Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tök jó ilyenekről olvasni. :)

Az utolsó kiskép nem jelenik meg, lécci javítsd.

***

(#2) peterszky válasza ollie (#1) üzenetére


peterszky
őstag

már én is észleltem a problémát :)
mindjárt kész

mod: már készen is van

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#3) Akheron


Akheron
senior tag

Hát ez meg? Se kiemelés, se hozzászólás? :) Pedig nagyon igényes írásnak ígérkezik; sajnálom, hogy most már nincs időm rá lefekvés előtt.

A Monkey Island-hez még nem volt szerencsém, de emlékszem, jó néhány régebbi kalandjátékkal én is kellemes órákat töltöttem. Ilyen volt például a Dig és a Bad Mojo, a Beneath A Steel Sky-t pedig PDA-n vittem végig néhány évvel ezelőtt. :) Gyermekkoromban, mikor még távoli álom volt a saját számítógép, az 576 KByte magazint bújtam, és egy-egy cikkét akár háromszor-négyszer is lelkesen, álmodozva elolvastam. A megvásárolt első számok egyikében olvastam az első Windows-os King's Quest-ről, a Little Big Adventure-ről, a Full Throttle-ról és a Syberia-ról. A Voyeur is érdekes játéknak tűnt. :)

Sok csodált játékkal később sem hozott össze a sors, de így is örök emlék marad, hogy olvastam róluk. Nagy csoda, ahogy a gyermekek mindenféle ismeret nélkül, pusztán önmagukban képesek kóstolgatni a szavakat, címeket, képeket... teljes szívvel és beleéléssel. Akkoriban fogalmam sem volt, hogyan kell kimondanom ezeket a flancos angol szavakat. Sokkal inkább a szavak íze, érzete maradt meg bennem, egyik-másik egészen a mai napig. :)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#4) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

ejj, kellett neked megírni ezt a cikket, megint megjött a kedvem hozzájuk.. erre fog elmenni a szünetem :)

in asm we trust

(#5) Intelligencs

Azt hiszem a CoV 14. részében volt leírás a Monkey Island 1-ről. Emlékszem, a CoVBoy szabadkozott, hogy túl hosszú lett a leírás, de hát muszáj volt, mert annyira poénos volt a game. :)

Bizony, jó is volt középiskolásnak lenni, amikor az volt a legnagyobb problémám, hogy a vívás közbeni párbeszédekkel mindig megszopatnak a Monkey Island-ben... Soha nem tudtam a helyes választ. :DDD

Yikes!

The Amiga, Born a Champion

(#6) peterszky válasza peterszky (#2) üzenetére


peterszky
őstag

Racecam javaslatára kicseréltem az összes képet + helyközöket is tettem, így nekem is jobban tetszik :)
+ link is bekerült: Az összes résznek letölthető a soundtrackje legálisan.

What else you gonna do on a Saturday?

(#7) Necc


Necc
addikt

Üdv. az alábbi sorokban nem én hanem Trishtan osztálytársam szól aki nem akar regisztrálni csak 1 hozzászólás kedvért, nagy kalandjáték szakértő tehát érdemes rá hallgatni :))
-----------------------------------------------------------------------------------
A második már kicsit bonyolultabb volt. Ő volt a Curse of Monkey Island. Itt a PH!-n találtam meg bobsurf fórumtársat, aki az ebay-ről behozta nekem. Sima CD tok. Ezt már eladtam és Amigától megvettem a LucasArts Classic kiadást.

Csak annyit, hogy a Curse of The M.I. a 3. és nem a 2. rész volt. A Lechuck's Revenge volt :D
Kalandfanoknak kötelező :DDD
Annak, aki elakadna:
Monkey 1 walk: [link]
Monkey 2 walk: [link]
Monkey 3 walk: [link]
Monkey 4 végigjátszás:[link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#8) peterszky válasza Necc (#7) üzenetére


peterszky
őstag

igen, gondoltam, hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam:
A játék beszerzésekor a második rész azt jelenti, hogy a 2. eredeti példány, ami a tulajdonomba került.

mod: átjavítottam egy érthetőbb változatra :)

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#9) peterszky válasza peterszky (#8) üzenetére


peterszky
őstag

kicsit frissítettem az írást, lent keressétek az újdonságot ;)

What else you gonna do on a Saturday?

(#10) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az első részt sajnos sose sikerült végigvinnem, de a másodikat kb 22 perc alatt elvittem majdnem a legvégéig.A harmadikba meg az volt a szívás, hogy normál módba játszottam, de igy nem volt végigjátszható a játék sajnos.A 4. részbe meg teljesen elakadtam, nem is jutottam el a végéig.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#11) peterszky válasza Jégkokó (#10) üzenetére


peterszky
őstag

22 perc alatt??? :Y
Leírnád, hogyan csináltad?

mod: a 3. rész simán végigjátszható normál módban is, legalábbis nekem sikerült :)

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#12) peterszky


peterszky
őstag

Karib tenger kalózai - Monkey Island összehasonlítás: [link]

What else you gonna do on a Saturday?

(#13) peterszky


peterszky
őstag

Bezárt a World of Monkey Island oldal :O :O :O

What else you gonna do on a Saturday?

(#14) Jégkokó válasza peterszky (#11) üzenetére


Jégkokó
veterán

Bocs, hogy csak most válaszolok. :U
Már magam se tudtam, hogy volt 22 perc, de talán ugy, hogy rengeteg fölös dolgot kihagytam a játéból, amik nélkül ugyan ugy végigjátszható volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#15) peterszky válasza Jégkokó (#14) üzenetére


peterszky
őstag

Semmi gond :DDD
Amúgy nekem túl kevésnek tűnik a 22 perc, most láttam egy videót a Monkey2 speedrunról, 45 perces volt. És ott tényleg mindent kihagytak, ami nem szükséges :D Eléggé nézhetettlen a cucc, ha érdekel, akkor itt meg tudod nézni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#16) peterszky


peterszky
őstag

Jövő héten csodát fogtok látni ;)

What else you gonna do on a Saturday?

(#17) peterszky válasza peterszky (#16) üzenetére


peterszky
őstag

katt
Lehet, hogy majd írok egy újabb szösszenetet, de most zh-k vannak, ennyi fért bele.

What else you gonna do on a Saturday?

(#18) peterszky válasza peterszky (#17) üzenetére


peterszky
őstag

1
2
3
4
:))

What else you gonna do on a Saturday?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.