Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Inkább a két csatornás memóriavezérlőt erőltetnék, abból az IGP is profitálna... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) ivana válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


ivana
Ármester

Ahoz több láb kell, vastagabb nyák, nagyobb chip, bonyolultabb felépítés, nem véletlen, hogy nem erőltetik. Ez különben sem egy csúcs SoC.

(#3) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nocsak... majd ezt is lehet ekézni, mint az Apple-t.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4) big-J


big-J
őstag

Nekem ez azt mondja hogy a 810 lesz a 64 bites, tekintve hogy a 805 még nem az, és hogy az is jövőre jön.

(#5) Buci21


Buci21
addikt

és emellé majd jön több mint 4gb memó?

(#6) Jonesy84 válasza Buci21 (#5) üzenetére


Jonesy84
tag

Nem kell 64 bit a 4+ GB memo kezeléséhez, az csak a windows korlátozása, már a mostani SoC-ok mellé is mehetne 4 GB.

(#7) Buci21 válasza Jonesy84 (#6) üzenetére


Buci21
addikt

a 32 bit max 4 memó nem a windows korlátozása, 32 biten fizikailag nem lehet több memóriaterületet megcímezni. 4gb jöhet 32 mellé, több nem érdemes :D a tényeket tudom, csak nem értem minek 64 bit mobilba még

(#8) Glenda válasza Buci21 (#7) üzenetére


Glenda
addikt

PAE.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#9) tjb007 válasza Buci21 (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak jöhet.
Technikai akadálya ugyan nem lesz, csak mivel ez egy középkategóriás modellekbe -ahol jelenleg is inkább az 1GB RAM számít a sztenderdnek, nem a 2GB- szánt SoC, ezért nem nagyon fog ilyen történni.

(#10) Buci21 válasza Glenda (#8) üzenetére


Buci21
addikt

igaz, de azt mi támogatja?

(#11) Glenda válasza Buci21 (#10) üzenetére


Glenda
addikt

Minden. A konzumer Windowsokban a licenszing miatt tiltott állítólag több RAM.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#12) Buci21 válasza Glenda (#11) üzenetére


Buci21
addikt

én erről nem hallottam, de hiszek neked :D csak azt tudom, h bármit telepítek, az 64 bites legyen, ha 4GB+ memó van

(#13) kolle128 válasza Buci21 (#7) üzenetére


kolle128
csendes tag

Én sem értem, hogy minek 64 bit mobilba, ellenben tévedés, hogy a 32 bites processzor/oprendszer ne tudna 4 GB nél több memóriát megcímezni. Létezik Fizikai Cím Kiterjesztés (PAE), aminek egyik implementációja a tömbkapcsolás. Ettől kapcsolgatni lehet, hogy melyik címtartományt szeretnéd éppen elérni, azonban a számítógép egyszerre csak 4 GB-t fog látni, de fizikailag több lesz. Windows alá is létezik PAE-t támogató kernel, amitől mágikus módon hirtelen több memóriát fogsz tudni használni.

(#14) vicze válasza Buci21 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Azért egy facepalm smile nem ártana néha... Ez egy különösen indokolt eset.

Bár annyiban igazad van, hogy nem Windows korlátozás, hanem Dektop Windows korlátozás, mindegyik Server kiadás tudja a PAE-t, ahogy a Linux kernel is már jó ideje. Sőt az Cortex-A15 is már 40bit-es címregiszterrel rendelkezik, így 1TB-t tud kezelni, ahogy a Cortex-A12 is és a Krait magos Snapdragonok is.

Pont ezzel a középkategóriába szánt ARMv8-as SoC-al nem fogsz 4GB RAM-os telót látni.

(#15) Buci21 válasza kolle128 (#13) üzenetére


Buci21
addikt

windows kernelt még nem mókoltam :P

(#14) vicze1 :
asztali winfoshoz szokott userként a PAE eszembe sem jutott, régebben olvastam róla. igazad van, hülyeséget írtam

[ Szerkesztve ]

(#16) tjb007 válasza vicze (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor már az A7 se maradjon ki a felsorolásból.

[ Szerkesztve ]

(#17) vicze válasza tjb007 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Na még az is. :D
Ajjaj, már látom szemem előtt a 8 magos MTK procit 4GB RAM-mmal jövő tavasszal. :D

Amúgy valahogy aranyos a Qualcomm-tól, hogy bejelentik, hogy félév múlva gyártanak majd valamit, amit az ARM 1éve mutatott be. :)
Nade a nagy kérdés lesz a CES-en high-end Qualcomm ARMv8 vagy nem? :)

Ja és van egy őrült elméletem a Samsung 64bitesre, ami egy ARMv8 big.LITTLE 20/28nm FD-SOI-s SoC lesz. :D

(#18) Buci21 válasza vicze (#17) üzenetére


Buci21
addikt

mi baj lehet egy dinnye MTK soc-cal? MTK-s telót akarok most venni, igaz csak 4 mag 6589T SoC-al :C

(#19) gghrtz


gghrtz
őstag

Ezaz lehet majd nyomatni 64 biten a feszbukot!

(#20) vicze válasza gghrtz (#19) üzenetére


vicze
félisten

Hehe pont az FB képes lezabálni úgy 1,5GB RAM-ot is ha hagyom 1-2napig futni... :P

(#21) Buci21 válasza vicze (#20) üzenetére


Buci21
addikt

fuhh de rossz az app... a kis HTC desire-m azt se tudja hol áll a feje ha megy a messenger.. a chat hads meg akkut zabál... fujj

(#22) tjb007 válasza vicze (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért volt szükség a bejelentésre már most, mert Kínában a vártnál jóval korábban indul az LTE, és aki nem lép időben az könnyen hoppon maradhat (8x26 esete, ugye). Pont emiatt volt kénytelen a MediaTek is átütemezni a dolgait és előrébb hozni az integrált LTE modemes chipjük (MT6595, ami gyakorlatilag a 6592 LTE modemes változata) piacra dobását, ami januárban már elérhető lesz a gyártók számára.
A gyártók meg majd eldöntik, hogy mi a vonzóbb: a nyolc mag vagy a 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#23) vicze válasza tjb007 (#22) üzenetére


vicze
félisten

És a Qualcommnak ennyire szüksége van erre?
Nem azért, de LTE SoC fronton kb. monopóliumuk van jelenleg, csúcstól legkisebbig tudják szállítani.
Az meg külön vicc, hogy az a 4xA7 mi az MTK-nál a csúcskategória volt, az a Qualcommnál a belépőszint. Még azt is megkockáztatom, hogy drágábban adja az MTK a PowerVR licenc miatt.

Mintha azét látnám, hogy Qualcomm vagy az ügyfél nem tudja eldönteni melyiket nyomja ügyfél felé/akarja, pl. a Moto X/G a legszebb példa, ahol a 150$ SoC jobb eredményeket dob, mint az 500$-os... Elcseszett valamit a Qualcomm az osztályozás/árazás fronton...

@Buci21: Desktop-on gondoltam.

(#24) tjb007 válasza vicze (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hülye kérdés ;] :P Ami pénzt hoz arra szükség van.
A monopóliummal meg akár ki is lehet törölni, ha egyszer a kínai piac 80%-át a MediaTek fedi le. Most talán majd változni fog ez (persze senki sem várja azt, hogy ez drasztikus lesz).

(#25) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ez az IGP kb minek a szintjén lesz? adreno 220-225? esetleg hozza a 320 erejét is?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) Bilux


Bilux
veterán

Érdekes, októberben még más volt a véleményük :DDD

A Techworld-del készített interjú során súlyos vádakkal illette az iPhone 5S vadonatúj processzorát a Qualcomm felelős alelnöke: szerinte csak egy jól sikerült marketing az egész – írja a Techworld beszámolójára hivatkozva az iDownloadBlog.
A fogyasztók átveréséről beszélt a Qualcomm alelnöke és marketing igazgatója Anand Chandrasekher, a Techworld-nek adott interjúja során. A szakember elmondása szerint csupán egy meglehetősen nagy figyelmet kapott és emiatt csak egy igen jól sikerült marketingfogás az Apple 64 bites processzora, mely ráadásul semmilyen pluszt nem nyújt a felhasználóknak. A súlyos vádakat felrovó korábban az Intel mobilplatformjánál is megfordult Anand Chandrasekher szerint a probléma abban rejlik, hogy a 64 bites processzornak teljesítményileg csak 4GB vagy ennél is több RAM mellett lenne igazán értelmi haszna, s mint tudjuk még az új iPhone-okban sincs ekkora mennyiségű memória.
Bár érdekes módon a szakember azt a tényt azonban elfelejti, hogy a benchmark tesztek sorra két-háromszor gyorsabb feldolgozásról tettek tanúbizonyságot, a 64 bites CPU-nak köszönhetően. És ugyancsak memória ide vagy oda, az Apple-nek ettől függetlenül ebben is elsőként sikerült újat mutatnia a mobilpiacon.

forrás

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#27) vicze válasza Bilux (#26) üzenetére


vicze
félisten

Persze azt már elég kevés "hírportál" közölte le, hogy másnapra a Qualcomm hivatalosan is visszavonatta ezt a nyilatkozatot és az úriembert eltávolították a pozíciójából 2hétre rá.
Néha a tudatlanság sokba kerül...

És igen a 64bit semmit nem ér (akár lassulást is okozhat), a lényegi újítás az ARMv8-ban van továbbra is, csak azt az egybites usernek nem lehet szajkózni, mert fogalma sincs mi az, így sikeresen mindig kilyukadunk a 4GB RAM-nál...

[ Szerkesztve ]

(#28) tjb007 válasza GeryFlash (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

Bármennyi meglepő is, a 305 és a 320 között.

(#29) GeryFlash válasza tjb007 (#28) üzenetére


GeryFlash
veterán

És ez erősebb mint a 225? :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) tjb007 válasza GeryFlash (#29) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, erősebb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.