Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, KELL egy ilyen kijelzővel felszerelt telefon. :Y

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) razzorr


razzorr
őstag

Csak legyen extra gorilla a kijelző,hogy ne törjön hamar egy kis oldalütéstől.

(#3) DithenS


DithenS
senior tag

De buli lenne már.Hajlított kijelzővel még jobban nézne ki :;)

(#4) oriic válasza razzorr (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gorilla még mindig nem törésálló tudtommal, hanem karcálló.

Live-Die-Respawn

(#5) Macccy válasza oriic (#1) üzenetére


Macccy
senior tag

Ez tökjó tesó, mert mindig mindenki nagyobbat akar - kivéve az asszonyt :Y ... De a gyakorlatban ha megfogod a telefont biztonsággal (hogy azért ne ejtsd ki a kezedből azt a negyedmillát), egy picit rá fog lógni a mancsod bőre, az ujjaid széle, ha gépelsz akkor talán méginkább. Szóval csak azt akarom mondani, a teljes keretnélküliség az én fejemben inkább hátrány, véletlen rányúlásokkal, felesleges takarással, az ütésállóságról már nem is beszélve.

#4. így van, ami nem törik az megkarcolódik, ami nem karcolódik az rommá törik

[ Szerkesztve ]

(#6) oriic válasza Macccy (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálam a Samu Edge készülékei is simán használhatóak voltak (arra a pár órára amíg nálam voltak), és azok szerintem ilyen téren zavaróbbak lehetnek. Én a telefont mindig a szélén fogom, soha nem nyúlnak rá a kijelzőre az ujjaim, szóval egy ilyet is imádnék szerintem.

Live-Die-Respawn

(#7) JoeCockBill válasza Macccy (#5) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

soha nem értettem az ilyen hírek alatt miért jön szóba a sérülékenység. most is üveg van a telefon szélénél, csak nincs alatta lcd

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#8) hyperspace válasza Macccy (#5) üzenetére


hyperspace
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#9) laci_csk


laci_csk
senior tag

Na ez mar ujjitas, jojjon minel hamarabb.
De szerintem igy is nagy a kava. ;]

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#10) papi77 válasza Macccy (#5) üzenetére


papi77
addikt

Így van,nagyon kényelmetlen sajnos...de ez a káva huszárok tudatáig soha nem fog eljutni! :))

Az első: NOKIA 1611

(#11) hyperspace válasza Macccy (#5) üzenetére


hyperspace
őstag

IOS-ben évekkel ezelőtt megoldották szoftveresen a belógó ujj problémát (iPad Air-től), nem hinném, hogy androidban nem lehet..

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#12) Örni


Örni
senior tag

Na, így már elviselném az 5,5"-es átlagtelót.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#13) Reggie0 válasza DithenS (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, es extra szolgaltataskent mintat vesznek a vevo seggerol es aszerint hajlitjak ivre.

(#14) Macccy válasza hyperspace (#11) üzenetére


Macccy
senior tag

Azt vágom, de a megoldás nem az igazi, legalábbis 5S -en masztizva ha belenyúlok egy swipe mozdulatba, akkor az elsődleges érintést elengedi. Ha beleérek egy picit egy műveletbe, akkor belezavar. Ez a szoftveres megoldás arra van, ha folyamatosan fogni akarom egy (hüvelyk?) ujjal a kijelzőt, nem igazán véd újabb érintések ellen. :N

No mindegy is, csak szerintem valamennyi keret - legalább alul-felül - szükséges egy kézben tartott eszköznél.

(#15) #56573440 válasza hyperspace (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

Pont ezt akartam írni. Sw-ből le lehet ezt tutira kezelni, max a gépelésnél nem lóg ki a széléig a gombsor, vagy akármi, de ez nem egy világvége.

6,6-7"-ban kéremszépen az ilyen telefont. Holvehetemmeg? ;]

(#16) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

WOW!

(#17) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Szépnek szép, de, hogy mennyire lesz praktikus fogni, az majd elválik. Nekem bejön így ránézésre.

(#18) dabadab


dabadab
titán

Tehát a kávátlan kijelzőnek nincs nagyon vastag kávája :D

(A JDI szerint ez kifejezetten "slim bezel", nincs szó kávátlanságról és szerintük igazán azt sikerült megoldani, hogy az alsó is olyan vékony legyen, mint a többi három)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) Mr.Silkó válasza dabadab (#18) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A lényeg, hogy nagyon szép, futurisztikus. :)

(#20) ALBY


ALBY
senior tag

Karórákra jó nagyon lesz.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#21) abridabri


abridabri
veterán

inkabb monitort csinaljanak kava nelkul, es akkor mar az Eyefinitynek is lenne letjogosultsaga.

(#22) trachemysss válasza Örni (#12) üzenetére


trachemysss
csendes tag

Ami a képen van az nem egy telefon, csak egy kijelző. Ha kiszerelem a telefonomból a kijelző az is kb ilyen. Ezt a cikket nem is tudom értelmezni mondjuk...

(#23) Pálin(t)ka válasza JoeCockBill (#7) üzenetére


Pálin(t)ka
tag

Mert az emberek biztos dobálják. Én 7 év alatt 1 telefont sem ejtettem el, pedig nem vigyáztam annyira rájuk.

(#24) razzorr válasza oriic (#4) üzenetére


razzorr
őstag

Mindegy minek hívjuk,csak ne törjön meg egy oldalkocctól.

(#25) macskea válasza JoeCockBill (#7) üzenetére


macskea
őstag

+1

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#26) Fejvadi válasza dabadab (#18) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Annak nincs. Alig látható. :)

(#27) erik88 válasza Pálin(t)ka (#23) üzenetére


erik88
aktív tag

szerintem az ember minél jobban vigyáz rá annál szerencsétlenebb lesz. Régen én majdnem az összes telefonomra "mint a hímes tojás" úgy vigyáztam de az összes végül szarrá tört. Most S6 Edge és csak arra figyelek, hogy zsebből ki ne ejtsem le és nincs baja hónapok óta.

(#28) laci_csk válasza trachemysss (#22) üzenetére


laci_csk
senior tag

Csalodni fogsz ha kiszereled, mert abszolut nem ilyen. Lehet a cikk nem is neked szol.

Xperia XZ3

(#29) Gainka


Gainka
őstag

Ez igy nagyon gyenge és vékony hogy nadrágzsebben hordjuk...
Ha meg lesz hátulja úgy fog kinézni mint egy tégla, ha meg vastagodik a kozepefelé akkor meg éles lesz a széle. Kíváncsi leszek rá hogy oldják meg.
Amúgy meg a telefont nagyrészt az alsó negyedét felét használjuk de nem a legalját pl írás, ezért feleslegesnek tartom a kávátlanságot.
Tabletnek jobban el tudom képzelni.

(#30) szebev


szebev
senior tag

Full Active Display=FACD
Olvasd egybe! :P

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#31) janeszgol


janeszgol
félisten

Táblagépbe jó, telefonba nem kéne nekem.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#32) laci_csk válasza szebev (#30) üzenetére


laci_csk
senior tag

szall a fantazia... ;]

Xperia XZ3

(#33) #65577472 válasza janeszgol (#31) üzenetére


#65577472
törölt tag

Táblagépbe nem jó, mert lehetetlenné teszi, hogy az ember egy kézzel meg tudja tartani.

[ Szerkesztve ]

(#34) roka.32 válasza Macccy (#14) üzenetére


roka.32
csendes tag

Most komolyan??? Azért mert a jelenlegi megoldás, nem működik, amit egy amúgyis nagy kávájú készülékre írtak, szerinted ezt nem lehet szoftveresen megoldani? Szerintem 5 perc alatt megoldják a gyártók, de azért jöjjetek fel minden ilyen hírnél ezzel a belógó ujjas érvvel, antikávahuszárok! :D

(#35) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszik.

Ha az edge-nél is ki tudták küszöbölni a vétlen érintéseket akkor gondolom itt sem lesz ezzel gond.

(#36) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Bár van szerepe, haszna a vékony kávának (pl. multimonitoros, multipaneles felhasználásnál), de én nem érzem úgy, hogy pl. akár telefonnál, tabletnél, sőt monitornál, tévénél ez fontos lenne. Telefon és tablet esetén külön hasznos, ha van némi káva, a fogás miatt. Monitor és tévé esetén is csak olyan dizájnelem, ami egyben sérülékennyé is teszi. Ez nagyjából olyan fontos, mint a milliméterek és grammok hajkurászása.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) janeszgol válasza roka.32 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Simám meg lehet oldani. Az érintőt kisebbre hagyják. Megjeleníteni tud, érzékelni nem. Ilyet lehet?

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#38) HardRic


HardRic
addikt

Ez az óráknak is jót fog jelenteni? Vagy a kerek kijelző az más tészta?

(#39) #56573440 válasza #65577472 (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Sw kérdése az egész olvasatomban.

(#40) #65577472 válasza #56573440 (#39) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ok, de a táblagépet már a hüvelykujjammal fogom, ezt nem tudom, hogy fogja véletlen érintésként érzékelni.

(#41) atike válasza #65577472 (#40) üzenetére


atike
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy érzékeli, hogy a kijelző szélétől már jelen van a "megnyomott állapot", nem csak valahol a széle környékén egy ponton...

(#42) #65577472 válasza atike (#41) üzenetére


#65577472
törölt tag

De lehet, hogy van ott egy app ikon, amire én szándékosan akarok koppintani az ujjammal.

(#43) Macccy válasza roka.32 (#34) üzenetére


Macccy
senior tag

Igen. Most komolyan. Ha zavar a véleményem, lapozol, újonc! Én a jelenleg létező szoftveres probléma megoldásra reagáltam és a #11 kommentre. De olvashattál volna 5 perccel többet, újonc.

(#44) atike válasza #65577472 (#42) üzenetére


atike
nagyúr

A képernyő legszélén tuti nem volt és nem is lesz ikon... :) Mindig van valamennyi elhagyás...

ha pedig a legszélső ikonra nyomsz rá, akkor csak magát az ikont fogod megnyomni - nem pedig az ikont és mellette végig a képernyő széléig... Szerintem.

(#45) #65577472 válasza atike (#44) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha itt nem lenne káva, már simán belenyúlnék.

(#46) atike válasza #65577472 (#45) üzenetére


atike
nagyúr

Én rendszerszintem gondoltam, adott appnél persze lehet ebből "gond"... Ha ez tényleg bejön, és elterjed akkor szerintem vagy picit át lesznek szabva a felületek, hogy elkerülhető legyen a "gond", vagy épp kacsolhatóvá teszik, hogy az ilyen megjelenítőkhöz is alkalmazkodjanak.

Hátha elterjed... :) Szerintem jó lenne.

(#47) munnergep válasza Macccy (#43) üzenetére


munnergep
senior tag

Lol, talán valami fórum-rang fetisiszta vagy?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#48) janeszgol válasza munnergep (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem is gáz, senior tag. :D :R
Viccet eltéve, nem is emlékszem hasonlóra. Lehet volt, de ritkán, nem fogta meg az agyam.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#49) Brock Samson válasza atike (#44) üzenetére


Brock Samson
csendes tag

Az erzekeles vagy annak kikapcsolasa megoldhato szoftveresen, ebben nincs vita, csak jol kell megirni a szoftvert. En peldaul irogattam mar jopar tableten es ugyan nagyon sok allitja, hogy kiszuri a tenyeredet irogatas kozben, a valosagban ez altalaban nem sikerul nekik, vagy nem megfelelo hatasfokkal.
Szoval johet a kava nelkuli kijelzo, csak akkor okosodjon a szoftver is.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#50) vigyori78 válasza #65577472 (#45) üzenetére


vigyori78
őstag

Majd csinálnak szoftveresen kávát :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.