Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

hát ez nagyon komoly :DDD
vérpistikének lehet új P2-je AGP-s karijához.

extra - SEXRay

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Akinek még ilyen van biztos nagyon várta már a Phenom II-es procikat, hogy jól megtuningolhassa benne. :DD

<-ƘƘ->

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

jééé... ilyen volt az előző lapom :D 12ért vettem... kb1.5évig használtam és 8ért adtam tovább :) nem volt ez rossz... semmi bajom nem volt vele... pedig 24órában ment szinte mindig... szerintem a 1.5évből 1et tisztán ledolgozott... vannak hiányosságai, de eredeti asrock-os megoldásokkal van tarkítva... :D viszont nem szerette a hd2600xt-t... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) .mf válasza dokar (#1) üzenetére


.mf
veterán

"vérpistikének lehet új P2-je AGP-s karijához."

Hé, kikérem a levérpistikézést a magam és a többiek nevében, itt sztem sokunknak volt P2-nk AGP karival :P
No de Phenom II... :)) :R :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy hány alaplaptulajdonos örül most ennek a biosnak. :U

(#6) TomiFiu


TomiFiu
tag

Jelezném! Én mai napig használom ezt az alaplapot, teljes megelégedéssel!

És továbbá: nem tudom mi volt a probléma a HD2600 XT-vel mert én minden újjabb játékkal is tudtam játszani. De nem vagyok nagy gamer. Utoljára a GRID-et nyomattam.

Ami a PhenomII -t illeti: hát azért elég valószínű hogy akkor már megreszkírozok + ~15ezret egy ilyen proci kiszolgálására.

(#7) Depression


Depression
veterán

S 754, 939, AM2, AM2+, AM3. Hol a hatodik?
Egyébként nem kritizálni, mert legalább foglalkoznak régi lapjaikkal! Ez a tulajoknak nem fáj semmibe, csupán egy ingyenes lehetőség. (csóró tulajnak nem kell mindent egyszerre venni)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Elbaszták....

Adhatom el a P2-t...
Sajna az új, remek bios nem támogatja a ddr266-os dual ramjaimat. :(
A TNT2 Ultramat végre ki tudtam volna rendesen hajtani ezzel a procival, de így mit sem ér az egész....

Ez félmunka kéremszépen!

Erre ne legyenek büszkék.... :W
:))

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9) Thrawn válasza Depression (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Sehol, csak nem tudok számolni :((

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) mephi666 válasza TomiFiu (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

a chipset ethernet vezérlőjével volt akadás... pl xp-ben akármilyen drivert raktam fel, nem akartak többek között beindulni a 3dmark-ok, mert folyamatosan akadt... vista alatt meg fel sem tudtam telepíteni a kártyát sehogy... gddr3-as sapphire hd2600xt volt... lehet, hogy ez csak egyedi probléma volt? de nem hinném... neten találtam csomó problémás esetet ezzel kapcsolatban... nem tudom már melyik dll-el crashelt, de nem is létezett abból semmi más verzió... épp ezért akartam a vistát feltenni... ott nem is települt a kártya sehogy én meg a driverét fel sem tudtam erőltetni, mert reboot után hányta a kékhalált ész nélkül :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Ste válasza juliabrilke (#5) üzenetére


Ste
addikt

egy barátom biztosan
a második konfigja ilyen lapban teker :)

(#12) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Nálam már i865 chipsetes Conroe ready deszka is kicsapta a biztosítékot... ezen már meg sem lepődöm :D

(#13) Ottoka


Ottoka
őstag

Ez a jó lap a phenom II alá, ár/értékben a legjobb. Sok ilyet vegyenek! :DDD Újra kell indítani a gyártását. Lesz rá vevő :K

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#14) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nem olyan rossz lapok ezek, csak az AGP-s karikat lehetne még egy ici-picit támogatni a két nagy gyártó részéről :U
Simán elmenne benne akár a 9600GSO@AGP vagy a 4670@AGP
Sőt Phenom II vel...nah jó azért ezt hagyjuk :DDD
Viszont az nForce3 valóban nem semmi chipset.... :R

...

(#15) TomiFiu válasza mephi666 (#10) üzenetére


TomiFiu
tag

Hát akkor én úgymond szerencsés vagyok, mert ez az alaplap úgy lett nekem, hogy a haver újított gépet, de hibás volt a lap. Nem települt fel semmilyen XP vagy Vista csak Ubuntu és RebornXP.

A havernak kellet sürgősen gép és már "nem érdekelte" a lóvé így neki lett egy Asus-a PCiE VGA -val én meg visszavittem ragiba és cserélték. A cseredarabot a Radeon 9600-al használtam még majd egy évig aztán jött a szintén Sapphire HD2600XT (lentebb láthatod).
Nekem minden oké volt ezen a téren.

Ami viszont gond volt az a TV tuner és a Webkamera audió vezérlőjének összeakadása.
Ezzel a régi Biostar alaplapomon nem volt gond.
De ez az akadás csak annyi volt hogy ha Webkamerát használtam akkor a TV karinál vissza kellet állítanom a hangkártyát mint audió forrást.

[ Szerkesztve ]

(#16) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Eeeeeeez nagyon komoly :D Az ASRocknál komolyan veszik a hosszútávú terméktámogatást :K

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#17) mephi666 válasza Devid_81 (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha nincs kompatibilitási gond, akkor tenni kell bele szerintem egy 3850-et és kész :) ha jól rémlik, az az agp plafonja...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ezt hívom én úgy, hogy support. :R

Megj.: a S940-t is számoljuk a 939-től külön generációnak, és akkor 6-ot tud kezelni! :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) mmdms


mmdms
addikt

respekt

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#21) Thrawn válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


Thrawn
félisten

Mert ASRock :D
Némi korlátozással, de megoldották: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ügyes, de mi a francnak érné meg egy ilyen lapba phenomot rakni? Akinek nincs pénze új lapra stb. annak nem hinném, hogy phenomra lenne :F

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#23) Male


Male
nagyúr

Nem semmi... :C

Bezzeg az ASUSnál... sokszor a régebbi lapjaikhoz még az újabb driver-verziókat is lusták belinkelni, nekem kell végigtúrni az újabb lapjaikat, amik ilyen chippel vannak szereleve, és onnan lehúzni a drivert. Pedig drágább kategória :U

Thulcandra: Pl gyors procira van szüksége, de valamiért kell neki sok PCI hely is.

[ Szerkesztve ]

(#24) joi29


joi29
őstag

-Biztos vagyok benne hogy ez a lap nem fog eladási csúcsokat dönteni. :(

(#25) lewisfm válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem egy NForce3-as Abit alaplapom van és azon csont nélkül megy a Vista akármilyen verziója. Egy Athlon 64 3000+ CPU van benne és egy MSI Geforce 4200 AGP-s VGA. Ez utóbbi is feltelepíthető, de mivel csak a DirectX 8-at tudja, nincs AERO.
(Egyébkánt csak kipróbáltam, de mivel csak másodlagos gép, főleg szerver feladatokra, inkább egy XP-t futtatok rajta, ahhoz még elég a teljesítménye)

(#26) DraXoN válasza joi29 (#24) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Jah.. főleg, hogy rég nem gyártják már :D .. ez már csak bios frissítés :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#27) Bici válasza Thulcandra (#22) üzenetére


Bici
félisten

És mi van ha pont ennyi pénze van, amennyibe kerül a Phenom proci?

Ráadásul, ha ilyen lapja volt, akkor valószínűleg AGP-s karija volt, amit megintcsak cserélni kellene, és lehet, hogy a felinstallált, beállított rendszerét nem szeretné újra installálni egy alaplap csere miatt.

Nagyon is jó, hogy van olyan gyártó, aki mindenre biztosít lapot és BIOS-t, ami technikailag lehetséges.
Sosem lehet tudni, kinek milyen hóbortos konfigja van.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) jones965


jones965
Modder

Arra kiváncsi lennék, hogy ezekkel a pwm szabályozással és a proci tápáramköreivel mit kezd majd a 125 w TDP osztályba sorolt Phenom II.
Lehet hogy segítségért füstjeleket fog kibocsájtani a lap. :DDD

(#29) azbest válasza Thulcandra (#22) üzenetére


azbest
félisten

valamelyik mérnökük unatkozott :D
Egyébként ha jól emlékszem a bios flash chipje lehet egy korlátozó tényező... a régebbi lapok kisebb kapacítású flash-t tartalmaztak, így nem mindig tudják beletuszkolni az összes cpu támogatását...

(#30) pmheros


pmheros
senior tag

Régebben olvastam egy hírt arról hogy az nVidia nem fog meghajtóprogramokat készíteni az nForce4 előtti chipset -eihez Vista alá. Úgy tudom az XP Prof. (XP home pedig csak 1 magos procikat használ, ez utóbbi 100%) két mag kezelésére van megírva, nem tudom: ki tudja-e használni a 4 magot ?
akkor pedig ennek a lapnak van értelme?

sokáig írtam a hozzászólásom, az előttem szólók a felét már meg is cáfolták :O

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#31) helkis


helkis
addikt

hmm.. de honnan vesznek NF3as chipet? :B ennyi állna a raktárban?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32) Ottoka válasza helkis (#31) üzenetére


Ottoka
őstag

Sztem nem gyártják, csak akinek ilyen lapja van otthon annak lesz öröm.

Mezőhegyes

(#33) pmheros válasza Thrawn (#21) üzenetére


pmheros
senior tag

azért sok itt a trükközés, egy átlag felhasználónak nem javallott ilyet ajánlani

nem vagyok tökéletes

(#34) jones965 válasza pmheros (#30) üzenetére


jones965
Modder

Úgy tudom az XP Prof. (XP home pedig csak 1 magos procikat használ, ez utóbbi 100%) két mag kezelésére van megírva, nem tudom: ki tudja-e használni a 4 magot ?

-nem az oprendszer használja közvetlenül a processzor magjait, hanem a futó alkalmazások. Nos ez utóbbiból van kevés, ami igényt is tart mind a 4-re.Az oprendszer egyébként támogatja a 4 mag használatát, ezért is adott ki az AMD a procikhoz külön drivert az xp alá.

(#35) X@b3e


X@b3e
addikt

Ezek állatok. Akinek ilyen lapja van, nem hiszem, hogy igényli az AM3-at és a Phenom2-t, de érdekességképpen jó.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#36) joi29 válasza DraXoN (#26) üzenetére


joi29
őstag

-És tényleg :R , már majdnem megijedtem hogy új deszkát is kínálnak
a hírben le írtakhoz. :D

(#37) v.tom


v.tom
őstag

Nyilván megvennék egy olyan procit, ami többe kerül mint a lapom és a vga karim és persze a memóriám is együtt. És persze még a teljes teljesítményét sem tudná leadni. Kézenfekvő, hogy jó vétel lenne...

(#38) mr_ricsi válasza pmheros (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"XP home pedig csak 1 magos procikat használ, ez utóbbi 100%)"

Az XP home 1db, az XP professional pedig 2 db fizikai processzort támogat, akárhány maggal.
2005-2006 körül jött ki javítópatch erre, tehát akinek legalább egy SP2 fel van rakva az XP-jére, az biztosan használhat többmagos procikat, vagy az intel HyperThreadingjét.
És a M$ EULA-ja is megváltozott ezidőtájt, tehát nem sért liszencet a többmagos procik használata.

(Az már más kérdés, hogy elég érdekesen működik a feladat szétosztás, mert ha egy 4magos CPU-n egyidőben futtatsz egy 1magra és egy 2magra optimalizált progit, akkor csak a 0. és az 1. magot dogoztatja, a 2. és 3. pedig 0% kihasználtsággal pihen. Viszont a Feladatkezelőben kézzel, vagy e célra készített segédprogival át lehet irányítani a processzeket a többi magra.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#40) Sonja válasza pmheros (#30) üzenetére


Sonja
veterán

Már megválaszolták előttem. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41) mr_ricsi válasza lewisfm (#25) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nekem egy NForce3-as Abit alaplapom van és azon csont nélkül megy a Vista akármilyen verziója."
i386-os procira is raktak XP-t, de ez nem jelenti, hogy az i386-os elég lenne az XP-hez.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#42) pmheros válasza jones965 (#34) üzenetére


pmheros
senior tag

nem vitatkozni akarok,de..
Van egy könyvem: Windows XP Teljes Referencia a címe. 950 oldal körüli a nagysága és rögtön az elején taglalja a Home és Prof. verziók közötti különbségeknél hogy idézem: "-A Home Edition mindössze egyetlen processzort támogat.". Olvastam, nem a kisujjamból szoptam, ez az infó a weben is fellelhető. Nem hiszem hogy nem számít az ,hogy az operációs rendszer magja csak egy procira van megírva(engedélyezve). Itt most nem egy alkalmazásról van szó, itt az egész rendszer, és azzal együtt sok alkalmazásról egyidejű futtatásáról beszélünk.
De remélem neked van igazad

nem vagyok tökéletes

(#43) Thrawn válasza pmheros (#42) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem vitatkozni akarok, de:
A Home Edition mindössze egyetlen processzort támogat.
Az a processzor hány magos lehet maximum? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#44) mr_ricsi válasza jones965 (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"az oprendszer egyébként támogatja a 4 mag használatát, ezért is adott ki az AMD a procikhoz külön drivert az xp alá."
Az AMD procidriver csak azért kell, hogy az energiatakarékos funkciókat lehessen használni. (És nem csak a 4 magosokhoz adta ki az AMD, hanem már az 1 magos A64-hez is.)

Az X2-es procik "dual-core optimizer"-e pedig egy hibajavítás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#45) Oliverda válasza mr_ricsi (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek ellenére az op. rendszer (XP, Vista) képes kihasználni a 4 magot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) brd válasza pmheros (#30) üzenetére


brd
nagyúr

Az OS már az NT óta képes több szálon futtatni programokat. Az XP Home-ban a max. CPU-k száma van 1-re korlátozva (a Pro-ban ez kettő egyébként, ha jól emlékszem), de az lehet többmagos is, ugyanúgy használja, mint a Pro. Az XP Pro/Home elvileg 32 db magot támogat (bár valószínűleg van valami korlátozás, és nem használható 32 mag, de az biztos, hogy 4 magot a Home is támogat).

The only real valuable thing is intuition.

(#47) pmheros válasza Thrawn (#43) üzenetére


pmheros
senior tag

nagyon OFF Nem vagyok a dolgok nagy tudója, az eddigiek szerint :N Az intel D805 -öse két Prescott egymás mellé hegesztésével jött létre, mindenki tudta hogy két proci, csak egy nyákon figyel. Az eszközkezelőben és feladatkezelőben és ugyanúgy két cpu jelent meg mint a natív kétmagosoknál. Most akkor mi számít ? A Home Edition mindössze egyetlen processzor foglalatot támogat ? Nagyon OFF vége

Nálam okosabbak biztos le tudnák írni a feladatmegosztásoknál jelentkező problémákat, én sajnos nem.

nem vagyok tökéletes

(#48) JoeYi


JoeYi
őstag

nevettek, pedig igenis elképzelhető olyan ipari alkalmazás, ahol igény van egy PII erejére, de mellette használni akarják a PCI/AGP slotot is :)

(#49) mr_ricsi válasza pmheros (#42) üzenetére


mr_ricsi
veterán

nem vitatkozni akarok,de...
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.