ezt úgy oldottam meg, hogy nem hivatalos WM6-ot raktam fel. A garancia ugrott, de megérte.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7) HENE válasza Lars (#1) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszi a szurkolást! :) Sajnos a fogyasztóvédelemmel nem sokra megyek mert, a HP minden alkalommal vállalta, hogy megcsinálja, de nem sikerült nekik. Menni fog egy levél az amerikai HP-nek is. Szeretném minél nagyobb nyilvánosságra hozni a HP hozzáállását. Ezért aki olvassa, nyugodtan adja tovább a történetet.

(#8) HENE válasza zdanee (#4) üzenetére


HENE
aktív tag

Meg tudnád adni a szerviz elérhetőségét priviben?

(#9) (Kolombusz) válasza Sefter (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én sem.

(#10) venember83


venember83
nagyúr

Jó lenne tudni, milyen notiról is van szó, ha már egy hardver oldalon lennénk... :U

(#11) Retro11 válasza (Kolombusz) (#9) üzenetére


Retro11
senior tag

Biztosan valami bug vagy feature, de nekem a HP nx9010 3,5éves korában is tökéletesen működött.De lassú volt már és eladtam.Ma is gyönyörüen működik.

venember83: Mennyire igazad van:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) HENE válasza venember83 (#10) üzenetére


HENE
aktív tag

Bocsi, igazad van: HP nx7010 1.8 GHz, 1GB RAM, 15,4" WSXGA+ 160 GB HDD (ez már upgrade)
Bár szerintem ez a HP Márkaszerviz tevékenységét nem befolyásolja...

(#13) Lars válasza HENE (#7) üzenetére


Lars
őstag

Volt már itt valaki, akinek problémája volt a HP-vel, szerintem próbáld vele felvenni a kapcsolatot. A kisebb cégek sokkal korrektebbül oldják meg a szervízelést. Jó lenne ha összekapnák magukat. Mondjuk én nem vagyok különösebben nagy tisztelője a márkának.

(#14) chriscc válasza Sefter (#2) üzenetére


chriscc
csendes tag

PDA-k is egy zsák fos :K :K :K

Gigabyte P35-DS3R, Core2Duo E6550, 2x1GB Kingmax DDR1066, 500gb sata, MSI 8800GT OC, Logitech MX Air

(#15) zdanee válasza chriscc (#14) üzenetére


zdanee
őstag

Azert a Jornada 720 ott volt/van a szeren. 8 eves de meg most is 12 orat bir a gyari akksi.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#16) DarkByte


DarkByte
addikt

Totál elbizonytalanodok mostmár. :( Eddig úgy tudtam a HP márkaszervíze az egyik legjobb Magyarországon, erre itt ez a történet. Notikat nézegetek, eredetileg Acer-t akartam, utánna a sok rossz hír hallatára elkezdtem HP-ket nézni, de úgy tűnik ha nincs szerencsém mindenütt beüt a krakk.

[ Szerkesztve ]

(#17) t72killer válasza HENE (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, koppintsanak már rá erre a csavargó K-€U bandára. USA-ban ha 3-adjára viszed vissza a gépet BÁRMILYEN okkal, az egészet cserélik, nincs visszakérdezés.

Kértél amúgy teljes cserét, amikor szervizgaris volt?

#4: megilyeszt ez a VGA-csati vs csavar dolog... nemsoká érkezik a HP notim (3év garral szerencsére, és business-line), megnézem a bélését.

Hol kaptál alaplapot? ez engem is érdekel, nem javítási, hanem inkább upgrade szempontból. Kibelezem a mostanit és csinálok bele egy c2D rendszert:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) zdanee válasza t72killer (#17) üzenetére


zdanee
őstag

A csavaros konstrukcios hiba tudtommal a kesobbi modellekben mar ki van javitva, az nx7010 volt a HP egyik elso 15.4-ese, nem vot tapasztalatuk vele, a haz gyakorlatilag egy hagyomanyos 14-es konstrukcio - megnyujtva, ezert nem elegge merev, es a csavar kozepen elnyirja az alaplapot. Ami a belso upgradet illeti, nem sok mozgastere van az embernek, ugye PentiumM-bol C2D minimum alaplapcsere, de akkor meg ugyanolyan hazba valo c2d-t talani nem kis mutatvany minden kis butyok ott legyen ahol kell, plusz meg a nem integralt vidkarik is csak a sajat alaplapjukkal mennek (ati x1400-at nem fogod 8400gsre cserelni, meg ha a meret es csatlakozo es minden stimmelne is), es akkor meg nem is beszeltunk arrol, hogy esetleg a regi rendszer hutese nem felelne meg az uj cuccnak. Szoval esetleg egy nagyobb pentiumM a celeronM vagy a regi banias helyett, esetleg a kissebb c2d-t nagyobbra, bar mindket esetben a hutes kulcskerdes lehet. A mai arak mellett talan jobb eladni a regit, rarakni a kulonbozetet es megvenni az a c2d gepet.
Ha a szerviz erdekel, kuldok privit, de valszeg ok sem tudnak majd pentiummbol c2d-t csinalni.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#19) t72killer válasza zdanee (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, meggyőztél, marad a hagyományos +oldás. A64 amúgy, és C2D-re varázsolásán gondolkodtam :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) SPeti


SPeti
tag

Én is hasonló problémával küszködtem egy evo 800-assal. A kp-i szervízbe beadtam, de adtak egy 130k-s ajánlatot alaplaphibával. Erre azt mondtam, hogy köszi, de nem kell, mert ebből új gépet veszek. Végigjártam az összes budapest hp szervízt, de mindenütt már a bevizsgálás 10-20k lett volna (persze ha megrendelem a szerelést utána akkor elengedik). Végül az egyik szervízben sikerült egy szervízvezetővel beszélni, aki elmondta, hogy ő szívesen megcsinálja (persze ugyanígy 130k), de ő ebből inkább új gépet venne, mert a már nem forgalmazott gépekhez a HP javított alaplapokat küld, ami egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz. Javított alaplap 130k-ért??? Na azt nem...
Egy kis idő után a vaterán találtam hozzá alaplapot procival, ami a végére szállítással együtt volt kb. 18k. Szerintem neked is megérné inkább körülnézni vaterán vagy ebayen, mert nem olyan bonyolult ezeket szerelni és a HP oldalán fenn van az összes gép szerelési útmutatója videóval. Esteleg annak is utána lehetne nézni, hogy a te alaplapod nem kompatibilis-e valamelyik másik gép alaplapjával.
A HP-ből meg valahogyan érdemes lenne inkább a pénzt kiverni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sir Riccio válasza DarkByte (#16) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Acernél példaértékű a hozzáállás. Telefonon jelented h szar a cucc, jön érte a futár elviszik csehországba megcsinálják és a futár visszahozza.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#22) HENE válasza t72killer (#17) üzenetére


HENE
aktív tag

Felvetettem nekik a lehetőséget, de az ügyfélszolgálat teljesen elzárkózott ettől. Pénteken küldtem egy levelet (postán) az egyik vezérigazgató-helyettesnek. Abban is leírtam mi volt és a végén kértem, hogy segítsen orvosolni a problémát, akár egy új gép cseréjével. Majd meglátom, mit válaszol. Aztán még jmindig öhet egy feljentés rossz minőségű termék forgalomba hozatala miatt a rendőrségen. Szerintem nem tenne jót a HP hírnevének....

(#23) t72killer válasza HENE (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen... tanulják meg végre, h nem kínában vannak... (ill ennél még ott is jobb a helyzet, mert legalább ott nem írják rá, hogy garanciális:(()

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Mivel hp szervi is vagyunk igy asztan ha leet csak ho noti, de abbol sem barmi, hanem alpos korbekerzeses:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) neduddki válasza Sir Riccio (#21) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kimaradtal a rikvestes idokbol???:- ))) Jo Nked:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Ezek szörnyű hibák... én HP nyomtatóval jártam rosszul.Valamilyen soroskábel 1 év alatt elkopott.Gondoltam egyedi dolog: aham persze...hiú, 2500 fős kis falucskámban rajtam kívül még 3 ember vett ugyan ilyen HP 656c nyomtatót, mind a három ugyan ilyen hibával jelentkezett a szervíznél. És kérdezősködtem ismerősöktől más HP nyomtatókban is kipurcant egy-két mechanikai-eletronikai dolog. Valamiben hunyóóó ez a HP cég....
:(((

(#27) dr42


dr42
tag

a ceg ahol dolgozom, csak HP gepeket hasznal mind asztali mind szerver kategoriaban.
nemreg az egyik szerverunkben az egyik vinyo kibajelzest kuldott, beleirta a logba, majd vigan dolgozott tovabb. meg aznap (!) kijottem a HP szervizesei, hoztak egy vadonatuj vinyot, es minden szo nelkul elvittek a hibajelzest kuldo regi hdd-t.
ez persze szerver hw, de kb ugyanigy van nalunk a garancia a desktopokra is...
lehetseges, hogy ennyire megkulonboztetik a "pórnépet" a tobb(szaz)millios gepparkot uzemelteto cegektol?

ja, es a rendszeruzemeltetoink aztmondjak, csak e skizarolag a garancia rugalmassaga miatt nem fordult meg soha a fejunkben dell-re vagy ibm-re vagy barmi masra valltani.

(#28) Stylewars_kp válasza dr42 (#27) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Lehetséges! az jobban megéri nekik h egy nagyobb felhasználó bajaival foglalkozzon mint egy kis useréval.

(#29) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Bocs, 2x ment el. :B

[ Szerkesztve ]

(#30) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Olyan, mint egy rémálom! :(

"viszont "megnyugtatásomra" közölte, hogy ha nem működne,akkor ismét visszahozhatom. "
Hát nem aranyos? :DDD

(#31) VinoRosso


VinoRosso
veterán

A HP egy nagy kalap szar!!! :((( Ezt sajnos én is tapasztalom. Van egy 4370-es scannerem. Először nemhéz volt rájönni, miért csak nélam csinált szar képeket mikor zsír újonnan megvettem, másoknál meg miért volt jó...aztán kiderült nem szereti a 74Mhzre húzott AGP-t. Ígyhát scanneléskor kényleten voltam 67-re fixálni. Egy darabig jól is működött, aztán mikor váltottam több magos rendszerre, már egyetalán nem működött a sw amit adtak mellé. Amikor elindult a sw, elindított pár folymatot, és sikerült kiderítenem( process explorerből) hogy deadlockos lett a progi, mert két szál egymásra várt. Egyenként kellett beolvasni minden képet paintből...de legalább a driver működödtt. Aztán később win frissítés során már a cd-n a telepítő sem működött, de még mikor csatlakoztattam a scannert, felismerte a win, hogy az egy scanner, és kérte a cd-t betettem, és így fel tudta rakni a drivert. Na de írtam a HP magyarországnak és közöltem hogy WTF, és mire sikerült elmagyarátnom a csókának, hogy mi a baj a termékkel( asszes hibaüziről screenshotot küldtem neki, elmagyaráztam hogy mi a probléma oka, igaz szeritnem fingja nincs a deadlockról) és nagynehezen kibökött egy 2005ös patchet, hogy ez a legújabb, ha ez nem javítja akkor semmi. 2006-ban vettem a scannert, ez kb 2007 eleje volt, amikor írtam nekik...megnéztem a gyártó honlpján, a sw amit adtak a gyári cd-n frissebb volt mint a patch amit a magyar terméktámogatástól kaptam. Ezt jeleztem, mire azt a választ kaptam, hogy itt a legfrissebb szoftvercsomag, ebben minden benne van ami nekem kell, ezt tegyem fel. Kérdeztem hogy mi van benne, azt írták hogy ugyanazok a programok amik a gyári cd-n csak frissebb verzió...furcsáltam hogy olyan 400k körüli a mérete, és értetlenkedtem, de mondom jó felteszem. Nem volt már a csomgaban mint a driver, ami kb 4 dll fájl...( a gyári CD-n kb 300M-nyi szoftver van). Kicsit kiakadtam, de nem voltam bunkó, a faszikám azt mondta ,hogy hívjak fel egy számot...mert ő már nem tud segíteni. Hát hívta a f.szom...maradt a paintből scannelés, legalább a driver megvolt. Atzán váltottam vistára, ráadásul x64-re természetesen a driver már nem volt jó hozzá, sebaj, kijött a sw frissítés még x64re is. Minden program új, telepítő is működik, a programok is, csak egy baj van, nem ismeri fel a scannert... :(( ...bedugom, és azt írja ki, hogy nem található HP termék és leáll. :W kiadtak hozzá egy patchet is, hogy igen majd ez orvosolja, nagy lóf.szt orvosolja, nem csinál semmit. Letöltöttem csak magát a drivert, és az sem ismeri fel a scannert. Bedugom az usb portra, kiirja a Vista, hogy új eszköz sikeresen telepítve, majd eszközkezelőben megnézve ismeretlen eszközként jelenik meg. tulajdonságok driver fájlok megnézése....azt irja ki nincs driver telepítve( pedig telepítettem a legfrissebbet amit Vistax64hez adtak ki) , rámegyek a frissítésre, ott meg azt kapom hogy a legjobb driver van fennt. Átvittem a scannert haveromhoz, hogy ne e azzal van a baj, neki régi gépe van, ott tökéletesen működik. Tehát van egy jó scannerem, amit nem tudok használni, mert 2 év alatt egy normális szoftvert nem tudtak rá kihozni. Hát kapják be. :((

(#32) Loha


Loha
veterán

SZVSZ az első hibát ott követted el, hogy kérted az alaplapcserét.
SZVSZ garanciaidőn túl, nem éri meg alaplapot cseréltetni semmilyen notiban sem, kivéve ha kerülőúton oldod meg a dolgot... Meg csakazértis feljelenteni őket...

Lehet legközelebb érdemes 3év garos notit venni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.