Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) iguana


iguana
őstag

a szomszédság.
legtöbb esetben semmit nem tudsz róluk.
és, ha tudsz?
bármikor költözhet melléd/alád/föléd olyan, akivel lehetetlen együtt élni hosszútávon.
én azt mondom, h gyerünk, cigányozzunk! (olvass tovább, baszki)
az én érzéseim teljesen ambivelensek...időrend következik:

5 éves koromban kerültem a havannára.
20 évig éltem ott.
nem a levegőbe beszélek, ha azt mondom kemény volt.
nagyon is az volt, igazi zúzda.
a mai napig 3 jó barátom van ''innen'', pedig az élet igazán ''szétszórt'' minket, de ennek ellenére nem úgy gondolok a gyerekkoromra, h horror volt. (ez egyébként megérne egy külön blogot, ha nem lennék lusta)

cseperedtem.
sok ruhát kaptam, és volt, h osztottam is, ha úgy alakult.
igen, többségében cigányok voltak (ez is megérne egy blogot)...csak akkor még nem volt bézbólütő, gázspré, igazi fegyver, kés...''csak'' amúgy kézzel, lábbal harc volt.

túléltem.
érettségi, technikusi, majd diploma.
soha nem volt cigány barátom, és ma sincs, de mindezek ellenére nem lettem szélsőséges.


albérlet.
egyedül.
csendes kultúrált ház.
egy szinttel alattam cigány család két gyerekkel.
nem érdekelt.
DE!
mellettem ''igazmagyar'' alkoholista család(?)
balhé, balhé hátán többször rendőrök, feljelentés.
szenvedek.
tettlegesség, mert többször a bérelt lakásom elé hánytak. (nah, ez is megérne egy részletezést)

vissza a cigány családra, akik alattam laktak.
híre ment a házban, h én olyan ''informatikus-internetes'' szakember vagyok.
egyik este a családfő csengetett, hogy ugyanmá' segítsek nekik, mert ilyen ''internetesszámítógépes'' problémájuk van.
szó nélkül lementem.
igazi cigány család volt, az összes motívummal,de(!) patika tisztaság és rend fogadott.
minden élére eltéve, fényképek a nappaliban ''kínos'' rendszerességgel a vitrinben, gyerekek fegyelmezetten, de érdeklődóen viselkednek.
''a bácsi jött segíteni beállítani a számítógépet''
csak ennyit mondott a családfő.
magyaráztam, telefonáltam, beállítottam.
működött.
a gyerekek zsizsgtek, h végre megy a ''nikkelodeon''. édesek voltak.
nem fogadtam el semmit.

Innentől kezdeve kb. 1 évig voltam ebben a házban.
néhányszor még lementem karbantartani a gépüket, ők meg rendszeresen hoztak nekem igazi ''hurkakolbász'' kombót.
isteni volt egyébként, és igen, ez is megérne egy bővebb kifejtést.

aztán elköltöztem az ''igazmagyar'' szomszédom miatt.

majd rövid időn belül egy cigány család miatt(az összes negatív előfeltételezés ki volt merítve részükről)

majd megint egy cigány család miatt, ugyanazon okok miatt, pedig nem a dzsumbujba mentem,de vhogy mégis ''ilyen'' szomszédokat kaptam.

most a végszónak, következtetésnek és a nagy okosságnak kellene jönnie. (hát ilyen nem lesz)

ha engem kérdeztek, vissza kívánom magam az ''alattam cigányok laknak'' lakásba, idióta szomszéd nélkül.

mit tehetek/tehettek ha a legkisebb hajlandóságot sem tapasztalod szomszédaid részéről, h normális, emberhez méltóan éld az életed?
költözz.
ez a legrövidebb és legfájdalommentesebb út.
hogy ez gáz?
igen. ez van.
nem fogok éveken át tartó szélmalomharcot vívni, annak ellenére, h nem éppen egy beszari gyerek vagyok.
cigányok költöznek a közelembe? és ''olyanok''?
'szameg, megint költöznöm kell.
ennyit tehetek/tehetsz.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.