Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Grat a cikkhez,, jó, hogy feljön ez a téma is, talán (még ha csak a fórum berkein belül is) benő az emberek feje lágya. A DSLR-es meglátásaidra kíváncsi vagyok, éppen én is belekerültem ebbe a játékba. sosem hittem volna, hogy a notebookválasztás/vásárlásnál létezik nehezebb és költségesebb dolog is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) domedee válasza orbano (#1) üzenetére


domedee
senior tag

Köfi. :B

Bár még nincs kész az írás, csak magamban ízlelgetem, annyit megsúghatok, hogy egyáltalán nem olyan nehéz a választás, sőt! Két perc alatt el lehet dönteni. A költség az már más tészta tényleg.

A titok csak annyi, hogy ne bonyolítsuk túl, csak szépen menjünk vissza a kályhához és nyugodtan gondoljuk végig. Nincs igazán olyan helyzet, ami rossz lenne. ... folyt. köv. a cikkben

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3) Pompi válasza domedee (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az ISO-s dologban nem teljesen értek egyet. Filmes korszakban azért nem volt jellemző - hobby szinten - a 800-as vagy még érzékenyebb film, mert viszonylag kevésszer kellett volna és itt ugyebár csak tekercsenként lehetett váltogatni. A digitális fotózásban meg ugyebár képenként váltogathatom az ISO értékeket, sőt akár ISO sorozatot is lőhetek.

Feel Good Inc.

(#4) simonzé


simonzé
addikt

Köszi a cikket, illetve a téma feldobását!
Nekem az általad említett megapixeles visszásságok sokkal jobban kijöttek a digitális zoom nevű rémségnél. Volt olyanHP gép, amin szerepelt hogy 24*-es a zoomja, mert ugye a 3*-s optikai, meg a 8*-os digizoom az pont 24*-es...

Videókameráknál már az alapmodellek is tudják a 800*-os digizoomot... DE MAFASZÉ?!?!? Hát ki az az atomállat, aki egyáltalán kipróbálja hogy milyen az a 800*-os pixelnagyítás? Pl. egy tulipánra rázoomolva láthat egy fekete, egy nagyon fekete, meg két középfekete pixelt és örül neki? Nem. Akkor miért teszik bele? Tudom persze a marketing, de akkor is! Ne vegyék már ennyire hülyére a népet!

I don't fit in. I fit out.

(#5) domedee válasza simonzé (#4) üzenetére


domedee
senior tag

Pompi:
nem arra céloztam, hogy nem jó dolog, csak egy olyan tulajdonság van megint sztárolva, ami csak egy része a rendszernek, míg emiatt akár elsikkadhatnak olyan dolgok is, amik esetleg fontosabbak, jobban befolyásolják a fényképezés élményét.

Simonzé:
No igen, digizoom. Hagyjuk, ne is vegyük észre. Amúgy a videókamerák digizoomja más tészta is lehet. A videónál ugyanis a ''folyamatos'' kiolvasás, így van lehetőség, hogy átlagoljuk a kiolvasott információt, így végeredményben a valósághoz jobban közelítő képeket kapunk. Míg a fényképezőgépnél egy statikus állapotot nagyítunk csak.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#6) raver


raver
aktív tag

várom a 3. részt is. :R

(#7) Timber


Timber
csendes tag

jo kis iras ... de abban nem ertek egyet, hogy csak munka szinten erdemes a gepre kolteni. Szerintem mindenkinek a maga igenyeihez (de foleg a penztarcajahoz) kell igazitani, hogy milyen felszerelest akar. Nekem van egy EOS 350D + par obi meg allvany hozza. Nem vagyok profi fotos, soha nem is akarok az lenni, de szeretnem ha a kepkeszitesem hatarait nem a felszerelesem hatarozna meg. Szerintem aki a digigepek megjelenese elott is hasznalt mar SLR-t (en egy Praktika MTL-5ost :D) azt orokke az SLRekhez fogja huzni a szive. En is tudom, hogy eleg lenne nekem egy jo bridge (monduk Sony R1 pl.) de megis annyira megszerettem az SLR-eket, hogy nem tudnek lemondani mar roluk. Tulajdonkepp nem is amiatt mert jobb kepet csinal ... hanem maga az SLR feeling.

(#8) ollie válasza simonzé (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Videokameránál egy kicsit más, mint ahogy azt már valaki leírta. Meglepően jól néznek ki ezek a többszázszoros zoomok is.

***

(#9) Allien


Allien
veterán

Nem rossz az írás, de kinek mi, ugyebár. Hobby szinten is szükség lehet jobb gépre, csak attól függ, mit akarunk (rendszeressen) fotózni. Az én bridge gépem is sokmindenre jó, sőt, minden más gép is, ha megfelelőek a körülmények. Akkor van gáz, ha ezek jelentőssen romlanak, és a kis gépünk már nem nagyon tölti be funkcióját. Azért kezdték lentebb hozni a dslr kategóriát, hogy több pénzük legyen, ez biztos, de valahol ez a vásárlóknak is megér(het)i. Persze az is előfordulhat, hogy roszabbul járnak, mintha maradnak a régi gépnél! Szvsz, a következő ''okosság'' nem csak az iso lesz, hanem az obik. Ezeknek is elérhetővé kell válniuk szélesebb körben, ergo, várhatóan azért olcsóbbak is lesznek (mértékkel). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.