Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolnay


kolnay
senior tag

Huha!
Elgondolkodtató.
Asszem elkezdek én is tanulni! :D
Bár én még nem főiskolára készülök de hasonló a helyzet.
Köszi!
Jó írás volt!

Tyűű, de meleg van!

(#2) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Nem rossz- nem rossz. :D Igazából érdekes dolog volt látni egy (khm kissé elmaradt vizsgámon, amit az idei elsősökkel kellett letegyek) hogy mi is történik. Nos, festékből volt elég a lányokon, és a fiúk is azt hitték, hogy a zakón egy gyűrődés mínusz egy jegy. :)

De a legszebb az a 3 plázacsendélet csapatmunkája volt az előttem lévő sorban. :)
Próbálkoznak, lapokat adogatnak egymásnak, bökdösik a körülöttük ülőket...

De biztos irígy vagyok, mert én sosem tudtam puskázni, inkább nem próbáltam meg, féltem a lebukástól. De megmosolyogni jó volt őket. :)

Ti.: ott is erős volt a bukási arány.

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Ismerős a szitu, nekem is ez volt az első vizsgaidőszakom, bár mérföldekkel gyengébb suliban, de megszenvedtem vele. Eddig soha nem tanultam, mostmeg hirtelen rámszakadt az egész.. :( Nem volt jó. De meglett...
Progból engem is 2x húztak, ne aggódj ;)

(#4) Peet210


Peet210
őstag

És még hány ilyen vizsgaidőszakod lesz :)
Sőt nem mondok vele szerintem újat, még rosszabb is lesz, de azért hajrá.
A Neptunt meg kell szokni annak ellenére hogy szar, én úúútálom, de ez van ezt kell szeretni.Feküdj rá az olyan tárgyakra amire később epülnek még más tárgyak is mert ha azokból rántanak el bizony megjárhatod.Én csak 1 tárgyból jártam így és máris megtodotta tanulmányaimat 1-2 évvel.
Csak fel a fejjel idővel belejösz :) .

Azt még elmondom hogy kedden még vizsgáznom kell az utólsó(végre), de ez kemény lesz nem is kicsit :(

[Szerkesztve]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#5) golyani


golyani
addikt

én is hasonló vagyok most megyek 3x anyagból, de mostse vagyok biztos magamban eccerűen nincs seggem leülni és megtanulni mindig elkezdek mással foglalkozni pl most is ezt a ist****************** billzetet püfölöm.
hál istennek minden más megvan csak ez és géptan hiányzik gépten 2x-ra azaz szerdán remélem abszolválom... nekem 6 vizsgám van elvileg ez gyakorlatilag 11-re hízott. :O
+ alpóton voltam számtechből.

(#6) Vamp


Vamp
senior tag

Röviden én is leírom tapasztalataimat, azonban előtte egy fontos megjegyzés: a közgazdaságtan azért hasznos, mert nem mindegy, hogy miután kézhezkapod a diplomát (illetve akár már jóval előtte is) egy cégnél egy bizonyos listán vagy az X-edik helyen, avagy a te listádon szerepelnek alkalmazottak. Bár egy tárgy nem ad átfogó ismeretanyagot, arra talán elég hogy valami fogalmad legyen a gazdasági dolgokról. Remélem érted a lényeget.


Visszatérve a témához. Hát igen, vizsgaidőszak. Fene a pofámat, harmadik félévet teljesítem bárminemű csúszás nélkül, a jelenlegit 4-es átlaggal zártam.
Hogy hol? Hát Gyöngyösön, a Károly Róbert Főiskolán, turizmus szakon. Mondhatni nem erőltetem meg magam túlzottan, bár hozzáteszem, elég erős középsuliból érkeztem ide (Veres Péter Gimnázium). Kezdetben nekem is tetszett az egész, hogy főiskola, milyen király, szabad vagy meg ilyenek. A problémám a sok odajáró bunkóval van, mivel gyökereit tekintve agrársuliról van szó, a legkülönbözőbb, legutolsóbb helyekről gyűjtötték oda a kedves hallgatók kb 70%át. Mivel ilyen 76 pontokkal nem nehéz bekerülni pl. vadgazda szakra, gondolhatjátok hogy az összes tuskó agyhalott barom melegágya lett az iskola az elmúlt 2 évben. Naponta többízben is látni a tanítás után a kollégiumba igyekvő, gumicsizmában meg zöld vadászgatyában totyogó úriembereket. Mit ne mondjak, szívdöglesztő látvány, pláne gyakorlatról visszafele, hullafáradtan.
Az alkoholizmus elég elterjedt életforma arrafelé, van aki naponta nyom be egy 2 literes kannásbort, esetleg többet. Avagy tescos vodkát, ki milyen lábbal kelt fel.
A suliról annyit, hogy intézményi kultúrája kimerül az évenkénti ''gólyabál'' címszó alatti lerészegedésben, valamint a mindennapos úgynevezett ''bulik''-ban, ahol hétről hétre ugyanaz folyik. Azaz isznak, táncolnak, isznak. Néha meghívnak valami neves arcot is, szigorúan 1 szám erejéig. Csodás mondom, én erre nem vagyok kíváncsi.

Az oktatás színvonala egyébként meglepően jó, bár más szakokról nem tudnék nyilatkozni. Minimális számolási, valamint raktározási agykapacitással vehetők a ZH-k, valamint a legtöbb vizsga is. Egyeseknek ez sehogyan sem sikerült, ezt jelzi az is 1200 emberből 700 görgeti maga előtt a módszertani szigorlatot (stat, matek, számtek). Nem veszünk amerikai közgázt (mint a Corvinuson), nincsen kőkemény matek (analízis, valszínűségszámítás stb)., van viszont igencsak erős számvitel meg szállodával kapcsolatos tárgyak, a jobbik fajtából (azaz ér is valamit a diploma átvételekor, munkakezdésnél). A turizmus szigorlat bivalyerős, ott aztán tényleg nem árt majd a tanulás. A vizsgarendszerünk folyamatosan változik. Tavaly az első uv ingyenes volt, és 3x mehettél bármiből, idén összesen mehetsz 2x valamiből, az uv ingyenes. Ha pedig nem sikerült így sem, felveheted még 2x a tárgyat.

Érdekes jelenség ez a KRF. Mindenféle Eu-s pályázattal állítólag 4 milliárdot invesztálnak az intézménybe az elkövetkező 3 év során. Kapunk tehát egy frankó épületet, infrastruktúrát. Marad azonban a rengeteg bunkovári... A legnagyobb gond, hogy mire elkészülnek a fejlesztések, én épp végzek. A lényeg beéréséhez pedig még vagy 10 évre lesz szükség...

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nekem is első viszgaidőszakom vége a GDF, mérnök informatikus távoktatás szakán. A távoktatás azért gáz, mert nincsenek előadások, minfdent magunktól kell megtanulnunk. Mindenhez van tankönyv, ami szerencsére benn van a tandíjban, bár az nem kevés (165k/szemeszter). A tanárok eddig rendesek voltak, bár 6 tárgyból csak 4 sikerült (elsőre!), a Fizikára el sem mentem (valahogy nem tudtam megtanulni az ezernéhányszázoldalas(!) tankönyvet), a az említett négy (analízis (5 kredit), számítástudomány (5 kredit), mikroökonómia (3 kredit), számítástechnikai alapok (6! kredit)) simán ment, a programozási alapoknál az UML programterven buktam, mert ha az nem megy, akkor globálisan egyes, hiába volt az elméleti tudásom hármas.

Szóval a gáz a távoktatásban, hogy sokszor nem tudjuk, hogy mi a követelmény. A számítástudományból pl a vizsgán tudtam meg, hogy természetesen lehet használni az internetről letölthető függvénytáblázatot. Nadekérem nem is tudtam, hogy létezik ilyen. A programozás viszgán meg kiderült, hogy bizony az UML-t is kell tudni, és ha valakinek nem megy, az bukta. És mivel több vizsgalehetőség már nincs, ezért újra fel kell vennem a tárgyat.

Mindenesetre a tanárokkal nincs bajom (engem nem is tanítanak, miért lenne velük bajom), csak az információáramlással van némi gond.
Egyébként meglepően hatalmas az a tudásmenyisség, amit meg kell tanulni. Minden félévre átlagban 30 kredit jut, és egy kredit 30 órányi tanulást jelent (7 félév van). Ez összesen 900 óra félévenként, és erre ugye jó esetben 4 hónap van, vagyis 225 óra havonta, vagyis 7,5 óra naponta. Persze mondanom sem kell, hogy napi 8 órában dolgozó embernek ez lehetetlen, nem véletlen, hogy a Fizikába bele sem néztem.

***

(#8) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egyébként meg, SLY, lehet hogy most meg fogsz rám haragudni, de puskázni elég nagy gerinctelenség, még ha egy ''jelentéktelen'' tárgyról van is szó. Tessék csak tanulni, és valóban kiérdemelni azt a jegyet. A mikro ráadásul olyan, hogy már akkor át lehet menn ia viszgán, ha egyszer elolvasod a tankönyvet, de talán az előadások is elegendőek hozzá.

***

(#9) Sada88


Sada88
aktív tag

jeje én holnap uvzok még meg holnap után:D

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#10) shev7


shev7
veterán

tenyleg ne lebecoljatok el az elejet. Most vegeztem a 9. felevemmel. Rajottem, hogy en mar nem akarok tobbet egyetemre jarni (BME - muszaki info), ezert ugy dontottem, hogy behozom a lemaradasomat. 45 kreditet csinaltam ebben a felevben, hat mit ne mondjak, szar volt...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11) escie válasza Macilaci457 (#2) üzenetére


escie
őstag

hahha, legutóbb valami szigorlatra vettem fel öltönyt, de akkor is megbántam.
mi a fenének? :U
ha tudom, tökmindegy mi van rajtam, nehogy már a farmeromra adjon rosszabb jegyet.
ha meg nem tudom, akkor meg a ruha se sokat segít.

annyira nem látom értelmét kiöltözni, mindig hétköznapi ruhában megyek vizsgázni. esetleg szóbelire felveszek egy inget, de nem viszem túlzásba.

szerintem sokkal fontosabb az ember fellépése, mint az öltözete.

I'm back, baby!

(#12) shev7 válasza escie (#11) üzenetére


shev7
veterán

Egyetertek. Ha annyira elkeseredett vagy, hogy azt hiszed, hogy csak az oltony segit, akkor el se menj. Mert az biztos nem fog :) Es meg kenyelmetlenul is erzed magad. Legalabbis en nem erzem jol magam benne.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13) ALI_G


ALI_G
veterán

tanulni kell!!! ja, én beszélek?! :DD , holnap algoritmusok és adatszerkezetek vizsga... :O

(#14) ALI_G


ALI_G
veterán

persze a szerdán meg a péntekem se teazsúrra megyek ám :))

(#15) slyking válasza ollie (#8) üzenetére


slyking
csendes tag

Egy picit valóban megharagudtam. :(((
Bár eléggé kétketve hiszem azt hogy te sosem puskáztál, ill nem is csak te mert ez nem személyeskedés.

Én nem tartom valószínűnek hogy a felsőoktatásban résztvevők szinte mindegyike kivétel nélkül, ne puskázott volna valaha akár egyszer is.
De ha mégis igy van LE A KALAPPAL.

Azoktól akik pedig puskáztak már megkérem hogy megnyugtatásom érdekében véssenek ide pár sort a szokásaikról.

Amúgy valóban a tanulás kifizetődik.
A kövi félévem ennek a jegyében fog eltelni, és remélem 4-5 hónap múlva arról írok hogy tanulással szin jeles átlagot produkáltam puska nélkül..:D

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#16) shev7 válasza slyking (#15) üzenetére


shev7
veterán

''Én nem tartom valószínűnek hogy a felsőoktatásban résztvevők szinte mindegyike kivétel nélkül, ne puskázott volna valaha akár egyszer is.''

Hat pedig en ismerek jopar embert aki soha nem puskazott. Persze en is keszitettem puskakat, de emlkeim szerint sosem hasznaltam, es nem azert mert nem volt ra szukseg...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#17) bdav válasza slyking (#15) üzenetére


bdav
őstag

hát én még sose puskáztam az 5 vizsgaidőszakom alatt (valószínűleg nem is mernék, nagyon félnék h. lebukok, annyira hogy tényleg le is buknék). de ivm se volt még szóval annyira nem is érzem szükségét
(bme müsz.info)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#18) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Én a 15. vizsgaidőszakomon estem át.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#19) golyani


golyani
addikt

én meg majd mehetek CV-re anyagból...
merthogy nem keresünk pontot még ponthatáron se mert ha eljutnál szóbelire ott megkérdeznénk azt amit a dogába nem tudtál ergo akkor is lekváros süti...

(#20) ollie válasza slyking (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Utoljára középiskolában puskáztam, és akkor is max 3 alkalommal (4 év alatt).

Azóta soha és nem is tervezem.

***

(#21) 3psilon válasza ollie (#20) üzenetére


3psilon
aktív tag

hehe.
Én ősszel megyek egyetemre (BME mechatronika v. fizikus) és elég elrettentő főleg hogy így 12.ben kissé elszoktam a tanulástól ;]
Bár most már ideje rákapcsolni mert érettségi közeleg.

Megyek is matekfeladatokat csinálni.... najó majd később :DDD

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#22) Alex982


Alex982
csendes tag

Gratulálok az íráshoz. :C
Hasonló cipőben járok, mint Te, mármint ami a szakot illeti. Informatikusnak tanulok. Még mindig én sem értem, hogy miért van közgáz. :W De nem kell agódnod, lesznek még olyan jó tantárgyak, amiket legalább ennyire fogsz szeretni.
Most kezdem az utolsó félévemet, szóval eléggé tudom miről van szó. Nem kell aggódni, van még időd. A bukásokkal meg számolni kell. Elég kevés ember ússza meg, hogy nem bukjon meg semmiből. Nekem eddig két tantárgyból sikerült. :)

Azért hajrá!!!

Alex

(#23) Bibby


Bibby
addikt

Jólvanmáááár, túl sok itt a jófiú. Én puskázok. És a barátaim is. És a barátaim barátai is. :DDD

Ελευθερια η θανατος

(#24) bocX válasza Bibby (#23) üzenetére


bocX
tag

Aki soha életébe nem puskázik - az balek!
Aki csak néha puskázik - az lebukik!
Aki pedig mindig puskázik - az buta marad! :D

a cikkhez meg annyit: én is végzős vagyok infó szakból, az előttem szóló(k)hoz hasonlóan, egy két tárgy bukása megeshet, és az még nem vészes. én is csúnyán mikor elkezdtem a sulit nagyon lazára fogtam, mondom nem érhet baj....aztán tévedtem. első félévben igaz egy tárgyat buktam, de az elég volt ahhoz egy éves csúszást szedjek össze magamnak, na jó azért mert épült utána mégegy tárgy, ami keresztféléven nem indult, szal most ezzel csuszott a diplomamunka megcsinálása. szal utólag bánom, hogy kicsit lazábbra vettem. egyébként kisebb odafigyeléssel teljesíthető minden, ha meg becsuszik valami bibi, az előfordul, mérlegelni kell a dolgokat. mondjuk én szeretem ezt a fősulis légkört, szal én ugy voltam hogy ez az egy év csúszás nem válik hátrányomra.

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#25) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

No akkor pár gondolat a cikkhez, mint veterán ''nikker'' (már elvégeztem, az összes létező extrával (koop, tanárszak) csak az államvizsgáim vannak vissza halasztva):

- elsősök összetétele: azért lehet látni sok olyan embert aki nem odavaló, mivel az érettségi=felvételi óta a ''rendes'' felvételi valójában az első vizsgaidőszak. Igazából ''leendő kollegának'' pedig majd csak 2-3 félév, a szoftver szigorlat teljesítése után tekintik majd az embert, azt mondhatjuk szakmai vízválasztónak. Anno én még nem-kredites képzésben csináltam, ebben a régiben az első 3 félévben minden félévben kb. feleződött az évfolyam, de még így is csodálkoztam, hogy 1-2 ember eljutott a diplomáig..

- Kreditrendszer pozitív abból a szempontból, hogy nem küldik el nyaralni az embert egyből egy évre, ha egy tárgy nem sikerül, másrészt negatív mert az emberek könnyen el is kényelmesednek tőle, hogy majd megcsinálja jövőre, meg felvesz helyette mást mer ráér, aztán akik korábban kihullottak első félévben azok még így szenvednek pár félévet a suliban mielőtt minden lehetőségüket ellövik, és 1-2 év után jönnek rá, hogy ez az iskolai/szak nem nekik való.

-ZH-k: gondolom már mindenki hallotta a rendszeres tanulást emlegetni, esetleg tett is erre vonatkozó próbálkozásokat több kevesebb sikerrel. Itt már nincs annyira rendszeres számonkérés mint középsuliban, önállóan kell tanulni, senki sem ellenőrzi félév közben hogy az eddigieket megtanultad-megértetted-e, felnőtt ember vagy, megvan minden jogod és lehetőséged ahhoz, hogy ne tanulj és hülyeségeket kövess el ha akarsz, de a számonkéréskor ez nem érdekel majd senkit. Középiskolában még el lehetett lenni azzal, ha előtte 1-2 nappal állt neki az ember tanulni, de ez itt már nem jó ötlet, idővel belátja az ember. Persze itt is tárgyanként változó, hogy mennyit kell tanulni, de többször kiderül vizsga közben, hogy még kellett volna pár nap, hogy rendesen megértse-begyakorolja az anyagot, amit súlyosbít ha feltorlódnak a dolgok, pótaláírások, vizsgák, pótvizsgák, a végén meg heti 5 vizsgára kell készülnöd, napi 2-3 óra alvással, pánikszerűen. Az első ZH-k esetleg még csalókák is lehetnek, mert itt részben még a középiskolai anyag átismétléséről van szó (pl. Analízis), kevés újdonsággal.

- közgáznak bőven van értelme infónál is, csak nem mindegy, hogy mit és hogyan tanítanak belőle. Később munka közben már nem mindegy ha az ember tisztában van a dolgok gazdasági oldalával is, nem a létező legjobb megoldást kell általában megtalálni hanem a leggazdaságosabbat ;)

-öltöny: igazából azt jelzi, hogy megadod a tiszteletet a dolog felé, mi szóbeli vizsgáknál mindig hordtuk, legalább szokja az ember, később komolyabb állásnál úgyis szükség lesz még rá

-valamelyik kollega emlegette a KRF-t, és ennek nagyösszegű fejlesztését, ennek kapcsán javaslom megnézni, hogy az intézmény rektora milyen egyéb munká(ka)t végez és milyen körökben ;) egyébként a főiskola reklámtevékenysége elég erős (a 98% elhelyezkedésnél azért oda lehetne azt is tenni, hogy a szakmájában-e..), piaci megítélése már nem annyira tudomásom szerint, de ezt teljesen általánosítani sosem szabad.

-tanuláshoz a következő elsősöknek plusz motivációt fog jelenteni a tandíj is az első év után

(#26) Drizzt válasza shev7 (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én se nagyon akarok már, de még itt sajnos csak az 5. félévem volt, de én is behoztam 38 kredittel 2 tárgynyi lemaradást, aztán most jöhet a bsz-szigó, meg adatb. a szakirányhoz.

I am having fun staying poor.

(#27) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A puskázáshoz meg: én se puskáztam soha, nem attól félek, hogy lebukok(bár azért ez is benne van), hanem szeretnék azért minden tárgyból legalább valami minimális szintű tudásra szert tenni, ha már egyszer csak van valami oka annak, hogy tanítják. Mondjuk a szóbelis tárgyaknál éreztem azt leeggyakrabban, hogy nem sok értelmük van, mert nem emlékszem sokáig arra, hogy mit kellett bemagolni, míg ha valami eszközt elsajátít az ember, azt azért évek múlva is tudja kezelni jó eséllyel.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.