Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

szerettem volna képeket is berakni, amiker saját magam készítettem, de nem tudtam megoldani mert hiába töltöttem fel őket egy oldalra és onnan linkeltem be, csak annyit írt ki hogy kép.
próbálok rájönni miért, de ha valaki tud benne segíteni akkor hálás lennék. :R

(#2) ttower válasza Zé_Mester (#1) üzenetére


ttower
aktív tag

grat a cikkhez
milye oldalra tetted fel a képeket?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3) KoPy89 válasza Zé_Mester (#1) üzenetére


KoPy89
tag

Próbáld ki ezt:
[link]
Engem is nagyon érdekelnének a képek:)

(#4) Zé_Mester válasza ttower (#2) üzenetére


Zé_Mester
őstag

köszi szépen.
képfeltöltés.hu-t akartam használni, de nem akar műkszeni. :(
úgyhogy máshogy lesz helyette :))

(#5) Zé_Mester válasza KoPy89 (#3) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hali
köszi szépen a linket, mostmár sikerült megcsinálni. :R :R :R

(#6) 7


7
addikt

Kevés, egy teszttől/bemutatótól többet várok, továbbá vannak benne amatőr gépelési hibákok (meg egy pár nyelvtani, de, mivel nyelvtan terén egész jó, ebbe nem akarok nagyon belekötni).

Ciszolgasd még kicsit, ez a ház mindenképp megérné :)

(#7) Zé_Mester válasza 7 (#6) üzenetére


Zé_Mester
őstag

tisztában vagyok vele hogy vannak benne hibák, senki se várjon tőle egy olyan szintű cikket mint pl ami megjelent volna a Prohardwer tesztelői által, mert ha ez is olyan lenne akkor valszeg nem gépészmérnöknek tanulnék hanem újságírónak stb.
am pontosan mikre gondolsz?, csak hogy javítani tudjam őket.

kevésnek nem kevés, lesz még 1 folytatása,(ott is van, hogy I. RÉSZ) ahol tesztelve lesz a hűtési teljesítménye is.
a 2. részben egy CM Stacker (STC-T01) és egy 3D Aurora teljesítményével lesz összehasonlítva. Hétvégén lesz rá időm és megcsinálom.
am meg nem egy Hardware magazin címlapjára készült, hanem azért lett megírva mert nem találtam róla sehol egy apróbb tesztet se, és így hátha segítem azoknak a döntését akik ilyet akarnak vásárolni - arra pedig tökéletes lett, de javíts ki ha tévedek :R

(#8) TompapaTM válasza Zé_Mester (#7) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nagyon szép a ház. Jó kis high-tech kék ledekkel, csini!
Mindkettőtöknek igaza van Yetikével.
A Prohardver tesztelői is amatőrként kezdték az írást valószínűleg, és nem hiszem, hogy bármelyik H. Henrik rendkívül igényes újságíróiskolájának, vagy az ELTE magyar szakának lett volna hallgatója. Ez tehát nem ok arra, hogy ne vedd fel velük kesztyűt. Ha ők tudják, te is tudhatod. Lehet, hogy nekik több hard- és software jut a kezük közé, ami előny, de ez csak része az egésznek.
Neked pedig abban van igazad, hogy egy nem befejezett írásra nem illik rámondani, hogy nem elég informatív. Esetleg a végén, ha úgy sikerül. A másik a szándék. Segítségként született, nekem pedig tetszett is. Ha akarnák új házat a mostani helyett, ez is sok segítség lenne.

(#9) Zé_Mester válasza TompapaTM (#8) üzenetére


Zé_Mester
őstag

köszi szépen, ígérem még csiszolgatok rajta :R :R :R

(#10) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Király vagy Zé!Jó cikk lett :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11) Zé_Mester válasza Ace Ventura (#10) üzenetére


Zé_Mester
őstag

köszikösziköszi :R :R :R :R

a folytatás jobb lesz :DDD

(#12) péter007 válasza Zé_Mester (#11) üzenetére


péter007
senior tag

hy

Grat a jó cikkhez, de azért szeretnék egy kicsit kötekedni. Az nem teljesen igaz hogy az előző szériában szűkösen fér el egy atx méretű lap. Még a nagyobbak is lazán beleférnek (pl. p5ws64pro).

Üdvözlettel egy fanatikus d Aurora tulajdonos! ;]

(#13) Zé_Mester válasza péter007 (#12) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hy
amikor megvettem azt a házat igencsak bajban voltam a beszereléskor, mivel az IC7-nek oldalt vannak az IDE csaktlakozói, és elég neccesen lehetett bedugni a helyére.
jó kis házikó volt az , teccett is, csak a mérete nem jött be.
am itt egy [link] hogy lásd miről beszéltem. :U
és én ezt szűknek tartom egy 35e ft-os házba. :(



Ui. : a P5WS64Pro semmivel sem nagyobb az IC7-nél, mivel 1 szabvány (ATX-ATX) :R

(#14) Kantorpe


Kantorpe
tag


Biztosan en rendelkezem elkefelt izlessel, de ez nekem finoman szolva elegge nemjol nez ki.
Ha mar gepesznek tanulunk, akkor tessek az irast eroteljesebben ebbol a szemszogbol kivitelezni. :))

Varakozom a masodik reszt.

Ps: Gepeszek a legnagyobb kiralyok :C

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#15) Kasza08


Kasza08
őstag

Először is Grat a jó Cikkhez. A felénél azt hittem, milyen suttyó vagy, hogy bemásolsz egy PH!-s tesztet:DDD

Másodszor köszi, sikerült eldöntened a mérleget az aurora javára:R
Tt Soprano(23k) és ez között(33k) vacilláltam, de így már látom, megéri azt az 10k-t:D

Arról tudnál képet csinálni, hogy volt a dobozban a plexi? Izgultam, ne legyen drágább sokkal a plexis mint a rácsos, de ez így zsiiir.

(#16) Zé_Mester válasza Kantorpe (#14) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hogy kinek mi tetszik, az egyéni vélemény.
igaz hogy gépésznek tanulok, de így nekem jobban tetszik, mert egyértelmű és érthető.
de ha gondolod kipróbálhatok egy anyagvizsgálati tesztet, mondjuk megnézem hogy a 3. emeletről hogyan hat a gravitáció a földetérésnél a dobozkára :DDD :DDD :DDD
aztán hajlítási vizsgálatot végzek, miután újra ház formát kalapáltam belőle :)) :)) :DDD :DDD :DDD



Ui.: GÉPÉSZ AZ ISTEN !!!

[Szerkesztve]

(#17) Zé_Mester válasza Kasza08 (#15) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nem másoltam semmit sehonnan, de azért alapként szolgált a PH-s Aurora teszt. (de csak útmutatóként).
a plexi lap külön be van csomagolva, eredetileg a rácsos lap van berakva a házba.
a plexi lap szépen be van fóliázva, és egy vastag puha anyaggal van körbecsavarva hogy véletlenül se sérüljön. igazán igényes :R :R :R :R

örülök hogy segíthettem a választásba, tényleg nagyon jó ház, a TT Soprani a közelébe nincs. :))

(#18) Kasza08 válasza Zé_Mester (#17) üzenetére


Kasza08
őstag

Te mondd csak, és hogy cserélem ki a plexire?:F Simán csak csavarozom?

(#19) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

az egyik legjobb ház lenne ha nemlenne a hdd alu berezonal mizéria.

így sajnos annyira nemjo...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) Kantorpe válasza Zé_Mester (#16) üzenetére


Kantorpe
tag


Ez egyuttal anyagteszt is lenne, melyik resz mennyire all ellen az at es visszaalakitasnak.

Vagy nem ? :DD

Es egyebkentis az a franya destruktivitas :C , alkotni tessek ne rongalni...

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#21) Zé_Mester válasza Kasza08 (#18) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nagyon egyszerű a cseréje.
leveszed az oldallapot, megfogdítod és lecsavarozod róla (8 csavar asszem) a rácsol oldallapot, előkotrod a dobozból a plexi lapot, szépen kicsomagolod és becsavarozod a rácsos helyére. és máris kész, kb 2 perc :))

(#22) Zé_Mester válasza Dare2Live (#19) üzenetére


Zé_Mester
őstag

sajnos ez van :W :W
engem is elszomorított, mert bíztam benne hogy az aurora után, ebbe hátha javítottak valamit, de nem :(
egy kis alkotással megoldható a dolog, de akkor is szomorú, hogy ilyen :O

(#23) Zé_Mester válasza Kantorpe (#20) üzenetére


Zé_Mester
őstag

a rongálás után elkészült termék is egyfajta alkotás :DD :DD :DD

(#24) Kasza08 válasza Zé_Mester (#21) üzenetére


Kasza08
őstag

zsiir, thx:R

(#25) quasarus


quasarus
tag

Jó kis kecó!

nekem a sima auróra van, de a 8800gtx-et úgy kellet cipőkanállal besajtólni. de bement!

(#26) Kasza08 válasza quasarus (#25) üzenetére


Kasza08
őstag

L:DL
Mindjárt indulok, hogy beszerezzek egy ilyen csodát:Y

[Szerkesztve]

(#27) Zé_Mester válasza quasarus (#25) üzenetére


Zé_Mester
őstag

:C :C :C ügyes :C :C :C

(#28) Zé_Mester válasza Kasza08 (#26) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hajráhajrá, nem fogsz csalódni :R :R :R

(#29) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

ööööööö, annyi történt hogy a 2. rész kicsit késni fog :(
pendrivera mentettem ki a már meglévő cikket, csak most nem tom merre van a pen :O :O
ha nem kerül elő péntekig akkor kezdem előröl :((( még jó hogy rajta volt minden mért érték :O :O

(#30) Kasza08 válasza Kasza08 (#26) üzenetére


Kasza08
őstag

Na, meg is van:D Ahogy megvettem, összeraktam, már mentem is vele lanpartyra:Y

(#31) Zé_Mester válasza Kasza08 (#30) üzenetére


Zé_Mester
őstag

:D :D :D :D :D gondolom nem kis figyelmet keltett a házikód :D :D :D :D :D


annyi lenne a kérdésem,. hogy a vinyó neked is zörgeti a házat???? ha berakod a lenti keretbe??

[Szerkesztve]

(#32) Kasza08 válasza Zé_Mester (#31) üzenetére


Kasza08
őstag

Hát, megnézték azér, elsősorban azért mert barár nagy:Y
Fentről a másodikban van, de elég hangos.:O
A ház sztem egyeten hibája. Illetve nekem még itt a PCI-os lefogatásokkal gondom volt.
A lanp. első 8 órájában nem volt hang, mert nem tudtam rendesen berakni aztán ráeröltettem, és most így jó.

(#33) Zé_Mester válasza Kasza08 (#30) üzenetére


Zé_Mester
őstag

:D :D :C :C :D :D
grat hozzá :))

(#34) Kasza08


Kasza08
őstag

a bekapcsoló gombnál neked is csak a jobb fele világít? mert leszedtem az előlapot és 2 led van!:Y
a másik akkor mire való?

(#35) Speed


Speed
őstag

Hali all! Most cserélek én is sima Giga Aurora házat 570-esre. AZ lenne a kérdésem hogy az Iponba csak egyfajta 570-es van GIGABYTE 3D Aurora 570 Fekete ez van hiozzá írva nah ezez most van plexi is vagy hogy van ez ?? Vagy a plexiset külön kell kérni?

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#36) Kasza08 válasza Speed (#35) üzenetére


Kasza08
őstag

Pleximindenféle képpen van a dobozban;)

Visszatérve: A giga honlapon a gombnak mind a 2 ledje világít:F

(#37) Ősember


Ősember
őstag

nekem berezegett a hdd trto, igy megcsonkitottam :D amugy meg egész kulturált. igaz nekem a sima széria van, de belsöben ugyan az :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#38) Speed válasza Kasza08 (#36) üzenetére


Speed
őstag

Oks köszi ezt akartam hallani :DDD :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#39) Kasza08


Kasza08
őstag

Nem jön a II. rész?:F

(#40) cserkosz


cserkosz
tag

sziasztok
mi a külömbség sima és 570 között :R

(#41) Kasza08 válasza cserkosz (#40) üzenetére


Kasza08
őstag

Benne van az írásban :P
[link]

[Szerkesztve]

(#42) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

üdv mindenkinek. :R
sajna régen jártam erre, szóóó szorriii érte. :W :(((

a II. rész sajna még csak alakulóban van, nem nagyon értem rá hogy foglalkozzak vele, de a hiányt minnél hamarabb pótolom.
most hétvégén úgyse lesz F1, meg ott lesz a 20.-a is, úgyhogy lesz időm megcsinálni. :DDD :))


Speed : a dobozban külön be van csomagolva a plexi lap, és ha akarod akkor pár csavar, és már át is cserélted. :C :C

(#43) vidobali


vidobali
tag

Hi all

Nah Én is beszereztem ezt a csodát, elötte is 3D Aurorám volt, külön nagy öröm, hogy a mélysége valóban nöt egy kicsit. Ami még szimpatikus azok az új tervezésű 9 lapátos ventik (az elődjében 7 lapátos volt) , más lényegi változást (persze maga a dizájnon kivül) egyenlőre nem tapasztaltam. Tény, hogy a hdd kereten semmit sem változtattak, és ez egy kicsit érthetettlen számomra, ugyanis biztos eljutott a tervezőkhöz az elődjének kritikái, és a hdd rezonancia szerintem az egyetlen gyenge pontja az Auroráknak. Ezt sajnos mint rossz örökség magáénak tudhatja az 570 is.

Más.
Kicsit rossz szájízem van és erről nem maga a gyártó, inkább a forgalmazó tehet. Győri lévén megrendeltem az iPon webshopban a házat, másnap a megjelölt időben át is vehettem, külön köszönet az iPonnak a gyorsaságért. Viszont hazérve, kibontva a házat ért egy-két bosszantó meglepetés. 1. a ház felülete tele volt ujjlenyomatokkal, 2. Gigabyte matrica sehol (tudom nem nagy szám, én sem vagyok az a matricázós, csak egy originált motyónál ez gáz), 3. a porszűrös oldallapról a porszűrő réteg hiányzik, ez visszont tényleg bosszantó, mert azzal szerettem volna használni, nem plexivel. Mind1 akkor legyen plexi. Átszerelésnél az egyik csavar spontán kiesett, mint kiderült le volt törve a csavar anyamente (müa). a plexi csavarfuratai közül kettö nem paszol az odallap furataihoz.

Szal nem tudom, hol, a nagykerben vagy a kiskerben, szépen átrágták a házat, ami ha azért történik, hogy ellenőrizzék, mindene megvan, nem is zavarna, de sajna itt inkább más dominált.

:R

[Szerkesztve]

(#44) JaniS


JaniS
senior tag

Bocs, a 3D Aurora topicban megtaláltam, amit itt akartam kérdezni. Sorry.

JaniS

[Szerkesztve]

(#45) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

A hang ellen mit lehet tenni, mert néha nagyon idegesítő, az ajtó is néha ugy rezonál... :W
Köszönöm!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#46) Zé_Mester válasza Silent77 (#45) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ezt a problémát a vonyó okozza.
próbáld meg valamilyen gumialátéttel belerakni, általában azzal elhalkul,
ha ez sem segít, akkor az elsődleges szerelési segédeszközöket javasom : FLEX, KALAPÁCS !!! :D :D

(#47) devil1985


devil1985
csendes tag

Halli all!

Lenne egy fura kérdésem.
Mi a különbség a Gigabyte 3D Aurora 570S és a
Gigabyte 3D Aurora 570 vagy ez csak egy elírás az üzleteknél.
Mert keresgéltem de nem találtam semmit. :F
Előre is köszi a választ.

Jó kis írás!! :C :R
Várom a folytatást. :K

[ Szerkesztve ]

A négymagos procik a legjobbak, eggyet beépítesz a többit pedig elülteted.

(#48) Loretto válasza devil1985 (#47) üzenetére


Loretto
veterán

Ahogy néztem, az iponos képeket, ott a plexi oldal szembeötlő.

Soirée...

(#49) devil1985


devil1985
csendes tag

Halli all!

Meg lett közben a különbség ugyan az a mind a kető.

Csak az 570S jelű ház az 6cm-rel rövidebb az az nem 570 a ház hossza hanem csak 510mm.

A négymagos procik a legjobbak, eggyet beépítesz a többit pedig elülteted.

(#50) Kasza08 válasza devil1985 (#49) üzenetére


Kasza08
őstag

A rövidebb az csak simán 3D aurora. Szerintem az az S betű a Silvert jelöli:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.