Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A képen meg befigyel egy 30 pines, 256Kilobyte!!!!!-os SIMM RAM :DD
szerk: kettő is :))

[ Szerkesztve ]

(#2) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Köszönjük, DigiTimes, így kell felhajtani az árakat még a használt piacon is! :C

:(((

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Gyors veszek majd akkor 8 gigat a boltbol.

(#4) ricsip


ricsip
addikt

Egyik azért drága mert új, másik azért mert nem bírták gyártani, harmadik azért mert már régi és mert csak... :(((

-

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Oké, ez azért várható volt.
2015 óta használok DDR4-et, az is természetes lesz, ha hamarosan a DDR5 lesz a mainstream.

(#6) siposz


siposz
aktív tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de kb. 3 éve vettem DDR3 ramot, és már akkor is szignifikánsabb drágábbak voltak mint az ugyanolyan méretű DDR4-es példányok. Ha jól emlékszem.

(#7) Z10N válasza bacsis (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Van ott tobb is :D

Temahoz: ekozben a ddr3 ecc koszoni szepen tovabbra is fillerekert kaphato.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#8) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Úgy volt hogy karácsony előtt esik az SSD-k, meg talán a Ramok ára nem? Az valahogy nem jött össze, na majd ez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) fanti


fanti
addikt

DDR5 már kopogtat?
Csak kopogtasson nyugodtan, én ugyan nem engedem be.

Elegem van már ebből a pénznyelőből, amit úgy hívnak, hogy PC...nagyon elegem van!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#10) joey04


joey04
titán

na végre valami jó hír. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Wilks válasza fanti (#9) üzenetére


Wilks
tag

A gyartok ugyesen meglovagoljak az "e-penis" vilagat.Ezert oket nem lehet elitelni.Az mas kerdes,hogy a PC inkabb egy munkaeszkoz,amit a userek ccc. 80%-a csak jatekra hasznal.Es minel dragabb a PC,annal nagyobb az "e-penis".

(#12) Reggie0 válasza fanti (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Micsoda szerencse, hogy nem tartanak pisztolyt a fejunkhoz :)

(#13) KROK640


KROK640
veterán

Az első hardver drágulás kb a történelemben, ami nekem most kifejezetten jól jöhet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14) Armagedown


Armagedown
őstag

Nem is értem, minek gyártották még őket.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15) Reggie0 válasza Armagedown (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert sok beagyazott eszkozbe kell. Gondolj az ARM-os aprosagokra, pl. routerekben, kavefozokben, stb..

(#16) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Jó hogy belefutottam ebbe a cikkbe, mert van egy 8 éves konfigom i52400 660ti-vel, ami tudom, hogy sokak számára már csak netezős gép, de még használom sok mindenre. A 2x4gb viszont néha szűk és sajnos nem voltam okos, mert 2 slotos alaplapot vettem. Ráadásul nekem már ment tönkre memóriám, csak akkor még garanciában cserélte az ipon. Szép lesz, ha újra megtörténik és horror áron tudom csak cserélni.
Most el kell gondolkodjak, mert forintban az árak még kicsit emelkedtek is, ahhoz képest, hogy 8 éve mennyiért vettem, persze a forint már töredékét éri. Azt néztem, hogy használtan se adják túl olcsón a memóriát, a 2x8gb kelendő, boltban is 22-25e forint legalább, használtan is 16-etől mérik.
Nem akartam erre a konfigra már költeni, de most ha felverik a ram árakat, akkor lehet még érdemes lenne mostanában ramot cserélni.
Másik opció, hogy veszek ebből a pénzből egy 4 slotos alaplapot és a 2x4gb ram használtan már olcsó. kb használt alaplap+2x4gb annyi lenne, mint újonnan a 2x8gb.
Régen a ddr1-el szívtam meg hasonlóan. Amikor memóriát akartam bővíteni a nejem netezős gépében, valami horror pénzért lehetett csak, de nem volt választásom. Akkoriban is ilyesmi helyzet volt, még rengeteg gép ment azzal a rammal és főleg a nagyobb ramok voltak igen drágák.
Szerintem az lga1155-el bejöttek olyan processzorok, amik átlagos felhasználásra nem avultak még el. A korábbi gépek gyengék voltak tényleg és 3-4 évente muszáj volt cserélni, mert még windows alatt is szaggattak, hát még film lejátszás meg hasonló feladatok.
Ez az lga1155 meg 8 éve szolgál és nem mondanám lassúnak. Amire használom, mindent tud (játszani konzolon szoktunk), egyedül tényleg a memória korlátba futok bele néha, amit meg jól meg is akarnak most drágítani. Fenébe, nem fogom ezt megúszni.

(#17) janeszgol válasza Baltazár123 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Én most adtam le a rendelést 1x8 GB-ra. 12 ezer ft, jó lesz az. (CSX.)
Elteszem, aztán ha bekrepál a mostani nyolcasom, akkor jó lesz. Meg vettem 2x2 DDR2-t is, az otthoni gépembe még az kell. :)

(#18) Baltazár123 válasza janeszgol (#17) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Ez az, mert most fel van nekem is adva a lecke. Költsek el 25e forintot alaplapra + 2x4gb ramra vagy 2x8gb-ra, amikor komplett használt gépet kapok 29e-ért i32100 8gb rammal. Valahogy nem lenne logikus ennyit költenem egy 8 éves konfigra. Zavart érzek az erőben, amikor erre gondolok, hogy nem logikus ez így.
Lehet inkább lecserélem a gépet egy használt, de újabb ddr4-es konfigra, én meg kiárulom, ami van. Valószínűleg kevesebbe kerülne a végén vagy szintén megállna 25e-ben és lenne egy modernebb gépem.
Egy ismerősöm a ddr1 váltásnál megcsinálta ezt, amin te is gondolkodsz, vett használt meg új ramokat 100e forintért és bejött neki. Több mint a duplájáért ment el. arra kell figyelni, hogy a nagyobb méretűek lesznek a kelendőek, 8gb ddr3 jó választás. még használtan is felkúszhat az ára 15-18e-re.
Volt egyébként egy ilyen időszak, emlékszem megvettem a ramot, 2x4gb 13e forintért és valamire, talán tűzre valamelyik gyárban, már nem emlékszem, mi volt a pontos érv, de valamire hivatkozva felverték úgy az árakat, hogy 1x4gb került ugyanennyibe.
Most meg a kapacitást leépítik, de még rengeteg gép fut ddr3-al, tényleg kinéz egy méretes memória áremelkedés neki.

[ Szerkesztve ]

(#19) Baltazár123 válasza Baltazár123 (#18) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Megnéztem, aliról lehet rendelni 8e ért 8gb-os ramot, lehet az lesz a megoldás az én esetemben. Nézek egy olyan eladót, akitől sokat vettek már és akkor 16e-ből meglesz az upgrade, a 2x4gb-ot meg elrakom, hátha kell valamikor.

(#20) Reggie0 válasza janeszgol (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem annyi memo pihen itthon, hogy gazdag leszek :D

(#21) cskamacska válasza Reggie0 (#12) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem is, mert gépkarabélyt / géppisztolyt tartanak a fejünkhöz. :DDD

alt="" title=""

Nyugati világ jelentős részén minimum éjszakai kijárási tilalom van, ha nem egész napos szigorú karantén. Az emberek meg vagy csendben becsavarodnak szabadidejükben, vagy csinálnak valamit magukkal otthon (vagy mindkettő :) ). Csoktermelő polgártársnő hiányában meg marad a játék, amihez 300 ezres PS5, vagy 16-32GB DDR3/4 memóriával megtámogatott PC dukál. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#22) Reggie0 válasza cskamacska (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

OpenTTD elfut egy krumplin is, en onnantol megvagyok :)

(#23) janeszgol válasza Baltazár123 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja en nem befektetesbol vettem. Az otthoni gepem ddr2-s, az albiban a gepem meg ddr3-as.

(#24) KROK640 válasza Reggie0 (#20) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem sajna DDR1-ből van rengeteg

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#25) Z10N válasza Armagedown (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Mert meg egy tonnanyi regi eszkozbe azt raknak es nem is kell jobb belejuk.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.