Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Vamp


Vamp
senior tag

Röviden én is leírom tapasztalataimat, azonban előtte egy fontos megjegyzés: a közgazdaságtan azért hasznos, mert nem mindegy, hogy miután kézhezkapod a diplomát (illetve akár már jóval előtte is) egy cégnél egy bizonyos listán vagy az X-edik helyen, avagy a te listádon szerepelnek alkalmazottak. Bár egy tárgy nem ad átfogó ismeretanyagot, arra talán elég hogy valami fogalmad legyen a gazdasági dolgokról. Remélem érted a lényeget.


Visszatérve a témához. Hát igen, vizsgaidőszak. Fene a pofámat, harmadik félévet teljesítem bárminemű csúszás nélkül, a jelenlegit 4-es átlaggal zártam.
Hogy hol? Hát Gyöngyösön, a Károly Róbert Főiskolán, turizmus szakon. Mondhatni nem erőltetem meg magam túlzottan, bár hozzáteszem, elég erős középsuliból érkeztem ide (Veres Péter Gimnázium). Kezdetben nekem is tetszett az egész, hogy főiskola, milyen király, szabad vagy meg ilyenek. A problémám a sok odajáró bunkóval van, mivel gyökereit tekintve agrársuliról van szó, a legkülönbözőbb, legutolsóbb helyekről gyűjtötték oda a kedves hallgatók kb 70%át. Mivel ilyen 76 pontokkal nem nehéz bekerülni pl. vadgazda szakra, gondolhatjátok hogy az összes tuskó agyhalott barom melegágya lett az iskola az elmúlt 2 évben. Naponta többízben is látni a tanítás után a kollégiumba igyekvő, gumicsizmában meg zöld vadászgatyában totyogó úriembereket. Mit ne mondjak, szívdöglesztő látvány, pláne gyakorlatról visszafele, hullafáradtan.
Az alkoholizmus elég elterjedt életforma arrafelé, van aki naponta nyom be egy 2 literes kannásbort, esetleg többet. Avagy tescos vodkát, ki milyen lábbal kelt fel.
A suliról annyit, hogy intézményi kultúrája kimerül az évenkénti ''gólyabál'' címszó alatti lerészegedésben, valamint a mindennapos úgynevezett ''bulik''-ban, ahol hétről hétre ugyanaz folyik. Azaz isznak, táncolnak, isznak. Néha meghívnak valami neves arcot is, szigorúan 1 szám erejéig. Csodás mondom, én erre nem vagyok kíváncsi.

Az oktatás színvonala egyébként meglepően jó, bár más szakokról nem tudnék nyilatkozni. Minimális számolási, valamint raktározási agykapacitással vehetők a ZH-k, valamint a legtöbb vizsga is. Egyeseknek ez sehogyan sem sikerült, ezt jelzi az is 1200 emberből 700 görgeti maga előtt a módszertani szigorlatot (stat, matek, számtek). Nem veszünk amerikai közgázt (mint a Corvinuson), nincsen kőkemény matek (analízis, valszínűségszámítás stb)., van viszont igencsak erős számvitel meg szállodával kapcsolatos tárgyak, a jobbik fajtából (azaz ér is valamit a diploma átvételekor, munkakezdésnél). A turizmus szigorlat bivalyerős, ott aztán tényleg nem árt majd a tanulás. A vizsgarendszerünk folyamatosan változik. Tavaly az első uv ingyenes volt, és 3x mehettél bármiből, idén összesen mehetsz 2x valamiből, az uv ingyenes. Ha pedig nem sikerült így sem, felveheted még 2x a tárgyat.

Érdekes jelenség ez a KRF. Mindenféle Eu-s pályázattal állítólag 4 milliárdot invesztálnak az intézménybe az elkövetkező 3 év során. Kapunk tehát egy frankó épületet, infrastruktúrát. Marad azonban a rengeteg bunkovári... A legnagyobb gond, hogy mire elkészülnek a fejlesztések, én épp végzek. A lényeg beéréséhez pedig még vagy 10 évre lesz szükség...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.