Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Részvétem.
Fogadok ha véletlenül beindul ez a topik lesz egy pár aktivista aki azt hozza ki az egészből, hogy ti voltatok a hibásak. :DDD

Viszont részben szerencsétek volt ha ''csak'' ennyi problémátok volt velük.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintem a legegyszerübb az lett volna, hogy lebontani a házat , és akkor nem jött volna egy kisebbségi se.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3) tildy


tildy
nagyúr

Van ilyen is. :U Meg van jóféle roma szomszéd is:) mi szomszédunk is az anyáméknál, és olyan tisztatságot bárki megirigyelhetne. Ráadásul jófejek is:) Szerencsénk volt , vagy sem, én nagyon bírom őket.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Huma


Huma
addikt

A legtöbbel az a baj ami a hajléktalanokkal. Nem érdeklik a társadalmi normák. Jól érzik magukat úgy ahogy vannak, és elég nehéz kizökkenteni őket ebből az állapotból. Nincsenek ambícióik, igényeik és egyáltalán nem érdekli őket, hogy mások mit gondolnak róluk.

Rám mondhatjátok, hogy rasszista, mert utálok mindekit aki nem én vagyok. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5) Polly89 válasza Huma (#4) üzenetére


Polly89
csendes tag

Ja, végülis én is gondolkodtam, vannak rosszabbak is. Ezért is próbálkoztam velük többször is, hogy kicsit átformáljam, segítsek nekik, de nem voltak nyitottak, hogy a normális társadalmi normát éljék. Pedig a tisztasághoz nem sok kell, pl. a cigi árán lehetett volna tisztálkodószereket venni, meg miegymás.
Végülis dolgozott, éjjel lopni jártak, egyszer-kétszer volt nagy rohangálás éjjel, néha a yard is meglátogatta őket. Különben legfontosabb a kosz, ami zavart.
Megértem azokat, akik nem szeretnék a gyereküket koszos gyerek mellett tudni iskolában, óvodában.
Mi a faluban az iskolát mindjárt úgy kezdtük, hogy ezresek mentek el tetüirtóra, mert három hosszúhajú szőke lányom járt suliba.
Aztán kifakadtunk, hogy ne nekem kelljen hogy a gatyám rámenjen a tetüirtásra, csinálja végre a tetügazda! A jegyzőnek megígértem, hogy a 3. tetüirtás számláját benyújtom az önkormányzatnak, ha nem tesznek semmit. Erre kimentek a suliba tetüirtani.

(#6) Polly89 válasza Polly89 (#5) üzenetére


Polly89
csendes tag

Ja bocs, ijjájom vagyok, csak a lányom bejelentkezésén írtam véletlenül... De neki is ez a véleménye.

(#7) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ugyebár azt írod, hogy aki azt mondja ne bántsuk őket, ugye itt a cigány szomszédokról van szó, az éljen velük néhány évet és megtudja. Vagyis ebből az jön le, hogy ilyenek a cigányok ez van, nincs mit tenni. (Lehet még ennél is tovább gondolni, de belemagyarázni nem akarok semmit az írásodba.)
És akkor jön a csattanó, hogy a ''magyar'' szomszédok (nem minha a cigány nem lenne magyar), az írás utolsó mondata szerint még amúgyabb!
Most akkor hogyis van ez? Mégsem biztos, hogy a származás dönti el, hogy ki milyen ember?
Várom a folytatást.


u.i.: Ebből sem lesz cigányozós topic, nagyon fogok figyelni rá!!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) Huma válasza Racecam (#7) üzenetére


Huma
addikt

Már megint kezdődik a belemagyarázás.
Ezt írta:
Hát ha nekem valaki azt mondja, hogy ne bántsuk őket, hozzáteszem, hogy tisztelet a kivételnek, de próbáljon meg egy ilyen szomszéd mellett éveket élni, aztán nyilatkozzon!

Szerintem egyértelmű, hogy nem mindegyikre gondolta hanem a hozzá hasonlókra. Akik elég sokan vannak. Ez tény.

Magyar helyett írhatta volna azt is, hogy nem cigány, de ez csak a szavakon való lovaglás tipikus esete.

Ha ugyanilyen mentalitású nemcigányok laktak volna mellettük ez a cikk akkor is megszülethetett volna.

De be is fejezem mivel ennek a topiknak sem lesz jó vége. Mint általában a cigányos topikoknak.

Ui: Szerintem felesleges ez a túlzott érzékenység a témában. Ha valami igaz és helytálló akkor miért kéne szépíteni? Miért kéne úgy tenni mintha minden rendben volna?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) cizoe


cizoe
őstag

A cigányt mint viselkedést értelmezzük, és ne mint népcsoportot.. Addig jó!

(#10) Racecam válasza Huma (#8) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Valahol olvastam, hogy a felnőtt lakosság többsége képtelen a szövegértelmezésre.
Egyetértek vele.
(Persze ez annyiban módosul, ha Te pontosan tudod, hogy mit akart írni, hogy most magyarázkodsz.)

''Ha valaki azt mondja, hogy ne bántsuk őket'' alatt szerinted kire gondolt? Úgy általában a rossz szomszédokra? Nem a cigányokra akikről az egész írás szól?
Persze a következő soraiddal magadat cáfolod, amikor azt írod, hogy magyar helyett írhatott volna ''nem cigányt'' is. Akkor ezek szerint az előbb mégiscsak cigányokról volt szó?

Nem egyáltalán nem akarok úgy tenni, mintha minden rendben lenne, mert sajnos nincs rendben semmi, ezzel én is tisztában vagyok.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) iguana


iguana
őstag

a szomszédság.
legtöbb esetben semmit nem tudsz róluk.
és, ha tudsz?
bármikor költözhet melléd/alád/föléd olyan, akivel lehetetlen együtt élni hosszútávon.
én azt mondom, h gyerünk, cigányozzunk! (olvass tovább, baszki)
az én érzéseim teljesen ambivelensek...időrend következik:

5 éves koromban kerültem a havannára.
20 évig éltem ott.
nem a levegőbe beszélek, ha azt mondom kemény volt.
nagyon is az volt, igazi zúzda.
a mai napig 3 jó barátom van ''innen'', pedig az élet igazán ''szétszórt'' minket, de ennek ellenére nem úgy gondolok a gyerekkoromra, h horror volt. (ez egyébként megérne egy külön blogot, ha nem lennék lusta)

cseperedtem.
sok ruhát kaptam, és volt, h osztottam is, ha úgy alakult.
igen, többségében cigányok voltak (ez is megérne egy blogot)...csak akkor még nem volt bézbólütő, gázspré, igazi fegyver, kés...''csak'' amúgy kézzel, lábbal harc volt.

túléltem.
érettségi, technikusi, majd diploma.
soha nem volt cigány barátom, és ma sincs, de mindezek ellenére nem lettem szélsőséges.


albérlet.
egyedül.
csendes kultúrált ház.
egy szinttel alattam cigány család két gyerekkel.
nem érdekelt.
DE!
mellettem ''igazmagyar'' alkoholista család(?)
balhé, balhé hátán többször rendőrök, feljelentés.
szenvedek.
tettlegesség, mert többször a bérelt lakásom elé hánytak. (nah, ez is megérne egy részletezést)

vissza a cigány családra, akik alattam laktak.
híre ment a házban, h én olyan ''informatikus-internetes'' szakember vagyok.
egyik este a családfő csengetett, hogy ugyanmá' segítsek nekik, mert ilyen ''internetesszámítógépes'' problémájuk van.
szó nélkül lementem.
igazi cigány család volt, az összes motívummal,de(!) patika tisztaság és rend fogadott.
minden élére eltéve, fényképek a nappaliban ''kínos'' rendszerességgel a vitrinben, gyerekek fegyelmezetten, de érdeklődóen viselkednek.
''a bácsi jött segíteni beállítani a számítógépet''
csak ennyit mondott a családfő.
magyaráztam, telefonáltam, beállítottam.
működött.
a gyerekek zsizsgtek, h végre megy a ''nikkelodeon''. édesek voltak.
nem fogadtam el semmit.

Innentől kezdeve kb. 1 évig voltam ebben a házban.
néhányszor még lementem karbantartani a gépüket, ők meg rendszeresen hoztak nekem igazi ''hurkakolbász'' kombót.
isteni volt egyébként, és igen, ez is megérne egy bővebb kifejtést.

aztán elköltöztem az ''igazmagyar'' szomszédom miatt.

majd rövid időn belül egy cigány család miatt(az összes negatív előfeltételezés ki volt merítve részükről)

majd megint egy cigány család miatt, ugyanazon okok miatt, pedig nem a dzsumbujba mentem,de vhogy mégis ''ilyen'' szomszédokat kaptam.

most a végszónak, következtetésnek és a nagy okosságnak kellene jönnie. (hát ilyen nem lesz)

ha engem kérdeztek, vissza kívánom magam az ''alattam cigányok laknak'' lakásba, idióta szomszéd nélkül.

mit tehetek/tehettek ha a legkisebb hajlandóságot sem tapasztalod szomszédaid részéről, h normális, emberhez méltóan éld az életed?
költözz.
ez a legrövidebb és legfájdalommentesebb út.
hogy ez gáz?
igen. ez van.
nem fogok éveken át tartó szélmalomharcot vívni, annak ellenére, h nem éppen egy beszari gyerek vagyok.
cigányok költöznek a közelembe? és ''olyanok''?
'szameg, megint költöznöm kell.
ennyit tehetek/tehetsz.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#12) wwenigma válasza Racecam (#7) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Vagyis ebből az jön le, hogy ilyenek a cigányok ez van, nincs mit tenni.

Amíg ŐK nem akarnak valtozni, addig nem.

És légyszi figyelj arra is, ne legyen belőle magyarozós topik, tudod, a sok kulturalatlan mocskos magyart ne szidjak. :R

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) Huma válasza Racecam (#10) üzenetére


Huma
addikt

Lehet, hogy nem a legjobban fogalmaztam.
Egyértelmű, hogy a cigányokra gondolt. Nem tudom hol olvastál tőlem olyat, hogy nem róluk van szó. Annyit jegyeztem meg, hogy szerintem nem (csak) azért született meg ez a cikk mert a szomszédban cigányok laktak hanem azért mert úgy viselkedtek ahogy. Ha nem cigányok lettek volna ugyanez a történet megszülethetett volna. Az egy dolog hogy azok voltak és ezáltal a sztori csak a jól ismert szereotípiát erősíti.
Az elején föl is hívta a figyelmet arra, hogy nem mindegyikkel van problémája:
Nem téma nálam, hogy ki milyen származású, hisz baráti körünkben is van olyan, aki anyukája Orsós néven látta meg a napvilágot, nagyon rendes emberek és a legjobb barát.
De sajnos megtapasztaltuk a másik végletet is.


Ezek után én inkább azt veszem ki a cikkből, hogy egy bizonyos viselkedésformával van gondja amivel egy bizonyos csoport számos tagja azonosul. De ha nem azonosul vele már nincs gond. Ellenben ha nem ahhoz a csoporthoz tartozik de azonosul vele az ugyanakkora gond. Ez így kicsit hülyén hangzott de mindegy.

Szerintem te értelmeztél félre valamit, de jobb lenne ha a szerző is kifejtené a véleményét a cikkéről mert ő tudja a legjobban mire gondolt mikor írta.

szerk:
(#14) Racecam Ezzel teljes mértékben egyetértek.

[Szerkesztve]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Racecam válasza wwenigma (#12) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az a baj, megfigyeltem, hogy sokan a lényeget nem értik.
Kicsit úgy érzem Te sem.
Különböző emberek vannak, különböző módon viselkednek. Vannak akik összeférhetetlen, gusztustalan elviselhetetlen férgek. Ha melletted laknak, akkor rossz szomszédok.

DE! És ez a lényeg.
Számomra teljesem mindegy, hogy ezek ''magyarok'', vagy cigányok (még egyszer leírom, ők is magyarok, még akkor is ha ez nem tetszik egyeseknek), vagy tótok, vagy zsidók, vagy svábok.
Nem érdekel!!
Csak az érdekel, hogy milyen emberek.
Ha szar emberek, akkor mindegy, hogy melyik náció szar emberei.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#15) varga911


varga911
senior tag

Vannak jófejek is. Néhány éve ellopták a biciklimet az udvarunkról csukott kapuval fényes nappal. Ahogy megtudta a szomszédunk, felajánlotta hogy ha adunk képet róla akkor esetleg tehet valamit, mert ismer egykét embert aki ilyesmivel foglalkozik. Adtunk neki egy képet, és visszalopta. Aztán még kapott 2 üveg sört a végén. :))

(#16) wwenigma válasza Racecam (#14) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ők nem magyarok. Ők cigányok. Értsd ugy, hogy a skótok sem angolok. Vagy az írek. Kikérik maguknak. Én is kikérem magamnak. Majd ha változtatni akarnak, akkor esetleg.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17) Racecam válasza wwenigma (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Te rasszista vagy, szerintem inkább clickelj. :)

u.i.: Értsd úgy, hogy nem szeretnék vitatkozni Veled. Magyar állampolgárok és roma nemzetiségüek. A Skótok, Írek rossz példa.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) wwenigma válasza Racecam (#17) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

:DDD :R

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) Nimrod


Nimrod
addikt

Nem igazán értem, hogy miért ment el cigány topic irányba a témázás, amikor a címben nincs erről szó. Én is azért figyeltem fel rá, mert Jó szomszédság, és ugye török átok. Bárkivel megeshet, hogy kifog egy ''aranyos'' szomszédot, függetlenül nemtől, bőrszíntől, stb. A ház értéke ebben az esetben csökkenni fog, nincs mit tenni, menekülni kell a környékről. Ez nem egy hollywoodi film, ahol happy endként mindenki jóbarát lesz pár pofon után. Pakol, költözik, ennyi.

(#20) Racecam válasza Nimrod (#19) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jó, de csak a címben nincs. :)

Egyébként, ha nincs az a mondat a végén, aminek a jogosultságát vitattam, akkor valóban semmi gond az írással. (Egyébként így sem nagyon, csak félek, hogy pont amiatt a topic esetleg rossz irányba megy az író legjobb szándéka ellenére is.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#21) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én egy olyan helyen lakom, ahol egy udvarban van egy ötlakásos sorház. Itt is laktak indo-magyarok; néha ők is megkértek, hogy segítsek nekik a számítógéppel kapcsolatban. Tisztaság volt ott is, meg rend... de egyébként meg képtelenek voltak alkalmazkodni a többi lakótárshoz. A ''zene'' állandóan úgy üvöltött náluk, hogy két utcával arrébb is lehetett hallani, pihenni képtelenség volt abban a hangzavarban; ha átmentem szólni, még neki állt feljebb. Ha éppen valami baja volt a palinak a feleségével, nem átallottak hajnali 4-kor úgy üvölteni egymással, hogy mindenki felébredjen - mindez 7végén, amikor az ember aludhatott volna...

https://www.coreinfinity.tech

(#22) ijjájom válasza Huma (#1) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hali!
Köszi azoknak, akik azt értették ki soraim közül, amit lényegében le akartam írni.
Teszem hozzá, hogy nem cigányozni akarok, habár az életvitelük, kultúrájuk sok mindenben eltér a miénktől, értem ezt százalékban, hogy hány emberből hány hogyan él.
Nemcsak ki kell kérni dolgokat magunknak, hanem meg kell próbálni rendesen élni. Emlékezz! Keszthelyen a palánkkal eltakartakra, akik ezt sérelmezték, de azt nem, hogy koszban és mocsokban éltek, maguk körül patkánytanya, szeméttelep, amit Ők csináltak.
Igen más emberek között is vannak ilyenek, igaz kisebb a százalék, ezért kellene törekedni a felzárkóztatásra minél előbb, de ezt NEKIK is akarni kell. Nem azt kell mondani, hogy húúúú sokan vannak kis helyen, nem tudnak tanulni, stb.
Mi jelenleg 40 m2-en lakunk 4 gyerekkel kényszerből, de szerencsére jól tanulnak, leszámítva, hogy néha az idegbaj kerülget az összezártságtól, de hát ez van, és megpróbálunk panelban is jó szomszédok lenni.
Ezért, amikor múltkor a felső szomszédhoz fel kellett menni, mert áztunk,/kiderült, hogy felette van baj/ és a férjem segített a felettünk lakónál a vízórát szabaddá tenni, amikor visszament, megkérte a kis fiatal nőt, hogy sokat dolgozik éjszaka, nehezen alszik, és kicsit zavarja, hogy fapapucsban jár a lakásban, de csak annyit kér, hogy ha lehet halkabban....
Azóta csak néha, és halkabb a faklumpa hangja, meg is köszönte a férjem neki és minden harag nélkül volt az eset.
Biztos jel arra, hogy nem fajgyűlölet beszél belőlem, hogy annak a kis ''nem magyar'' családnak, aki a házunkat megvette, a mai napig, amikor arra járunk, zsákszámra viszünk le ruhákat és olyan holmikat, amik már számunkra nélkülözhetőek.
A másik, ami szintén azt hiszem a jóérzésű emberekre vall /nem fényezés/ de amikor az ablakkal szemben a kukából esznek, vagy túrkálnak, általában kis kajacsomaggal leküldöm valamelyik gyereket, nem landol kukában a maradék nálunk, beszereztem műa. kanalat, villát és szalvétába, műa. dobozban szállítják le a gyerekek. Nem várok hálát érte, de valahol sajnálom ezeket az embereket, mégha többjük kicsit maga is tehet arról, hogy ide jutott.
Na szóval nem cigányozni akarok, nem vagyok rasszista sem, mert mi ''magyarok'' sem vagyunk feddhetetlenek, mi is képesek vagyunk a koszban élni, meg autóból kidobálni pillepalackokat, stb.
De mi a gyerekeinket sem erre neveljük, mert ha autózunk, ott a szatyor a szemétnek, sőt a 8 éves fiam, már játszóteret takarított a barátaival. Biztos mi voltunk a jó példa, mert ideköltözésünkkor ezt megtettük családostól, igaz sokan néztek, mintha nem láttak volna még fehér embert.....
Na szóval a lényeget értsd ki belőle, és majd tényleg jön a következő írásom, a másik szomszédról.
És Huma köszi, Te tényleg látod, hogy mit is akartam írni.....

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#23) Pukkancs


Pukkancs
tag

Hy.A cigányok megítéléséhez az emberek nagy része (tisztelet a kivételnek!) a rossz példákat meg Győzikét használja de ha kicsit is odafigyelne akkor rájönne ,hogy közöttük is vannak jó emberek akik dolgozni járnak foglalkoznak a családjukkal odafigyelnek a környezetükre. A mi roma szomszédunkra is egy rossz szavunk se lehet.

(#24) wwenigma válasza Pukkancs (#23) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha választanom kellene szomszédot, az átlag cigány és Győzike közül , utóbbi nyerne... nagyságrendekkel kulturáltabb.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.