Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

HDMI 2.1, VRR? Ha ezeket nem tudja, akkor marad az LG hiába az Ambilight. Az ár viszont egész elfogadható.

(#2) Cifu válasza MeszesKPT (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

HDMI 2.1 elvben adott (a kézikönyv kerüli a megnevezését, de a 2160p @ 60Hz támogatás van), VRR-t sehol sem említik, ahogy az eARC-ot sem.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) DRCrain


DRCrain
csendes tag

"with four HDMI 2.0b inputs, one of which supports ARC"
[link]

(#4) Segal válasza Cifu (#2) üzenetére


Segal
veterán

8k mellett kéne tudnia a 60Hz-et a 2.1-nek. 4k mellett a 120-at is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) #72042496 válasza Cifu (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

2160p@60-hoz bőven elég a HDMI 2.0 is. :)
Chroma subsampling mellett még a 2160p@120-hoz is elég a HDMI 2.0 sávszélessége.

De a #3 alapján akkor 2.0 van rajta. Ennyiért szerintem nem akkora baj, úgyis kell még 1-2 év, mire ezek az új dolgok normálisan működnek majd.

[ Szerkesztve ]

(#6) hardzsi2 válasza Segal (#4) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Vagy akár 4K@240 és 8K@120-at is DSC-vel

Forrás: wiki

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#7) Segal válasza hardzsi2 (#6) üzenetére


Segal
veterán

Köszi az infót :R
Ma is tanultam valamit :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) adamssss


adamssss
veterán

Egy 65-ös OLED-ért a 620 nyitó ár több mint baráti még ha "fapados is" bár ahogy nézem "csak" a HDMI 2.1 hiányzik.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) lenox


lenox
veterán

Ez amugy melyik LG-nek felel meg? 55 B8 C8 es 65 B8 C8 olcsobb ahogy nezem.

(#10) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

mi a panel max frissitese?
mondjuk ha 1440p-t kotok ra, meddig tud elmenni?
koszi 😊

-

(#11) Cassi válasza adamssss (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem nyitó ár ez, inkább egy mélyen leakciózott ár ED/EMag részére. Láttunk már ilyet. Nincs ezzel semmi probléma, csak kicsit félrevezető ezt valamilyen új, olcsó modellnek beállítani. Német boltokban ugyanannyi, mint a C9.

Eléggé úgy tűnik, hogy a másodlagos (nem-LG) OLED TV-k nem igazán sikeresek. Az eladási toplistákban sehol sincsenek, mindenhol az LG tarol. Aki ennyit kiad egy TV-ért, az már általában utánanéz a dolgoknak.

(#12) kicsiede


kicsiede
csendes tag

a Jóisten mentsen meg a philips saját fejlesztésű okostévérenszerétől :( :W

(#13) Duree válasza Cassi (#11) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van nem korrekt az ár leírása mivel ez egy akciós ár egyébként az akció utáni ára jóval magasabb lesz, úgy 30-40 százalékkal.

duree54

(#14) mad823


mad823
őstag

A 754 a tavalyi P5 procival jön, ár/teljesítmény arányban a 804 lesz ütős, az ugye már android, a HDTVtest szerint highly recommended.

(#15) BiP válasza kicsiede (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem úgyis csak kijelzőnek kéne tévé, amire a PC-t rákötöm :)

(#16) Cifu válasza mad823 (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért csak lesz? Két hónapja kapható itthon. :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) MeszesKPT válasza #72042496 (#5) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Pont ez a bajom, hogy tévét nem 1-2 évre tervezek vásárolni. Mivel LG révén van már olyan opció a piacon, ami ezeket tudja, így bármilyen alternatívánál ezek nálam alapelvárás.

(#18) #72042496 válasza MeszesKPT (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az idei LG széria "tudja", és ez két jó nagy idézőjel sajnos: a 2160p@120 nem működik velük a mostani forrásokról, a sokcsatornás LPCM nem megy eARC-on és a jelenlegi álláspont szerint az idei modellekkel nem is fog, a Dolby hangsávokkal lipsync problémák vannak. Bizonyos eARC-képes erősítőkkel pedig egyszerűen nem működnek együtt. A tavalyi Denonokkal van inkább gondjuk, az AVSForumon olvasható egy tételes kompatibilitási lista. GLHF. :D

A Sony-nál állítólag normálisabb az eARC.

Szerintem egyáltalán nem érdemes most tévét venni, ha HDMI 2.1, eARC, VRR kell. A VRR-rel (G-Sync) mondjuk nem tudom, mi van, kijött-e már hozzá a driver/firmware, és működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#19) Cifu válasza #72042496 (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát ez lol. Köszi az info-t, én is gondolkodom OLED-en, de többek között az eARC miatt várok (akkor már erősítő csere is lesz, erre is te ébresztettél rá :DDD ), ezek szerint még mindig alfa verzióban tart az eARC... :O

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) icp1970


icp1970
senior tag

Bizony hogy jó.Nekem is tetszik.

(#21) #72042496 válasza Cifu (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt az LG C9 eARC info thread, érdemes belenézni. Az erősítőket rosszul írtam, inkább a 2017-es Denonokkal problémás a dolog. Azok már nem egy, hanem két évesek. :)

Az LPCM-ről egy LG community thread, érdekes adalék, ami alapján szoftveres korlátról van csak szó:
"[...] if you modify the AudioEDID of the LG HDMI-eARC port with an HDFury adapter the TV accepts the LPCM 8 channel audio and is passing the audio to the AVR [...]"

Update: Jövő év második felében (egy év után) megreszelik, most látom csak a linken! Yay! Alakul azért, csak lassan.

A Dolby-dolog pedig egy régebb óta (már sima ARC-on is) fennálló LG nyűg amire többen panaszkodnak, én speciel nem vettem észre a C8-on.

Az év eleji hírek alapján sajnáltam kicsit, hogy tavaly vettem tévét és nem vártam egy évet, de a mostani felállás mellett már nem bánom.

[ Szerkesztve ]

(#22) Cifu válasza #72042496 (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi a linkeket és a kifejtést! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) kokobe


kokobe
senior tag

Maradok a Panasonic 65Gz950-nél...

<---AMD___ATi--->

(#24) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ez a cikk mi is akar lenni? Már a cimben is hiba van. 2 hónapos termék és talán akciózva ennyi az ára.

[ Szerkesztve ]

(#25) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Ezek mennyit szoktak esni árban? Pár éven belül úgy látom elérhető lesz az oled tv számomra is ha így haladunk.

(#26) Depression válasza Cassi (#11) üzenetére


Depression
veterán

Az 55-ös már most 499k, míg az 55oled804 meg csupán 30k-rel drágább. Ha félmilliónál 30k különbség a belépőszint és a csúcskategória (a803-as pH! teszt alapján) között, akkor nem értem én ezt az egészet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#27) Joshi válasza Depression (#26) üzenetére


Joshi
titán

Főleg úgy, hogy nem olyan rég akcióban Euronicsben volt LG 65B8 ~350k-ért. :Y :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#28) kokobe válasza Joshi (#27) üzenetére


kokobe
senior tag

Ja volt kb 2db és az alpha7 minden csak nem jó képfeldolgozó proci.Meg is látszik a video processingen...

<---AMD___ATi--->

(#29) Bec


Bec
tag

Sziasztok,van itt valakinek 754 tip. OLED TV-je? Egy apróságra lennék kíváncsi hogy másnál is fent áll-e a probléma,vagy csak nálam van valami..(gyári alap beállításokat többször megcsináltam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.