Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandiras2

    senior tag

    válasz kekegsm #74 üzenetére

    Amikor az első iraki háború során urániumlövedékkel kilőtt tankokra felmászott a győztes legénység, egy kiadós leukémiára való nehézfémmérgezést összeszedtek, mert bár sugározni csak egy kicsit a lemerített urán (U238) viszont baromira mérgező, és a testből nem ürül ki.Azóta is pereskednek a kormánnyal. Ez a probléma Szerbiában is, mikor az A10 esek urániummal seperték fel a tankokat és PSZH-kat. Kiadós maradó vegyi hadviselésnek felfogható, unokáik is sz0pni fognak emiatt. Azóta állítólag nem használják, csak az Abrams páncélzatát dúsítják fel vele, mert az meg kiderült, hogy az acél szilárdságát növeli..
    Hirosima tipusleírás:[link]
    Nagasaki tipusleírás:[link]
    H bomb típusok:[link]

    Kérdezd a Wikit, műszaki dolgokban alapszinten releváns.

    Csernobil uránium reaktor volt, átlag 10%-os U235 keverékkel ment, a cézium ez esetben mind bomlástermék volt, de igazi probléma a radioaktív jód miatt van, azóta is pusztít a pajzsmirigyrák arrafelé. A természet meg azért virul, mert az ottani élőlények képesek szaporodni mielőtt a sugárzás megölné őket. Aki ellenáll a sugárzásnak, szaporodhat. A fák nem nőnek magasra. Magot hullat, majd elpusztul, de a természet él. Az ember a mai élethosszával persze problémásnak fogja fel hogy 40 éves korára megölné a sugárzás, de a vadmalacokat ez nem zavarja, fialnak, meg zabálnak, majd a ragadozók őket. Egyszerűen nem élnek addig hogy megérezzék a hatásait.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz kekegsm #74 üzenetére

    az urán páncéltörőkben való alkalmazása arra is visszavezethető, hogy ipari hulladék, de emellett nagy a sűrűsége, kemény, és piroforos. ha bemászott a tankba, mivel meglehetősen rodeg, szétesik, sőt, szétporlad, és elég egy része. valóban nem a sugárzása öl, hisz a saját, spontás sugárzása elhanyagolható (4,5milliárd éves felezési idővel...), és hasításnak is meglehetősen ellenáll (alacsony a neutronbefogási keresztmetszete)

  • Tüzi

    veterán

    válasz kekegsm #74 üzenetére

    Azért azt hozzátenném, hogy a jóképű amerikai hadsereget sokszor nem érdekelte a katonái biztonsága. Elég csak Vietnámra gondolni a Narancs osztagokra. Ugye lepermetezték a fákat, így ''láthatóvá'' vált Charlie, és... több ezer katonájuk kapott vegyi mérgezést :)
    Szóval azért...

    Amúgy a téma iránt érdeklődőknek ajánlom a: Trinity and Beyond (The atomic movie) c. filmet. Annó félig megcsináltam a feliratot, ha kell, elküldöm, folytassátok :)

    Amúgy érdekes:
    Csernobilban ugyanazok a PPVR-400as reaktorok vannak, mint Pakson. Az is érdekes, hogy amíg a (elfelejtettem a nevét) az a magyar fickó volt az élén (17évig) a Paks-i reaktornak, addig a világ legbiztonságosabb (!!!) atomerőműve volt. Valami atomberkekben híres manus, elnöke a magyar OSB-nek. Nem tom, mindegy. Aztán jöttek ugyanazok a tünetek, mint Csernobilban, (olcsóbban áramot, még olcsóbban, még többet...) aztán lett is egyből köhögés Pakson, meg kazettarepedés, meg szivárgás... Rohadás politika, mindenhova beeszi magát... :((( :W

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés