Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

na ez mar fejlodes.
ez megfejelni a wireless arammal, aztan rendben is leszunk mobileszkozok (telo, pda, notebook, etc) eseteben.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) .mf


.mf
veterán

Én inkább örülnék annak, ha az akkuk kapacitását növelnék... már évek óta vannak hírek technikai áttörésekről, új fejlesztésekről nanocsövekkel, amikkel akár 40×-re lehet a kapacitást növelni, de ezek valahogy sose kerülnek a hír-fázisnál tovább...
A gyors feltöltés engem sokkal kevésbé érdekel, mint a nagyobb kapacitás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Depression


Depression
veterán

Várjuk.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) Integra


Integra
titán

ez nem lesz jó, hogy fogja így a zállam megfejni a zautósokat??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez egy újabb fontos lépés. Én várom!

(#6) floatr válasza Konflikt (#1) üzenetére


floatr
veterán

A "wireless" árammal csak az a gond, hogy erősebb elektromágneses térrel szennyezi az ember környezetét, amiről valamiért elfelejtették, hogy rákkeltő hatású. Én ezt komolyan nem vágom, hogy miért kell ennyire birkának lenni...

(#7) Penge_4


Penge_4
veterán

Úgysem lesz ebből se semmi. Már régen lehetne akár 10-20 évig tartó akksikat gyártani. Nem csak különösen veszélyes hasadóanyagok vannak, van kevésbé radioaktív is, ami megfelelő szigetelési eljárással nem lenne károsabb a szervezetre, mint a mobilok által kibocsátott hullámok, vagy a belélegzett levegő szennyezettsége. Csak úgy nem üzlet, mert az ember nem venne bele új akksit, így az egész utángyártott piacot megölnék vele.

(#8) Penge_4 válasza floatr (#6) üzenetére


Penge_4
veterán

Ezért kell megoldani, hogy ne szennyezze. :) Ennek megvalósulására még látok is reális esélyeket, mivel ez nem bántja egyik gyártó vagy az állam érdekeit sem, mert nekik mindegy, hogy az az energiamennyiség amit így is úgy is megfizetsz kábelen (amit úgy kispórolnak, hogy vehetsz hozzá hosszabbítót, vagy rendezheted át a szobát, hogy elérjen az elosztóhoz), vagy a levegőben továbbítódik.

(#9) lapa


lapa
veterán

n + 1. világmegváltós akksi papperlauncs. ennek ellenére reménykedünk, bár a tervezett hibrid járműben mégis inkább ólom akksik lesznek. a lítium-iont még mostanában se kóstolgatják az autógyártók, gondolom okkal.

(#10) Konflikt válasza floatr (#6) üzenetére


Konflikt
addikt

szennyezi.. aztan mi nem szennyezi szted?
akkor kapcsold le a lampakat, kapcsold ki a gepet, ne telefonalj mobilon, ne mikrozz, ne tv-z, ne hallgass zenet, keruld a mobil bazisallomasok, a wifi-k hatoteret, ne jarj villamossal, trolival..etc. ja hogy ezeket nagyreszt hasznalod te is? nem vagom miert kell birkanak lenni..

amugy meg ha ezzel a hipersgyorsan feltoltheto akkuval otvozik - (ahogy irtam #1-ben) -, akkor tan 10 msp alatt nemhalunk bele abba nagy elektromagneses sugarzasba, amit kibocsatana 10-20 msp-ig. utana meg (gondolom) csak ki lehet kapcsolni a toltot.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11) ^Clown válasza floatr (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akkor szerintem gyorsan építs egy Faraday-kalitkát :)

(#12) Penge_4 válasza Konflikt (#10) üzenetére


Penge_4
veterán

akkor tan 10 msp alatt nemhalunk bele abba nagy elektromagneses sugarzasba, amit kibocsatana 10-20 msp-ig. utana meg (gondolom) csak ki lehet kapcsolni a toltot.

Hát megnézem én neked azt a gépet, monitort, TV-t...stb, amiben olyan akksi lesz és ráadásul legalább egy napig bírja is.
Mert itt most a wireless 220V-ról beszélek.

(#13) CPT.Pirk válasza floatr (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arról már olvastam orvosi véleményt, hogy EM tér, mint pl. egy crt monitor vagy sugárcsöves tv környezetében nem jó tartózkodni, mert a sejtek között áramot kelt a mező, és így parkinson kór jellegű tünetek fenyegetik az ilyen villamos berendezésekkel napi szinten foglalkozókat, mint pl. szerelőket. Azóta sem láttam ilyen problémával küzdő szakit.

De hogy a "wireless áram" rákot okoz, na ez eddig a legjobb. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) floatr válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


floatr
veterán

Javaslom a nagyfeszültségű vezetékek mentén telepített lakóházakkal kapcsolatos orvosi felmérések tanulmányozását. Nem egyszer volt már téma, a mobiltelefon és egyéb kütyük teljesítménye elhanyagolható az efféle mértékű indukcióhoz képest

(#15) floatr válasza Konflikt (#10) üzenetére


floatr
veterán

A mobil állomások, tv/rádió átjátszók, és nagyfesz/távolsági vezetékek okoznak mérhető egészségkárosodást. Utóbbi esetében konkrét esettanulmányok is vannak, hogy pár év alatt gyerekeknél is nagyságrendileg megugrott a rákos megbetegedések száma. Nyilván vaklárma...

Egyébként ne legyél naív. Ha ezeknek az eszközöknek a piaca beindulna, akkor nem áll meg a 10-20 másodperces akkutöltéseknél, sok helyen fog visszaköszönni.

[ Szerkesztve ]

(#16) CPT.Pirk válasza floatr (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Voltam nemrég egy kiállításon, volt ott egy komolyabb Rhode Schwarz műszer, ami leegyszerűsítve egy igen bonyolult rádió adó/vevő, csatlakoztattak rá egy irányított antennát, és egy átlagos samsung lcd monitor felé fordították kb. 10 méter távolságból, a kijelzőn látszott, hogy dől belőle mindenféle sugárzás. Szóval ha ilyenek miatt izgulsz, akkor tényleg marad a Faraday kalitka.

Egyik tanárom potenciáltérképet készített pár nagyfesz tápvezeték környezetében, ezzel kapcs. megkérdeztük, hogy mi a véleménye erről a rákkeltő mizériáról. Azt mondta, hogy senki nem tudta bebizonyítani az összefüggést a megbetegedések, és a terek közt.

Ott van a rákos panelház története, ráfogták a trafóra h. gyilkos, de semmi köze hozzá, egyszerű statisztikai egybeesés ennyi rákos ember 1 helyen....

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) Konflikt válasza Penge_4 (#12) üzenetére


Konflikt
addikt

@Penge_4 #12:
egyreszt itt nem a 220 a tema, jellemzoen mobil eszkozok toltoje kisfeszultsegu egyenaramot allit elo. (nyilvan..) szval a kommented nem relevans.

masreszt pedig a wireless aramot nem 220-as parszaz wattot fogyaszto eszkozokhoz talaltak ki - (persze ez az irany is elkepzelheto lesz), - hanem jellemzoen kisebb, egyenaramrol mukodo mobil eszkozok aramellatasara, toltesere fejlesztik.

ezen felul mi ertelme van egy tv-t, monitort wireless aramrol mukodtettni, mikor egyreszt amugy sem mozgatod gyakran ezeket, masreszt pedig biztos h mas kabel is logni fog belole, min. egy d-sub/dvi/hdmi/akarmi.

@floatr #14:
nagyfeszultsegu tavvezetekek kicsit mas tema, 120kv< nemnagyon szaladgal a lakasban. az lehet h eloidezhet rakot, de tudomasom szerint ez meg kurvara nem bizonyitott. de most egy vacak egyenaramu par v-os wireless toltorol beszelunk..talan nem kene a kettot egy kalap ala venni.

@floatr #15:
ha ennyire aggodsz, akkor irany egy esoerdo ott talan nem kapsz elektromagneses sugarzast. mutass mar egy tanulmanyt, ahol 100%osan kimondtak h igen az elektromagneses zaj rakot idezett elo.

Egyébként ne legyél naív. Ha ezeknek az eszközöknek a piaca beindulna, akkor nem áll meg a 10-20 másodperces akkutöltéseknél, sok helyen fog visszaköszönni.

ki mondta h megall? ugyanmar.. szinten: ha ennyire parazol hat irany a dzsungel. v a sokat emlegetett Faraday-kaltikaba bekoltozhetsz. vagy hordj arnyekolt ruhat..

a mai vilagban nemnagyon lehet igy gondolkodni. mara az elektromagneses ter elkerulese lehetetlen.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18) floatr válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


floatr
veterán

Csak szemezgettem gyorsan

"A WHO vizsgálatokkal támasztotta alá, hogy a gyermekkori leukémia kialakulását bizonyítottan, sok más idegrendszeri vagy daganatos betegség kockázatát nagy valószínűséggel növeli a nagyfeszültségű vezeték elektromágneses sugárzása.
...
0,2 mikrotesla mágnesesindukció-értéknél kétszeres, 0,3-nél 3,2-szeres a gyermekkori leukémia valószínűsége. Ami megdöbbentő: Magyarországon jelenleg 100 mikrotesla az elfogadott határérték, miközben ennek töredéke már bizonyítottan rákkeltő."

Összefoglaló a trafók/trafóházak élettani hatásairól

Nem hiszek a véletlenszerű egybeesésekben, bár ennek az elvnek a lélektani hatása sokkal pozitívabb, mint egy kellemetlen tény

(#19) floatr válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


floatr
veterán

Csak szemezgettem gyorsan

"A WHO vizsgálatokkal támasztotta alá, hogy a gyermekkori leukémia kialakulását bizonyítottan, sok más idegrendszeri vagy daganatos betegség kockázatát nagy valószínűséggel növeli a nagyfeszültségű vezeték elektromágneses sugárzása.
...
0,2 mikrotesla mágnesesindukció-értéknél kétszeres, 0,3-nél 3,2-szeres a gyermekkori leukémia valószínűsége. Ami megdöbbentő: Magyarországon jelenleg 100 mikrotesla az elfogadott határérték, miközben ennek töredéke már bizonyítottan rákkeltő."

Összefoglaló a trafók/trafóházak élettani hatásairól

Nem hiszek a véletlenszerű egybeesésekben, bár ennek az elvnek a lélektani hatása sokkal pozitívabb, mint egy kellemetlen tény

(#20) floatr válasza Konflikt (#17) üzenetére


floatr
veterán

"egy vacak egyenaramu par v-os wireless toltorol beszelunk..talan nem kene a kettot egy kalap ala venni" -- bár kétségtelenül nem vettem részt a projektben, de halványodó emlékeim szerint hatékony "áramátvitelt" úgy lehet elérni pár milliméternél nagyobb távolságban, ha marhanagy az indukció: magas feszültséget használnak az átvitelhez, vagy nagyfrekvenciás váltóáramot. Egyébként nem önmagában a feszültség okozza a problémát, hanem a mágneses indukció

"mutass mar egy tanulmanyt, ahol 100%osan kimondtak h igen az elektromagneses zaj rakot idezett elo." -- nem láttam még olyan tanulmányt semmivel összefüggésben sem, ami kimondta volna, hogy "100%osan bizonyítottan rákot okoz". Legtöbbször olyanról lehet hallani/olvasni hogy növeli a rákos megbetegedés valószínűségét, ld dohányzás, azbeszt-por stb.

"a mai vilagban nemnagyon lehet igy gondolkodni. mara az elektromagneses ter elkerulese lehetetlen." -- elég szomorú h ennyien sz.nak bele

(#21) gr4yer válasza floatr (#20) üzenetére


gr4yer
csendes tag

Te se lehettél jó matekos. :DD A nagy számok törvényét ismered? Véletlen nem létezik.

"Ha egy esemény megtörténésének esete kevés kisérlet allatt kicsi, akkor sok kisélet allat a megtörténés valószínüsége igen nagy lessz."
Szemléltetésképpen: ha valaminek az esélye 1:1 000 000 000 akkor az naponta hatszor történik meg a földön. :)

Matematikával minden körbeírható és megmagyarázhatók ezek az esetek is. Nem gondolod hogy ha tényleg ilyen rossz lenne a heyzet akkor a WHO már tett volna valamit?

Az oldal peig amit linkeltél hát... nem nevezném hteles forrásnak.

Kis demonstráció a vezeték nélküli tőltésröl.

p.s.

Mi nem növeli a rák kockázatát? Egyszer úgyis meghalunk és az ígyse-úgyse lessz kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#22) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Gondoljunk csak az elektromos autókra, amelyekkel inkább lehet tartósan viszonylag nagy sebességgel haladni, mint dinamikusan gyorsulni.
vajon ült már valaha villamoson? tudná milyen az elektromos meghajtású járművek gyorsulása.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23) Cathfaern válasza DeltaPower (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vajon tudsz olvasni? Mivel itt akkumulátorról működő elektromos autókról van szó, villamos meg amennyire tudom nem akkumulátorról működik.

(#24) CPT.Pirk válasza floatr (#19) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az az összefoglaló már az első sorától kezdve baromságokat tartalmaz.

"A transzformátor egy villamos gép, amely egy adott feszültségszintet kisebbre vagy nagyobbra képes alakítani." - Villamos energiaátalakító, nem feszültségszinteket alakítgat.

"Árnyékolási lehetőségek:
Az épített házas transzformátoroknál van lehetőség mágneses árnyékolásra, azonban nagyon költséges. Mivel a mágneses indukció értéke alatta marad az egészségügyi határértéknek, ezért a szolgáltatók nem finanszíroznak ilyen jellegű védelmeket." - Mágneses árnyékolás nem igen van, permealoy ötvözettel lehet csökkenteni, de leárnyékolni a mágneses teret nem. Ha jól emlékszem, 20%-ot lehet így csökkenteni. Egy másik megoldás még a szort tér ellen réz lemezzel kőrbetekerni a vasmagot az erővonalak mentén.

Meg van még pár "kissé furcsa" kifejezés, szerintem nem szakmabeli írta ezt a cikket.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) floatr válasza gr4yer (#21) üzenetére


floatr
veterán

A matematika kiváló eszköz arra, hogy valamit elbagatellizáljanak. Az oldal amit belinkeltem inkább leírja a problémát, nem "bizonyít". Leírásnak elég jó.

Egyébként te sem lehetsz nagy matekos ha ilyet írsz: "ha valaminek az esélye 1:1 000 000 000 akkor az naponta hatszor történik meg a földön." ;)

"Mi nem növeli a rák kockázatát? Egyszer úgyis meghalunk és az ígyse-úgyse lessz kellemes" -- remek ágyútöltelék lennél :) Gondolkodtál már azon h jelentkezel egy gyógyszerkísérletre, jól fizetnek...

(#26) floatr válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


floatr
veterán

Bár nem a legjobb megfogalmazás, az tény, viszont tán nem is ebben van a lényege. Vagy a matekos kolléga felvetése ellenére egy nem túl egzakt módon fogalmazott mondatból az egész leírásra is következtetsz? :)

Az árnyékolásos mondatnál, meg nyilván lespórolta h "elektro".

[ Szerkesztve ]

(#27) gr4yer válasza floatr (#25) üzenetére


gr4yer
csendes tag

Matemaikával bármi leírható, kiszámolható és bizonyítható. Akár azt is ki lehetett előre számolni hogy ezt fogod válaszolni. :D

"Egyébként te sem lehetsz nagy matekos ha ilyet írsz: [...] "
Valami ehez hasolót Michael Shermer mondott csak más számokkal amire nem emlékszem, de hogy örülj megkeresem neked :C

"[...] -- remek ágyútöltelék lennél Gondolkodtál már azon h jelentkezel egy gyógyszerkísérletre, jól fizetnek..."

Egyszerűen arrol van szó hogy már annyi mindenre rávágták a dogmát, hogy rákot okoz, hogy már nem is igazán lehet tudi hogy mi káros és mi nem.

Az oldal amit belinkeltél pedig nélkülöz bármiféle forrást így nem tekinthető hitelesnek.
Ráadásul igen értelmesen van megfogalmazva.

(#28) Alchemist


Alchemist
addikt

Az is egy kérdés, hogy villámgyors töltési időkhöz nem kellene-e komoly tűzvédelmi elektronika meg ezer wattos töltő (pl. ha 40 Ah aksit 3 perc alatt akarsz tölteni)?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) floatr válasza gr4yer (#27) üzenetére


floatr
veterán

Ami a kifogásolt mondatban a probléma, az az, hogy a valószínűséget emberekhez kapcsolod, mindenféle összefüggés nélkül, magyarán te sem fogalmazol egzaktul

"Egyszerűen arrol van szó hogy már annyi mindenre rávágták a dogmát, hogy rákot okoz, hogy már nem is igazán lehet tudi hogy mi káros és mi nem." -- kicsit szűrni kell az információt, de hidd el, hogy sejteni mindenképpen lehet. Nem kell pl a Metallochemia állítólag rehabilitált környezetébe költözni, nem kell dohányozni, célszerű kerülni az erős indukciós teret, oda kell figyelni h milyen élelmiszert vásárolsz, vagy hogy mit hol termesztesz, kerülöd az alumínium és műanyag cuccok ész nélküli használatát, a nők az erősebb hormontartalmú antibét stb... Ezek nem olyan nehéz dolgok, és kapásból elkerülhetsz számos rizikófaktort.

Igazából nekem ezzel csak az a bajom, hogy rémesen sokan ügyet sem vetnek erre az egészre, mint a hülyegyerek, akinek bárki bármit mond

(#30) gr4yer válasza floatr (#29) üzenetére


gr4yer
csendes tag

"[...]-- kicsit szűrni kell az információt, [...] Ezek nem olyan nehéz dolgok, és kapásból elkerülhetsz számos rizikófaktort."

Nem ezekre gondoltam hiszen ezen dolgok eleve egészségtelenek, hanem például a témában is szereplő áramra lletve a mobiltelefonokra és az ehez hasonlatos dolgokra.

"Ami a kifogásolt mondatban a probléma, az az, hogy a valószínűséget emberekhez kapcsolod, mindenféle összefüggés nélkül, magyarán te sem fogalmazol egzaktul"

Így már értem mit kifogásoltál; elöször azt hittem azt akarod mondani hogy az emberi viselkedést nem lehet matematikával leírni.

[ Szerkesztve ]

(#31) DeltaPower válasza Cathfaern (#23) üzenetére


DeltaPower
őstag

hozhattam volna példának kevésbé ismert járművet is, pl hibrid-elektromos autók közül a toyota prius... gyorsul mint állat, ha jól emlékszem 60-ig csak aksival megy... elektromos hajtásnak alul sokkal nagyobb a nyomatéka

tudok olvasni

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#32) cigam válasza Alchemist (#28) üzenetére


cigam
félisten

Jó kérdés, hogy eddig senki nem számolt utánna.
Vegyünk egy 2,7Ah-os cerka aksit, ami 1,2V-os.
Ez azt jelenti, hogy 1 órán keresztül képes(?) 2,7A-t kiadni magából. Töltéskor 2,7A-t kell belepumpálni 1 órán át. (veszetséget most felejtsük el, pedig azis kb 1,4-es szorzó!)
1 percen keresztül 162A-el kell meghajtani, 30mp-ig tartó töltéshez 324A, 15mp-ig tartó töltés 648A kell.
Hát mit ne mondja van benne kihívás 1,2V-on több száz ampert beletuszkolni, valóban kimeríti a probléma fogalmát(hőhatás!!!). Persze lehet, hogy ezentúl a hegesztőgépek aksitöltésre is használhatóak lesznek.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33) azbest válasza cigam (#32) üzenetére


azbest
félisten

Nekem az ugrott be a címről, még a hír olvasása előtt, hogy talán sok kis kapacitású egységből sorosan-párhuzamosan állítanak össze egy egységet... de ezek szerint nem. Pedig úgy ahogy írtam talán ki lehetne kerülni a problámát, amit írtál.

(#34) D1Rect


D1Rect
félisten

Végre valami értelmes felfedezés :C

(#35) ádyz


ádyz
addikt

Szemely szerint mar vartam. Ideje volt. :K

(#36) And válasza cigam (#32) üzenetére


And
veterán

(Tény, hogy a nagysebességű töltéshez nagyon nagy áramérték tartozik, de szerintem önmagában ez nem olyan nagy gond. Egy autóban az akkut is amperben mérve 3-számjegyű áramerősség terhel, mondjuk önindítózásnál. Persze, durung kábelek kellenek hozzá, az meg nem praktikus. Ami szerintem nagyobb gond, az a teljesítményigény: ha csak egy átlagos, 12V / 36Ah-s autóakkut tudnánk 15 perc alatt feltölteni, az nagyságrendileg 2kW körüli teljesítményt igényelne. Így egy átlagos háztartásban más nagyfogyasztót már nem feltétlenül lehetne mellette bekapcsolni. Egy elektromos járgányban meg ugyebár nem ilyen nagyságrendben mérik az akkucsomag kapacitását és feszültségét.)

(#37) Raymond


Raymond
félisten

Byoungwoo Kang

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38) Depression válasza cigam (#32) üzenetére


Depression
veterán

Nem csak neked, de a hírben szerepel, hogy eredeti töltési ideje 6 perc lenne. Ahelyett van 10-20 másodperc. Tehát ami eredetileg 1 óra, az már ezzel is 2-3 percet vesz igénybe. De egy telefonnak elég lenne 5 perc, és kész is lenne. Ez kellemes. Míg a kocsiknál pont ezért nem használták eddig, mert nem lehetett kellő gyorsasággal feltölteni, és nem is tudta leadni a kellő energiát. Ugye az indításhoz hatalmas erő kell, míg a Li-ion akku meg folyamatosan képes biztosítani kevés energiát.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) eziskamu


eziskamu
addikt

Lassan jöhetnek a forgótáras lézer kézifegyverek is ;] . Egy lövés/egy lítium cella. Csak a gyors kisüthetőségből kiindulva...

[ Szerkesztve ]

(#40) TheDragon007 válasza eziskamu (#39) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Látom már magam előtt a közel-keleti USA katonákat lézerpuskával. Sztem is ebbe az irányba fog elterjedni először a technológia ;]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#41) dabadab válasza cigam (#32) üzenetére


dabadab
titán

A ho (magan az akksin) nem olyan nagy problema. A Li-Ion akksik toltesi hatekonysaga 99,9% felett van, ami a konkret peldanal maradva azt jelentene, hogy az akksi 15 masodperces toltesnel kevesebb, mint 0,7 wattal futene, amitol (15 masodperc alatt) meg csak langyos se lenne.
A nagy aramok mar annal inkabb, a nagy teljesitmeny meg foleg, mert ha egy ilyen vacak kis ceruzaakksi 15 mp-s toltesehez is majd' 800 W kell, akkor az oly sokat emlegetett villanyautok par oras toltesenel nyugodtan lehet megawattos tetelekkel szamolni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#42) Alchemist válasza dabadab (#41) üzenetére


Alchemist
addikt

Tehát összegezve: van a 1,5 kilós laptopodban egy 2 perc alatt feltölthető aksi, de ehhez cipelned kell magaddal a 3 kilós hegesztőtrafót...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) eziskamu válasza Alchemist (#42) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem, egy 3 kilós kapcsolóüzemű tápegységet. Egy 3kg-s kis trafó kevéske lenne ;]

(#44) viszta99


viszta99
tag

Hát ez nem semmi !!!!

(#45) cigam válasza dabadab (#41) üzenetére


cigam
félisten

Jajj. Ezt azért át kellene gondolni. A hatékonyságot, és a höterhelést is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46) 14adam


14adam
addikt

Az egyik ismerősőmnek olyan mp3 lejátszója van ha felrakod 5 percre a töltőre akkor kibír 3 órát,azis nagyon pöpec,de erre nagyon kiváncsi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez nagyon jó lenne/lesz :K

...

(#48) And válasza cigam (#45) üzenetére


And
veterán

Pedig a töltési hatékonyság igaz, legalábbis az akkumulátor szintjén: [link], vagyis az nem nagyon fog melegedni. Innetől a hőveszteség már csak a nagyteljesítményű töltőkör átalakítási veszteségétől függ, és annak az abszolútértéke lehet kellően nagy is. Hiába 90% mondjuk egy kapcsolóüzemű töltő hatásfoka, kW-os nagyságrendben az is sokszáz watt veszteséget jelenthet.

(#49) student


student
őstag

ez most megin olyan hír hogy kész a vízzel hajtott autó de a gyakorlatban sose lesz ilyenünk?

(#50) orbano válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


orbano
félisten

Ha valóban létezik egészségügyi határérték, akkor az miért van? Nagyon sok mindenre alkottak már ilyen határértéket, a rövidtávú hatásokból kiindulva. Később általában mindet finomítják és rendszerint finomítják, mert lassan rájönnek a hosszútávú negatív hatásokra is. Szerintem simán reális, hogy hosszútávon egészségkárosító hatású legyen. Bár a személyes véleményem az, hogy ezek "csak" a kockázatot növelik, a valódi ok inkább az ember helytelen életmódja, aminek következménye a rák kialakulására való megnövekedett hajlam, amin csak tovább ront a sok negatív környezeti hatás.

Egyébként szerintem az lenne a normális, hogy nem az egészségkárosító hatást kellene bizonyítani, hanem mindaddig óvni magunkat a lehetséges hatástól, amíg be nem bizonyítja valaki, hogy az adott dolog ártalmatlan. Igenis, ha egy trafó ártalmas lehet hosszú távon, és nem bizonyított az ellenkezője, költeni kell a megfelelő elhelyezésre, biztonságos üzemeltetésre. Persze ehhez már új társadalmi- és értékrendszer kellene az emberiségnek.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.