Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Az Isaacson könyvön alapuló film engem érdekelni fog, mert kíváncsi vagyok, hogy mennyire hozzák majd le a tényleges Jobsot.
Kétlem, hogy a könyvben leírt undorító és komplexusokkal teli embert fogják ábrázolni, sokkal inkább az idealizált és bálványozott figurát fogják mutatni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) szeksziboj válasza Zirowe (#1) üzenetére


szeksziboj
tag

Egyetértek :DDD
Amúgy ez a film meg elég összecsapottnak tűnik látatlanban.. ennyi idő alatt.. :F

[ Szerkesztve ]

(#3) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Az ilyenekről mindig ez a videó jut az eszembe :))

Steve Jobs vs Bill Gates. Epic Rap Battles of History

(#4) Xero


Xero
nagyúr

Ez valami félelmetesen rossz. Köszönő viszonyban sincsen a valósággal. Nyilván paródia a dolog, de ennyire nem értem miért kell elferdíteni.

Itt azért már nagyon csúnyán pislogtam az Apple I megalkotása során:

(#5) RepeatSector válasza Xero (#4) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Azért az a P4SE üt :) :DDD

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#6) Phvhun


Phvhun
őstag

Ez a film egyszerűen fantasztikus. Az elejétől a végéig a monitorra tapasztott.
És tényleg durva, hogy ilyen faék egyszerűséggel és rövid idő alatt ilyet lehet készíteni.

Itten van Jobs Standford-i beszéde: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Xero válasza Phvhun (#6) üzenetére


Xero
nagyúr

Csak éppen marhaság az egész. :(((

(#8) rt06 válasza Xero (#7) üzenetére


rt06
veterán

ennek koze lehet ahhoz, hogy parodiarol van szo
az pl, amikor bill gates-szel szamitogepet szerelnek, valami fergeteges
jobs eppen csofogoval uti a cpu-t, ekozben gates tuzogeppel rogziti a slot-okat...

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9) Xero válasza rt06 (#8) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván paródia én ezt értem is, de valahogy nekem ez most nem jött át.

(#10) joey04 válasza Zirowe (#1) üzenetére


joey04
titán

Szerintem ugyanaz a 2 ember. Én pont ezt a gátlástalan, mindenkin áttaposó embert "bálványozom", mert bámulatos, hogy mindent (barátot, egészséget, stb) feláldozva haladt előre és mindent lerombolt ami az útjába került. Ő soha nem kért volna bocsánatot, nem úgy mint Tim Cook. És ebbe a gusztustalan üzleti világba ez kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) #40553216 válasza joey04 (#10) üzenetére


#40553216
törölt tag

Érdekes megközelítés. A "gusztustalan üzleti világ" eredetileg úgy indult, hogy gentlemen's agreement, és pont az ilyen gátlástalan törtető férgek miatt lett "gusztustalan üzleti világ".

(#12) girhes válasza #40553216 (#11) üzenetére


girhes
csendes tag

Akármilyen gátlástalan törtető féreg, elég sok mindent letett az asztalra :)

Beszámítás, csere [OFF] <br /> Ha nem lennének hanyag emberek értékelésnél, +30 pozitívam lenne...

(#13) Sofian válasza girhes (#12) üzenetére


Sofian
őstag

A történelem során is találkoztunk hatékony szervezeteket létrehozó vezetőkkel... de hát ettől még... :U

(#14) Zirowe válasza joey04 (#10) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Rég rossza, ha vkinek ilyen viselkedés imponál!

És jó lenne végre megérteni, hogy ő magában kb semmit nem tett le az asztalra, mert egy művész (vagy nevezzük bölcsésznek) volt, aki kb alig értett az informatikához, ő csak döntéseket hozott, és mások ötleteit vette el és mondta magáénak, tette mindezt olyan modorral, ami ritka bicskanyitogató.

Ideje lenne leszámolni ezzel a "nagy ember" mitosszal.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15) vhunor válasza Zirowe (#14) üzenetére


vhunor
őstag

Nyilván tudod, hogy "csak" döntéseket hozni, és azok következményeit vállalni, együttélni velük a világ egyik legnehezebb dolga. Ezért is csinálják nagyon kevesen, és még kevesebben jól.

Jobs produktív nárcizmusa tette azzá az Apple-t, ami. A vevőközönségét ugyanúgy polarizálta, mint a vele dolgozókat. És ez jó, mert azt jelenti, hogy utálta a középszerűséget. Mindig volt célja, és mindent megtett azért, hogy elérje. Nem az számított, hogy igaza legyen, hanem hogy sikerre vigye az elképzelését.

Céget építeni nem azt jelenti, hogy tudnod kell Assemblyben programozni, processzort tervezni. Nagyon sok jó szakembert ismerek, akik közül egyik sem szeretne kilépni az alkalmazotti státuszból, mert tudja, hogy a húzós szituációkban döntésképtelen.

"ő magában kb semmit nem tett le az asztalra"

Szeretnék csak ennyire semmit letenni az asztalra. Sőt, az lenne a legjobb, ha a világon mindenki legalább ennyire törekedne a semmi lerakására. Jobb helyen élnénk. De legalábbis nem csak minden ezredik mondaná őszintén a szemedbe ha szükséges lenne, hogy "haver, állj le, szar amit csinálsz".

(#16) Misály válasza vhunor (#15) üzenetére


Misály
addikt

Egy empatikus embernek talan, de egy atlagos CEO kismertekben pszichopata (orvosi ertelemben, nem a mainstream sorozatgyilkos ertelemben). Ha kellokepp erzeketlen vagy, nem nehez ilyen donteseket hozni. Jobsra ez allt, onfeju volt, taho, erzeketlen - lasd pl mit csinalt a lanyaval - tokeletes vezeto, tokeletlen, szar ember.

Ettol meg nem kell balvanyozni. Szerencses csillagzat alatt szallt be az iparba, szerencses jellemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.