Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Jövőre pont kifogy a DDR3 raktárkészlet, ezért ezt meg kellett lépni. :DDD ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) szinesz.bob válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

:DD

(#3) flexxx2


flexxx2
őstag

Gondolom ezeket a lapkákat csak a geforce név adja el.

(#4) Balrog válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


Balrog
tag

Nekem is valami ilyesmi jutott eszembe. Jövőre jönnek a HBM-el szerelt videokártyák és gondolom a gyártók részéről kisebb lett az igény a GDDR5-re. Így már az alsó kategóriás GPU-k mellé is megéri eladni a GDDR5-ös csipeket.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#5) AusWolf


AusWolf
őstag

64 bites GDDR5. Hiányzott, mint egy falat kenyér. :DDD

Bezzeg a 950m a 128 bitjével továbbra is marad DDR3-mas. Köszönjük, nvidia!

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Ezekre felesleges.Sokat úgy sem gyorsulnak tőle.GeForce Powa! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) mightymo3


mightymo3
tag

Most rendeltem egy Lenovo yoga 700 barátomnak, direkt utána jártam hogy mit érdemes választani a IGP vagy dedikáltat, minden szinten erősebb a 940M mint a legjobb intel megoldás!? Legalábbis amiket én találtam asszerint igen. Az új Skylake U processzor mellé már lehet rakni ddr4 igaz?

(#8) nonsen5e válasza AusWolf (#5) üzenetére


nonsen5e
addikt

A 950M-nél is választhatnak a gyártók a DDR3 és a GDDR5 között, noha utóbbira példát még nem nagyon láttam. Én laptopom is DDR3-as verzió..
Itt is sok értelme lesz a GDDR5-nek (egy az, hogy megfojtja a 64 bit), a másik pedig az, hogy lesz kb. két modell (sem), ami arra a verzióra fog építeni, és nem az olcsóbb DDR3-ra.

---
920M-nek túlzottan sok létjogosultsága nincsen, de az érdekelne azért, hogy melyik IGP tud olyan teljesítményt azon az árszinten, ahol a 940M-ek tanyáznak, mert jó, hogy van az Iris Pro 6200, ami a 940M-hez hasonló teljesítményt nyújt, csak azok a processzorok meg laptopok amikben az van csillagászati áron kaphatóak, míg a 940M már 150k felé is kapható.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#9) Adultnapper válasza nonsen5e (#8) üzenetére


Adultnapper
csendes tag

Ez engem is érdekelne :((

Bye Bye Boom Biddy (Cypress Hill)

(#10) mightymo3 válasza nonsen5e (#8) üzenetére


mightymo3
tag

tudomásom szerint 940M még így is erősseb IGP sokkal.

(#11) szinesz.bob válasza AusWolf (#5) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

"64 bites GDDR5. Hiányzott, mint egy falat kenyér. :DDD"
Ezen még most is röhögök!!! :C :C :C

(#12) lezso6 válasza nonsen5e (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gyorsabb ramot miért fogná meg a 64 bit? :F A kettő együtt adja sávszélt, de amúgy függetlenek egymástól. Volt nekem még a DDR2-es időkben 64 bit 128MB GDDR3-mal szerelt VGA-m (NV Quadro 140M), s ugyan csodákra nem volt képes, de a dupla olyan erős GPU-val és szerelt 128 bit 512MB DDR2-es VGA-k szintjét hozta. Szóval van bővenb értelme a GDDR5-nek is, valamivel ellensúlyozni kell a kis memóriabuszt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) MK VII


MK VII
veterán

Nesze semmi fogd meg jól...
Marketing dumának kiváló lesz a boltokba mikor Pista bácsi gépet akar venni és az eladó azzal tukmálja rá a lapit, hogy ebben már GDDR5-ös memória van ami sokkal jobb mint a GDDR3..

(#12) lezso6
Képzeld el, hogy egy 3cm átmérőjű csövön keresztül kell feltöltened egy kádat vízzel...
Egy bizonyos szint felett akármilyen erős kompresszorral nyomod a csövön keresztül a vizet a kád nem fog gyorsabban megtelni. Lehet az a kompresszor a leggyorsabb akkor is a kis keresztmetszet megfogja a teljesítményét.. Ellenben, ha kicseréled 6cm átmérőjű csőre a 3cm-est akkor minimum kétszer gyorsabban feltöltöd vízzel még a gyengébb kompresszorral is a kádat..
Jelen esetben ugye a cső a sávszél és a kompresszor a memória..

[ Szerkesztve ]

(#14) lezso6 válasza MK VII (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor miért működik a fenti példámban? Akkor ugyanúgy röhejnek tűnt a 64 bit GDDR3, mint most ugyanez GDDR5-tel.

Vagy most az a baj, hogy a csúcskártyák GDDR5-je ne kerüljön már rá az alsó-kategóriára, nehogy már a pórnépnek is olyanja legyen? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Madárpók válasza MK VII (#13) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Mégis miért ne segítene a GDDR5 a sávszélesség növelésében? Sávszélesség = busz szélesség * effektív frekvencia. A DDR3 ez max. 2133MHz, a GGDR5 pedig 7GHz körül van, de mivel laptopba megy spórolni kell a fogyasztáson, szóval tegyük fel, hogy alulfeszelik és így csak 5-6 GHz. Még mindig 2-3x akkora sávszélességet ad mint a DDR3. Egyébként a DDR3 nem ugyan az mint a GDDR3, a GDDR3 még a DDR2 alapjaira épített.

(#16) MK VII válasza lezso6 (#14) üzenetére


MK VII
veterán

Miért lenne baj, hogy rákerüljenek a GDDR5-ös chipek? Egy szóval nem mondtam.. Felőlem tehetnek GDDR10-est is, ha lenne.. Én csak annyit mondok, hogy 64 bit mellett a GDDR5-ös memória sebességét nem tudja kihasználni a GPU.. Ennyi.. Nem tudom mit kell ezen bonyolítani.. De ez annyira nyilvánvaló mint az, hogy a hó fehér.. Bárcsak esne már kicsi.. Jó lenne szánkózni egyet.

(#17) sb


sb
veterán

Nincs olyan összefüggés amiről írsz. Vagy legalábbis nem úgy, ahogy írod. Lásd a feletted írt képletet.

Pedig a példád is jó, csak épp rosszul magyarázod. A nyomás megvan, írták, hogy mennyivel nagyobb frekit tud a GDDR5. Így pont maradhat a cső 3cm. Mégis 2-3x annyi víz fog átmenni. Teljesen jó megoldás, semmivel nem jobb, ha a cső 6cm de ugyanúgy 2x megy át rajta.

(#18) MK VII válasza sb (#17) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor azt hiszem a józan paraszti eszemet kukába kell hajítanom...
Van egy keresztmetszeted ami nem változik.. Csak a nyomás ami mögötte van.. Egy bizonyos nyomás felett már a keresztmetszet visszafogja a nyomás erejét mert képtelen többet átengedni.. Vagy nem jól gondolom?
Lehet, hogy összességében persze több víz folyik át egységnyi időn belül, de van egy pont ami után már nem tud többet átengedni tehát nem tudja átengedni a nyomáshoz mérten a több vizet..
Lehet, hogy túlgondolom a dolgot, de sima fizika...
Igaz, hogy alapvetően sokkal gyorsabb a GDDR5 mint a GDDR3, de ha nem adsz neki elegendő utat akkor teljes mértékben nem fogod tudni kihasználni..
De igazatok van.. Összességében gyorsul picit csak nem annyit amennyit tudna mondjuk 128 bit mellett..
Ennyit szerettem volna.. Köszönöm a figyelmet! :) :R

(#19) Madárpók válasza MK VII (#18) üzenetére


Madárpók
aktív tag

A csöveknél van turbulens áramlás, ami függ az áramlási sebességtől, viszkozitástól, sűrűségtől meg minden egyéb sz*rtól.
A memória sávszélesség faék egyszerű lineáris kapcsolat, ha az eltérő késleltetésektől eltekintünk. Szóval a 64 bit 5 GHz = 128 bit 2,5 GHz

(#20) Chaser válasza nonsen5e (#8) üzenetére


Chaser
titán

64 bit ddr5 kb = 128 bit ddr3-mal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Reggie0 válasza MK VII (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugyan ugy duplajara gyorsul, mint 128 bit mellett tenne. Sot, ha egy bites lenne es ddr3-rol gddr5-re valtananak, akkor is duplajara gyorsulna.

(#22) tecsu válasza MK VII (#13) üzenetére


tecsu
addikt

A példád sem jó, mert az erősebb kompresszor bizony több vizet nyom át egységnyi idő alatt az adott keresztmetszeten.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) LordX


LordX
veterán

"GDDR5-tel biztosan közelebb kerülnek az IGP-khez a teljesítményt tekintve"

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuurn :DDD

(#24) MK VII


MK VII
veterán

Srácok köszi a kiigazítást..
Tudtam, hogy ma már egy paraszti és nem tud érvényesülni..
Ez van.. :)
:R

(#25) Johnnyxy27 válasza MK VII (#24) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

GT630 2GB DDR3 128BIT lassabb, mint a GT 730 2GB GDDR5 64bit. Dob rajta a GDDR5, persze ebben az esetben 1GB vs 2GB méretkülönbség nem számít.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#26) sb válasza tecsu (#22) üzenetére


sb
veterán

Annyiban jó a példa, hogy bizonyos szint felett után valóban korlátol az átmérő.
De ez a ram analógiában a freki korlátoltsága lenne. Ami szintén igaz bizonyos szinten, hiszen 4-7GHzes GDDR5-ről nem lehet fentebb ugrani mondjuk 10-20-30GHz-re...

De most itt ugye egy létező, jól bejáratott frekiről van szó. Addig meg épphogy semmit nem limitál.

@MK VII
Sávszélesség képletet írták: busz szélesség * ram freki. Szóval itt most létező konfigokat nézve ezek normálisan működnek, egyszerű matek. 128bit*2GHZ DDR3 = 64bit*4GHz GDDR5.
Szóval ezek itt nem limitálják egymást, kiegészítik.

Amiről te beszélsz korlátozásról az arról szól, hogy ha tartod a 64 bitet és ennél nagyobb sávszélességet akarsz akkor fel kéne menni 6-8-10GHz-re... 6-7 még megy GDDR5-tel, de utóbbi már valóban nehéz lenne. De itt sem azért mert "szűk a cső". Hanem mert ettől tök függetlenül nem tudnak ilyen gyors ramot gyártani.
Egyébként itt általában drágább a cső. Nem véletlen, hogy 64/128bites kártyák vannak, 256 felsőkat. 512 meg alig volt és k* drága. Most HBM-mel van ennél szélesebb busz, mert tokozáson belül van.

(#27) buzus válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


buzus
aktív tag

"Jövőre pont kifogy a DDR3 raktárkészlet, ezért ezt meg kellett lépni. :DDD ;]"

Persze, mert a Sparkle elhasznalta az osszeset :)

(#28) Taranti válasza nonsen5e (#8) üzenetére


Taranti
senior tag

Való igaz, még az eggyel régebbi, 850M-hez sem szívesen tesznek GDDR5-öt, mert véletlenül pont elég lenne játékra (Notebookcheck szerint...). Így meg ki venné a 860M (960M) gépeket - persze oda meg már nem i3/i5 kerül hanem i7 horror árakon. Welcome to Capitalism :W

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#29) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

"tehát továbbra sem beszélhetünk majd erős megoldásokról, de a GDDR5-tel biztosan közelebb kerülnek az IGP-khez a teljesítményt tekintve."

Sőt kockáztassuk meg, hogy egy 980M sli, talán be is éri az igp-ket.........................................

(#30) MongolZ válasza MK VII (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

A 64bites GDDR5 sávszélessége durván 3x akkora, mint a 64bites DDR3-nak. Ezért :)

(#31) MK VII válasza MongolZ (#30) üzenetére


MK VII
veterán

Rendben.. Köszönöm neked is.. Már tiszta. ;)

(#32) AusWolf


AusWolf
őstag

Srácok, miért vitatkoztok még mindig a DDR3 és GDDR5 sávszélesség különbségén? Mezei 920/930-akról beszélünk! Kit érdekel a memória sávszél ebben a kategóriában? Ezek a GPU-k 512 biten se lennének jók videózásnál többre. :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#33) Johnnyxy27 válasza AusWolf (#32) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Azért, mert tegyük fel ezek a vga-k akár a legújabb játékokat is futtatják mondjuk egy medium natív (1366x768) felbontáson, de azért nem mindegy, hogy éppen határon 25-30 fps-en játszható, vagy ÉLVEZHETŐ akár 35-40 fps-en, mert akár akkora különbség is kijöhet, ki tudja mit hoz ki ezekből a jobb memó!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#34) MK VII válasza AusWolf (#32) üzenetére


MK VII
veterán

Nincs itt vita.. Beszélgettünk.. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) --HARDCORE-- válasza AusWolf (#32) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Van aki azt hiszi hogy többet keres 20 nap 4 óra 1000Ft/h munkabérrel, mint 10nap 8óra 1000Ft-tal..
Vicces. :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#36) lezso6 válasza AusWolf (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az összes ilyen kis GPU-nál a memóriasávszél a szűk keresztmetszet. Eegy kis 930M tekinthető egy negyedelt GTX 970-nek is, ha GDDR5 lenne mellette. De mivel csak DDR3, ezért sokkal rosszabb az eredmény.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) Chaser válasza lezso6 (#36) üzenetére


Chaser
titán

Azért érdekes látni, mennyien nem vágják ezt a történetet. 64 bit az már ótvar sz@rrrrrr. Nekem még volt 256 bites kártyám amit egy ilyen mai 64 bites cucc aláz:) Nem kell hozzá két diploma, hogy egy vga felépítését/teljesítményét ki lehessen számolni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) lezso6 válasza Chaser (#37) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

GTX 960-nál a 128 biten megy a sírás. Pedig az egy tökéletesen megfelezett 980, nincs ott baj.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39) Chaser válasza lezso6 (#38) üzenetére


Chaser
titán

De ha drágább lenne nagyobb busszal ahogy a 980 akkor azért lenne sírás:) ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) MongolZ válasza Chaser (#37) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez a bitekre izgulás ugyanaz, mint a "hány gigás a kártyád?" téma, de annál egy picit jobb.

(#41) Chaser válasza MongolZ (#40) üzenetére


Chaser
titán

A bites téma sokkal számottevőbb mint a vram mérete, csak tudni kell mi mit jelent gyakorlatban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) MongolZ válasza Chaser (#41) üzenetére


MongolZ
addikt

A bitek ugyanúgy nem jelentenek semmit sem, hogy ha nincs mögötte a memória típusa és a használt frekvencia.

(#43) Chaser válasza MongolZ (#42) üzenetére


Chaser
titán

Meg a számolók és egyéb nyalánkságok.
Viszont ha azt mondom van egy vga, 128 bites, abból be tudod határolni max mit tudhat. 64 bitesnél is erősen szűkül a kör, ha ddr5 is van mellette erőgép akkor sem lesz, ilyen kártyák nincsenek elhalmozva számolókkal sem. Ha azt mondom ez a kártya 2gb vramos, abból viszont semmit nem lehet leszűrni. Szóval csak annyit akartam mondani, a sávméretből legalább felső irányba sokkal több minden kiderül, mint vramból méretből, persze annyival senki nincs előrébb ha csak azt tudja a vga-ról hogy hány bites az adatbusz, az tény:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) MongolZ válasza Chaser (#43) üzenetére


MongolZ
addikt

Ja, hogy így gondolod, ok, így értem, igen, így igazad van.

Talán nV szokott trükközni, hogy a 128 bit az most DDR3 vagy GDDR5 :)
AMD-nél is így volt (talán ennyire nem), viszont most már viszonylag egyértelmű, hogy 240 alatt csak DDR3, 240-250 volt a necces, a fölött csak GDDR5, az új szériánál meg 330 csak DDR3, 340 DDR3 vagy GDDR5, a fölött csak GDDR5.
Engem nV alsó kategóriában kiakaszt, a 4 fajta csipből 5 fajta variácót kínáló GT 640-nel nálam kiverte a biztosítékot :) De a 3 fajta GT 730 se semmi, köztük egyik még mindig Fermi alapú :)

[ Szerkesztve ]

(#45) AusWolf


AusWolf
őstag

Nem értem, mi bajotok van a DDR3-mal. :DDD

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#46) nonsen5e válasza AusWolf (#45) üzenetére


nonsen5e
addikt

Megveszem! :Y ;]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.