Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88) hallador válasza Raysen623 (#87) üzenetére


hallador
addikt

Na igen és ha belegondolok igazad van, nem volt türelmem kifejteni, és ez az én saram.

Az általad "nagyobbaknak" hívott vállalatoknál a számítógép beszerzésről és arról melyik gyártótól veszik a gépeket a helyi IT szakember dönt.

Itt én gyártót értettem, nem vállalatot, alaphelyzetben az Intel mint olyan azért jobban elterjedt, mert a gyártók nem foglalkoznak az AMD-vel. A HP az egyetlen, de Ő sem igazán érdekelt a nagyvállalati AMD terítésben.

Megvan hozzá a szükséges komponens AMD oldaláról, mégis kizárólag Intel WS gépek vannak vállalati Desktop megoldásként ajánlva. Külön oknyomozást lehetne tartani abból hogyan fordulhat ez elő és egy gyártó miért csinálja meg ezt.

Szerintem ez nem ennyire egyszerű. Az AMD-nek nincs olyan infrastruktúrája, amire, ha felteszel egy Windows 10-et. akkor az pöcre menni fog, de legalább megismeri tegyük fel a Network adaptert, amivel már pxe boot mehet. ez az egyik baj, a másik baj, hogy az AMD processzorai, és a hozzá tartozó architechtúrák gyengébben szoftverezettek mint az AMD cuccai. Windows Linux szempontból. Nem beszélve arról, hogy a gyártói szoftverek Adobe, Autodesk, stb az intelt preferálják. Szóval itt nem csak arról van szó, hogy az vállalat nem azt veszi meg, hanem arról is, hogy a szoftvergyártók sem annyira ugranak és a nagyobb baj itt van.
Ott az Intel E3/E5-as XEON családja, nem valószínű, hogy gyorsabb, mint az Epyc, csak ameddig az Intel e-köré egy komplett üzletágat épített az Epyc egy fogalom, de én sem a HP, sem a DELL sem egyik nagynál nem láttam még, mint Workstation. DL385 Gen10 van már.

AMD-nek nincs központi vállalati desktop infrastruktúrája. Mit értesz ez alatt? Készítsen saját brand terméket erre a célra? Nem emlékszem hogy az Intelnél lenne ilyen

Centrino, vPro komponensekkel rendelkező PC-k (Nic, Cpu, Szoftver). Az intel már 12 éve rendelkezik ilyennel, amit az oprendszerek is támogatnak. A komolyabb AMD-és business PC-kben (ProBook 6x5, EliteBook 8x5) ugyan business broadcom NIC-ek vannak, azért nem egy i210 vagy egy I219-LM.

Csak azt látom hogy úton-útszélen a fos U-s végű Intel procik vannak a mobil gépek zömében. Nekem meg ne mondja már senki, hogy nincs igény vásárlói oldalról egy remek AMD APU-s megoldásra az új Ryzen-Vega kombóból, ráadásul olcsóbban, vagy közel azonos árért.

Nagyon szép elmélet, mutatsz olyan Notebookot, ami minőségben felveszi a versenyt egy Inteles versenytárssal, és AMD Apu van benne? Nagyon szép a cikk, aminek a topikjában vagyunk, csak éppen Magyarországon, és a világ nagy részén ilyen gépek nem lesznek. Nincs választék, nem lehet kapni innentől kezdve a fos U-s végű processzor kb 100 %-ig érv a vétel mellett...

Itt is úgy tűnik számomra és érthetetlen, hogy a gyártók nem készítenek AMD build-eket kellő számban mobil platformon sem.

Ha én nagy gyártó lennék én sem készítenék. Az AMD az elmúlt 30 évben megbízhatatlan volt Mobile PC fronton, asztali PC szinten még csak csak.

Kereslet van rá, a piac azonban érdekes módon nem akarja kielégíteni ezt az igényt, ami kapitalizmuséknál kissé fura. Az más kérdés mennyire nem folytat agresszív üzletpolitikát az AMD, míg az összes amcsi gyártó rendkívül durván tolja ezt az oldalt.

Nincs rá kereslet. Ami van, az az Acer kielégíti. Ha lenne erre igény, akkor ezt gyártanák, az nem nyugtatja meg a nagy gyártókat, hogy éppen van egy 2 hónapos fellángolás. Majd utána meg nincs. Ahogy én látom az AMD megmarad a Játék piacon, és a konzumer piacon. Valamint a szerver piacon természetesen. A Business PC piac várat magára. Én is sajnálom, de ahogy említettem én sem kezdenék gyártani csak azért AMD-s PC-ket mert szimpatikus.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.