Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hasonló lesz az átmenet, mint 1magosról 2magosra: eleinte a 2magos centrinókat is aranyárban mérték + alacsonyabb frekijük volt, mint az 1magosoknak, ma már pedig 4ből 3 notit 2magos procival szerelnek :))

SzVSz igenis van létjogosultságuk, ma már sokkal több progi támogatja a multithreadinget, mint 3éve, amikor a 2magosok kezdtek elterjedni. Remélem 1éven belül az áruk és a fogyasztásuk is normális szintre mérséklődik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) .mf


.mf
veterán

Én örülök neki: én ugyan nem vennék ilyet -- sőt, a mostani egymagos is bőven elég az irodai feladatokra és ha játékra vetemednék, akkor sem ez a szűk keresztmetszet, hanem az integrált videó -- azonban ez lejjebb fogja nyomni a Penryn kétmagos procik árát :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) t72killer válasza .mf (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az első szériát uis valószínű csak a nagyon high-end notikba teszik bele, sima 15.4"-osokban nemigen számítok rájuk. Majd nehalemből vagy westmere-ből valszleg lesz jövő karácsonyra normális noti-négymagos :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) shabbarulez válasza t72killer (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

1 éven belül szinte biztos hogy a 4 magos noti nem válik mainstream termékké. Jővőre a Nehalem 4 magos még nagyobb méretű chip lesz mint a mostani Penryn 2x2 magos és ugyanúgy 45nm-en készül majd így a gazdaságosabb előállíthatósága nem fog teljesülni, ez pedig nem kedvez annak hogy széles körűen elterjedt termékké váljon. Jővő ugyanúgy a 2 magos Nehalem lesz a slágertermék mobil fonton, annyi változással hogy az északi híd és GPU beköltözik a CPU mellé, így az is jóval nagyobb chip lesz majd mint a mostani core2-esek.

2 év múlva 32nm-en már jobb esélye lehet egy 4 magosnak mobil fronton, a lecsökkent magméret gazdaságosabbá teszi a tömegesebb gyártást és a jobb gyártástechnológia a fogyasztását és ésszerűbb korlátok közé tudja szorítani.

Én jelentősebb mértékű 2-nél több magos elterjedés nem igazán várok 3 éven belül, szerintem a Sandy Bridge generáció mobil termékei lesznek majd azok ahol 2-nél több mag széleskörűen mainstreamesedni fog majd. Ennek megfelelően az ára is csak akkor fog széleskörűen elérhető ársávba mérséklődni.

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az én véleményem nem mérvadó ugyan, mert nem vagyok egy noti szakértő, de ha vennék notit fontosabb lenne az akkumulátoros üzemidő, mint a 4 magos proci.

Mitöbb, notin nem is terveznék olyan alkalmazást futtatni, ami igényelné, vagy hasznosítaná a négy magot.

Nekem játékra, sokkal költséghatékonyabb egy asztali pc, de tömöríteni, konvertálni sem hordozható gépet vennék. Hirtelen még csak egy 3D-s alkalmazás sem jut eszembe amit használnék rajta.

Ezért az én választásom, biztosan egy maximum 2 magos kis fogyasztású procival szerelt, de inkább 1 magos, integrált videós energiatakarékos chipsetes gépezetre esne.

Ne kövezzetek meg, ez csak az én véleményem, mások szokásai eltérőek lehetnek, aláírom.

(#6) leviske


leviske
veterán

"A Cnet egyik munkatársa szerint kérdéses, hogy a jelenleg kapható legerősebb kétmagos processzorokhoz képest – mint a 3,06 GHz-en üzemelő Core 2 Extreme QX9100 – mekkora teljesítménybeli javulást hoznak majd a következő hónapban megjelenő négymagos processzorok."

Őőő... Itt a Q mást jelent, mint a desktop fronton? :F Ha igen, akkor nem értem, ha nem, akkor meg pláne. :F

Eddig azt hittem, hogy a T jelzi mobil fronton a 2magos C2D-t, vagy ez tévhit volt? :F

(#7) Bici válasza antikomcsi (#5) üzenetére


Bici
félisten

Én is húzok egy strigulát a véleményed mellé.

mod: Majd akkor veszek erős notit, ha lesz benne quad sli, és legalább nyolc mag, mindezt hatalmas tuningpotenciállal, és vízhűtés lesz benne, és felnyitva egy 42 colos OLED HDTV tárul a szemem elé. Tenyérrel lehet majd nyomkodni a billentyűket, és az A3-as tapipadhoz adnak majd nyomásérzékelős ceruzát. 3CCD-s webkamerája lesz, és 7.1-es hangrendszer 1000W-os mélyládával (beépítve).
Nnnnaa....

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) shabbarulez válasza leviske (#6) üzenetére


shabbarulez
őstag

X9100 a neve, nem QX. Az X ugyanazt jelenti mint mindig az Intelnél, Extreme kategóriás proci, ami Q nélkül 2 magos kiszerelésre utal. A 4 magosból várhatóan kétféle lesz Q9100 2.26 Ghz-en 35W TDP-vel és a QX9300 2.53 Gzh-en 45W TDP-vel.

(#9) leviske válasza shabbarulez (#8) üzenetére


leviske
veterán

Akkor csak egy elírás a QX9100? Az X-et tudom, hogy az Extreme prociknál használatos... nem is ezen lepődtem meg. :)

(#10) floatr válasza antikomcsi (#5) üzenetére


floatr
veterán

Errefelé elég "nehézsúlyú" alkalmazások futkároznak a laptopokon, és szükség van több magra, és nagyobb cache-re is. De a alapabb videjóval egyetértek, játékra ott a konzol, ha meg nagyon spec alkalmazáshoz mégis kell, akkor nyilván fizetnek is majd érte.

(#11) t72killer válasza floatr (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a viszonylag normálisabb video sem számít már akkora luxusnak, mint régen, szerencsére. Az átlagos játékokat jól elviszi egy HD3600 - nvidia 8600M kategóriájú grafika, aminek sacc/kb 30-40eFt lehet az absz gyökér GMA 950-hez képesti felára :) plusszban kap az ember HD-gyorsítást és GPGPU képességeket is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) shabbarulez válasza antikomcsi (#5) üzenetére


shabbarulez
őstag

A desktop értékesítések évek óta csökkenek, a mobil értékesítések évek óta nőnek és ez a trend a jővőben is így marad, sőt erősödni fog. Ez pedig azt jelenti hogy egyre több embernek lesz laptopja, de desktop erősebb gépe viszont nem lesz. Így aztán a laptopnak képesnek kell lennie megoldania olyan feladatokat is amik akár időszakosan jelentkeznek de nagyobb teljesítményt kívánnak.

Pl. ha a családi videokat editálni kell és a családnak már csak laptopja van akkor nem fognak csak azért egy erősebb desktop gépet venni hogy ezt az egy ritkán előforduló, nagyobb erőforrást igénylő alkalmazást futassák. A felhasználó azt fogja elvárni hogy erre a laptopja is képes legyen, elfogadható időtartamon belül. Ha több mag van a prociban akkor ez kevésbé lesz gond, ha pedig nincs rá szükség a hatékony energia menedzsment segítségével a kihasználatlan magok pihennek így a ettől a noti aksi élettartama sem sérül.

A jővőbeli fejlesztések egyre inkább ebbe az irányba mennek majd el, több általános célú mag mellé még több kevésbé általános célú SIMD mag, jóval nagyobb párhuzamos adatfeldolgozó képességgel, ami multimédia jellegű alkalmazásoknál hasznosítható. Kiegészítve pár célfeladatra készül maggal, ami csak adott alkalmazás típus ellátására jó, de az rendkívül energia hatékonyan végzi. Ilyen pl egy video encode, decode egység, egy adattitkosításokat hatékonyan gyorsító célchip, stb. Mindez nyakonönve egy hatékony energia menedzsmenttel és olyan szoftverekkel ami a procinak mindig azon magjait használja a feladat végrehajtására amivel a legnagyobb teljesítmény/fogyasztás hatékonyságot lehet elérni, így érve azt el hogy az aksi időtartam is jobban kitolható legyen.

(#13) Bici válasza shabbarulez (#12) üzenetére


Bici
félisten

Ez az elgondolás áll, egészen addig, amíg nincs szó játékról.
A játékokhoz sosem elég semmi, vagy csak rövid ideig, és a notiban videokarit cserélni picit nehezebben megoldható dolog, mint asztali gépben.
Persze átlag felhasználóknak (pl. a nők legnagyobb részének) valóban csinibb és praktikusabb egy noti.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) nevermind válasza leviske (#6) üzenetére


nevermind
csendes tag

köszi, javítva :R

(#15) shabbarulez válasza Bici (#13) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az emberek és a cégek döntő része, akik a vásárlói kör legnagyobb részét adják nem igazán cserélget időközben részegységeket a gépén. Jellemzően 2-3-4 évente vesz egy komplett konfigurációt és azt használja hosszú ideig. Persze tudom vannak olyan emberek akik 2 havonta cserélgetik az gépükbe az alkatrészeket mert mindig mindenből a legújabb kell nekik, de ők a vásárlók egy igen kis részét jelentik csupán. Azok akik gémerek és fontos nekik a desktop pc teljesítménye azok még jó ideig meg fogják tartani a pc-jüket és majd bővítgetik is idővel. De ők nem olyan nagy részét jelentik a piacnak hogy ők lennének a piacformáló erő. A többségnek egészen más igényei vannak és a pc gyártók a többség igényei szerint fognak továbblépni, mert a legtöbb bevételük a többségtől származik.

(#16) cizoe válasza nevermind (#14) üzenetére


cizoe
őstag

28 napos reg... Én is írhatok pár cikket ph főoldalra? :DDD

ON: Nem látom értelmét 4magos mobilprocinak. Desktopoknál is csak lassacskán mostanában kezdett értelmet nyerni..

"ráadásul még jókora izmok is kellenek a több mint 5 kilós laptop cipeléséhez."

Igazi nehézsúly az az 5 kiló. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#17) BRinyo válasza cizoe (#16) üzenetére


BRinyo
aktív tag

1 hetes hírrel nem biztos, hogy kirukkolnék. Ipon mostanában meg frissebb, mint a ph. Régen először jöttem ide. Most először oda...
Persze, van amiben most is unikum a ph...

(#18) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Elhiszem Nektek, amit mondtok, én csak azt mondtam, nekem nincs rá igényem. Másnak lehet. Nekem nem kéne külön grafikus mag, ami pluszban eszi az akksit, és soha nem állnék le videót vágni notin.

Nekem mindíg lesz asztali pc-m, főleg amíg úgyanazt a teljesítményt jóval olcsóbban hozza.

Pláne azért, mert én azt várom el a közeljövőben a programozóktól, és a vga gyártóktól, hogy hamarosan mindenki úgy tudjon konvertálni, hogy a gpu erejét is kihasználja.

Tévedhetek is, de jelen pillanatban úgy érzem, hogy fix keretből, mindíg lényegesen erősebb asztali gép hozható ki.

(#19) BRinyo válasza antikomcsi (#18) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Lehet videót vágni notin. Ahhoz, hogy videót vágj, bőven elég egy gma950 vagy x3100 is. Mind2 jól lejátsza a hdv videót is. Tehát ENG (hírgyűjtő) állomáshoz elég jó egy laptop is. Ha meg SD az anyag, akkor bőven jó még egy core2duo proci is...
Asztaliban meg laptophoz képest jóval combosabb kategóriájú hozható ki. Hogy csak a belépőszintet említsem, érdemes megnézni, mennyivel jobb asztali gép jön ki egy alap 15" (100e Ft-os) árából, akár monitorral és windows-zal is...

(#20) nevermind válasza cizoe (#16) üzenetére


nevermind
csendes tag

A reg lehet, hogy 28 napos, de azért én ennél azért kicsivel idősebb vagyok... :DDD

5 kg igenis nehézsúly, ha egy hordozható számítógépről van szó. Ne egy kisebb krumpliszsákkal hasonlítsd össze, mert azt nem hozod-viszed minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#21) Integra válasza nevermind (#14) üzenetére


Integra
titán

fűazannya, 0ról 100ra házigazdáig megsem álltál, te tudsz valamit:))
welcome:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) t72killer válasza antikomcsi (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

én meg pluszban elvárom a VGA gyártóktól, hogy olyan GPU-kat gyártsanak, ami, ha nem 3D v GPGPU igényes alkalmazást futtatunk/akksiról nyomjuk a dolgokat, akkor kapcsolja le a shaderek és a VRAM 90%-át, és ne egyen többet, mint egy GMA950:)

Amúgy teljesen jogos az elvárás, pl egy sima 8600M GPU kb 2-4x akkora számítási kapacitással rendelkezik, mint a penryn T9500! ha mind2-t optimálisan kihasználná egy videokonvertáló progi, akkor simán 4-5x gyorsabbak lehetnénk, mint 1 éve a húzott asztali E6300-zakkal:))

Azzal 1etértek, hogy az asztali olcsóbb, erősebb. A mobilitásért muszáj némi kompromisszumot kötni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) floatr válasza t72killer (#22) üzenetére


floatr
veterán

"és ne egyen többet, mint egy GMA950" -- így már részemről is OK volna

(#24) reden87


reden87
tag

Nekem ez nem világos teljesen: Ez az Atom újabb változata? (Az érdekel konkrétan, hogy ez lesz a mostani netbookok következő generációja?)

http://reden87.info/ - http://MACvaltoztam.blog.hu/

(#25) cizoe válasza reden87 (#24) üzenetére


cizoe
őstag

Az Atom egy elég gyenge, elavult - de nagyon keveset fogyasztó és picike ultramobil platform. Ez meg egy highend notebook cpu család, mint a Txxx sorozat. Nemsok köze van egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#26) sNORh


sNORh
addikt

4mag, notiba? hogy mennyirefelesleges...

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#27) t72killer válasza sNORh (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

attól függ kinek, én simán kihasználnám a matlab és a videokonvertálások/tömörítések révén. + a Photoshop is kihasználja mind a 4 magot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) antikomcsi válasza t72killer (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A 7900-amban 3 profil volt, és 2D-ben alig ment, most vista 64-am van, és itt nem tudom beolvastatni a kártya biosát sem, hogy átírjam.

Nem működik a nibitor nállam 64 bites vistán.

Bár alap lenne, most is, a gyári 3 féle profil. Talán így akarják a hybrid powert erőltetni? :U Vegyél új nvidiás lapot, abba új legalább 9-es geforceot, és akkor 2d-ben lekapcsoljuk a vga-d. :(

Szerk.: Ja, egy paparazzinak jól jön, gyorsan összecsinálja a képeket fotoshoppal, és rohan a szerkesztőségbe. Haza sem kell menni az asztali pc-hez. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) leviske válasza Integra (#21) üzenetére


leviske
veterán

Miért lepődik meg mindenki, hogy van új HG? :DDD Vagy eddig úgy mentek a dolgok, hogy csak "Jómunkásember"-ekből lehettek modik és utána hg-k? :DDD

(#30) erdoke válasza Bici (#13) üzenetére


erdoke
titán

"A játékokhoz sosem elég semmi, vagy csak rövid ideig"

Tökéletes cáfolatként léteznek a konzolok.

"átlag felhasználóknak (pl. a nők legnagyobb részének) valóban csinibb és praktikusabb egy noti."

Kell otthonra egy replikátor, amin esetleg van PCIE kivezetés is. Abba bele lehet dugni majd egy külső VGA-t, ami a külső, nagy felbontású és méretű kijelzőre számolja a játékot. Az egyéb perifériákkal együtt ez teljesen kiválthatja az asztali gépet, természetesen majd akkor, ha árban racionális lesz a különbség, nem pedig háromszorosát kell fizetni egy ilyen gépért.

A legjobb aláírás a héten

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Quad core notiba? Hát az meg minek? A 2 mag az oké hogy jól jön, mert multitaskingban meglátszik az előnye, nade 4 magot még az asztali gépen se használok ki, nemhogy notival.

(#32) Dr. Akula válasza erdoke (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A konzolok már most is elavultak, alsó-közép kategóriás pc teljesítményét nyújtják. Az nem előny hogy 5 évig nem is kapsz jobbat, hanem hátrány.

(#33) Bici válasza erdoke (#30) üzenetére


Bici
félisten

Ok, a konzolos dologban részben igazat adok. Kivéve, ha az adott ember épp olyan játékot szemelt ki magának, ami nem jön konzolra. Diablo3, Stararft2, stb.
Az a gáz, hogy nem lehet jól összehasonlítani a konzolokat a PC-vel, mert nem azonos játékok futnak rajtuk. hiába van átfedés. Innentől kezdve jórészt ízlés dolga a választás.

Engem szerencsére nem érint sem a noti vagy asztali gép vita, sem a PC vagy konzol vita, mert grafikai munkát végzek a gépen, így mindenképpen kell(eni fog) egy erős PC.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34) arty válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


arty
veterán

legyen középkat... de ha pl. veszel egy gridet, pécén semmivel nem szebb és brutto 45 egy konzol (x360 árkád). majdnem amennyi a 4850 ... önmagában ... hamár arról volt szo, h a noti kielégiti a legtöbbek igényét, ez a konzolra is igaz - nem mindenki HC-gamer és elemez mindent képkockánként ;) És az állandóság előny: megveszed a gépet és 5-10 évig kapod rá a jobbnál jobb játékokat... pontosan mi is a hátrány? h a 3. évtől kezdve a pécés megfelelője jobban csillog? komolyan ez ??? :D

pont emiatt nem hiszem, h van létjogosultsága a 4 magnak(egyelőre...): semmivel nem tudod értelmesen kihasználni egy noteszben, mert nem lesz mellette elég erős vga. cserébe melegszik, lezabálja az akku-t, drága, nehéz lesz a hűtés miatt is, stb.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#35) ragazzo


ragazzo
őstag

Biztosan jók lesznek a 4 magos gépek, de hogy őszinte legyek, és még a két magot sem tudom kihasználni. Persze gondolom egy video szerkesztésnél jól jöhet. Esetleg.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#36) Ste


Ste
addikt

notiba minek? kiváltani egy asztalit esetleg, de akkor elveszti a mobilitását
nem látom létjogosultságukat

(#37) BRinyo válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Majd azért nézd csak meg 2-3 év múlva mit tud egy ps3 vagy xbox360 futtatni, és az akkori játéknak mi lesz a hw igénye.... Ami faszán fog futni a konzolon, meg sem nyikkan a mai középvason...
Hol van ugye egy 9000-es radeonhoz a geforce3, és mégis a doom3 szebben futott konzolon, mint a 9000-9200 kártyákon.

(#38) Dr. Akula válasza arty (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

h a 3. évtől kezdve a pécés megfelelője jobban csillog?
Most már olyan a fejlődés, hogy az 1. évtől kezdve. Mikor kijött az x360 meg a ps3, a bennük lévő videokártya egy akkori csúcs sli-nek felelt meg. Megjelenéskor, nem 5 év múlva. Mi lesz akkor később? A jóhoz könnyű hozzászokni, hiába nem a grafika minden, azért igényli az ember hogy egyre szebbet lásson, ne a C64 grafika legyen ma is a divat. A másik meg a játékok: soknak nincs is konzolos megfelelője, vagy ha van is, kontrollerrel irányítani egér + bill. helyett egy vicc (fps, stratégia). Van amire elég lehet egy konzol, de nem mindenre. Nem lehet kijelenteni hogy játékra jobb a konzol, mert sokminden nincs is rá.

(#39) Dr. Akula válasza BRinyo (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ami faszán fog futni a konzolon, meg sem nyikkan a mai középvason
Ugyanannak a játéknak a konzolos verziója általában jelentősen le van butítva hogy konzolon is tudjon futni. Úgy nem nehéz versenyezni hogy 10-edannyit kell csak produkálnia mint a másiknak. Ilyen pl a doom3 is. Ha pc-n is a konzolos változatot futtatnád, kb quake1 szintű grafikát kapnál. Csak ez tv-n nem látszik annyira, mert olyan homályos a kép hogy fel se tűnik.

(#40) erdoke válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


erdoke
titán

Elfelejted, hogy a vásárlók sem teljesen hülyék, és elsősorban a nagy, látványos ugrásokért hajlandók komoly összeget áldozni. A mai konzolokba épített VGA-k már HD-ben utaznak, innen egyelőre nem várható nagy ugrás. Emiatt a C64 grafikás példád durván elrugaszkodott a valóságtól. A DVD => Blu-Ray váltás borzasztó körülményességében is jelentős szerepe van, hogy az átlag környéki fogyasztók igényszintje nem igazán magasabb egy jó DVD transzfernél (ellenpélda az előző váltás, a VHS a maga gyenge minőségével és nehézkes kezelhetőségével). Ugyanígy az ultramegagiga HD és a különféle képjavító trükkök is eléggé hidegen hagyják a nagy többséget, boldogok a HD-Ready TV-jükön megjelenő XBOX360 képével.

A legjobb aláírás a héten

(#41) Dr. Akula válasza erdoke (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem azt mondom hogy a konzoloknak nincs létjogosultsága, meg nem lehet azt szeretni. De azt se lehet mondani hogy vegyél konzolt játékra pc helyett, mert sokmindenben nem tudja helyettesíteni.

A C64 példám arra vonatkozott hogy sokan hozzák fel érvként hogy 5 évig nem kell hardvert fejleszteni, mindig a legjobbat kapod. Ez csak azért igaz, mert nincs is alternatíva. PC-n is el lehet játszani a mai grafikai színvonalon 10 év múlva is, de közben kaphatsz jobbat is - na ahhoz kell fejleszteni hardvert. Ha a pc-s programok se fejlődnének grafikában, nyilván itt se kéne új hardver 5 évig, és az lenne a legjobb színvonal 5 év múlva is. Azzal hogy fejlesztesz folyamatosan jobb minőséget kapsz, tehát a pénzedért valódi értéktöbbletet kapsz.

Szerintem a dvd -> hd / bluray váltás van akkora minőségbeli javulás mint a vhs -> dvd. Aki még nem látta, az nem tudja elképzelni miben lehet jobb, de elég egyszer megnézni, a különbség szemmel látható. Persze nem junoszty tv-n. Sokaknak nincs meg a megfelelő felbontású monitora / tv-je ahhoz hogy a hd felbontású tartalmakat meg is tudja jeleníteni. De ez nem a hd hibája.

(#42) erdoke válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem meg nem tudod elfogadni, hogy a többségnek eltérnek az igényei a tiédtől.
Én magamnak nem vennék konzolt, mert PC-n se játszok, de a gyerekeknek (akiknek a játék való ;]) előbb veszek egyet 50-60e Ft-ért, mintsem egy teljesen új gépet építsek 2-300-ért. Elhiheted, hogy nem is fogják tudni, mi lenne a különbség.

Szintén elfelejted, hogy a VHS->DVD váltáskor nem kellett új TV-t venned. Persze vehetsz egy fél millás TV-t, 100e Ft-os lejátszót és 15e Ft-os filmeket (amiknek a többsége még mindig nem elég jó minőségű ahhoz, hogy kihozza a TV-ből a maximumot...), de ez egyelőre nagyon távol van a minőségbeli különbség értékétől. Nekem van Full HD-t tudó kijelzőm, és max. 20-30 %-kal adnék többet a HD tartalomért egy jó minőségű DVD transzferhez képest.
Másrészt valószínűsítem, hogy te még nem láttál átlagos VHS filmet. :D

A legjobb aláírás a héten

(#43) Dr. Akula válasza erdoke (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A többségnek elég a suzuki swift is, de ettől még nem lehet kijelenteni hogy a suzuki kiváltja a ferrarit. :)

Szintén elfelejted, hogy a VHS->DVD váltáskor nem kellett új TV-t venned.
Nem felejtettem el, írtam is hogy nem elég ehhez a junoszty. De ugyanez a helyzet a 64 bites programokkal is, ott se elég a 64 bites Vista, a programnak is 64 bitesnek kell lennie hogy az előnyeit ki tudja használni. Trabant kaszniba se szerelhető sugárhajtómű, de attól még a repülő gyorsabb mint az autó. :) Egy régi 286-oson még a divx-et se lehet lejátszani, akkor a dvdrip is felesleges? :)

Nekem is 1920x1200-as a monitorom, meg is látszik a különbség a hd és dvd közt.

Másrészt valószínűsítem, hogy te még nem láttál átlagos VHS filmet
Ezt benézted, én alábeszélős rambo meg amerikai ninja filmeken nőttem fel. :D

(#44) floatr válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


floatr
veterán

[OFF]Tapasztalat h a számítógéppel manapság inkább már csak az informatika khm... orientált emberek játszanának, illetve akik okoskodva spórolnának. Sokkel egyszerűbb egy laikus számára a konzolt bedugni a tvbe, a lemezt a konzolba, aztán hadd recsegjen, tojik arra h amit játszik egy "lebutított" változata a pécésnek, csak menjen.

Nem mellesleg megjegyezném h hangulatra is sokkal optimálisabb, arról nem is beszélve h kevesebb szarakodás, nomeg a fejlesztők nem az aktuális csúcsgéppel tesztelnek, mivel az adott gép 5-8 évig a "csúcsgép". Egy pécé esetében 2 év múlva azon veszed észre magad h a 300ért tákolt gépeden a minimál beállításnál is akad a játék.[/OFF]

(#45) Typhoon47 válasza floatr (#44) üzenetére


Typhoon47
őstag

"...tojik arra h amit játszik egy "lebutított" változata a pécésnek, csak menjen."

Mitől lenne lebutított? te jó isten. Miért kell baromságokat írni...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#46) Dr. Akula válasza floatr (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

illetve akik okoskodva spórolnának
Ilyen ember azért elég sok van. :) Konzolon is.

hangulatra is sokkal optimálisabb
Vagy nem. Ez nézőpont kérdése.

Egy pécé esetében 2 év múlva azon veszed észre magad h a 300ért tákolt gépeden a minimál beállításnál is akad a játék
PS2-n is szaggatna a PS3-ra írt játék...

[ Szerkesztve ]

(#47) Dr. Akula válasza Typhoon47 (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pl. a GTA:SA pc-s verziója jelentős tuningon esett át, mert konzolos minőségben ki se merték adni. Tehát visszafele nézve végülis a pc-s verzió "lebutítása", csak épp időrendben fordított a sorrend.

(#48) floatr válasza Typhoon47 (#45) üzenetére


floatr
veterán

Ez benézted, másnak kéne címezni
Nem véletlenül van idézőjelben

(#49) floatr válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


floatr
veterán

"Vagy nem. Ez nézőpont kérdése." -- mint minden

"PS2-n is szaggatna a PS3-ra írt játék..." -- mivel ez poénnak elég gáz volna, úgy veszem h komolyan gondoltad. Akkor viszont szakmailag lenulláztad az eddigi érveidet

(#50) Dr. Akula válasza floatr (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te panaszkodtál hogy komolyabb játékhoz komolyabb konfig kell. Konzolon talán nem? Ott szoftveresen növelik a hardver teljesítményét? ^^

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.