Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila9988


attila9988
őstag

Remélem faragtak azon a sz*r metrón azóta, mert abban a formában desktop -on eléggé használhatatlannak éreztem a fejlesztői változatban. Ezt leszámítva egész jó hírek keringenek a w8 -al kapcsolatban. Na persze remélem hogy a felhős vackolás is egyértelműen elkülöníthető lesz majd a helyi file -ok kezelésétől, mert az még aggaszt egy kicsit.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#2) Vladi válasza attila9988 (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

metró jobb, vagy rosszabb, mint a uniti?
Muhahhaaa.... :DD ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) atike


atike
nagyúr

Erre leszek kíváncsi igazán. Minden szép és jó a Metro UI-ban, de ha "csak" a Win8 használja akkor nem az igazi. Ha a programok (legalább egy része) viszont átveszi / beépíti akkor mindjárt érdekes lehet...

Mondjuk sem az Autocad-et, sem a Delphi-t nem tudom elképzelni úgy... :DDD

(#4) Sofian válasza attila9988 (#1) üzenetére


Sofian
őstag

Ha nem taperolható a kijelződ akkor kapsz egy WIN7 ablakos guit...no para..

(#5) David75


David75
őstag

Mindkettőt nagyon várom. Örülnék egy leegyszerűsített office-nak metro-ra. Én jelenlegis 80%-ban W8 DP-t használok. Nagyon tetszik. A feladatkezelő valami eszméletlen jó lett. Végleg elfelejtettem a TCommandert. Ha kijön a jövöre a w8 akkor biztos hogy valami multitouch-os monitorba épített pc-re váltok. Már a w7-nél is gondolkoztam rajta de metroval tökéletes lesz.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#6) BiP


BiP
nagyúr

A cikkben van egy kis bizonytalanság. Azt írja, hogy mindkét béta januárban jön, várhatóan a jan.10-én kezdődő CES-en. Kicsit később meg, hogy előtte jön az Officeból egy technológiai előzetes, várhatóan a win8 bétával egyszerre.
He?
Értem én, hogy még nem biztos semmilyen időpont, csak kicsit zavaros. Vagy én értelmezem félre?

Várom már nagyon a bétát (igazából inkább csak a win8-ast), a DP tetszett (a metroUI kivételével).

[ Szerkesztve ]

(#7) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Eddig nem igazán próbáltam ki DP-ket, se bétát, RC-t is csak a win7-nél. Most viszont felraktam a win8 DP-t (egyébként teljes mértékben elégedett vagyok vele, Metro is tetszik, gyorsan bootol, menet közben is hasít, szóval várom a kész verziót :) ), és egy olyan kérdésem lenne, hogy ilyenkor, mikor új verzió jön, akkor full újratelepítéssel megy a dolog, vagy mondjuk Windows Update-el elintézhető egy DP-ről bétára váltás, utána bétáról RC-re? Hogy volt eddig? Remélem valaki tud segíteni, előre is kösz!

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#8) FTeR


FTeR
addikt

"mozaikokra építő"
csempére

(#9) Воланд


Воланд
titán

"Egy, az interneten keringő – és korántsem biztos, hogy valódi – Outlook-képernyőkép azt mutatja, hogy a fejlesztők a mérlegelési stáción már túljutottak."

az bizony valodi, bar meg mindig nem a vegleges.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) David75 válasza Tomy Yayo (#7) üzenetére


David75
őstag

Szerintem erre még az MS-se tudja a választ:D De érdekelne engem is.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudom miért erőltetik PC-s platformon az érintőképernyős operációs rendszereket és szoftvereket, amikor a használt PC-k elenyészően kicsi százaléka ilyen konfiguráció és azoknak is egy része speciális szoftverekre van tervezve. Persze nem rossz ha opcionálisan van lehetőség erre, de úgy néz ki mintha a Microsoft a kelleténél jobban előtérbe tolná ezeket a megoldásokat. Remélhetőleg még hosszú évekig csak másodlagos interface lesz a metro ui a PC-s platformon, már csak azért is, mert a jelenleg kapható touchscreen konfigok nagy része alkalmatlan a rendes használatra. Először legyenek ergonomikus érintős desktop megoldások, és jöhetnek rá az érintős szoftverrendszerek.

Szóval először jöjjön a hardver.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) David75 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


David75
őstag

Talán mert ugyan az a w8 lesz tablet-ra meg desktop-ra?

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#13) atti_2010 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nincs ezzel a metroval gond amíg le lehet tiltani.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) Воланд válasza attila9988 (#1) üzenetére


Воланд
titán

"Remélem faragtak azon a sz*r metrón azóta, mert abban a formában desktop -on eléggé használhatatlannak éreztem a fejlesztői változatban."

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) Tigerclaw válasza David75 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egyébként ha lenne egy nagyobb érintős vékony IPS monitor mondjuk full HD felbontásban, amit le lehet fektetni majdnem vízszintbe, az már jó lenne a feladatra, de a gyártók nem ebbe indultak el. Egy hagyományos majdnem függőlegesen álló érintőképrenyőt nem lehet kényelmesen használni. Talán egy HP monitort (bár lehet hogy monitorba épített PC volt) láttam ami egész jó, de valami 1600 dollár lenne akciósan, akció nélkül meg majdnem 2000.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) pzstm


pzstm
titán

Win8-as tabletek és ultrabookok lesznek a következő év karácsonyi slágertermékei. Én legalábbis már kértem egyet a jövő évi jézuskától (mondjuk valami mégújabb Transformer személyében. Ha lepattintom a kijelzőt egyből MetroUI-ra váltana, ha meg billlt is rakok hozzá vissza a hagyományosra. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17) BiP válasza Tomy Yayo (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Win7-nél nem lehetett upgrade-et (pl. bétáról RC-re), új telepítés kellett.
Persze vannak eszközök, hogyan lehet lementeni a beállításokat, stb.

Ill. annak ellenére, hogy a kezdeti pletykák arról szóltak, hogy win7-ről nem lehet majd upgrade-elni win8-ra, nemrég kiadtak egy videót, hogy pont ellenkezőleg, egyszerűbb lesz a dolog. (11 kattintás)
cikk+képek+videó

(#18) .tnm válasza David75 (#12) üzenetére


.tnm
addikt

jellemzően nem ugyanaz lesz. a Metro UI közös lesz, mint lanucher a html5,css, JavaScript app-oknak, de ez alatt még nagyon kérdéses, hogy mi és hogyan lesz elérhető a különböző platformokon. az meg ugye világos, hogy kernel szinten az architektúrához kell alkalmazkodni. (oké persze lesznek atom-os tablet-ek is, de már most is külön windows van netbook-okra, nem lepődnék meg, ha az x86-os tableteken se lenne elérhető a jó öreg egeres+billes+ablakos windows gui)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19) janos1988


janos1988
addikt

Hiába áttekinthetőbb és szellősebb ha teljesen homályos lesz a nagy része.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20) geezer


geezer
aktív tag

"visszakerülnek a megszokott windowsos játékok, [...] a DVD creator"

Most, 2012-ben, amikor már a DVD lassan kihalóban van a CD után, és azokat a játékokat legfeljebb a nagypapák használják. Mindenki megoldja magának... Nem értem a gondolatmentet!

(#21) Воланд válasza janos1988 (#19) üzenetére


Воланд
titán

a homalyost mire erted?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) janos1988 válasza Воланд (#21) üzenetére


janos1988
addikt

Egy ilyen ironikus troll hsz-nek szántam, csak nem raktam off-ba.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) KAMELOT


KAMELOT
titán

Kíváncsi leszek én erre a WIN8-ra. Remélem ugyan olyan lesz min a WIN7 csak gyorsabb.
Hivatalos megjelenésekor vásárolok egyet. Remélem nem fogok csalódni! :)

(#20) geezer: Már BLUE-RAY-ben kéne gondolkodni. Azok törnek előre. Igaz még drága ,de később a nagy keresletre való tekintettel áruk csökkenni fog. ;)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24) pzstm válasza KAMELOT (#23) üzenetére


pzstm
titán

szerintem meg az optikai adathordozók unblock vannak kihalóban...mobilvinyó, flash....stb...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25) Sub-ZeRo válasza KAMELOT (#23) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a 7 sebességével sincs gond. Esetleg akkor, ha minden elindul, lásd msn,m steam, skype és még sorolhatnám.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26) KAMELOT válasza Sub-ZeRo (#25) üzenetére


KAMELOT
titán

WIN7 sebességével semmi gondom nincs. Megy mint a rakéta. Csak a fejlődésben azt tapasztaltam ,hogy minden egyes WIN gyorsabb volt az előzőjétől min. 2x :)

(#24) pzstm: azok is!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) RexpecT válasza David75 (#5) üzenetére


RexpecT
addikt

Desktopra tuti nem vennék érintőkijelzőt, egérrel egyszerűbb és kényelmesebb.

(#28) Xirtam


Xirtam
veterán

Nekem nagyon tetszik ahova tart a Microsoft. :R

(#29) oO7 válasza .tnm (#18) üzenetére


oO7
őstag

"Metro UI közös lesz, mint lanucher a html5,css, JavaScript app-oknak"
Meg .net meg natív appoknak... ne terjesszétek már ezt a marhaságot, hogy win8-ra HTML5 + JS -ben lehet csak appokat készíteni... sőt... eléggé valószínűtlennek tartom, hogy abban a formában ahogy Win8 -ra lehet appokat fejleszteni HTML5 + JS alapokon, túl sokan fogják ezt a lehetőséget megragadni...

(#23) KAMELOT: az Blu-ray (e nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#30) cserkész válasza RexpecT (#27) üzenetére


cserkész
tag

Ez igy van,szerintem is hülyeség asztali gépnél!

[ Szerkesztve ]

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#31) oO7 válasza RexpecT (#27) üzenetére


oO7
őstag

pedig a Win8 bejelentésénél nagyon azt ismételgették, hogy "nem hinné az ember, de ha egy ilyen rendszer elé kerül, akkor majd nem is akar már máshogy dolgozni vele, csak érintéssel"... szóval azért bizakodó vagyok ezzel az egésszel kapcsolatban... bár én sem tudom elképzelni jelenleg, hogy hosszú távon hogy lehet kényelmes desktop környezetben érintéssel dolgozni... de nem jelentem ki egyetemes igazságként, hogy az márpedig marhaság és az úgy nem fog működni és csak az egér meg a billentyűzet a király... (ne vedd magadra :) )

a másik dolog meg, hogy most a napokban jelentették be, hogy lesz Kinect for Windows is... szóval egyélrteműen ezeknek a NUI -s megoldásoknak az eltrejedése várható és az egér - billentyűzet kombó (azon belül is főleg az egér, sőt az is valószínűleg csak a konkrét jelenlegi formájában) visszaszorulása...

[ Szerkesztve ]

(#32) atti_2010 válasza oO7 (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Aki csak képeket nézeget annak tökéletes lehet, meg 2-3 emailt is el lehet így küldeni de ezen a ponton meg is áll a tudomány, persze a win 8 azért tetszik csak azzal kezdtem hogy kikapcsoltam a metrót.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) oO7 válasza atti_2010 (#32) üzenetére


oO7
őstag

"persze a win 8 azért tetszik csak azzal kezdtem hogy kikapcsoltam a metrót"
<facepalm> akkor mi is tetszik benne? a visszafelekompatibilitási okokból belerakott klasszikus nézet ami szerepéből adódóan gyakorlatilag egy Win7 -es felület (kicsit feltupírozva) ?

(#34) atti_2010 válasza oO7 (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az tetszik hogy nagyon gyorsan betöltődik, kevés memóriát használ, és nagyon hasit, állítólag a hallőzátkezelése is fejlődni fog az RC kiadástól, lehet még lesznek más jó tulajdonságai is.

Pl a proci energiagazdálkodás is fejlődni fog, ezt csak láttam egy Buldózeres teszten.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) .tnm válasza oO7 (#29) üzenetére


.tnm
addikt

ne terjesszétek már ezt a marhaságot, hogy win8-ra HTML5 + JS -ben lehet csak appokat készíteni

nem ezt mondtam. de amennyi infót találtam crossplatform (azaz asztali gépeken is és az 1GHZ-es arm cpu-kon is) csak ezek az appok fognak ugyanúgy működni, mivel gyakorlatilag ugyanabban a launcherben futnak. ettől még lehet natív appokat írni, de az pont attól, hogy natív, nem lesz platform független. persze senki nem gátolja meg hogy valaki megírja arm-ra is a total commandert, de attól még az nem ugyanaz a total commander lesz, mint x86-on

#33
a dev prev-kor bemutatott videó alapján nagyon nem csak visszafele kompatibilitás alapján "marad benne" a régi gui. explorer csak azon lesz (és ugye azt is fejlesztik, tehát nem csak maradvány)

mindkettőtöknek:

viszont -megint csak annyira biztos, amennyire értesültem a dologról- arm-os tableteken a régi gui-s explorer sem lesz.
szerintem a Metro UI inkább egy egész képernyős launcher a régi GUI-ban, mint új grafikus felület az x86, x64 architektúrán. a kis teljesítményű gépeken, meg csak a Metro UI lesz.
nagyon meglepődnek, ha pl. tegra-n lenne majd teljesértékű directx.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#36) anulu


anulu
félisten

részemről ezt a szériát desktopon cakk-pakk kihagyom.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) Sofian válasza .tnm (#35) üzenetére


Sofian
őstag

"Natív" alatt itt .net-et értette... az pedig hordozható lesz ARM-re is... Már ha nem értem félre az előző hozzászólót.. Nem jól értettem.. lényeg a lényeg... .NET-es alkalmazás hordozható lesz.. ha nem használ natív thirdparty csak x86-ra fordított szerelvényt.. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Ez azoknak lesz jó akik csak neteznek meg közösségi oldalakon érlik az életüket. Büdös életben nem tapiznám szét a monitoraimat, főleg hogyha multi monitoros rendszerem van, akkor két monitoron keresztül tapicskoljak?
Ez az egész egy zsákutca aki dolgozni is akar a gépén. Engem rohadtul nem izgat, hogy szellősebb lett az office meg hogy hogyan butítják szarrá a felületet meg designolják agyon, hogy lassan már a felhasználhatóság határát súrolja ez az egész.

Basszus én Mayázni, 3D-zni akarok, Adobe termékek által tartalmat előállítani nem csempéket nyomkodni. Azokra nem gondolnak akik esetlegesen a dokumentom és a képek könyvtár tartalmának megosztásán kívül kicsit többet szeretnének?

Nevetséges ez a DVD creator is. Valaki említette, hogy így az optikai korszak halálán ez über profi lépés volt. Ráadásul az alkalmazás már akkor is szar volt mikor még fénykorát élte. Igaz aki professzionális DVD, BD készítő programokkal dolgozik az amúgy is ezektől hajhullást kap.

Tényleg az a szerencse, hogy ki lehet kapcsolni a metro UI-t. Lassan kicsit úgy érzem, hogy a PC mint design elem kerül a köztudatba. Juj de jó le lehet cserélni a metro UI hátterét! Azta, ez igen, ezért már is a retail változatért rohanok a boltba. Ez aztán az újítás!

Amúgy meg nettó hülyeség, hogy a startmenüt a felhasználók nem használják. Én pl.: mindig megtalálom a programjaimat, igaz csoportosítom is az indító ikonokat egy közös helyre.

Valahogy vicces lesz látni, hogy ez a monitor tapicskolás be lesz erőltetve a köztudatba. Mikor Pistike mérgében rácsap a monitorra mert az autóversenyt már harmadszorra bukta el és a 24"-es LCD betört :D

Ráadásul egy olyan IO eszközt próbálnak mesterségesen ezzel háttérbe szorítani, ami egész egyszerűen nagyon jó nagyon, pontos beviteli eszköz. Az egér a tapicskolásnál sokkal pontosabb és kezelhetőbb, és nem kell szarrá butítani meg szellősíteni egy felületet, hogy eltaláljak egy ikont. Ezáltal újra minden kiadásnál a ribbont újra kiosztani.
Az egér kiszorítása szerintem nem fog sikerülni sohase.

Jó hogy nem a Siri-hez hasonló beszédvezérlést próbálja az MS fő vezérlőnek eladni a win8-hoz. :D Majd akkor ha az MI már tényleg létezik és lesz annyira értelmes és okos, hogy egyenlő partnerként tudjunk dolgozni. Akkor azt mondom oké, de az még évek kérdése.
A metro maradjon a tableteken és az okostelefonokon meg az alagútban :)

[ Szerkesztve ]

(#39) .tnm válasza Sofian (#37) üzenetére


.tnm
addikt

majd térjünk vissza erre, ha megjelenik egy véglegesnek tekinthető win8 arm-ra. akkor nézzük majd meg, hogy milyen megkötései lesznek a külöünböző .NET szerelvények használatának a crossplatform alkalmazásoknál. illetve azt se tudom most megbecsülni, hogy hány értelmes alkalmazás van (lesz lehetéses), ami nem használ architektúra függő szerelvényeket.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#40) KAMELOT válasza oO7 (#31) üzenetére


KAMELOT
titán

Annak akinek van kedve egész nap a kezét mozgatni a képernyőn az tegye meg.
Desktop PC-hez az érintőképernyő nem ér semmit. Főleg hogy nem fog sneki a képernyő előtt ülni 20cm-re :DDD Tabletre notebookra iylenre jól jön az érintőképernyő. DESKTOP-ra el lehet felejteni.
Először is olyan monitor kéne otthonra ami nem olcsó mulatság még egy 19"-es esetében sem.
Shuttle X5020XA Plus---16" éritőképernyős all in one PC...barátok közt is 500eu.

(#41) atti_2010: +1! jól elírtad. aztán már füzet sem fog kelleni az iskolába mert minek van érintőképernyős cuccom :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41) atti_2010 válasza Mexildos (#38) üzenetére


atti_2010
nagyúr

100% Igazad van de, az emberek 80% nem tudja rendesen használni a PC-t mert nem találja az ikonokat nem ért a szoftverekhez stb. nos ezek a tapizós tiszta ikon, csempe szoftverek nekik készülnek mert sajnos ők vannak többen, itt nem kell érteni semmihez nem kell tanulni semmit csak tapizni meg huzigálni, az más kérdés hogy elhülyül a társadalom, mert nem csak olvasni nem fognak a gyerekek de most már írni sem meg gondolkodni sem, csak lesz a facebúk meg a nagy lájkolás.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#42) .tnm válasza KAMELOT (#40) üzenetére


.tnm
addikt

asztalra sztem az lesz a jövő, hogy érintő felület a kezed alatt és a rendes monitoron meg látod hogy melyik virtuális helyen vannak az ujjaid (persze nem egér, vagy főleg billentyűzet, helyett, hanem azok mellett).
egészségesebb testtartás, nem olyan fárasztó, távolabb is ülhetsz, nem lesz ujjlenyomatos a képernyő...

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#43) oO7 válasza Mexildos (#38) üzenetére


oO7
őstag

és ha valami egészen újszerűre gondolunk?
mi lenne ha egy desktop rendszer esetén a monitor mondjuk kb maradna akkora mint jelenleg, kicsit nagyobb esetleg - már már TV (a példa kedvéért legyen mondjuk 30"), és a billentyűzet-egér páros helyett mondjuk egy tablet (vagy adott esetben egy még nagyobb felület - Microsoft Surface) lenne a bevitel módja + Kinect + hangvezérlés? és mondjuk hogy a konkrét szóbanforgó egér problémát boncolgassuk tovább, lenne egy tablet esetén 10" -os (vagy Surface esetén 40" -os) interaktív multitouch-os touchpad-od... húzod az ujjad és egy "jobbklikk - ami touch esetén két ujjas tap vagy tap and hold szokott lenni" ott rögtön a kezednél egy kontextusfüggő menü jelenne meg körben az ujjad körül... szóval nem lennél az egér 3-4 gombjára limitálva és a multitouch-os megoldásnak köszönhetően még gazdagabb eszköztárad lenne az alkalmazások kezelésére... mindezt lényegében egérrel, csak mégsem a mostani hagyományos verziójával...

de ez igazából csak egyetlen példa, ennél valószínűleg még hangzatosabb megoldásokat is lehetne kitalálni, sőt ha az érintés kategóriába belevesszük a stylus -okat (márpedig Win8-nál azok is játszani fognak), akkor azért a pontosság igen nagy mértékben nő, szóval szerintem abszolút nem lehetetlen feladat megreformálni vagy akár leváltani a mostani "hagyományos" egér-billentyűzet párost...

(#44) BiP válasza KAMELOT (#26) üzenetére


BiP
nagyúr

Elég rövidtávúak lehetnek a tapasztalataid :) Vagy a memóriád ;]
A gépek gyorsultak, szerintem max. ezért tűnhettek gyorsabbnak az újabb változatok.

(#45) KAMELOT válasza BiP (#44) üzenetére


KAMELOT
titán

Alapsulin WIN 3.1-el kezdtem 50MHz-es pentiumon a mókamikit. :DDD Azóta eltelt pár év.
Gyorsaságot elmondom. Ugyan azon gépre feltelepítettem először XP VISTA WIN7.
WIN7 XP-től 4x gyorsabb volt mind bootolás ,másolás vagy akármi más elindítása terén.
2011 tavaszán csináltam meg ezt a tesztet! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#46) opeter87


opeter87
senior tag

Egyre több hír a win8-ról és egyre jobbak :D

És az a jó, hogy ezt már sokadjára írom le :D

(#47) x007 válasza FTeR (#8) üzenetére


x007
tag

(#48) BiP válasza KAMELOT (#45) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, az csak fél év ill. utolsó rendszer:)
Arra akartam utaltni, hogy ez nem volt mindig így. Ill. gépfüggő is.
Pl. 3.1 után a 95 lassú volt. 98 után is bazi lassú volt az xp (ill. me) az akkori gépeken, persze erősebb gépen szépen kifutotta magát. XP után vista, nem is kell ecsetelnem.
Az persze igaz, hogy a Win7 nagyon jó lett, gyorsabb, mint az xp.

(#49) feka007


feka007
nagyúr

Az Outlookot van olyan, aki használja? :D Én még érettségin is inkább kihagytam azt a tételt, ahol ilyen levelezőprogramról kellett beszélni..

Mellesleg az új Access lehetne kicsit jobb, mint a 2010-es, mert ott annyit csináltak, hogy szép pirosan rikít itt-ott, meg sokkal logikátlanabb a 2003-nál. Nem mintha szükségem lenne az Excelen, Word-ön, esetleg PP-on kívül más MS programra, de azért feltűnt. Néhány raktároscég titkárnője biztos azt is használja

(#50) kraftxld válasza feka007 (#49) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gondolom még nem láttál céget működni, vagy egy Outlook-ot Exchange-el, Sharepoint-al, Lync-el egyberakva.
Az tény, hogy egy freemail fiókot kezelni az Outlook kicsit ágyúval verébre effektus.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.