Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #20655360


#20655360
törölt tag

Debrecen mellől írok. :P Magyarul visszamész vmelyik szar faluba/kisvárosba. Az országból is menekülni kell lassan, nem sötét biharba visszajönni.
Nem irigyellek, én mindenképp megpróbálnék maradni.

Ezt az egyszerre kiadó és eladó dolgot meg mindig nagyon undorítónak találtam. Köcsög proli szokás. :(((

(#2) Thusor válasza #20655360 (#1) üzenetére


Thusor
őstag

Ez nem proli szokás...tudod az emberek befektetésnek is vehetnek lakást vagy örökölnek. Az ember életében jöhet olyan váratlan esemény ami miatt gyorsan készpénzre van szüksége, na ilyenkor adják el az albérletet a tulajdonosok. Persze ettől függetlenül vannak kivételek is....

Egyébként hogy a témához is hozzászóljak. A nyárra mondanak lakás ár zuhanást és ezzel bérleti díj csökkenést is. Ha addig esetleg ki tudsz valahol dekkolni akkor akár pár hónap múlva jól is kijöhetsz a dologból.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3) #20655360 válasza Thusor (#2) üzenetére


#20655360
törölt tag

Értem, de sok hirdetés eleve úgy jelenik meg h eladó vagy kiadó.
Ha közbejön vmi, akk teljesen érthető.

[ Szerkesztve ]

(#4) jimmy399 válasza Thusor (#2) üzenetére


jimmy399
senior tag

Köszi, sajnos visszafordíthatatlan a költözés most már... De ha kajak csökkenés várható, akkor esély hogy visszajöjjek Pestre :)

--- N/A ---

(#5) #20655360 válasza jimmy399 (#4) üzenetére


#20655360
törölt tag

Sok szerencsét kívánok! Amint lehet, húzzál vissza. :K

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg örülök, hogy elhúzhattam Pestről, pont Debrecenbe. pedig nem vagyok őslakos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) #20655360 válasza bambano (#6) üzenetére


#20655360
törölt tag

Debrecen szép kis város, kár h tömve van tahóval. Amolyan wannabe városlakó, belül kőkemény paraszti vérrel rendelkező emberek alkotják többségében. :) No offense és tisztelet a kivételnek.

(#8) Mr X


Mr X
veterán

Ha jól értem, egyedül vagy. Nem volt sehol egy kiadó szoba, ami belefért volna a költségvetésedbe?

[ Szerkesztve ]

(#9) escape válasza #20655360 (#7) üzenetére


escape
aktív tag

Én éppen az ellenkezőjét tapasztaltam. Zemplén mélyéről kerültem Debrecenbe, és teljesen más világ, az emberek normálisak, nem kell azt nézned, hogy melyik cigány fog kirabolni. Szóval én szeretek itt lenni. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#10) celeron válasza escape (#9) üzenetére


celeron
senior tag

+1 szavazat Debrecenre.

Én is Zemplénből kerültem fel ide egyetemre, majd már dolgozni. Szeretem, teljesen kulturált város, minden van benne ami kell, tiszta, és ha arra van kedved hogy egy kicsit egyedül légy a természetben (Nagyerdő), akár az éjszaka közepén, még arra is van lehetőség. És nem vágják beléd a kést. :)

Bár aki azt mondja Hajdú-Biharra, hogy sötét hely, azt hiszem nem járt még Borsodban. Kinek mi az előrelépés, nincs ezzel sem gond, az ember mindig többet akar. :)

A cikkírónak meg kitartást a váltáshoz, igyál meg egy jó sört, fel a fejjel! :)

(#11) #20655360 válasza celeron (#10) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én Sopronnal voltam így. Egyedül ott éreztem igazán szabadnak magam. Nem egy hatalmas hely, de szép. Normális emberek meg minden. Egy köpésre van Ausztria ráadásul, így bármikor átlehet ruccanni.
Buda is kellemes, de ott csak néhány hetet voltam egyhuzamban.

Debrecenben csak a beszólogatást kapom mindig. A Fórumba pl. mindig megtalál vmi állat. :C

(#12) celeron válasza #20655360 (#11) üzenetére


celeron
senior tag

Egyszer elnyargalok Sopronig megnézem milyen. :)

Igen a fórumban azért összefújja a szemetet a szél. Nem is megyek oda csak ha nagyon muszáj. :)

(#13) Phülöp


Phülöp
addikt

Nekünk volt kiadó lakásunk, 2 és fél évig lakott benne bérlő. Tavaly mi is eladtuk a lakást, de a bérlőnk ezt nem kib.szásként élte meg - ő vette meg.
Sajnos Magyarországon nincs rendes szabályozása az ingatlanbérlésnek, emiatt a tulajdonosok rizikót vállalnak azzal, hogy ismeretlen emberek költöznek be a lakásukba. Ráadásul az árak növekedése hozta magával azt, hogy olyan ingatlanok is eladásra kerültek, amiket egyébként nem is akartak volna eladni. Nekünk szerencsénk volt a bérlővel, soha semmi gondot nem okozott, ellentétben az elődjével, aki után ügyvéddel kellett menni. Egy jól megírt szerződés segíthet abban, abban, hogy a tulaj ne tudja eladni a bérlő feje fölül a lakást - ez lehet határozott idejű szerződés, vagy eladás esetén olyan kitétel, hogy bérlővel együtt veszi meg az új tulaj, így a lakó számára nem változik rossz irányba a helyzet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14) Cathfaern válasza Mr X (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezt én se értem. Szereti Bp-t, van olyan állása ahol eldolgozna élete végéig, még párkapcsolatilag is jobb lenne a maradás, erre fogja magát felmond és hazaköltözik? El nem hiszem, hogy nem lehetett volna ideiglenesen találni bármit, hogy ne kelljen felrugni mindent és elköltözni :F

(#15) fzoli15 válasza Cathfaern (#14) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Szerintem nem lehet olyan jó az az állás, ha nem tud vele annyit keresni, hogy kifizessen egy albérletet. Lehet, hogy szereti azt csinálni, amit ott csinál, de attól az még nem feltétlenül egy jó munkahely.

(#16) Cathfaern válasza fzoli15 (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ismerve a Bp - bármi más város közti fizetéskülönbségeket, valószínűleg bármit is talál Debrecenben, az kevesebbet fog fizetni, miközben albérletárak között meg nincs annyira szignifikáns különbség (bár albérletárak terén Nyugat-Mo-t jobban ismerem, szóval ebben lehet tévedek). Bár gondolom nyilván itt arról van szó, hogy Debrecenben lesz hol laknia, nem kell albérletben.

(#17) lev258 válasza Cathfaern (#16) üzenetére


lev258
veterán

Jól gondolod. Azt hiszem, a múltkor egy összehasonlításban is írták, hogy Debrecenben az egyik legdrágább az albérlet a bérekhez viszonyítva. Az egyetem (főleg az orvosi) és a külföldi hallgatók felhajtják az árakat.
És tudomásom szerint nyáron ez csak rosszabb lesz (sikeres felvételik).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18) freeknight


freeknight
őstag

Ne haragudj, de hatalmas butaság elmenni, Pestről, pláne úgy, hogy van munkahelyed is (ezt vettem ki a szövegből). Azért mert a tulaj eladja a lakást, felégetsz minden hidat magad mögött és költözöl is? What?

Ha drága az albi ára (egyébként tényleg az), akkor átmenetileg nézel valami szobát, külső kerületekben is nézelődsz, vész esetén főváros melletti kisváros is szóba jöhet. Persze, mindez kényelmetlenség, de átmenetileg ennyit megért volna. Így most nem csak lakást, új melót is kereshetsz. De a te döntésed.

(#19) Dhampir válasza lev258 (#17) üzenetére


Dhampir
félisten

Így van, nyáron felpörög az ingatlanpiac az önálló albérletre áhítozó bulisulisok miatt. A kiépült tulajdonosi ügyfélkörrel rendelkező ingatlanosok számára ez a szezon az egyik jelentős, talán a legjelentősebb bevételi forrásuk.

(#20) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Nem értem, 8,5 éve élsz Pesten dolgozol és ha új albiba kell menned akkor vége a világnak?! 8,5 év után minek maradsz egy munkahelyen ha annyi anyagi biztonságot sem add, hogy egy lépést előre tegyél lakhatást illetően. Ilyenkor kell össze pakolni elhúzni külföldre majd vissza jönni annyival amennyiből vehetsz egy lakást, ez tutira nem tartana 8,5 évig.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#21) Mr X válasza Feruendios (#20) üzenetére


Mr X
veterán

Ha nincs pénze kivenni egy másik albérletet, gondolod, hogy külföldre utazni van?

[ Szerkesztve ]

(#22) Feruendios válasza Mr X (#21) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Megveszem a buszjegyét ha valóban így van.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#23) Mr X válasza Feruendios (#22) üzenetére


Mr X
veterán

Feltételezem, te is tisztában vagy vele, hogy nem csak az utazásnak vannak költségei. Még ha rögtön munkára is megy ki bárhova, az első fizetéséig aludnia és ennie is kell valamiből. Az sem olcsóbb, mint itt egy másik albérlet 2-3 havi kauciója.

(#24) kentucky


kentucky
őstag

Valóban, borzasztó eset Pest. Nekem sem volt pénzem albérletre, egy borzasztó szobában húztam le egy évet, sokszor a megőrülés határán voltam. Hiába mondták, hogy lemennek az albérletárak, egyre inkább növekednek, és ez a tendencia nem látszik megállni. Most már mondjuk nekem sem aktuális, szeptembertől Szegeden folytatom.

(#25) jimmy399 válasza Mr X (#8) üzenetére


jimmy399
senior tag

Én nem is kiadó lakást kerestem eleve, hanem kiadó szobát. Azoknak is embertelen magas ára van. Például, 20 nm2-es szoba 50-60 ezer ft/hó és akkor ez rezsi nélkül, a költözéshez meg eleve 2 havi kauciót szoktak kérni meg esetlegesen a rezsi felét, meg ilyenek... Lassan ott tartunk, hogy kölcsönt kell felvenni egy költözéshez. Arról nem is beszélve, hogy minden második hírdetés úgy indul, hogy lányt keresnek... xD
Arról meg főleg nem is beszélve, hogy szimpátia nagyon fontos, tehát hiába van az embernek még talán pénze is, nem biztos hogy oda mehet, amit kinézet...

--- N/A ---

(#26) Eastman válasza jimmy399 (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem pont most esnek a bérleti díjak. A diákok többsége hazautazik vidékre. Vagy épp befejezi a sulit. Egy szoba tuti, hogy vár rád itt Butapesten. Hajtani kell rá mint a pitbull. Böngészni 0-24, talpalni, keresni, kutatni. Nagy hiba lenne otthagynod a fix munkád. (Ha valóban bebetonozott helyed van, akár a főnöködnek is elmondhatod az aktuális gondod, előleget kérhetnél a kaucióra...) Ha ekkora főnyeremény ez a "nyugdíjas" állásod, miért ne próbálnád meg, miért ne segítene a boss? Mit veszíthetsz? Emberek vagyunk.

Egyébként a rohadt ingatlanosok szoktatták rá a tulajokat erre a kéthavi kaucióra, aztán sajnos szokássá vált. Nem a bizalmatlanság az alapja, hanem az ő mohóságuk. Az egyik havi pénzt be is nyelik mint sikerdíjat. Tényleg egy jó szerződés kell és közvetlenül a lakástulajdonosokkal kell tárgyalni. Én személy szerint már lenyomoztam nem egyet, nem kettőt. Nem bsztam el az időm közvetítőkkel. Írj privit és mondom a tutorialt.

A hosszútávú lakásbérlés alapvetően kölcsönös érdek. Ha bérbeadó ezt nem látja, nem is a Te embered. Tévedés, hogy bármiben a tulaj vagy az ingatlanos hiéna kegyeit kellene keresni. Egy minden kérdésre kitérő és mindkét fél érdekeit védő fsza szerződés kell neked, nem ingatlanos! De van itt jogász topic is, vagy netes ingatlanos-jogvédő esetenként díjmentesen. Google.

Ne cssz ki magaddal!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) Phülöp válasza Eastman (#26) üzenetére


Phülöp
addikt

Engem a külföldi tapasztalatok vezettek arra, hogy nem is 2, de 3 havi kauciót kérjek (plusz számlakivonat a havi bevételről vagy munkaszerződés, kizárólag megtekintésre). Egy havit nagyon gyorsan le tud amortizálni a lakó, aztán ha megpattan, vagy csak nem akar fizetni, ott a baj. Azt is érdemes figyelembe venni, milyen értékek vannak a lakásban - mi például magunknak raktuk össze a kecót, nem a "mindenből legolcsóbb, a bérlőnek jó lesz az" elvet követtük.
Cimbora budai lakását másfél év alatt úgy amortizálták le a lakók, hogy nemrég 400e Ft-ot kellett ráköltenie.
A rezsire nálam az volt a jó megoldás, hogy az én számlámról ment a fizetés (csoportos beszedés, ill. rendszeres utalás), a bérlő megkapta a számlakivonatot (ez a számla csak erre volt fenntartva), és az alapján fizetett nekem - így nem tudott szolgáltatói tartozásokat felhalmozni. A szerződésben mindez úgy volt megfogalmazva, hogy a rezsi nem fizetése ugyanazt jelenti, mint a bérleti díj nem fizetése: szerződésszegés. Mindez természetesen türelmi idővel, meg ha amúgy jó fej a bérlő, de éppen sz.rban van, akkor nem keménykedek. De ezért ennek is van határa.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28) $p@rr0w válasza Cathfaern (#14) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Pontosan, vagy nagyon béna az illető, vagy nem is értem teljesen miről van szó.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#29) $p@rr0w válasza Phülöp (#27) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ezt egy nagy gondnak vélem: a kiadásra kerülő lakást nem szabadna bebútorozni/felújítani olyan szintre mintha saját használatba kerülne, a bérbe adott lakást elég a legolcsóbb tescos diszperzittel kifesteni, elég bele a használt régi olcsó bútor is stb. attól még hogy szerényen néz ki nem feltétlenül lesz igénytelen. Olcsón is ki lehet hozni pár jó ötlettel fantasztikus designokat. Persze tudom hogy van amikor nem volt tervben még a bérbeadás a felújítás/bútorozás során...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#30) Feruendios válasza Eastman (#26) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Milyen főnyeremény, nyugdíjas állás?

8,5 éve dolgozik ugyan ott és jelenleg nem tudd egy albérletbe se költözni a mai árszinvonalon, szted mikor kapott utoljára fizetés emelést?

Btw. ha nem titok milyen iparágban dolgozol?

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#31) Chaser válasza jimmy399 (#25) üzenetére


Chaser
titán

egyik ismerős mondott most talán 13. kerben lakásokat, új építésű társasház, porta személyzet, kondi terem, szauna, stb, egy garzon bérlése kb 120k
én duna mellett néztem 9. kerben a dunaháznál, ott is annyit mondtak új építésűben
az elég durva ha egy szoba magában 50-60k rezsi nélkül
ha lányt keresnek sincs gond, kis rúzs, paróka..problem solved:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Phülöp válasza $p@rr0w (#29) üzenetére


Phülöp
addikt

Akartam válaszolni, de az utolsó mondatodban megtetted helyettem.
Csak mert kiadom a lakást, nem fogom felverni a padlólapot, hogy olcsóbbra cseréljem. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#33) Cathfaern válasza $p@rr0w (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ez is vissza is tud ütni. Minél inkább az érződik egy albérleten, hogy minimálisra van berendezve, mert majd úgyis lelakják, annál inkább olyanok fognak beleköltözni, akik tényleg lelakják. Elég régóta albérlő vagyok, eddigi főbérlőktől egyetlen panasz az volt, hogy miért költözök el. Legutóbb 3/4 éve kerestem új albérletet, de amelyiken látszódott, hogy "albérlő szintre" van megcsinálva, és a tulaja biztos nem költözne bele, abból fordultam is ki. Inkább kivettem egy olyat drágábban amelyiket befektetési célnak vettek meg, előző tulaj meg 3 éve saját magának fullra felújította. És így otthon érzem magam és nem albérletben, ez simán megér a környékhez képest ~15%-al magasabb albérleti díjat. És pontosan azért, mert saját otthonomnak érzem, nem is fogom "szétrombolni".
Persze nyilván ez nem működik ha diákoknak akarja kiadni az ember, vagy ha akkora a lakás/ház, hogy reálisan csak sok gyerekes család vagy fiatal csapat fogja csak kivenni.

(#34) Chaser válasza Cathfaern (#33) üzenetére


Chaser
titán

sztem ezek nem feltétlen helyes következtetések
az adott emberen múlik bármilyen környezetbe kerül, hogy mit csinál vele
mi pl viszonylag régi építésű és nem túl jó állapotú lakást vettünk ki, de megbeszéltük a tulajjal hogy festés minimum, ami lejön a bérleti díjból
redőnyök, mert nem voltak, mi intézzük, ha megfelelő az ár akkor fizeti
később kádcsere, mert nagyon pocsék, nem azért mert lelaktuk, eleve az volt, régi zománcozott vas kád
gáz konvektorok cseréje, mert ezer évesek, rossz hatásfokúak és nem is túl életbiztosítás kategória már
nem fog random bejárkálni, nem azért vettük ki a lakást, havonta 1x egyeztetett időpontban jöhet, megnézhet mindent - nem jött egyszer sem, talán évente 1-2 alkalommal, de akkor is úgy, valami papírt hozott és mi hívtuk be, nézzen szét nyugodtan:) -
árat akart emelni egy időben, akkor közöltük vele, ha már ár, esetleg csökkenthetnénk, mert qrva drága télena fűtés, tégla ház, nem hőszigetelt, földszint, alatta valami pince, gáz konvektorok...hirtelen már nem is akart árat emelni:)
ez a tipikus két félen múlik történet, egyiknek van egy megbízható bérlője, másiknak van egy megbízható bérbeadója, ingatlan állapotától függetlenül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Cathfaern válasza Chaser (#34) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"az adott emberen múlik bármilyen környezetbe kerül, hogy mit csinál vele"
Persze ez tény. De egy lelakott (vagy épp hogy rendberakott) lakás jobban taszítja a megbízható albérlőket, mint egy rendben lévő (és így nagyobb eséllyel fogja kivenni egy nem megbízható, vakok közt a félszemű az úr alapon). És igen, attól hogy valakinek sok pénze és stabil fizetése van, még nem biztos jó albérlő, mert lehet kétszer jobban lelakja a lakást, mint egy szerényebb keresetű, szóval én se mondom azt, hogy ha elég puccos a lakás, akkor biztos nem fogják lelakni.

Amit írsz az rendben van, de szerintem egy albérletnek az egyik előnye pont az, hogy ott a lakás és nem neked kell vele foglalkozni, hanem "csak" laksz benne. De nyilván ezzel ellenérv hogy ha meg te újítod fel, akkor a te igényeidnek jobban megfelel, nyilván ez már egyéni preferencia kérdése :)

(#36) Eastman válasza Phülöp (#27) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem nem 100 aki fullos lakást kiad, aztán meg otthon remeg, és/vagy szerződést lobogtat ha véletlenül kiborul a borospohár. Ugyan úgy ahogyan egy napi használatban lévő autó, egy lakás is folyamatosan amortizálódik. A legprofibb takarítónő is egy rosszabb napján húz egy csíkot az ablaküvegre aztán majd azt nézitek a naplementében. Bárki hibázhat. Jó, hát úgy ahogy a dohányos masszőr vagy taxis is megtalálja a vendégkörét (amit én pl. elképzelni nem tudok), nyilván a „szigorú”, „háromhavis” tulaj is megtalálja a bérlőit. Tény, hogy az ár képes szűrni a „vendégkört”. (Három kilóból mondjuk veszek egy olyan tárgyi eszközt ami bérbe adva havonta hoz 20-25 ezer forintot, én nem kaucióba „fektetném” :N .)

Belátom, hogy nem könnyű. A főhős helyében hasonló temperamentumú bérlőtársat keresnék és összefogva, a költségeket megosztva közösen monitoroznám a kétszobás, külön bejáratos kis lakásokat. Eleve nem is a milliomosokról szól a bejegyzés.

(#34) Chaser: Dettó.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) Chaser válasza Cathfaern (#35) üzenetére


Chaser
titán

azért nem egy lepukkant történet ez, csak korszerűtlen lakás

később uo. lett/lesz teljesen felújított 3 szobás - ez kettő volt -, szintén földszinti távfűtéses hőszigetelt panel - egyik oldala belül is szigetelve van -, ismerőstől, +20-at kért először, de odaadta olcsóbban

ezek mellett láttam én már nagyon lepukkant albit is, főleg pesti faluban, ilyen hogy budi egy légtérben az egész lakással, mert ajtó fölött fél m-ig van csak tégla, utána semmi, és a fürdő is erősen lepukkanva meg 2 m2 az egész, többiről ne beszéljünk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Phülöp válasza Eastman (#36) üzenetére


Phülöp
addikt

Ahogy írtam, magunknak újítottuk fel a lakást, nem a bérlőnek. És bebiztosítottuk magunkat a kaucióval és a szerződéssel. Ha te mondod, akkor biztosan nem vagyunk 100-asok, ellenben kicserélni gagyira mindent, a f.sza cuccokat meg elkótyavetyélni jobban fájt volna anyagilag. Így is találtunk bérlőt, jobbat, mint az átlag. Bár szerintem a mi hozzáállásunk is jobb volt az átlagnál. Szerintem a két fél kölcsönös korrektsége többet nyom a mérlegen, mint a bizalmatlanságon alapuló 'épphogy' berendezés. Attól, hogy van egy szigorú, de korrekt szerződés, nem kell azt lobogtatni. De aláírni se kötelező...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39) Eastman válasza Phülöp (#38) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem a két fél kölcsönös korrektsége többet nyom a mérlegen, mint a bizalmatlanságon alapuló 'épphogy' berendezés. Attól, hogy van egy szigorú, de korrekt szerződés, nem kell azt lobogtatni. De aláírni se kötelező...

Ez így igaz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) Cathfaern válasza Phülöp (#38) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Szerintem a két fél kölcsönös korrektsége többet nyom a mérlegen, mint a bizalmatlanságon alapuló 'épphogy' berendezés. Attól, hogy van egy szigorú, de korrekt szerződés, nem kell azt lobogtatni. De aláírni se kötelező..."
+1
Egyébként albérlőként mondom, hogy szerintem semmi baj nincs a 2 havi kaukcióval. 3 már picit necces, főleg ha az embernél nem tervezett a költözés, de még az is elfogadható ha olyan állapotban van a lakás, hogy indokolja (ugye egy felújításra szoruló lakáson nincs mit igazán leélni, ellenben ha full új bútorok meg padló van, akkor pár véletlen baleset is relatív nagy pénzbeli károkat tud okozni).

(#41) jimmy399 válasza Feruendios (#30) üzenetére


jimmy399
senior tag

Helló.

Béremelés minimális, az infláció alatti... (2-3% maxmax)

Amúgy meg a szüleim 60 felettiek, 3 lánytestvérem van családdal, saját házzal, saját gondokkal. Én meg tök egyedül, pár kilátásban sincsen, nemhogy gyerek... Megyek haza segíteni a szüleimnek... ~(9 év alatt azért nem sokat voltam otthon ha összeszámolom max ~1,5 hónap összesen...) Remélem ez nem baj, hiszen úgy is felújítás alatt áll a régi házunk, és elkél egy segítő kéz. Nyári melóm úgy néz ki lesz, aztán meg meglátjuk hogyan tovább...

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#42) Feruendios válasza jimmy399 (#41) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Jó de ez 4-5 év útán nem tünt fel, hogy 2-3%-al nő a fizetésed az árak meg 5-8%-al?

Én szüleim is 60 feletiek mivel 30 évesen már 60 éves szülei vannak az embereknek ez amugy normális.

Nem mondtam, hogy ne menny haza ha haza akkarsz menni néha mindenkivel megesik, hogy vissza megy a szülöi házba ez még gyerekkel sem akkora tragédia legalább megismerik a nagyszülőket a gyerekek.

Egyébként vissza olvasva a blogod kb. mi rossz történet ha elkezdesz valami új nyugat európai életett terverzni.

[ Szerkesztve ]

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#43) jimmy399 válasza Feruendios (#42) üzenetére


jimmy399
senior tag

Új hely, új meló... :) Eddig minden ok. A fizu is, csak munkásszálló szar meg az, hogy nincs párom... De majd remélem ez alalkul jobban majd.

--- N/A ---

(#44) Phülöp válasza jimmy399 (#43) üzenetére


Phülöp
addikt

persze hogy lesz majd, mi meg itt várjuk a híreket. ;)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45) jimmy399 válasza Phülöp (#44) üzenetére


jimmy399
senior tag

Hírek vannak.

Eltelt bő 3 év, újabb munka után nézek azóta, lett egy lakásom, felújítom kétkezűleg, sok munkám van benne.
Szolnokra költöztem, sok munkám van benne a lakásban, lett feleségem, gyerekek, minden. :) Most, hogy fejújítottam, keresek munkát a környéken, remélem siker. :) ;) ;) ;)

--- N/A ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.