Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #19617792


#19617792
törölt tag

Az Asus P8P67 WS Revolution ha már WS lap, akkor hol van róla a PCI-X?

(#2) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A Toshiba külső vinyóknál lemaradt a csatlakozó típusának említése.

(#3) Probber


Probber
őstag

Gyönyörű szép az az Acer Aspire 8943G.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#4) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

AsRock megint küldi a mixet.

27" TN? Hudeszíp lehet az 100 rongyé... Mikor is... Azt hiszem 4 éve láttam a Hanns.G-nél a 28"-os TN-est 85-ért.

Azt hiszem a 27+-os moncsik azért olyan aránytalanul drágák, mert normális panel van a többségükben...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) #72042496 válasza #19617792 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Biztos azért Revolution, mert nincsen rajta. :D

(#6) Zofren válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


Zofren
aktív tag

Hol van a cikkben Asrock? Én csak Asust találtam.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#7) Taky válasza Zofren (#6) üzenetére


Taky
senior tag

A 2. lap Asrock... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#8) Matthu


Matthu
aktív tag

Szépek lettek a toshiba új tárolói!

(#9) Boxi88 válasza Probber (#3) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen, nagyon megnyerő! :K

(#10) ^Clown válasza Matthu (#8) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tényleg jól néznek ki. De én inkább a ház + magam választott vinyó kombóban hiszek.

(#11) EczkE


EczkE
addikt

Az utolsó Acer noti baromi jól néz ki. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#12) Destructo


Destructo
aktív tag

Asus P8P67 WS Revolution :D Szép,mégahogy az ára. ~75k.... :D

(#13) mghltm válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


mghltm
addikt

az asrock mindig alkot valami kulonlegeset, szerintem otletes a p67 transformer. csinaltak 790-es chipkeszlettel 939-es amd es ddr1 ram ala is alaplapot :Y

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Hát nem tudom, tényleg szörnyű lehet az a TN 27 collon. 24es H-IPSes WUXGAt kapni 85ért, kalibrálva, 3 év garral. De a DELL U2211H/2311H páros is bagóért kínál rendes (E-IPS) panelt, én az előbbit használom munkára, ha meglátok egy 19es TNt, szinte már az is zavar.

Sry, hülyeséget írtam, a 23as van, a 4 USB meg a plusz 50 cd miatt jobban megérte.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#15) old_artist


old_artist
addikt

Üdv!

Ekkora PR dumával és próbálkozással már rég találkoztam :W "Az Asus legújabb, VE278Q modellje három év garanciával picivel százezer forint alatt kapható, ráadásul nem is akármilyen példányról van szó." - pedig csak egy TN paneles szutyokról van szó - borzasztó és szánalmas is egyben, hogy még ilyeneket le is írnak a PH oldalán 2011-ben!

(#16) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

27"-osoknak már illene FullHD feletti felbontásúnak lennie.

⭐ Stella

(#17) #13260800


#13260800
törölt tag

borzasztó mi lett az alaplap piacból, egy pár éve gyártók tömkelege volt! Most meg 3 - 4 gyártó egykaptafára épült unalmas deszkáit csodálhatjuk. Ez a kapitalizmus valahogy előbb utóbb minden piacot 1 - 2 szereplőssé tesz. Nem van jól ez így. Bocs az elkalandozásért.

[ Szerkesztve ]

(#18) Teaway válasza old_artist (#15) üzenetére


Teaway
veterán

Reménykedve olvastam a nem is akármilyen titulust, vártam a pozitív tulajdonságokat, de szintén csalódtam... :((

Nincs itthon csokid??

(#19) rizso


rizso
addikt

Nem azért, de nem látom olyan nagy "raktársöprésnek" az acer laptopokat. Az 5745G 1 év garanciával 262 750 forint? Szerintem inkább vicces, mint akciós...Talán a 7745G még megéri, de az is akkor lenne tényleg nagyon jó vétel, ha 3 év garanciával kerülne ennyibe.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#20) #56573440


#56573440
törölt tag

az asrock szép lassan nemis ad ki rendes lapokat,mindenbe kicsit belenyúlkál :) várom majd esetleg a fusion-agp-s vonalat is:)

(#21) Szabolcs90


Szabolcs90
csendes tag

Jók ezek a raktársöprések.

Egy Core i5-480M nagyon el van maradva mondjuk egy Core i5-2410M-hez képest?
Nem a VGA-ban, pusztán számítási teljesítményben.

Ha nem nagy a különbség lehet beruházok egy ilyen kifutó darabra. :)

(#22) qwertly válasza #13260800 (#17) üzenetére


qwertly
addikt

Ebben teljesen igazad van :K.

(#23) ^Clown válasza old_artist (#15) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A szponzorok miatt kell ilyen cikkeket írniuk a srácoknak, ez erről szól sajnos. Azért néha rá lehet bukkanni egy-két jó cuccra a szombati cikkekben :)

Ettől függetlenül igazad van, az a moncsi nem akármilyen, hanem egy átlag TN szutyok.

(#24) Taranti


Taranti
senior tag

Azért valami talán megmozdul(t) a hardverpiacon az árakat illetően, ez jó hír.

Nem értem, hogy a komolyabb notikba miért nem raknak SSD-t.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#25) Steve1207 válasza Taranti (#24) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem azért, mert az 500GB-os merevlemezek helyett beleraknának egy 64-128GB-osat eléggé visszaesés lenne hely terén. Plusz még drágább is lenne 30-40e-rel a noti.

ASRockr: inkább pont ez a márka az manapság, ami kihoz újdonságokat és ez teljesen jó hozzáállás. Ez a lap teljesen jó elképzelés az 1156-os kategóriában. Hajrá ASRock! :)

.

(#26) Szlovi válasza Szabolcs90 (#21) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Azonos órajelen kb.25%-al erősebb a Sandy Bridge az Arrandale-hez képest. Viszont a Core2-től 20 -25%-al erősebb az Arrandale proci,ami egy átlagfelhasználónak több mint elég.

(#27) freestailo


freestailo
őstag

Utolsó bekezdés: "A négymagos, 1,70 GHz-es Phenon II P940-nel"

Phenom akar az lenni ugye? :)

(#28) Rusher


Rusher
őstag

Üdv.!

Az Acer raktársöprésnél az 5745G akciós ára nem az, ami ki van írva...az az eredeti ára volt. :K

(#29) #19617792 válasza old_artist (#15) üzenetére


#19617792
törölt tag

Asus az egyik fő szponzora a PH!-nak, ha bevételt akarnak rudiék, akkor ilyet is le kell írniuk, különben lehet, hogy az Asus mondja nekik: pápá PH!

(#30) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

A Media-Tech Multicooler II tényleg 5K? :Y
Hol? Ennyiért bőven megéri!!! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#31) Zofren válasza Taky (#7) üzenetére


Zofren
aktív tag

Kösz kösz. Ezt benéztem. Nagyon reggelt volt. :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#32) old_artist válasza #19617792 (#29) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, megértem a dolgot (sőt tudom), de az Asus "egy kicsit vakarja meg a fejét" ... és nézzen szét a piacon, hogy egy ilyen gagyi monitorral (különösen 27"-ban TN panellel) labdába sem rúg majd, mivel egyre jobban jönnek ki az IPS panelesek, sőt "... ráadásul nem is akármilyen példányról van szó" szöveg mellőzésével és nem horrorisztikus árban!
Ha egy IPS panelessel jöttek volna 27"-ban (már örülnék is ;] ), akkor egy szót sem szoltam volna!

Az Asus helyébe én récsapnék az asztalra, és ... mi kell a népnek?, IPS paneles 27"-ban? 100e körüli árban? - na akkor "uccu neki", készítsünk egyet - de hogy még manapság 27"-ba és TN panelesben gondolkodnak, az már nem a 2011-es év elvárása!
Ha tudtak egy PA246Q-t készíteni p-IPS panellel (ez már +PR), akkor miért ez a nagy TN-es gagyira hajtás!

A napokban volt szerencsém több Asus monitorral megismerkednem (TN paneleseikből), köztük egy VE276Q típussal, és elszörnyedtem, hogy mennyire borzasztó volt a bevilágítása, a homogenitása (pl. a kompakt színeknél), a fekete felfénylése egy picit oldalról nézve, stb. - de lehet, hogy csak én fogtam ki egy hibás példányt szemléődésre?

[ Szerkesztve ]

(#33) Piftuka válasza old_artist (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

"[..]pedig csak egy TN paneles szutyokról van szó[..]"

Én egy éve használom a cikkben szereplő Samsung monitor "kistestvérét", a P2070-es modellt, s azt kell mondjam, hogy nagyon meg vagyok elégedve vele.

Tisztában vagyok a különféle panelek technológiája által nyújtott korlátokkal, de erősen túlzónak érzem bármilyen márkás, jó minőségű TN panelt tartalmazó monitor esetében a "szutyok" jelző használatát. Rendkívül jó és színhű képet ad ez a modell is.

Arról már nem is beszélve, hogy legalább a Samsung ezzel a "P" sorozattal jelentős lépést tett a környezetbarát monitorok megvalósítása felé.

Más kérdés, hogy általános, otthoni felhasználásra (kiindulva a szobák és íróasztalok méretéből) nem feltétlenül szükséges már ekkora monitor.

Egyébként nagy pozitívum a "P" sorozat energiatakarékos működése; érdekes, hogy ez a nagy méretű modell a gyári adatok szerint kb. négyszer többet fogyaszt, mint a 2070-es.

Ezek szerint bizonyos méret felett, már nehezebb megoldani az alacsony fogyasztást.

Ettől függetlenül, nem értem, miért probléma, hogy ilyen monitorok megvásárolhatóak viszonylag kedvező, 100.000 forint alatti áron!? :F

"Aquila non captat muscas."

(#34) erdoke válasza Piftuka (#33) üzenetére


erdoke
titán

A kép átlójának növekedésével a szélek felé durván változik a betekintési szög. Hidd el, teljesen más egy 20-as és egy 27-es TN panelt nézni. Szerintem 22-23" fölött nem szabad megvenni. Ma már 100-110e környékén van FullHD LCD TV is VA vagy IPS panellel, az minden szempontból jobb választás monitornak, ha elfér.
Szerk: Márpedig ha a 27" elfér, akkor többnyire a 32" is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#35) DasH_001


DasH_001
tag

Nagyon jó áron van az óriás Acer! Az egyik 500-as winchestert SSD-re cserélve tökéletes.

(#36) Piftuka válasza #13260800 (#17) üzenetére


Piftuka
veterán

"borzasztó mi lett az alaplap piacból, egy pár éve gyártók tömkelege volt!"

Maximálisan egyetértek veled.

Hová lett például az AOpen, a DFI, vagy az igazi "tömeg-márka", az Abit?

A mindig kiváló minőségű termékeiről híres EPoX is régen kiszállt a versenyből. A tengeren túlon, kis darabszámban még ugyan gyártogat, de azok már nem jutnak el Európába. :(

A Tyan tudtommal a szerverpiacon még jelen van, de "otthoni" felhasználásra már régen nem gyárt semmit.

Albatron, Biostar, Supermicro alaplapokat sem nagyon lehet itthon látni... :U

"Aquila non captat muscas."

(#37) csongi


csongi
veterán

Asrock :R Komolyan mondom egy olyan gyártó aki okosan párosítja dolgokat, Nem csak az új konfigot építőkre gondolnak, hanem azokra is akik fejlesztenének.
Nagyon jó nyomon haladnak, csak így tovább.

(#38) DEV_NULL válasza Piftuka (#36) üzenetére


DEV_NULL
őstag

SOLTEK :O

(#39) goodboy007 válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


goodboy007
senior tag

Bőven 100k alatt van, 80-85k-ért már a legtöbb helyen megkapod.
Nekem a kistestvére van, de szép képe van és a betekintési szögei is jók.

Akinek nem kell a munkája miatt színhűbb monitor, annak tökéletes, főleg, hogy ennyiért TV-tuner is van benne.

Az Acer 7745G durva! Nekem core i3-330M, egy 500GB-os vinyó és Mobility HD5650 van a notimba, ami áprilisban fájt 195k-ba, akkor egy ilyen gépezet, mint a mostani cikkben szereplő, 300k felett volt.
Ha most lenne pénzem, biztos ilyet vennék, ennyi pénzért másik gyártótól nem kapni hasonló teljesítményű laptopot.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#40) F e Z o válasza csongi (#37) üzenetére


F e Z o
veterán

Szépen kiforottak az ASRocK lapok és stabilak, tuningosak és az áruk is vonzóak.

H2O über alles!

(#41) #19617792 válasza Piftuka (#36) üzenetére


#19617792
törölt tag

Supermicro, jaaaj, ne is említsd, régen de szerettem volna egy S478-as Supermicro 875P-s lapot egy jó kis Gallatinos P4EE-vel... :O Egy olyan lap akkor ~70k lehetett ha jól emlékszem...

(#42) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Samsung P2270HD-n dolgozok, aminek az átlaghoz képest nagyon nem ronda a képe. Vajon 27 colon is hozza ezt a minőséget? :F

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#43) #19617792 válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát, 22"-on a TN még okés, 27"-on már előfordulhat, hogy szemből nézve a kép szélén már torzulnak a színek.

(#44) Piftuka válasza DEV_NULL (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

Tényleg! Azt el is felejtettem.

De komolyan... mi lett ezekkel a gyártókkal? (Leszámítva azokat, akik gyártanak alaplapot, csak hazánkba nem kerül a termékeikből.)

"Aquila non captat muscas."

(#45) Piftuka


Piftuka
veterán

Jut eszembe... azért a cikkben szereplő notebook-ok esetében én nem nagyon látom azt a fene nagy "árzuhanást".

Egyébként elképesztő, hogy a hordozható számítógépek milyen szintre jutottak.

Ugyanakkor nem tudom, hogy miért kell egy laptopnak ilyen erősnek lennie!? :F

Értem én, hogy fejlődni mindig kell, de szerintem, aki komoly munkagépet, vagy egy erős, általános célú otthoni gépet, "multimédia központot" akar, az nem notebook-ot választ.

Az asztali gép ráadásul még olcsóbban tudja ugyanazt a teljesítményt.

(A laptop mellett az energiatakarékosság és a kis helyigény szól. Viszont a fent említett kategóriát kereső felhasználóknak szerintem ezek egyike sem elsődleges szempont. A jelenlegi technikai háttér mellett - sajnos - nem is lehet.)

"Aquila non captat muscas."

(#46) Taranti válasza Steve1207 (#25) üzenetére


Taranti
senior tag

A 7745G és 8943G is két 500GB HDD-vel van. Az egyik helyett egy 64GB SSD talán nem lenne nagy pluszköltség...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#47) Taranti válasza Piftuka (#36) üzenetére


Taranti
senior tag

A Supermicro is inkább szerverpiacon mozog, lehet is kapni itthon, de persze némelyik "SSD árban" van.

A Biostar néha kapható, néha nem , ezt én sem értem. Amennyire külföldi teszteket olvastam (itthon nem is nagyon tesztelik!) kb. a mai Asrock szintje.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#48) nyunyu válasza Piftuka (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

VGA fronton ugyanez volt, 15 eve meg mekkora nev volt mondjuk a Hercules (*), aztan hogy eltuntek a piacrol, amikor a francia Guillemot megvette oket.
De vehetjuk pl. a nemet Spea-t is, oket a Diamond Multimedia kebelezte be, azokat az S3, ami ugye most a Via egyik reszlege...

Vagy ott van a Matrox, ami ugyan meg letezik, de mar vagy 6-8 eve nem gyart a consumer piacra kartyakat.

*: fiatalabb olvasoink nem feltelenul ismerik ezt a nevet, de roluk neveztek el anno a hercules videomodot (Os Hercules 1984-bol), ami nagy nepszerusegnek orvendett a kilencvenes evek elejeig a szines VGA monitorok elerhetetlen ara miatt...
(97-ben vettem egy iiyama VM 17"-et kemeny 160k HUF-ert. Tavaly nyaron egy ledes 32" Philips TV-t ugyanannyiert, most mar 130-140k-ert utanamdobnak.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#49) lujó55


lujó55
őstag

P67 Transformer: 30000HUF alatt? Ejjnye! Akkor most drága a réz, vagy nem? :P
Amúgy a Dell miért nem csinál ilyen raktárkisöprést, mint az Acer? :N

(#50) Steve1207 válasza Taranti (#46) üzenetére


Steve1207
veterán

Teljes mértékben jogos egyébként, de általánosságban elenyésző szerintem a 2 merevlemezes noti. Az adott esetben már megérné a dolog :)

Most, hogy a régi alaplapokat mondogatjátok, de klassz is volt, kínálat volt minden téren, ahhoz képest "alig" van gyártó a piacon :S

Abit BE6-II mekkora lap volt anno :D Meg amikor a Soltek bevezette a fehér PCB-s lapokat, nagyon bejöttek (a többi alaplapjának igaz volt mindenféle színe), de nagyon jó lapok voltak azok is.

Az ECS-t megemlíteném, mivel olcsó szegmensben teljesen korrekt lapokat gyártott (hibás szériát és egyéb hardverkompatibilitást ne nézzük, mert az a többiekre is volt jellemző abban az időben).

Szerk: na találtam egy white lapot, bár Socket A, KT333-ra gondoltam, abból nem volt kép:

[ Szerkesztve ]

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.