Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

5.1 ehhh.... ki hasznal manapsag meg sima 5.1-et? :U
Mondjuk en de nem is en vagyok a celkozonseg :C

I'm gangsta!

(#2) fatpingvin válasza Yodafon (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

én se, sima sztereóból hardveresen extrapolált 2.1 masterrace :D

engem amúgy inkább az érdekel hogy a korábbi driverekkel menni fog-e vagy megint várni kell egy sort mire mainline lesz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) #72042496 válasza Yodafon (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még inkább analóg bemenetes 5.1-et. Mert az erősítőkről ez gyakorlatilag eltűnt, és a bögreszettek is eléggé kikoptak. Az x.1-es fejhallgatók meg USB-n csatlakoznak, gondolom.

DD Live és/vagy DTS Connect (na, ezeket a szavakat is évekkel ezelőtt írtam le utoljára) vajon megy ezen a kártyán?

[ Szerkesztve ]

(#4) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ilyet még használ bárki 2021-ben?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Én is sztereóban használom az Rx kártyám kx driverrel.
De biztos van piaci igény.....

[ Szerkesztve ]

(#6) olymind1


olymind1
senior tag

Az a Realtek chip mit keres Creative kártyán? :DD

(#7) Victorio


Victorio
aktív tag

Nem értem miért van ezeknek a hangkártyáknak még létjogosultsága.
Ha van az alaplapon S/PDIF kimenet, akkor gombokért lehet venni egy használt házimozi erősítőt ami fogadni tudja. Sokkal szebben fog szólni még egy 15+ éves készülék is mint bármilyen belső hangkártya. Ráadásul szinte akármilyen 5.1 hangfal szettet gond nélkül meghajt majd.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#8) hunace


hunace
tag

azt mondják ezek az alaplapra rakható hangkártyák egy valamire jók, ha hozzá akarod vágni valakihez akkor egész jól irányíthatóan repülnek

(#9) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Annyira szeretnék egy belső hangkártyát... ha elférne a gépemben.

Nem tudom, hogy ez csak Asus sajátosság-e, de olyan kretén módon vannak kialakítva a bővítőhelyek, hogy ha berakok egy VGA-t, gyakorlatilag semmi más nem fér már el.

Aquila non captat muscas.

(#10) hallador


hallador
addikt

De jó hallani a márkáról. Nagyon szerettem a Creative-ot.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem az utolsó creative (E-MU) belső hangkártyámon szimmetrikus meg optikai be/kimenetek voltak. Ez egy időutazás visszafelé..y2k felé.

(#12) Hieronymus válasza olymind1 (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az a Realtek chip mit keres Creative kártyán?"

Kreatív a Creative. Jobbat nem tudnának gyártani csak drágábbat. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Utolsó Creative kártyám Fatal1ty XFi volt még a PCI-os csatival. Aztán váltottam Asus D2X-re. 5.1-es formációban hajt Z906-ot. Amíg meg nem purcan, addig fogom használni, ami remélem még hosszú éveket jelent.
Remélem Win 11alatt is fog működni Uni Xonar driverrel, ha valamikor áttérek rá a jövőben.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#14) qqcqqc válasza olymind1 (#6) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az előd Fx is Realtek chipes volt, a mellette futó Rx volt EMU, ami tulajdonkép egy Audigy 4 pci-e csatival. Ezért megy az Fx kx driverrel gond nélkül.

(#15) olymind1 válasza qqcqqc (#14) üzenetére


olymind1
senior tag

Hmm, azt nem tudtam, mondjuk van rajta valami Creative feliratú chip is.

Nekem még pci-os Audigy-m volt, az tetszett régen.

(#16) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezek még léteznek? Reméltem, hogy már becsődöltek...

https://www.coreinfinity.tech

(#17) D.Va válasza Yodafon (#1) üzenetére


D.Va
senior tag

Pl én használok sima 5.1-et egy Logitech Z5500 kíséretében, mivel a játékok 5.1-ben nem szólnak optikán. (Nem DD Live-al sem, egy kalap szar a DD Live, hiába erre való)
Bérházba meg egy z5500 tökéletes, ki a rák vesz külön hdmi-s házimozi erősítőt 5.1 álló hangfalakkal egy bérházba? :U :U :U
Így kérdésedre a válasz: Igen van rá igény. Mert még mindig sokkal jobban szól egy Creative mint egy alaplapi integrált fos, pedig 60 ezres alaplapom van kifejezetten "jó" integrált hanggal.

[ Szerkesztve ]

(#18) Yodafon válasza Victorio (#7) üzenetére


Yodafon
senior tag

TrueHD -t a budos eletben nem fogsz atkuldeni S/PDIF-en. DTS-HD -bol is csak a core DTS fog atmenni ergo hajadra kenheted a hd hangzast.

I'm gangsta!

(#19) Yodafon válasza D.Va (#17) üzenetére


Yodafon
senior tag

a kerdesem arra iranyult hogy manapsag mar inkabb 5.1.2 es < darabos hazimozi szettek vannak. Mit parasztvakitanak itt a sima 5.1-el? Mar az ezereves hangkartyam is tud 7.1-et is.

I'm gangsta!

(#20) Lacee83 válasza Victorio (#7) üzenetére


Lacee83
tag

Ha tönkremegy az alaplapi valami kell helyette.

(#21) D.Va válasza Yodafon (#19) üzenetére


D.Va
senior tag

Jó, ez igaz, de átlag PC gaminghez így is bőven elég egy 5.1-es hangkártya, tök felesleges a sok.pont.sok rendszer. Kíváncsi vagyok hány PC felhasználó/gamer pakolja körbe a szobát hangfalakkal, meg még a plafont is... :P
Ezek az extra sok csatornás valamik inkább a komolyabb házimozisoknak valók, meg akiknek külön mozi szoba van otthon... Nem egy átlag szobába valók. (szerintem)

(#22) proci985 válasza #72042496 (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt nagyon senki, viszont csucs belso Asus Xonarokat (DACnak), spec szoftverrel HTPChez DAC+DSPkent annal inkabb.

analog bemenetes erosito nem erdekes, jellemzoen 3-4 par sztereo vegfok szokott menni a DAC utan. elonye, hogy a valos szoftveres korrigalhatosag miatt gyakorlatilag hangminosegben 1000 euro koruli befektetessel a nagysagrenddel dragabb hazimozi erositoket is korberohogi ahogy a hifis topikban paran irjak. 1000 euro erositore draga, de ennyiert hazimozi erositobol kozepkategorias van, itt meg jellemzoen custom moziszobakrol beszelunk.

mondjuk mas kerdes, hogy az STX II ennel azert harom fokkal komolyabb cucc (nezd meg a PCBt).

egyebkent en is meglepodtem ezen a felhasznalason, de vegulis belegondolva a PCs rendszeremnel gyakorlatilag az erosito sztereo vegfoknak van hasznalva a Xonar One utan.

meg van a Z5500 lowbudget surroundnak, analog spdifen/optikan ott jellemzoen nem szokott kimenni a DTS jel etetni. elindulni es tapasztalatot gyujteni az is jo, meg a surround elmenyt megadja.

D.Va: analog bemenetes PCs 7.1es rendszer mar nincs. egyebkent meg 15-35nm2re ertelmesen egy 7.1et nem lehet elhelyezni szobatol fuggoen, 40 nm2re meg a PCs rendszerek egyszeruen nem elegek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) D.Va válasza sh4d0w (#16) üzenetére


D.Va
senior tag

A Creative él és virul, per pillanat 18 különböző hangkártyát kínálnak. Emelett van egy tucat fülesük, hangszóróik, sound bar-juk, és bluetooth hangszórójuk. Méghozzá nem is rosszak. Más márkákhoz képest még túlárazottnak sem mondanám.
Sűrűn van a saját webshopjukban (van európai is) akciók is, amikor nagyon jó áron lehet venni cuccokat.

(#24) Metalfan


Metalfan
senior tag

Ez (vagy a többi hasonló) belső hangkártya hogyan viszonyul hangminőség tekintetében a külső hangkártyákhoz, pl a 2 vagy 4 csatornás Focusrite Scarlethez? Tudom, hogy más a célközönség, de azért kiváncsi vagyok.

(#25) Semplar válasza FireKeeper (#4) üzenetére


Semplar
őstag

Creative Sound Blaster X-FI Xtreme Gamer Fatal1ty Pro 7.1 házi barkács 8x100W erősítővel.
Nem cserélném el semmire. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26) D.Va válasza Metalfan (#24) üzenetére


D.Va
senior tag

Nekem egy Focusrite Saffire Pro24 DSP-m van, ez mondjuk szerintem picit jobb (drágább) mint egy Scarlet, és emellett egy SoundBlaster Z van. A Focusrite hallhatóan tisztább hangú, a Creative zajosabb. Ellenben a Creative-ot kellemesebb zenehallgatásra, filmnézésre használni, mert "HI-FI"-sebb, melegebb, kellemesebb hangú, még úgy is hogy én minden fiszfasz crystalizert meg egyéb marhaságot kikapcsolok a Creative-on, hogy minél kevésbé módosítsa ("b@ssza el") az eredeti hangot.
Konyhanyelven mondva, a Focusritenál nincs zaj, a Creative-nál van, a Focusrite nagyon flat, száraz hangú a Creative-hoz képest. De pont ez a jó. Az egyik erre jó, a másik meg teljesen más felhasználásra, ahogy te is írtad. Más célközönség. :P
Persze a Focusrite sem használhatatlan sem zene élvezésre, sem mozizásra, sem gamingre, én is használom ilyen célokra is mikor olyan kedvem van. Nagyon jó ez a tiszta, flat ("stúdiós") hang is, én szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#27) biscuit válasza D.Va (#17) üzenetére


biscuit
aktív tag

+1.. én is így vagyok járva z5500 ön....

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#28) #72042496 válasza proci985 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor tényleg egy niche dolog. (Adott hifiseknek azért magyarázza el valaki, hogy a HM erősítőkben az integráltság és használhatóság a jó, mert ilyen nyilvánvaló dolgok mintha kimaradnának nekik. Mint a netflixes sorozatban, amikor az otthon szerelt gyorsulógépek "lenyomták" a drága sportkocsikat. Negyed mérföldön, gépészkedve, ha nem estek szét.)

Odáig voltam a Z-5500-tól, de már öt éve EOL, és szerintem a Z906-nak sincs sok. Persze, még sokáig használatban maradhatnak ezek a szettek, de manapság már nem jelentenek releváns termékkategóriát ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#29) agaron


agaron
tag

Pár éve vettem egy Creative Z hangkártyát, az akkori alaplapomon eléggé gagyi volt a hangkártya. Nekem nagy élmény volt a fejhallgató erősítő és volt azért javulás hangok/mikrofon terén is. Nekem megérte, de persze sokaknak megfelel az alaplapi is főleg egy jobb lap esetén.

Steam Deck | PC | PS5

(#30) kopi72


kopi72
aktív tag

Hmm, regi szep idok, nekem Audigy 1- em volt es Audigy 3 -kent tudtam hasznalni :-))) (hackelt driverekkel)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#31) hevepapa


hevepapa
senior tag

Volt régen Soundblaster Live és később Audigy hangkártyám. Maga a hardver rendben volt, de a Creative driverek... hát az maga a kabaré.
Részemről soha többet Creative hardver!!!!

(#32) olymind1 válasza Metalfan (#24) üzenetére


olymind1
senior tag

Az AE-5-öt lemérték AudioScienceReview-on. Árához és belső hangkártyához képest jól sikerült példány, még drágább interfacekhez, USB-s DAC-okhoz képest is, 2.0-ra biztosan, front csatornák jobb alkatrészeket kaptak és tisztább a hangzása, mint a többi csatornának, de a dolgát biztos elvégzi ott is. Fejhallgató erősítője is jó, mikrofon bemenete már zajosabb, zene rögzítésre nem igazán alkalmas. Tesztből leszűrve kb.

(#33) #16939776 válasza #72042496 (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Alapvető különbség hogy, hm erősítőzesnél, mondjuk legyen az egy 6x400W-os készülék, annál találsz a készülékben beépítve kb.: 6-800W kiszolgálásra alkalmas tápegységet..
Amikor ugyan ezt, a 6x400W-ot 3db 2x400W-os hifi/pa erősítővel oldod meg, akkor sokkal nagyobb energia tartaléka van ugyan annak a rendszernek, hiszen 6-800W helyett már sum.: 2400W energia áll rendelkezésére a tápegységektől.
Ezt a különbséget, amit ez az "apró" koncepció mögött rejlő eltérés okoz, azt rávezetés/kérdés nélkül is észre veszi bárki. :)

HM erősítőnek az előnye, hogy mindent rá tudsz dugni és " hirtelen nagyon kellemetlenül hangos" tud lenni, ha feltolod a hangerőt. Az előnye az, hogy pár próbálkozás után, nem akarod túl hangosan használni a rendszert, mert borzasztóan fárasztó abban a "zajban" végighallgatni/nézni egy filmet.

[ Szerkesztve ]

(#34) proci985 válasza #72042496 (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hifis topikban meglepoen sokan hasznaljak. ha kizarolag HTPC / Plex moge kell a cucc, arra tokeletes ahogy ertem. kenyelmet nekem nem kell mondani, main setupra nalam mar evek ota nincs fixen PC kotve. secondary csak PC.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) #72042496 válasza #16939776 (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Profánul fogalmazva ez érdektelen, ha a nem lehet rákötni teszem azt a Playstationt vagy ARC-on a tévét, hogy aztán a tévé távjával kezelje is az ember.

Nem azt mondom, hogy nem jó arra amire építik, sőt, be is cseszne ha kihegyezik valamire és abban se jobb, mint akár egy sokkal drágább mozikombájn.

[ Szerkesztve ]

(#36) Semplar válasza #16939776 (#33) üzenetére


Semplar
őstag

Igen, kell alá a rendes táp. Enyémben 1,2 KW -os + - 30V trafó lakik kb 8db összesen 72ezer mikrofarád kondenzátorral + minden csatornán külön 1000 + 1000 uF. Ezt még nem hallottam torzítani táphiány miatt, pedig volt már háromnegyed teljesítmény közelében. :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#37) proci985 válasza #72042496 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

emiatt mondom a plexet, hogy ott gyakorlatilag az egy szem HTPC marad mindenre is, a TV / projektor meg marad egy kijelzo.

konnektivitas lehet problemas, nekem pl nem mukodne egy hasonlo setup.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) #16939776 válasza #72042496 (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Így van, az hogy van-e benne a "headroom" egy sokadlagos dolog, ahhoz képest hogy össze lehet-e kötni mindennel, tud-e minden formátumot támogatni.
De miután elindult a film, és minden megszólalt a helyén, azért a következő másfél két óra érezhetően lassabban telik el, ha túl bátran lőtted be az alaphangerőt. Vagy mindig észreveszed, hogy film közben is tekergetni kell, egy ilyen rendszernél, mert vagy túl hangos, vagy túl halk egy-egy jelenet, és nem azért, mert az aki keverte hozzá a hangsávokat, az mondjuk az nem tartotta be az előírt jelszinteket, hangosságot.

[ Szerkesztve ]

(#39) Aby_2014 válasza Acélfarkas (#13) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Jelzem, hogy működik tegnap telepítettem és röccenés mentes ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40) Acélfarkas válasza Aby_2014 (#39) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Köszi, ennek örülök. :))

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#41) #72042496 válasza #16939776 (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

De nem kell tekergetni, mert pártíz négyzetméteren egy megfelelően kiválasztott integráltban is van bő tartalék. Ezeknek nyugodtan lehet tolni, ha az ember nem zavar vele másokat.

Csak esélyesen sokkal drágábbak lesznek, mint a félig-meddig DIY.

[ Szerkesztve ]

(#42) cskamacska válasza sh4d0w (#16) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem értem az állandó arcosharcos kommenteket a hangkártyák nagyon erősen megfogyatkozott számú hírei alatt. :(

2006 környékén úgy nézett ki a PC-s hang világ, hogy volt a népeknél, vagy legalább törekedtek rá hogy legyen, egy Creative X-fi egész tűrhető DSP-vel amivel gyönyörűen ment az EAX5-ös hardvergyorsított térhangzás amit minden játék igyekezett implementálni, modell kategóriától függően egész jó hangminőséggel (Elite Pro és a kiszervezett Auzentech Prelude mint csúcs), az analóg kimenetek által igen könnyű csatlakoztathatósággal, és szükség esetén az SPDIF is jól ment, pluszban megvehető DTS Connect/Dolby Live licensszel (valami jogi faszkodás miatt maradt ki a driverből, sokan azt mondték Creative spórolt, mások azt hogy Dolby kétszer is tartotta a markát amit nem is csodálnék, Creative volt messze a legnagyobb PC fejőstehenük) minden 5.1-en ment digitálisan is. Otthonokban tipikusan volt, vagy törekedtek hogy legyen egy 5.1-es hangfalszett, egy 5.1-es füles pl a népszerű Zalman ZM-RS6F, ami abszolút kitűnő valós térhangzást biztosított, és egy jobb füles zenére, mint a Sennheiser HD555 / 595 / 600 / 650, vagy Beyerdinamic DT770 / 990, AKG K240 / 701 pénztárcától és ízléstől függően.

Ezek pedig nem csak a belvárosi elitnél, hanem egész tűrhetően elterjedve, mert ekkoriban a PC-n a hangzás mint olyan még fókuszban volt mind a cégeknél, mind a vásárlóknál. Akkor úgy tűnt hogy a jövőben még az Aknakereső is wavetracing térhangzást fog később alkalmazni a 24bit/192KHz pittyegésére :D , amit csodahardverek számolnak nekünk, és elektroszatikus-hibrid 15 hangszórós ultravájt-fülű fej és lehallgatók fognak lógni még a seggünkről is a minőségibb zenehallgatás érdekében. :DDD

15 évvel később ott tartunk, hogy a hangkártyák kihaltak, a márkás fülhallgatók iszonyatosan megdrágultak, az alaplapokra 15 éves ALC887 CODEC kerül épp a megszólaláshoz szükséges legminimálisabb elektronikai körítéssel, és az emberek vagy MINDENT IS erról működtetnek analógon, vagy sztereó SPDIF-en DDL nélkül. Vagy USB-n keresztül tömködnek a gépbe elég borzalmas "gémer" füleseket Dolby Headphone-nál rosszabb térhangzással, esetleg erre rákontrázva vezeték nélküli Bluetooth hangszórót / fülest használnak rövidhullámú rádió minőségben. :W Esetleg videokártya HDMI-n keresztül rádugják a 4K lapostévére, azt csapatják a félre pozicionált sztereó papír hangszórókkal. ;]

Igen, én is örülök hogy azóta egy pici kisebbség rákockult a shakti kövekből kirakott füleserősítő tápkábelekre, és akár már egy fél marék albumot is el lehet érni DSD formátumban, de pl a hardveres térhangzás teljesen kihalt, szoftveres middleware meg úgy pótolta ahogy tudta, leginkább sehogy. AMD TrueAudio kezdeményezései teljesen hamvába holtak, SRS Multi-Dimensional Audio megoldása soha nem készült el, de még a legújabb kori VR örület is kimúlni látszik, még mielőtt a precíz térhangzást szabványosította és elterjesztette volna. :O

Tl;dr: 15 év alatt talán ott sem tartunk mint az utált "Creative vészkorszakban". Kb mint mikor amerikában a 60-as években ilyenkorra repülő kocsikat és marsi pikniket vizionáltak, de ehelyett gazdasági lecsúszás miatti tüntetések, infrastruktúra szétesés miatti áramkimaradások, és konstans külföldi háborúk jutottak nekik. I want to go back, Dave. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#43) #72042496 válasza cskamacska (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

A hardveres térhangzás azért nem reménytelen, a Sony most nyomja a Tempest 3D-t. Ez fejhallgatókon tök jól tud működni, csak hát PS-exkluzív. De akár hosszabb távon is lehet belőle valami.

A Creative kártyákat én gyűlöltem egyébként, a driverek miatt. Azért vettem Auzen Prelude-öt, mert azzal biztos nem lesz ilyen probléma. Hát lett, el is adtam. Utána jött az Asus Xonar D2 és eltűntek a ráncaim. Pedig a fórum alapján a Xonar driverek is megérnek egy misét. Ill. a Xonar hangja nem tetszett annyira, pedig akkor egy Z-5500-am volt csak.

Valójában egyik rendszerem hangjával se voltam annyira elégedett (ez nem jelenti, hogy nem szóltak jobban), mint amikor Creative kártyám és Z-5500-am volt. Leszámítva a mostanit, ezért megint lelkesedem. Csak ebben a banándugók többe kerülnek, mint egy Z-5500. :D

[ Szerkesztve ]

(#44) Duree


Duree
veterán

Ez jó lehet végre, és nem drága. Vajon mennyivel lehet jobb az alaplapi Realteknél.

duree54

(#45) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Nekem Asus Xonar DGX van a gépemben. Az ehhez hasonló hangkártyákon kívűl van alternatíva ha esetleg egy 32-64 Ohm-os fejhallgatót is szeretnék meghajtani PCről?

Meg alapvetően azért is szokott hangkártya lenni a gépemben, mert korábban nagyon igénytelen minőségűek voltak az integráltak.
-pentium 1 gépen lehetett hallani ha az egeret mozgattam :D
-pentium 4 körül úgy emlékszek voltak azért kis sistergések, zajok a kimenetben
-core 2 idején is belelehetett futni cifra dolgokba pl nagy hangerő után elhalkult másodpercekre a hang.
Mostmár a 10th gen core alapú laptopomban vállalható a hangminőség, meg a B450-es lapban az ALC887 is használható szerintem. De korábban az olcsóbb creative vagy asus hangkarik is messze jobbnak tűntek mint az integrált társaik.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#46) sh4d0w válasza cskamacska (#42) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az egy dolog, hogy a Creative Labs nyert a piacon a Gravis-szal szemben, mert noha utóbbihoz nem is volt mérhető hangminőségben, de olcsó volt, ráadásul a Gravist nehéz volt konfigurálni.
De az Aureallel csak azért pereskedtek, hogy kicsinálják a sokkal jobb termékeket produkáló kicsit, majd felvásárolták a szabadalmi portfóliót és a műanyag lakat rohad rájuk.
Ez biztosította számukra azt is, hogy szarrá szegmentálják a piacot és ha nem csak játékra vagy zenehallgatásra kerestél kártyát, hanem mindkettőre, mélyen a zsebedbe kellett nyúlnod.
A driverekkel is cseszekedtek, szóval nem fogom fájlalni, ha lehúzzák a rolót.

https://www.coreinfinity.tech

(#47) Gyok2 válasza sh4d0w (#46) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Igen, az A3D (2.0) már 1999-ben megvolt, és azóta jutottunk oda, hogy talán lesz megint olyan térhangzás.

Tiszta Windows rendes ház

(#48) DraXoN válasza cskamacska (#42) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Emlékszem, akkoriban még nekem is volt igaz nem 5.1 de egy 4.0-ás hangszóróm ... nem volt nagy szám, de azért "jó volt".
Manapság meg külön hangfalam sincs ... van a fejhalgató (az mondjuk egy Sony.. bár olcsóbb cucc), és esetleg az ASUS monitor beépített hangszórója (undorító hangminőségben).

Alaplapoknál főképp az hozott nagy minőségi ugrást, hogy kölön vették az AUDIO rész elektronikáját teljesen (főleg az IO áramköröktől), és a PCB-n is külön réteget kaptak (árnyékolva) így kevesebb zajt szednek össze. Bár tény nem mind kap normálisabb vezérlő chip-et.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#49) cskamacska válasza sh4d0w (#46) üzenetére


cskamacska
addikt

Adlib-et kihagytad, először azt szopatták csődbe. :D

Gravis saját magát rakta meg, mert a piac nem akart még egy sokadik kváziszabványt befogadni, mikor az Adlib (Yamaha OPL2 majd 3) FM szintézis, és a SB Pro 8bit sztereó, majd SB16 16bit sztereó PCM visszajátszás már bőven elterjedt, az Ultrasound pedig természetesen egyikkel sem volt kompatibilis. Aztán a Roland féle General MIDI saját terepén taposta meg, és hirtelen nem is volt miért piacon maradniuk.

Creative mint cég kifingását lehet kívánni, de sajnos nem azért gyengélkednek mert jólmegérdemlik, hanem mert maga a piac döglődik, és a cégek is, zemberek is telibe rakják a minőségi PC hangot.

Mint ahogy a Sennheiser-t is gyakorlatilag eladták, a Beats meg rekord nyereséget produkál. :(((

Balika911: Direkt azért vettem én is Essence STX-et, mert a hírek szerint a Creative minden új driver kiadást egy menhelynyi kiskutya megrugdosásával ünnepelt.
Aztán kiderült hogy az EAX emuláció XP alatt nettó nem működik, és hogy 2010 után az Asus már csak 2 évente ad ki drivert ami tele van buggal, de arról is leszoktak 2015-ben. STX II (csak az!) 4 évre rá kapott még egyet, és ezzel kifújt a támogatás.

Ezzel a 2019 júniusi SoundBlaster X-fi meghajtókat előzték be, csak az X-fi Extreme Music nem 2014-ben jött ki, hanem 2005-ben. :)

bitblueduck: ALC887 is használható, de igazából nem itt kéne tartanunk. Friss ropogós 2008-as(!!) Asus M3N-H/HDMI lapon ALC1200 szolgáltatta a hangot. Most ha bemész egy boltba lapot venni, talán 50000 forint felett már akár ALC892 is lehet 887 helyett, de ekkor sem biztos hogy ALC1200A-t kapsz, az ALC4082 ESS Sabre DAC-al párosítva meg olyan 160000 forint körül van. ;] :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#50) repvez


repvez
addikt

ez mind szép és jó,
De vannak kérdéseimÉ
Miért van rajta az optikai kimenet ha egyetlen hardver vagy softver program nem támogatja, hogy aoptikán keresztül lehessen kiküldeni a digitális 5.1 vagy 7.1es hangot veszteségmentesen ?
Ha már van egy külön hagkártya , hogy jobb minőségó hangot kreáljon, akkor miért nincs minden csatornának külön kivezetése?
Miért kell közösiteni öket? Igy nem lehet küölön rádugni a nagfalakat , az meg megint melléket, hogy a közösitó kábeleket nem minden esetben mellékelik . azt gondolják, hogy a hangfalak majd tartalmazzák.

Ebből adódik, pont azt a célközönséget akiknek mondjuk AV erősitühöz kapcsolá a PC-t vagy csak egyszerüen egy nagyobb 5.1es hangfalra kötné, hogy a jobb hangzás egy jobb hangfaloln is szolaljon meg, pont ök nem tudják kihasználni.
Mert a fent felsorolt dolgok az mind a kis egyberendszerek sajátja.

Arról meg megint nem beszélve, hogy hol vannak azoka a szabványok és technologiák amiket igérte, hogy valós fizikán alapulo hangvisszaverődése és valosnak megfelelő hangok lesznek játékokban ?
Több éve nem hallani a True audiorol sem .
VAgy arról ami stereo hanggal volt képes térhangsásra.
Hol vannak a GPU-kra szerelt vagy külön kártyán beszerezhetú többmagos hangra specializálodott feldolgozókrol? Amikről szó volt akkor mikor a többmagos rendszerek kezdtek elterjedni és akkor az volt a PR fogás, hogy igy majd minden magnak meglesz a külön feladata az egyik a hangot számitja a másik a fizikát a harmadik az AI-t és igy tovább.
Ezekbol nem lett semmi.
Sem a külön álló fizikai kártyárol .

Ugyhogy ez megint csak ugyan azt eladják .
Mert lényegében semmivel nem tud többet mint egy beépitett raltek chip az alaplapon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.