Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Baltazár123 válasza janeszgol (#17) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Ez az, mert most fel van nekem is adva a lecke. Költsek el 25e forintot alaplapra + 2x4gb ramra vagy 2x8gb-ra, amikor komplett használt gépet kapok 29e-ért i32100 8gb rammal. Valahogy nem lenne logikus ennyit költenem egy 8 éves konfigra. Zavart érzek az erőben, amikor erre gondolok, hogy nem logikus ez így.
Lehet inkább lecserélem a gépet egy használt, de újabb ddr4-es konfigra, én meg kiárulom, ami van. Valószínűleg kevesebbe kerülne a végén vagy szintén megállna 25e-ben és lenne egy modernebb gépem.
Egy ismerősöm a ddr1 váltásnál megcsinálta ezt, amin te is gondolkodsz, vett használt meg új ramokat 100e forintért és bejött neki. Több mint a duplájáért ment el. arra kell figyelni, hogy a nagyobb méretűek lesznek a kelendőek, 8gb ddr3 jó választás. még használtan is felkúszhat az ára 15-18e-re.
Volt egyébként egy ilyen időszak, emlékszem megvettem a ramot, 2x4gb 13e forintért és valamire, talán tűzre valamelyik gyárban, már nem emlékszem, mi volt a pontos érv, de valamire hivatkozva felverték úgy az árakat, hogy 1x4gb került ugyanennyibe.
Most meg a kapacitást leépítik, de még rengeteg gép fut ddr3-al, tényleg kinéz egy méretes memória áremelkedés neki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.