Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) muveszur


muveszur
addikt

Várom a hozzászólásokat!!! A hibákt kérném mondjátok meg, azokból tanul az ember! Ha van helyesírási hiba, akor is szoljatok, egy kicsit gyorsan készült! :))

(#2) DArchAngel


DArchAngel
tag

Azért az ASUS P5B Deluxe nem tud annyival többet, szvsz. Persze, ha neked kell desktop gépbe wifi...

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#3) Speed® válasza muveszur (#1) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mávészúr, nézze át helyesírás szempontjából az irományt, mert van benne első olvasatra is jópár hiba. Amúgy nagyjából rendbenvan, szakmai szempontból nem kötözködök pár logikátlanság miatt, csak megjegyzem, hogy egy gép monitor nélkül használhatatlan, továbbá egér, bill. és végül vmi hangkeltő is elkél hozzá. Ha nem nagyok az igények, ezek együtt 30kig terjedő áron beszerezhetőek együtt. Ha igények is vannak, nos..az egy másik ajánló témája :)

(#4) peti85 válasza muveszur (#1) üzenetére


peti85
senior tag

Szerintem egy irodai gépbe felesleges a tuningpotenciál. Elég lehet bele egy integrált videokártyás alaplap is. Viszont ''belépő játékgépnek'' jó az összeállítás.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5) muveszur válasza DArchAngel (#2) üzenetére


muveszur
addikt

Szerintem nem árt azért néha a wifi... De mindenki döntse el, hogy szüksége van e rá, ha igen, akkor ez kiváló arra. sztem.

(#6) muveszur válasza Speed® (#3) üzenetére


muveszur
addikt

Köszönöm a kritikákat! A helyesírási hibákat még ma javitom. A ''többi hozzávalót'' meg megirom egy másik cikkben, amint lesz időm. Addig is javitom a hibákat.

(#7) muveszur válasza peti85 (#4) üzenetére


muveszur
addikt

Köszi a javitást! Átirom.

(#8) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Irodai:

MSI sAM2 K9N6SGM-V /mert beavllt/
AMD Box A64 X2 AM2 4400+ /lehetoelg: ADO4400CSBOX kell magyarazni?/
TwinMOS DDR2 800MHz 2048MB/TWI KIT /mert mar parszor bizonyitott/
Hitachi SATA2 250GB/ 8MB/7200rpm /t7k500 vagy t7k250 /meg ez is boven bizonyitott/
NEC AD7173 OEM Black /mert ide-s es van es fekete:- )/
CM RC-331-KKN1-GP Elite 331 Black /mer teppen ez van/
FSP 350W ATX-350PNF Passive PFC /mert nincs kissebb es tenyelg paasziv/
Logitech Classic keyboard HU /mert nincs fekete b58-as, es a gep ugyis aszta alatt lesz/
Logitech OEM B58 Opt.(Refresh) /mert fekete nics keszelten/

vege: 84400+fa

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) ollie válasza muveszur (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kettes konfigba E4300-t tennék, 1-5%-al lassabb, és harmadával olcsóbb.
Az E4400 pedig nem is lassabb.


''A cikkben szereplő konfigurációkért felelőséget nem válalok!''

Hehe, ez tetszik. :D

[Szerkesztve]

***

(#10) shark300


shark300
tag

A Deluxból van wifis, és wifi nélküli változat is, bár a wifis meg csak 5e-rel drágáb szv.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#11) Vicoo


Vicoo
senior tag

Nekem is WiFi van a desktop gépbe mert nem lett volna szerencsés falat fúrni stb. az UTP miatt.Talán így olcsóbb mint kábellel. :F Viszont minek irodai gépbe 2magos CPU? :Y

(#12) Speed® válasza Vicoo (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért hogy Excel/Word közben ne akadjon a passziánsz ;]

(#13) Vandit.


Vandit.
addikt

FSB 350W-os tápja
javítsd ki ;)

Grafikus Kártya: ATI Radeon X1300 Pro 256MB (17000Ft)
e helyett 7300 gt 128 ddr3-as kb. ue.
ha nem tuningolunk akkor elég a 667-es ram is szerintem és kingmax helyett corsair v. A-data
8600 gts helyett Én x1950pro-t v. 7900 gs supert raknék(mindkettő olcsóbb)
a mercury ház helyett az elsőbe is coolermaster házat tennék
meg néhány dolgot azért olcsóbban is be lehet szerezni.
Amúgy pofás írás :)


[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#14) Vandit. válasza Vandit. (#13) üzenetére


Vandit.
addikt

És ha már csúcskategória akkor a videókari is legyen az 8800GTX a GTS640 nem éri meg az árát.Akkor inkább 320-as,mert ahol a 320-as is kevés ott a 640-es is.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#15) cucka


cucka
addikt

irodai/belépőszintű konfigba minek 17ezres videókártya? szerintem ez a kártya az egyik legrosszabb vétel. egyszerű játékot elviszi az integrált kártya is, komolyabbra meg ez az x1300pro sem alkalmas.

(#16) Speed® válasza cucka (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát igen, egy Galaxy Premium 73GT is van már olcsóbban.

(#17) azbest


azbest
félisten

hát kisebb gépnek saccra br árak:

x2 3800+ 15e körül
asrock aliveNF6VSTA 12e
(+2e és dvi kimenetes is van, integrált vga, lan, hang vagy hasonló asus vagy más, persze hasonló áron inteles vonalon is lehet, csak ott azt hiszem integrált videó kevésbé szerencsés)
2x512mb ddr2 800 ram - 10e
fsp 350W 6e
spire midi ház 5e
80 giga sata winyó 8e
dvdrw 8e
bill+egér 3e
========
67e br (bolti árlistát átfutva)

+valami monitor, ha nem kiamgaslól az igények és használt crt is megteszi 7-13e (sík 17'' - 21'' jó felbontások és frissítések támogatásával 1600as felbontások vagy több)

hmm nagy monitorral 80eből megvan egy egész korrekt gép. +6-8e és tv tuner bele még arra is jó.


[Szerkesztve]

(#18) Csapi007 válasza Vandit. (#13) üzenetére


Csapi007
veterán

Szreintem asse tudja miről beszélsz. :DDD

És szerintem is szar az x1300 főleg ennyiér. 18k-ért kapcs 7600GST-t.

Ma iaz hogy Asus P5K kiváló tuninglap??? :Y Alig van róla teszt, még csak most jelent meg, vagy neked van egy és próbáltad??? :(((
Én 23k-ért vennék 2x1GB Kingmax 1066-os RAM-ot. :U
X1950Pro jobb a 8600GTS-nél.

És ha már a középkatba P35-öt raksz a csúcsba se ártana, pl egy giga DS4.
Még mindig ajánlom az 1066-os ramokat. :)
Jobb lenne mondjuk két 320-as RAID-ben. ;]

Hát ennyi lenne. :DDD

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#19) rudi válasza muveszur (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Csak átfutottam az írásodat. A belépő gépbe fölösleges az a pici VGA, helette sokkal szerencsésebb és olcsóbb egy integrált VGA-s alaplap. Olyan 12-17 000 forintért megoldódik vel az alaplap és VGA kérdése is. Nagyon érdekesek az Asus barebone gépei is. Egy mATX-es ház+alaplap+táp(300-as Chieftec) kombó HDMI-s AMD 690G-s felállással 29 000 Ft. VIA-ra alapozva csak még 5-6000 forinttal olcsóbb. Ha meg mindenképpen kell VGA, akkor ezerszer inkább 128 MB GDDR3 memóriás GF 7300 GT mint X1300.

Többi cuccot nem kommentálom, de az utolsó nagyon kiegyensúlyozatlan (túl nagy táp, nehezen kihasználható proci, nem egy nyerő DVD-író, túl egyszerűcske ház).

Esetleg nézegess régebbi hazai pályákat meg PH-s teszteket ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Van itt egy kis bibi. :U

Ha már konfigurációkról beszélünk, akkor ugyebár nem nagyon lehet megúszni a dolgot monitor nélkül. Szerintem ezzel lenne teljes a kép. Tehát akár kiegészítésként is oda lehetne írni mindegyikhez egy-egy a tervezett használatra megfelelő monitort is.

Más: A címet kijavítottam, mert az eredeti nem fejezte ki igazán a lényeget. A cikket viszont nagyon jó vitaalapnak tartom, bizonyára sokaknak, akik komplett gép vásárlásán törik a fejüket segíthet az írás, illetve a topicbejegyzések.
A helyesírási hibákat, elütéseket viszont javítsd ki!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#21) muveszur válasza ollie (#9) üzenetére


muveszur
addikt

A E6320-at a 4mb-os l2 cache miatt választottam, de amit említettél jó alternatíva lehet.

(#22) muveszur válasza Racecam (#20) üzenetére


muveszur
addikt

Javítva! Ha valaki talál még elütéseket, hibákat, szóljon! Arra gondoltam, hogy irok egy másik cikket is, amiben a különböző kellékek leszenek. pl. monitor, billenytűzet stb.

(#23) Pukkancs válasza neduddki (#8) üzenetére


Pukkancs
tag

nem azért de egy irodai gépbe minek kell 2 giga ram?

(#24) FlekkeN válasza muveszur (#22) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

''Core 2 Dou''
Helyesen: Core 2 Duo

''Az íráspomban három komplett...''
Helyesen: Az írásomban három komplett...

Itt lenne még 2 hiba.

''No,akkor hát lássuk a következőt''
Ez elég érdekesen hangzik. De ha jó akkor csak a vessző után egy szóközt tegyél.

Köszi az írást!


[Szerkesztve]

(#25) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

csak egz apróság: 3800+-ból nincs brisbane, csak windsor, abból is f2 vagy f3 steppinges, az f3 tényleg jól húzható, de brisbane az a 3600+ (1900, 2x512K) meg a 4000+ (2100, 2x512k)
mod: még egy kis apróság: a csúcsgépbe, én minimum dfi infinity 965-ös lapot tennék, kentsfielddel stabilabb a tuningja, de inkább p35-ös deszkát :R

[Szerkesztve]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) muveszur válasza Pukkancs (#23) üzenetére


muveszur
addikt

Hello!2*512Kb-ot irtam a belépő színtű géphez. Szerinem már 1Gb-alá nem szabad menni.

Köszi a hibák felfedezését mindenkinek!

(#27) P00By


P00By
nagyúr

Szia!A belépő szintű játékos gépet naddon klasszul összehoztad :) Adtál is egy remek 5letet haverom uj gepehez :DDD :R

(#28) dragonfx


dragonfx
veterán

A második konfig tényleg jól össze lett állítva azt érdemes megvenni.
Az elős hasztalan, az utcsó hülyeség.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29) craine12


craine12
tag

Szia!

Először is grat az első írásodhoz. Néhány észrevételt, személyes véleményt én is írnék. Habár nekem is Chieftec tápom van, de a hangjával nem vagyok megelégedve, ezért nézegettem mit lehetne helyette venni: a Seasonic 430W-os tápjáról eléggé jó véleménnyel volt szinte mindenki. Ez kb. 20 ezer forint lenne, a 300-as gépbe inkább ezt tenném. Továbbá ha a középsőbe P35-ös deszkát tettél, érdemes lenne az utolsóba is azt, ha már nagyon cifrázni akarjuk a dolgot, mehet akár a kombó memóriás (P3KC, vagy P35C-DS3P stb.), a későbbi bővíthetőség miatt. Bár nekem megfelel az alaplapra integrált hangkártya, megfontolandó a nagyba valami külső eszköz beszerzése. Végül pedig ha lehet, kerülném az LG DVD íróit (szubjektív vélemény!), valahogy az NEC és a Pioneer jobban bejöttek.
A 6320-as szerintem sem annyira jó választás, olcsóbban ki lehet hozni ugyanazt a teljesítményt, tuningolva pedig ennek, és a 4xxx-eknek is hasonló a vége, úgyhogy nagyon az sem lehet döntő szempont.
Így első körben ennyi,

No woman. No cry. No kidding.

(#30) neduddki válasza Racecam (#20) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Lattad mar az acer 1923 arat mostnabn??? :- )))
akkor emg minek kerdezel???:- )))

udv

neduddki

mod: Pukkancs: masfel ev es megtudod, meg aze mert a februari 35rugos ar az most 17e:- ) es ezeknek a gepekre leglabb evig nem akrok ranezni: - ) amugy lattal Te mar dotnet-es neptunkliens futni latni???:- ((((

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) aginor


aginor
addikt

Szia!

Egy-két észrevétel:
1.konfig:
KN9 lap kifutott(van helyette kn9-s), irodai gépbe minek a dualchannel?10K alatt van már 1g/800 kingmax. Videokártya sem megalapozott választás, lehetne helyette galaxy 7300gt premium.

2.konfig:
Nagyjából jó, de ha tunningolni akarsz, akkor inkább 2x1gb/1066 kingmax, az így megspórolt pénzból pedig egy fsp bluestorm 400W táp.

3.konfig:
Táp fölösleges(24órás üzemre tervezett szervertáp), ram továbbra is kingmax1066, de inkább már 4gb, alaplapnak én ide is valami ip35 alapu lapot választanék(pl:abit ip35 pro).

Amiről mindenhol elfeledkeztél azok, a gépbe kerülő kiegészítők(proc.hűtő, ventik, kártyaolvasó, hangkártya, stb..), amik ua. fontosak(különösen tuningnál) mint pl. a processzor.

Amúgy grat. az íráshos, nekem tetszett. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#32) feka007


feka007
nagyúr

Az Abit KN9 egy nagyon tuti kis alaplap, testvéremnek nyár elején bővítettem a gépét, hogy tudjon játszani is rajta, meg amúgy is lassan ment a renderelés a Sempronon, tehát egy KN9 lett az alapja mindennek 16,000-ért, ebbe lett véve 2*1GB Kingmax DDRII 800MHz rendszermemória összen 17 ezerből, egy X2 3600+ 15k-ból, és egy Point of View 7600GT 24-ből, és egy 8k-s 350W-os FSP táp. A vinyó meg az optika az adott volt, hiszen csak bővítésről volt szó. Tehát összesen 80k-ból összeállt a gép, ami bolti áron nem is rossz, szerintem ez is egy eléggé költséghatékony konfigra sikeredett :))

(#33) [Vazz]


[Vazz]
tag

Két dolgot nagyon nem értek.

Az egyik az hogy hogy lehet ennyire nem képbe lenni???
Lehet hogy muveszur nem szokott PH-n tesztet olvasni, esetleg nem hallot még olyat hogy ár-teljesítmény arány. Vagy egy tápnak a nevét elírni többször is. Hmmmmm......
Irodai gépbe mostantól csak tunningos alaplapot vegyunk, ha esetleg cigiszünet után rántanánk egyet a proccunkon.
A cikk egyébként csak azoknak szól akiknek van otthon lezsírozva legalább egy monito, bill, egér stb...stb....stb.....

Nagyon-nagyon sok kivetnivalót hagy magaután a cikk.

A másik amit még nem értek, hogy hogy lehetett ezt kiemelni???
No comment.......................

Természetesen nem akarok megbántani senkit a hsz-mmel, csak ez kikívánkozott, egyébként csendes gyerek vagyok, csak valahogy ez nem idevaló.

BB!

(#34) Roxanne


Roxanne
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy bennem van a hiba, amiért Corsair fan vagyok, de szerintem a Corsair ramok nem olcsók, viszont jó a teljesítményük... Ebből következően nekem az irodai gépemben (amit természetesen nem tuningolok) van KingMax, otthon pedig Corsair (rég vettem, és a 667-es CL4-es ramok 800-on is mennek 4-4-4-12-vel)... Irodai gépbe szerintem is felesleges tizenezres vga, de én az integráltakat is úúúútálom, az én favoritjaim a 8-9-ezres régebbi típusok, legalább nem eszik a központi memóriát. P35-ös lap kérdésében igaza van a felvetőknek, azonban nem tudom, miért nem borul ki senki a 4 magos procin. Persze, leesett az ára, de ha egy gépet játékra használunk, sokszor még a két magot sem használjuk ki, a 4-et pedig sajna még sok több szálra optimalizált(nak nevezett) program sem (mintha egy teszt is foglalkozott volna a témával itt...) Szerintem csúcsgépbe jobb választás egy P35 és egy új típusú (1333-as FSB!) 2 magos Core. És ha már játék, én beletennék egy Creative XFI-t, hogy szóljon is valahogy!!

Puszi!!

Roxi

Core2 Quad 9550 @ 3.20GHz, Asus Triton 88, Asus P5Q-E, Saphire Radeon HD4850, 2x2GB GeiL EVO 800MHz, 2x750GB Samsung HDD (RAID 1), Corsair VX450, Antec Nine Hundred (+2 Zalman ZM-F3), Samsung T220

(#35) szacsee


szacsee
nagyúr

Nemtom, de nekem irodai gépre mások az elképzeléseim.
Pl nem kell bele Twinmos ram, mert irodában úgysem tuningolnak, a standard használatra meg bőven jó a Kingmax is.
A másik init VGA-s lap PCI-E bővíthetőséggel, mivel irodai és ha vki rákattan a játékokra, akkor később vehet bele jobb VGA-t is akár.
Íme egy összeállítás.
Alaplap: ASUS M2A-VM HDMI, 4SATA, VGA, R, GL,AM2/2K,AMD690G 15 629 Ft
Processor: AMD Athlon 64 X2 3600 AM2 BOX 14 390 Ft 3 év
Ram: 2x 512MB PC1066 DDR-II - Kingmax 5 512 Ft = 11024 ft (800as is bőven elég, de most csak ezt találtam hirtelen)
DVD író: ASUS 1814BL LIGHTSCRIBE 14xDVD-RAM BULK 7 018 Ft
HDD: 160GB WD, 7200 rpm, IDE, 8 MB Cache 11 617 Ft
Ház: Körbenézel PC boltokban és amelyik tetszik, hátsó ventihellyel táp nélkül kb max7000Ft
Monitor: 19-es TFT már 39-ért van, pl HansG 19-es 5ms-es válaszidővel
Egér+bili: kb 2500
Táp FSP 400PNF kb 6000
Ez összesen a jelenlegi árakkal monitorral 114000 Ft. (számlával, garanciával)
19-es monitor
Integrált VGA-s alaplap (VGA,DVI, HDMI) bővíthető!!!
Az AMD-Ati 1250-es megoldását tartalmazza, amely jóval erősebb az intel megoldásánál.

Amúgy grat a cikkhez jó elképzelés! :R

Mod:

Roxanne:

Jól látod a dolgokat, a P35 jó választás, de valaki az elején megkérdőjelezte a tuningolhatóságát, hát szerintem a 600-as FSB nem jó, akkor semmi sem. (Asus P5K szériáról beszélek)
Achi-nak ennyit megy a deszkája, az enyém sajna nem tudom megnézni, mert FSB Wallos a procim. Quad-ot szintén jelenleg értelmetlen venni, mivel nincs kihasználva, és tuning esetén sokkal jobban melegszik, mint a kétmagos társai. ( E6850 jó választás lenne mivel alapon 3,0Ghz-n ketyeg).

[Szerkesztve]

(#36) DelArco


DelArco
aktív tag

Halireggelt!

Legelébb köszi a cikket tényleg okos ötlet volt megírni.
Viszont van pár dolog amit nem teljesen igy látok.
A monitor tényleg kéne bele ahogy fentebb valaki említette is. Például én irodai használatra egy tft-t javasolnék. Persze ezis sokminden függvénye de talán a legtöbb iylen melóban ahol 8 órát kell bámulni naponta a monitort jobban jön egy tft. Ennek árát megsórolhatjuk mondjuk a VGA-n ami szerintem felesleges egy ilyen gépbe. Bár ezt már többen is mondták elöttem. Aztán talán a kétmagos proci sem feltétlenül szükséges ide.Ha ezekből kicsit olcsóbbat veszünk talán a sima crt helyett vehetünk egy tft-t ami sztem nem rossz befektetés.

A második gép rendben van nagyjából azt kb énis igy gondolom. Az Core 2 Duo jó alapvetés tényleg ilyen processzor kell bele ha nemis feltétlen ez a verzió. Ami sztem annyira nincs helyén az a 8600gts. Láttam hogy te is írtad hogy esetleg jó választás lehet egy 1950 pro. Én mindenképp azt tennék bele ha most kéne összeraknom egy gépet. Tudom tudom dx10 dehát ez nem valami jó kártya...

A harmadik gépet kicsit máshogy raknám össze. Láttam videókártára mentél rá meg procira inkább de én a ramra többet áldoznék. Kicsit visszavennék a videókártyából mondjuk egy 320mb-s verzióval operálnék és talán a proci se biztos hogy a Q6600 lenne. Igazából nme tudom mennyit lehet spórolni a videókártyával lényeg az lenne hogy kicsit többb vagy jobb memóriát tudjunk szerválni. Tehát vagy egy egészen jó minőségű 1066-os pár kéne (2*1gb) vagy 2*2Gb talán ugyanilyen kingmax. nem tudom melyik lenne a jobb választás de szerintem többet elérhetnénk a géppel ha jobban odafigyelnénk a ramra. Azt mondjuk 300K-ból nem tudjuk megvalósítani hogy 2*2Gb jó minőségű ramunk legyen ezért kell a fentebbi variációk valamelyikét választanunk. Bár ha kicsit lejjebb adnánk a prociból...

Youth hides the key to salvation

(#37) tope


tope
addikt

1. Irodai gépbe
- tényleg nincs értelme külön videókártyának
- 2x512 Ram mehet bele
- 80Gb-os vinyó bőven elég
- procira max 15.000 Ft
- dvd-író Pioneer 112 vagy NEC
- külön tápegység se nagyon kell ha olyan házat kapsz
- 17'' LG vagy Samsung CRT monitor, ha kicsi a hely, akkor TFT moncsi
- billentyűzet (típust ajánlanak mások) , egér optikai
- op.rendsz.: egyenlőre Vistát még nem vennék, marad az XP
- HP LaserJet nyomtató, vagy ha az igények mások egy multifunciós készüléket
- memóriakártya olvasó
- szünetmentes
- valamilyen 2.1-es hangrendszer
- fejhallgató + mikrofon
- ...
3. Csúcs gép
- proci megfelelő
- alaplapba nemtok nyilatkozni
- 4x1 giga memória nem árt
- videókártya 320 Mb-os 8800GTS, vagy ha keret van, akkor 640Mb-os
- vinyó: WD 400 vagy 500 Gb-os 2 db
- Pio, Nec, Plextor dvd-író, + egy másik Combo meghajtó
- 19, 20'' vagy nagyobb TFT
- külön ház, külön táp
- billentyűzet, egér akár a csillagos ég
- még mindig XP
- színes lézer multifunkciós
- szünetmentes
- 5.1, 7.1-es hangrendszer
- ...

(#38) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Egy 300k -s számítógéphez jobban illene a Gigabyte Aurora, vagy Asus Vento ház, mint a Cooler Master Elite......

(#39) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Középkategóriás géphez nem lenne jobb választás a C2D helyett egy A.M.D. Athlon Xs 5000+ ? Árban és teljesítményben szerintem jobb.

(#40) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Ne haragudj, de ez a cikk nagyon felületes, az írási stílusoddal is van némi gond (túl sok felkiáltójelet használsz pl), és hemzseg a helyesírási hibáktól.

Azt meg én se értem hogy ezekkel együtt hogy kerülhetett a kiemelt cikkek közé.

(#41) Rover623


Rover623
félisten

FSB 350W
FSP Empsilon 600W
FSB Epsilon 600W

Hogy a manóba képes erre vki...?
Hacsak...mondjuk nem igazán van képben a hardverpiacon...ami egyébként lejön a konfigokból és a reájuk adott reakciókból is...;]


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#42) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Ezek a konfigok rosszul vannak összeválogatva...
Minek Corsair RAM egy low-end gépbe? Miért X1300, amikor ugyanannyiért van HD2400XT? Minek C2D E6320 egy 8600GTS mellé? Egy X2 3600+ is bőven kihajtja, de hogy ne vádoljanak AMD-pártisággal, lehet mellé venni E2160-at is akár, csak akkor meg a P5K nem igazán passzol a képbe, helyette egy GigaByte P965-S3 és már meg is van a 8600GTS helyett a 8800GTS 320MB, igaz hogy az nem lesz kihajtva, de legalább nem a VGA lesz a limitáló tényező. (=>nem megy majd 30-40 fps alá a játék)
Kicsit át kéne gondolnod a dolgokat, ilyen konfigokat mérhetetlen botorság volna összeállítani.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#43) Racecam válasza Gabesz84 (#40) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Érdekes a téma?
Sokakat foglalkoztat?
Lehet rá reagálni?

További kérdés? :D

(u.i. Azt sajnálom, hogy a helyesírási hibákat nem sikerült többszöri kérés ellenére sem leküzdeni, de biztosan nincs egyetlen, akár ingyenes, szövegszerkesztő sem otthon. :U )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#44) footy


footy
addikt

A belépő szintű gépnél és a csúcsgépnél a táp FSP ha nem tévedek

A középső konfignál pedig valószínűleg felesleges 2GB 800-as ram, szerintem költségtakarékosság miatt is és ha egy kicsivel olcsóbb processzort(talán X2) választunk egy olcsóbb (Gigabyte) alaplappal, akkor a különbözetből már a 8600gts helyett lehetne venni egy 8800GTS-t 320MB-tal. Feltéve ha a gyerekeknek akarunk játékgépet.

A samsung merevlemezek helyett szinte bármi mást, de leginkább WD vagy Hitachi.

[Szerkesztve]

(#45) #64791808


#64791808
törölt tag

Sok dolog bibis, de én összességében pozitívan értékelem az írásodat, csak így tovább! A stílusa valakinek nem tetszik, nekem igen. Ha ez a stílusod, csiszold, jó lesz ez.

Amivel nem értek egyet:

1., Helyesírás. Nem nagy cucc, lökd át az írást egy helyesírás-ellenőrzőn, akkor nagyjából jó lesz. Továbbá FSP tápokról van szó :)

2., Irodai gép. Az irodai gépen nem játszunk, azon dolgozunk. Vagy filmet nézünk. Alaplapi GMA-szintű videokártya elég. Továbbá egy irodai gépet soha, de soha nem tuningolunk. Miért? Mert egy munkahelyen mind a munkaadók, mind az ott dolgozók a stabilitást választják a sebesség helyett. Azoknak a gépeknek sokszor napi 10 órát kell menni, és még viccből sem fagyhatnak le vagy melegedhetnek túl. A kétmagos processzorral egyet értek, mostmár érdemes, bár én a 3600+ -t venném. Olcsóbb vagy 2000 forinttal (max), de mondjuk ha egy irodába kell ebből 40 gép, akkor az már 80 ezer forint... Az alaplap is inkább legyen egy ASRock. Kompaktabb és röhöghet mindenki, de stabilabb, mint egy Abit.

3., Továbbra is alaplapok: egy E6320 alá egy P35-ös lapot teszel, míg egy Q6600 alá 965-ös chipset kerül? Ez nincs ám jól. A logikádat értem, a P35 jobban bírja az FSB-t, ami kell a 6320-hoz, és kevesebb FSB kell a 9-es szorzó miatt a Q6600-nak. Csakhogy lehetőleg nem teszünk 965-ös lapba Quad-ot, ha van más választás. Két okból: a C2Q processzorok érzékenyek a memóriakezelésre, amiben a 965-öt szégyen, de minden környékbeli intel chipset elver. Másodszor pedig érzékenyek a FSB által nyújtott sávszélességre, mivel a magok párosával az FSB-n kommunikálnak. Tehát egy C2Q-t akkor tudsz rendesen meghajtani, ha minél alacsonyabb szorzóval és minél magasabb FSB-vel járatod. Na ezért kell alá P35.

4., A monitorokkal részben egyet értek. Opcionálisan érdemes feltűntetni, hogy mi ''dukál'' egy-egy ilyen confighoz. Egy irodai géphez egy 17''-os LCD elég, amit megkapsz 30-ért. A kis Core mellé egy 19-20''-os wide monitor passzol, durván 70 ezerért. A Quadhoz meg innen felfelé bármi, amit az ügyfél óhajt.

5., Samsung merevlemezek nagyon jók. Vagy nem. Valamelyik úgy zúgott nálam, hogy ihaj.

6., Tuningokat írsz, és pl a középső confignál Kingmax ramokat ajánlassz. Nos ebben az esetben a procival az illető 2800MHz-ig fog jutni, 400*7 felállásban. Innen bárhogy csinálja, a Kingmax ramok 800 felett kellene, hogy működjenek, ami kvázi kizárt. Tuninghoz egy picikét tuningramokat tessék tenni. A-Data Vitesta EE családot ajánlom. Értelmes áron vannak és csúnyát mennek.

Dióhéjban ennyi :D

[Szerkesztve]

(#46) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Jah, és mégvalami: FSP Epsilon 600W... Miért nem rögtön 1000W-os? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#47) Ősember válasza footy (#44) üzenetére


Ősember
őstag

te komolyan 1 giga rammal párositanál 8800gts-t? :F a 2 giga ram rendben van, más hibák is vannak itt :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#48) VaniliásRönk válasza #64791808 (#45) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Kingmax RAM-ok is ugyanúgy mennek 800 felett, mint a többi, 2V+-szal, nekem most 4-4-4-12-2T-ben mennek 850-en 2.05V-on, a RAM-ok mennének még tovább is csak a konfig nem bírja.
Mellesleg egy C2D rendszerhez lettek ajánlva (így véletlenül nem lőtt akkora bakot), annál bőven elég ált. a 400MHz is, tartósan kevesen húznak 3000 fölé egy E63x0-at, mert minek?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

azt a 3800+ brisbane-t nem lehetne átírni windsorra vagy kiszedni? nekem fáj. birsbane a 3600+-ból meg a 4000+-ból van.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#50) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kicsit kusza, néhol logikátlan, lásd x1300, vagy 600-as fsp, helyesírásba szerintem kár belekötni, azért szólják meg hogy beledumáljanak, nem vészes, (én pl észre sem vettem hogy FSB-t írtál, mindenki jól tudja mire gondolsz....)
Vitaalapnak jó a cikk..., de ha egy kezdő ezek alapján állít össze konfigot, szerintem nem fog jól járni... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.