Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Yutani válasza Weareus (#147) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Támadók a Marsról gyerekkorom egyik kedvenc filmje. :)

Az Üzenet az űrből filmből csak annyi rémlet, amikor néhány éve újranéztem, hogy hátulról-alulról mutatják a böszme űrhajót, ahogy elhalad. Emlékszem, gyerekkori barátom emlegette anno ezt a filmet, hogy milyen szuper. :)

#tarcsad

(#152) adalbert1


adalbert1
veterán

Szerintem egész jó film lett, nekem tetszett - igaz mint azt már írták előttem, a sci-fi inkább csak körítés, az adott dilemmát lehetne más környezetbe is helyezni.

(#153) Yutani válasza adalbert1 (#152) üzenetére


Yutani
nagyúr

Általában igaz a jó filmekre, hogy a sci-fi csak körítés, az igazi "jóság" a különböző témák boncolgatásából jön.

#tarcsad

(#154) Redneck


Redneck
veterán

Megnéztem két részletben az Őslakót. Ilyen unalmas rakás sz*rt már rég láttam. Azért sikerült két részletben, mert elaludtam. Gyenge színészi játék, gyenge történetvezetés, nem értem ez mitől sokszor ajánlott film, nagyon nagy csalódás volt.
De tény hogy sci-fi. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#155) Gabás válasza Redneck (#154) üzenetére


Gabás
addikt

Mondjuk úgy, hogy nem neked ajánlott, attól még nem lesz egy rakás szar. Ha írj olyat filmet, ami tetszett, biztosan ajánlanak neked az itteni sci-fisek olyat, ami fog:)

(#156) Redneck válasza Gabás (#155) üzenetére


Redneck
veterán

Polllen emlegette az Űrodüsszeiával és a Holddal együtt, hogy jó film, ezért néztem meg. A másik kettőt szeretem és nagyon jónak tartom, de ez dögunalom volt gagyi színészekkel. Egyszerűen untam hogy elmondja a történelmet, amit az iskolában is tanítanak, bizonyíték nélkül. Egyedül a végén volt egy kis "izgalom" de az is elég gyengusra sikeredett. Nekem csalódás volt

Ha olcsó sci-fi, akkor a Moebius mindenképp az egyik kedvencem.

Az Index - Kultúr ide vonatkozó cikkéből pár film az elmúlt évekből ami tetszett: Moon, Ex Machina, Source Code, The Signal, Another Earth (erősen kakukktojás), Safety Not Guaranteed, Predestination

Amiket a cikk említ és nem láttam: Monsters, Primer, Coherence

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#157) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Talán kicsit elkésve néztem végig, és tudom scifinek értékelni, sokkal inkább, mint a múlt technikáját a jövőbe vetítő történeteket.
Másodsorban a befejezésül odaszúrt, globálisan együttműködő emberiséget minden alapot nélkülözéssel megalapozott fikció kellőképpen kiegészíti a burkolt tudományosságot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.