Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) opeter87 válasza feka007 (#49) üzenetére


opeter87
senior tag

Én meg még olyan multi céget nem láttam, ahol ne Outlook-ot használtak volna.

Biztos ők a hülyék :D

(#52) Integra válasza opeter87 (#51) üzenetére


Integra
titán

na, azért én használtam lotus-t, ne tudd meg..... :DDD
mondjuk szerencsére már outlook van, de be kell vallanom, hogy azért pár funkciót igenis szívesen látnék a lotusból az outlookban.

fekát meg ne bántsuk, majd lát ő is igazi világot :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53) Suker10 válasza oO7 (#43) üzenetére


Suker10
aktív tag

Erre egy szó van: felesleges. :D
Ha létezik valami, ami jól működik és gazdaságos, akkor miért kell leváltani?
Amiket írtál, ezek már régen is elérhetőek voltak, ennek ellenére nem terjedtek el széles körben. Billentyűzeten jóval gyorsabban tud az ember gépelni, mint kézzel írni, az egér pedig gyorsabb a ceruzánál. Összességében érintőképernyőn lassabban dolgozol és pontatlanabbul. Ezek tények.
A keréknél is lehetne "jobb" és bonyolultabb találmány. Megérné?

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#54) NEISSE


NEISSE
tag

Jó sokáig bírta Win7 nevetséges bezzeg az Xp 10évet kibírt látszik hogy csak pénzre megy dolog. Én használtam kb 3órát win 7 után azt mondtam köszönöm de ebből lassú sz.rból nem kérek. Tele van nagyon felesleges programokkal ami megeszi a memóriát utána meg paraszt vegyen még 3gb hogy jó legyen amikor eléri azt a szintet ahol az xp beéri 3gb-val is.
Szép látványos de egy olyan embert nem fogja székhez vágni aki napi 13órát ül az xp mellett:)
Ha ilyen lesz Win 8 is kidobják aztán majd magyarázkodnak stabilitás miatt az szerintem senkinek sem kell.

(#55) pzstm válasza NEISSE (#54) üzenetére


pzstm
titán

köszönjük a szakmai, meglaapozott, építő jellegű hozzászólást :U :W

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#56) .tnm válasza pzstm (#55) üzenetére


.tnm
addikt

nem baj, elmondta. ha nem reagálsz utána csendben eljátszogatott volna a zombiehálózatos gépével, amivel a következő 1-2 hardware csere után már nem tud majd mit kezdeni, mert nem lesz már xp driver...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#57) ErosenZold válasza NEISSE (#54) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Látom nagyon okos vagy.

A win7 nek miért lenne vége azzal hogy kiadnak egy ilyen tabletes akármit?

Az xp-d nek van vége már 3 éve csak lassú a neted és nem kapod meg az információkat

Amúgy meg ne is zavarjon hogy a Win7 nek jobb a ram kezelése ill. 64 bites rendszernek a csodás xp-d nél is 4 giga + ram kell, mivel épp ez a lényege.

Lehet 13 órát ülsz naponta ott, de akkor Facebook ozol illetve codozol.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#58) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Már várom nagyon!

Remélem jövő karácsonyra már csak egy tablet lesz az asztali gépem helyett, rákötve egy monitor + bill és egér. Ha meg nem dolgozom rajta, felkapom, aztán bevágódok a tablettal a legközelebbi fotelba. És végre kidobhatom ezt a dobozt mellőlem. :))

Játékra, meg ott lesz az x360! :K

[ Szerkesztve ]

(#59) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy látom hogy a win 7-8 topik at troll találkozó központ. A múltkor is volt egy nagyon okos, aki fikázta a 7-et, mert az xp a király. Látom ide is betévednek ilyen emberkék. ;] :))

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#60) fatal` válasza David75 (#5) üzenetére


fatal`
titán

Mi köze a feladatkezelőnek a Total Commanderhez :F

(#31) :

"nem hinné az ember, de ha egy ilyen rendszer elé kerül, akkor majd nem is akar már máshogy dolgozni vele, csak érintéssel"

Ez igaz, csak ilyenkor nem a hardvert fogom érintősre cserélni, hanem a szoftver vissza win7re, mert desktopon ez a metro borzalmas.

[ Szerkesztve ]

(#61) Integra válasza NEISSE (#54) üzenetére


Integra
titán

ha a hülyeség sikitani tudna, akkor neked már hangszálad se lenne....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#62) fatal` válasza feka007 (#49) üzenetére


fatal`
titán

"Az Outlookot van olyan, aki használja?"

Pl. aki exchangezik? Az egyik legprofibb levelezőprogram és email kliens. Nem az outlook express nevű hulladékról van szó...

(#63) Duree


Duree
veterán

Nekem az a metro felület nagyon nem jön be,szerintem borzasztó.Remélem a végleges kiadásban majd nem kell használni,mert lesz hagyományos kinézet is.

duree54

(#64) NEISSE válasza ErosenZold (#57) üzenetére


NEISSE
tag

Lassú a net?:D Szerinted... szint tiszta 100Mbit/s hova kell több?
64bit-el megcsókolhatom a tápegységet kb 5% gyorsulás helyette játékokban meg összefossa magát. Az op rendszer gyártók se hülyék a mai világban kapitalista cégek vannak minél többet nagyobb bevételt....
Win 7 az tökéletes mezei felhasználók meg cégek számára de aki Fps-ben utazik az észre veszi hogy nem teljesen tiszta fialás ez win 7.

(#65) David75 válasza fatal` (#60) üzenetére


David75
őstag

Bocs igaz w.explorer-re gondoltam. Csak nem véletlenül nem azt írtam.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#66) NEISSE válasza .tnm (#56) üzenetére


NEISSE
tag

Ez az üzlet új op rendszer új hardware...
Miért nem volt jó a régi rendszer....

[ Szerkesztve ]

(#67) oO7 válasza Duree (#63) üzenetére


oO7
őstag

lesz hagyományos nézet (már ahol)... de az új felületet "kell" használni majd ha az új szoftvereket akarod használni...
tableten nem lesz klasszikus felület csak az új metro-s
állítólag xbox-ra is terveznek jövőre egy olyan frissítést ami "kicsit" megfrissíti az xbox OS-ét olyannyira, hogy win8 kernelt raknak alá... (itt természetesen szintén nem lesz klasszikus nézet)
telefonokra is elég jó valószínűséggel jönni fog a Win8 és nyilvánvalóan ott sem lesz klasszikus nézet...

amit mondani akarok, hogy "az új felületre" de fejlesztői szemszögből nézve inkább úgy mondannám, a WinRT -re lehet úgy fejleszteni majd, hogy hordozhatod a kódot a legkülönfélébb eszközök között, arról nem is beszélve, hogy a Windows Store -ból csak erre az új felületre lehet appokat letölteni... nem fogja megérni a fejlesztőknek hosszú távon az, hogy olyan programot csináljanak ami a klasszikus felületen fut...

de igazából erre a kérdésre majd az fog választ adni, hogy maga az MS előáll e az Office -nak egy olyan verziójával ami ezen a metro felületen futkározik, azaz be tudják e bizonyítani, hogy ezt a "touch-friendly" felületet komoly munkára is lehet használni...

(#68) fatal` válasza oO7 (#67) üzenetére


fatal`
titán

Metrora egész egyszerűen nem lehet desktop alkalmazást fejleszteni, mert használhatatlan.

Értem én hogy trendi keg jujdejó a sok csempe, de ettől még hosszútávon dolgozni borzalom.

(#69) oO7 válasza fatal` (#68) üzenetére


oO7
őstag

nem is értem egyszerűen, hogy miért nem rúgja ki a Microsoft a fejlesztőit, designereit és a komplett Research részlegét... csak meg kéne kérdezni téged és te megmondod, hogy nem lehet és amúgyis egy rakás szar az egész... pár tíz vagy pár száz milliárd dollárt meg is spóroltak volna...

(#70) .tnm válasza oO7 (#67) üzenetére


.tnm
addikt

"azaz be tudják e bizonyítani, hogy ezt a "touch-friendly" felületet komoly munkára is lehet használni"
pontosan ebbe fognak bele bukni. a tapintás egy kicsit túl van hype-olva most. sok mindenre kényelmesebb, viszont, ha 600 menüpont közül akarsz egyet elérni, akkor a szemed még mindig gyorsabb (az egér odacibálásával is együtt), mint a megnövelt gombok miatt kétszer olyan mély menükben böngészni.

el lehet képzelni egy photoshop-ot, egy visual studio-t, eclipse-et a sok csillió kis komponensével, mikor már egy total commander klón is szenvedne touch felületen?
vagy mindenkinek ki kell hegyezni az ujját, vagy 40"+ képernyők lesznek és fasza kis tornaóra lesz egy fotómontázs összeállítása

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#71) oO7 válasza .tnm (#70) üzenetére


oO7
őstag

"pontosan ebbe fognak bele bukni"
igen... mert a Microsoft az a belebukós típus...

vagy el lehet képzelni egy Office 2003 -at a sok csillió kis komponensével, menüjével, almenüjével és toolbar-jával...
várjunk csak... meg lehet nézni, hogy milyen a 2007 -es meg 2010 -es verzió... nem csak, hogy sokkal kezelhetőbb, átláthatóbb, logikusabb, de pont, hogy ott is a megnövelt gombokkal egy kicsit ezt a "touch-friendly"-séget kezdték el beleépíteni a szoftverbe...

[ Szerkesztve ]

(#72) fatal` válasza oO7 (#71) üzenetére


fatal`
titán

Akkor jó programozást és kellemes grafikai munkát a metro féle csodafelületen.

Ja vagy várjunk csak...

(#73) oO7 válasza fatal` (#72) üzenetére


oO7
őstag

programozáshoz többnyire csak billentyűzet kell... ott szerintem nem lenne nagy érvágás az egér feláldozása egy érintős felületért... igazából nem osztana/szorozna, hogy egér vagy touch mert úgyis gyorsbillentyűvel fogod elérni a funkciókat...

grafikus munkához meg szintén simán el tudom képzelni, hogy hatékonyabb lehet egy érintős felület... gondoljuk csak el... mikor kell egér? akkor amikor valahova nagyon pontosan akarunk kattintani... ha nem elég pontos mit csinálunk? ránagyítunk... hát akkor érintésnél (azt azért merem remélni, hogy stylus -os megoldásról beszélünk) egy kicsit jobban ránagyítunk... az összes többi esetben pedig pont, hogy kellemesebb szabadkézzel rajzolni (kijelölni, stb) mint egérrel szerencsétlenkedni... pixel pontos igazítást jelenleg sem egérrel csinálsz hanem beírod, hogy pontosan hol legyen és mekkora legyen az az adott grafikus elem amit le akarsz rakni... az esetleges multitouch lehetőségekről nem is beszélve (amik egérnél ugye szintén nincsenek meg)...

[ Szerkesztve ]

(#74) David75 válasza oO7 (#73) üzenetére


David75
őstag

Vicces nekem ez a vita így hogy előttem már lassan két hónapja a w8 DP van. Nagyon egyszerű és gyorsan használható a metros rész egérrel is. Amúgy meg klikk a desktopra és lál lám ott az aero. A metro-t ugyan úgy görgeted egérgörgővel mint egy weboldalt csak nem függöleges hanem vízszintes.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#75) .tnm válasza oO7 (#71) üzenetére


.tnm
addikt

a gombok jó része csak minimálisan lett megnövelve (ha egyáltalán) 2007-be. és azt is ugyanolyan szenvedés lenne ujjal.

#73 ha szted a programozáshoz csak billentyűzet kell, akkor vagy valami nagyon gépközeli kódot írtál csak eddig, vagy semmit se. normálisabb keretrendszerek tele vannak varázslókkal, nyitogatandó property meg resource fákkal.

persze mindent szépen meg lehet nyövelni, hogy ujjal is kényelmes legyen, csak éppen a lényegre marad ez által kevesebb hely. vagy mint írtam jön az extra nagy átmérőjű monitor. (hiszen mindenkinek akkora lakása van...) meg amúgy is biztos nem fárasztó a fejeddel közel egy magasságban tartani a kezeidet órákon át, vagy órákon át lefele bámulni. és közben végig ide-oda nyúlkálni a billentyűzet és a 30 centiről bámult képernyő között.

hordozható eszközökön van létjogosultsága az érintésvezérlésnek (sőt ott jelenleg leginkább csak annak van), asztali gépeknél csak nagyon limitáltan.

nem a microsoft fog megbukni értelemszerűen, hanem azok a cégnél, akik munkára is metro ui-t akarják. egyébként a microsoft-nak is vannak bukott projektjei. (teljesen természetes dolog, sőt jó is, mert pl. a Vista tanulópénzén is sokat nyert a Win7) a Metro UI általam sejtett részleges bukásából is lehet, hogy majd születik egy olyan felület, amit valóban jól lehet majd érintve és egérrel is vezérelni (esetleg kellően adaptív lesz ahhoz, hogy adott pillanatban érintjük, vagy egérrel piszkáljuk), de Metro UI még nem ez.

#74
és az a legviccesebb, hogy tök nem is arról ment a vita, de köszönjük a hozzászólást.

#76
az új nem mindig jó, és a régihez ragaszkodni (főleg bevált régihez) nem mindig beteges konzervatizmus.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#76) oO7 válasza David75 (#74) üzenetére


oO7
őstag

az mondjuk a másik, hogy a metro-t is lehet egérrel használni és valószínűleg a DP-hez képest rengeteget fog ilyen téren fejlődni a rendszer béta meg végleges verziója...
de ugye egyrészről nem véletlenül mondják, hogy a metro felület kialakítása az "touch first" módon történik (tényleg érintéssel használva igazán kényelmes a dolog, egérrel egy kicsit kellemetleg/szokatlan/fura), másrészről meg szerintem a hosszú távú célja ennek a kezdeményezésnek a jelenlegi perifériák (egér-bill) leváltása / erőteljes megreformálása...

szóval azért nem érzem teljesen értelmetlennek azt, hogy egy a hagyományos (régi) dolgokhoz betegesen kötődő embert megpróbáljunk megbarátkoztatni annak a gondolatával, hogy a változás lehet jó is még ha ezt ő képtelen is elképzelni...

(#75) .tnm: hál' istennek nem írok gépközeli kódot :D Visual Studio-ban fejlesztgetek és oké, elismerem, hogy kell néha klikkelgetni de nem sokat... a menükbe például szökőévente egyszer tévedek, többnyire az a pár toolbar ami ki van rakva tartalmaz minden gombot ami kellhet, de még oda is ritkán kattintok... főleg a képernyő szélén-alján lévő paneleket szoktam csak előszedni meg ugye ahogy írtad is a fákban turkálni fájlok/osztályok/metódusok után vagy ilyesmi... de szerintem ezek nem veszítenének az értékükből és nem hátráltatnák a fejlesztő hatékonyságát ha nem egérre lennének első sorban tervezve... de abban egyetértek, hogy sem az asztalrabámulás, sem a függőleges monitor tapicskolása nem túl kényelmes hosszú távon, én inkább valami olyasmire gondolnék, hogy az egér-billentyűzet helyett egy tablet van a kezem alatt... vagy egy Surface...
nem feltétlenül tudok most itt hirtelen mindenre egy "touch-friendly" példát mondani, de eleve nem is biztos, hogy a jelenlegi megoldás átalakításában kéne gondolkodni egy ilyen esetben, hanem valami egészen újban... nemtudom

[ Szerkesztve ]

(#77) David75 válasza oO7 (#76) üzenetére


David75
őstag

"egérrel egy kicsit kellemetleg/szokatlan/fura"

Nos aki látott már valaha egy weboldalt az tud görgetni, és akinek mondjuk 40-nél több iq-ja van az nem csak függőlegesen hanem vízszintesen is tudja értelmezni az egérrel való görgetést. Tehát ezt a kényelmetlenséget nem értem. Minden munkához ott van amúgy is aero-s desktop felület.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#78) oO7 válasza David75 (#77) üzenetére


oO7
őstag

én inkább arra értettem a "kellemetleg/szokatlan/fura" részt, hogy ugye mivel érintésre van tervezve a felület, minden nagy és nagy helyközök vannak... ottvan az a kicsi kurzor és mellette minden olyan nagy... de szerintem ezt a fura érzést elég gyorsan el tudnák tűntetni azzal, ha a kurzor képét lecserélnék egy karikára (amivel a bemutatókon mutatni szokták hogy hol van épp az ujj)... szóval egérrel egy virtuális ujjat mozgatnánk és ezt vizuálisan is megpróbálnák szemléltetni... a nyíl hegye helyett a kör közepe lehetne a klikkelés pozíciója...

(#79) BiP válasza NEISSE (#66) üzenetére


BiP
nagyúr

"Ez az üzlet új op rendszer új hardware..."
Amióta a win7 egy core2-n is gyorsabb, mint az xp, (ami egy 4éves proci) a memóriárak a padlón, azóta ez a tézis nem igazán állja meg a helyét.

"Miért nem volt jó a régi rendszer...."
Mert közben változik a világ is, azért.

(#80) Suker10 válasza oO7 (#78) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ezt ugye nem gondolod komolyan? :D
A kör közepe...
A kurzort eddig is arra változtathattad, amire akartad. Ezzel nem leszünk előrébb.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#81) oO7 válasza Suker10 (#80) üzenetére


oO7
őstag

féligmeddig komolyan gondoltam... szerintem ez az egész idegenkedés azért van mert a jelenlegi UI-khoz képest minden olyan hatalmasnak tűnik egy érintésre tervezett UI-nál... nagyobb gombok, nagyobb térközök... és egy ilyen felületen a kis nyilacska kurzorral bóklászni elég fura...
de ha semmi mást nem csinálnának, csak a kurzor képét lecserélnék egy nagyobb képre (gondoltam először hogy egy nagy nílra de az tényleg hülyén nézne ki, szóval ezért jött a gondolat, hogy legyen egy ujjbegy méretű kör, mintha egy virtuális ujjat mozgatnánk), akkor rögtön megszünne ez a fura érzés, hogy kicsi kurzor a nagy szellős felületen... hát még ha egy multitouch-os touchpad esetén a többi ujjat is lehetne látni a képernyőn...
az emberek (főleg egy touchpaddal - és akkor már haladunk afelé, hogy szoktatjuk az embereket az érintőfelülethez) könnyebben feldolgoznák, könnyebben azonosulnának egy nagy kör alakú kurzorral (mintha a touchpad képét a monitorra vetítenénk), mint egy nyilacskával...

az meg, hogy a kör közepe a klikkelés pozíciója... nyilván nem "vakon" a közepe, hanem valami vizuális jelöléssel... egy kis célkereszt szerűség vagy ilyesmi belerajzolva...

- szerintem

[ Szerkesztve ]

(#82) Suker10 válasza oO7 (#81) üzenetére


Suker10
aktív tag

Értem, amit írtál. Ez a probléma csak nagyobb kijelzők esetén áll fenn. A másik oldalról meg egy PC-t butítanak le egy hordozható kis kijelzős eszköz szintjére. Mindegyik pazarlás. Az összes grafikus ismerősöm egeret használ hordozható gép mellett, mert sokkal kezelhetőbbnek tartja. Sőt, az összes ismerősöm egérrel használja a gépet, néhány kivételes helyzettől eltekintve. :D

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#83) oO7 válasza Suker10 (#82) üzenetére


oO7
őstag

a "visszabutítás" része szubjektív... nem biztos, hogy bármivel is "butább" vagy kevesebb lenne egy ilyen felület...

a touchpad-et meg nem a notikban lévő 2 négyzetcentiméteres szerencsétlenségre értettem hanem mondjuk egy Wacom Bamboo táblára... ami meg eléggé elterjedt a komoly designerek köreiben...

(#84) .tnm válasza oO7 (#83) üzenetére


.tnm
addikt

aha. kár, hogy az nem touchpad, semmi érintés nincsen benne. mellesleg rajzolni jobb vele, mint egérrel (naná!) de windows-t vezérelni nem. sokkal többet kell mozgatni a kezedet (pláne,ha egyébként csuklóból egerezel) [Genius G-Pen F610-em van]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#85) julius666 válasza .tnm (#75) üzenetére


julius666
addikt

meg amúgy is biztos nem fárasztó a fejeddel közel egy magasságban tartani a kezeidet órákon át

Az tényleg fasság, olyan szvsz max jópofa demóknál lesz, valódi felhasználásnál nemigen.

vagy órákon át lefele bámulni

Te sem olvastál még sok könyvet. :DDD
Vagy láttál rendes megdöntött tervezőasztalt. Nem kell annak a monitornak mindenképpen 90° valahányszorosát bezárnia a talajjal/felhasználójával, lehet azt döntve is. Mondjuk 30° felett valamivel már kényelmesen látod a képet és tudod érintések közötti szünetben a káván pihentetni a kezed pont mint egy laptopnál. Rögtön nem olyan fárasztó a dolog csak kicsit tovább kell gondolni a jelenlegi felállásokon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.