Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Az iOS nagyon jó operációs rendszer. :K

Azonban egy célhardverre, sokkal kevesebb programkörnyezetre és átlag(!) user szinten intelligensebb és kevesebb felhasználókra nagyságrendekkel könnyebb jó OP-t írni. Ezt sokan hajlamosak elfelejteni. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) rodrigez válasza Kékes525 (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Látom a felkiáltójelet zárójelben, ennek ellenére nem értem az intelligensebb részt. :D Miből e következtetés?

(#3) #03372544 válasza Kékes525 (#1) üzenetére


#03372544
törölt tag

Te most azt állítod, hogy az átlag iOS user intelligensebb az egyéb oprendszerek használóinál? :)

(#4) Zolik válasza #03372544 (#3) üzenetére


Zolik
senior tag

ezek szerint a szőke cicababa iphone használók mégis csak intelligensek :D értem

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#5) Kékes525 válasza rodrigez (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#3) ujjobbagya:

Jó, igaz, ez így erős túlzás, de kevesebben vannak és így kevesebb képzetlenebb is van közöttük. Egyszerű matek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ez most komoly, hogy betuk alapjan nem lehet keresni a kontaktok kozott?

Egyebkent a szovegbol kimaradt az iPad 3 (avagy iPad with Retina display) a frissitheto eszkozok felsorolasanal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) erdoke


erdoke
titán

Kimaradt, vagy csak az én figyelmem kerülte el, hogy az alkalmazások már át tudnak adni egymás között dokumentumokat? Tehát nem csak az "Open in..." működik, hanem van import/export is. Magyarul a biztonság (elméletben) nem csökken, viszont a funkcionalitás nő.
Talán az is említésre érdemes, hogy az ujjlenyomat-olvasóhoz már az külsős alkalmazások is hozzáférhetnek. Emellett van még egy valag új API.

(#6) Csapoati
Talán nem egyértelmű a cikkben a megfogalmazás. A tárcsázó képernyőn csak számokra keres, a kontakt listában (rögtön mellette) nyilván betűkre is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#8) hampidampi


hampidampi
senior tag

Szóval továbbra sincs:
- több felhasználós környezet
- multitaszking
- widget

(#9) #03372544 válasza Kékes525 (#5) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem akarok kötekedni de nem értem ezt a matekot.
Pl.: akik megveszik az XY pénisznövelő tablettát egész biztosan kevesebben vannak mint azok akik nem veszik meg, mégis valószínűleg több a képzetlen idióta köztük.
:)

[ Szerkesztve ]

(#10) Jeanne d'Arc válasza Zolik (#4) üzenetére

Es aki a SIM tűt a jack dugóba akarja rakni? Majdnem elájultam amikor egy kedves vásárló, ezt megtette. : D el tudom képzelni miket csinaltatott meg a telefonnal. De lehet intelligensebb lett azóta. :DD
Jo ez az IOS 8, de mintha az ipad air kicsit jobban merülne tőle.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#11) azopi74 válasza Kékes525 (#5) üzenetére


azopi74
addikt

Akkor a három mobil OS közül a WP-t a legkönnyebb fejleszteni, mert annak a felhasználói vannak legkevesebben, így azok közt van a legkevesebb képzetlen? :)

(#12) #03372544 válasza azopi74 (#11) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én épp most fejlesztem a MyOS2000-t.
Eddig csak én használom, képzett és intelligens vagyok.
Tehát az átlag MyOS2000 felhasználó intelligensebb az egyéb OS-ek átlagától.
Fejleszteni nagyon könnyű mert csak azt teszem bele és úgy ahogy nekem kell.

Mit nem értesz ezen?

[ Szerkesztve ]

(#13) Cannabis7 válasza azopi74 (#11) üzenetére


Cannabis7
senior tag

a BB10et mindig kihagyjhátok a buliból:D ez zavar kicsit, mert sok tekintetben túlmutat az általad említett 3 oprendszeren!

Vannak hiányosságai a IOSnek, de legalább stabil (az androidtól eltérően), szóval én nem bántom, mindegyik rendszernek vannak hiányosságai, de vaalahol mindegyikkel együtt lehet élni.

(#14) listerrr


listerrr
csendes tag

Nem Scott Forstall-t száműzték?

(#15) Cannabis7 válasza #03372544 (#12) üzenetére


Cannabis7
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#16) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Jo cikket sikerult osszehozni!
En a kovektezo dolgokkal egeszitenem ki:

-A Weather app, mar 24 ora elorejelzest mutat, a Yahoo korabbi 10 oras elorejelzese helyett.

-A Command Center-ben a fenyero allitasakor a hatterben real time mutatja a fenyero valtozasat. Ez jo dolog, mert sokszor tul gyenge, vagy tul eros lett a valasztott fenyero. Igy eleg egyszer beallitani, mert latod mennyit allit a fenyeron.

-Az AirDrop nem mukodik Mac-kel. Yosemite telepitese utan mar elerheto lesz ez a funkcio is.

-Szovegiraskor a Quick Type funkcio lemarad a tesztbol, neha hasznalom, neha jol jon. Foleg, hogy magatol tanul, es a kontakt alapjan ajanlja fel a szavakat (ergo mas szohasznalati opciokat ad, ha kulonbozo emberekkel beszelsz). Ezt a kontakt neve alapjan tudja.

-Siri: Eddig is lehetett ferfi es noi hangot valasztani. Ha jol emlekszem ez mar evek ota elerheto funkcio.

-Battery Percentage and Usage: Ha olyan helyen vagyunk ahol gyenge a terero vagy neha elmegy, akkor az akksi tobb energiat hasznal, mert allandoan keresi a jelet. Ez foleg a `No Service`-nel jellemzo.
A Setting/Usage/Battery Usage-nal mar irja ezt is. Tehat az applikacio mellett egy `LOW SIGNAL` szoveg mutatja, hogy az app hasznalatakor nem allt rendelkezesre megfelelo terero.

-iCloud: Az iCloud arak sokkal olcsobbak lettek! Emiatt erdemes volt upgrade-elni a tarkapacitasomat! Erdemes megnezni az arakat.

-A text kezbesitesrol pedig annyit, hogy azt mutatja, amikor a fel megnyitotta es olvasta az uzenetet. Ezt a beallitasoknal lehet be/ki kapcsolni.

Amugy jo lett a teszt!

@CSAPOATI:

PS: betuk alapjan mukodik a kontaktok keresese. A contact menuben (vagy a hivasoknal) van egy search bar. Oda lehet irni betuket, es kiadja a talalatokat. Ugyaigy mukodik szamoknal is. Megtalaltam a sajat nevem a szamok alapjan :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Polllen válasza erdoke (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

És működés tekintetében van különbség a két funkció között? Mert néhány verzióval előbb még úgy volt, hogy az open in lényegében lemásolta az adott file-t és így két külön verzió volt a két külön app-ban. Talán a hatosban találkoztam ezzel. :F

Az import/export első körben ugyanezt jelentené, hacsak nem simlinkelnek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) Dottore válasza Kékes525 (#5) üzenetére


Dottore
addikt

Aha. Az én munkatársaim arról beszélgettek tavaly, hogy az iPhone, ellenben más telefonokkal, azért jó mert lehet vele ingyen üzeneteket küldeni. Majdnem leharapták a fejem mikor mondtam, hogy ingyen sms nincs. De van, nézzem meg. Az a neve, hogy Viber.

Az egészben a megdöbbentő reakció az volt, hogy mikor elmagyaráztam, Viber akár Androidon is lehet, nem iPhone privilégium, akkor érezhetően nehezteltek rám, mintha elvettem volna valamit tőlük.

Szóval igaz, ez csupán egy példa, de hagyd a matekot szerintem. ;)

(#20) bananjoe


bananjoe
csendes tag

Két fontos szolgáltatást kell kiemelni; az egyik, hogy a telefonon vagy tableten elkezdett dolgokat a Mac-en is folytathatjuk, ami természetesen működik fordítva is, így ha ugyanazon WiFi-re van csatlakoztatva a két készülék, és az iCloud azonosító is megegyezik, akkor ha elkezdünk például a mobilon írni egy emailt, majd otthon a számítógépet bekapcsoljuk, akkor automatikusan folytathatjuk a levél szerkesztését.

Én úgy tudom, hogy a handoff Bluetooth-on működik (BT-nél is csak az újabbon), a hívásfogadás működik csak azonos WiFi hálózaton.

(#21) pingwin011


pingwin011
aktív tag

A billentyűzetes résznél:

Ez nekünk magyaroknak a későbbiekben nagyon jól jöhet, hiszen megjelenhetnek majd az ékezetes karaktereket tartalmazó alternatívák is.

Nem teljesen értem, eddig is jól használható volt az ékezet... É betünél jobbra dől a vessző, mint minden normális betű, többinél balra (á, ó, ú ). Ű, Ő pedig nincs, azt röviden kell sajnos írni, és akkor nem vesz le több karaktert. Nem hiszem, hogy más billentyűzetnél ez másképp lenne, mert a karakterkódolás elvileg nem változik...

Valami kimaradt a cikkből! A hívóképek újra teljes képernyősök lettek sokak örömére. Nekem bánatomra, egészen megszoktam a kis kör hívóképeket, pedig eleinte hiányzott...

(#22) rodrigez válasza Kékes525 (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

"kevesebb képzetlenebb is van köztük!" :D

You made my day, bro! :D

Akkor ezt majd mond el a Berki Krisztiánoknak, meg az összes X5-öst, Tuareget hajtó kopasznak és barátnőiknek - akiknél az iPhone alapvető kellék, meg státusszimbólum - hogy ne aggódjanak, mert ők intelligensek. Tudod, mikor egy telefont az azt használók túlnyomó többsége, csak azért vesz meg, mert iPhone, majd sorban áll, vagy mást sorba állít pár órára vagy napra, ott az intelligencia jelenléte erősen megkérdőjeleződik. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Kékes525 válasza #03372544 (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#11) azopi74:
Ha abszolút értelemben kevesebben vannak, akkor mindenfajta userből is kevesebb van.
De ez a rész a legkevésbé lényeges része a hozzászólásomnak, úgyhogy akár negálhatjuk is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) Touch-ko válasza bananjoe (#20) üzenetére


Touch-ko
őstag

A HandOff funkcio csak BT4.0-val mukodik. Ergo az uj MBPr, MBA, iMac, Mac Pro es Mac Mini 2011-es gepektol mukodik.

(#25) FіkuszKukіsz válasza bananjoe (#20) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez parasztvakítás.Ehhez nem kell semmi szinkronizációs ficsőr. Elmentem piszkozatként és folytatom a gépen. Nem kell azonos hálózati szegmens, meg felhő, meg oprendszer. LOL
Méghogy intelligensebbek az iOS felhasználók ?

Romanes eunt domus

(#26) Touch-ko válasza FіkuszKukіsz (#25) üzenetére


Touch-ko
őstag

Epp ez a lenyeg, hogy nem kell elmentened. Mindenfele mentes nelkul tudod ott folytatni, mert real time ismeri fel az epp iras alatt levo doksikat.

Pl:Mac-en elkezded a doksit, majd megfogod az iPad-ed, felhuzod a kijelzot a Continuity fulnel, es automatikusan onnan tudod folytatni.

(#27) Kékes525 válasza Dottore (#18) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, ezzel én is találkoztam.

A matek rész hülyeség volt, elismerem. :K (Az igazság az, hogy egész másra gondoltam amikor írtam, de most már mindegy.)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Kékes525 válasza saelin (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

A matek rész kivételével igaz. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) #40359168 válasza Csapoati (#6) üzenetére


#40359168
törölt tag

Lehet név, cégnév, lakcím, e-mail, szám stb. alapján is keresni (ez már a korábbi rendszereknél is így volt, és a névjegyzékbe se kell feltétlenül belépni, spotlight-ból is megy simán).
Touch-ko #16: az időjáráshoz további kiegészítés, hogy már nem a Yahoo Weather-től jönnek az adatok, hanem a The Weather Channel-től, illetve hogy többet mutat már, pl. a légnyomást is (én ezt a korábbiból nagyon hiányoltam).

[ Szerkesztve ]

(#30) Legendd válasza pingwin011 (#21) üzenetére


Legendd
senior tag

Én arra gondoltam, mint az Anysoftkeyboardnál, hogy azonnal megjelennek az ékezetes karakterek.

Alea iacta est!

(#31) FіkuszKukіsz válasza Touch-ko (#26) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Bocs, de ez lámaság. Gondolom az ínhüvely gyulladástól akarják a felhasználókat megvédeni, mikor attól az 1 azaz egy darab kattintástól ( save) óvják meg őket. :))

Romanes eunt domus

(#32) lucky888


lucky888
csendes tag

Hello!!! Milyen hibákat találtatok ios 8 alatt?

(#33) Quasi_modo válasza Jeanne d'Arc (#10) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

lehet intelligensebb lett azóta
Ez a dolog nem nagyon szokott javulni....

valami

(#34) Touch-ko válasza FіkuszKukіsz (#31) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Bocs, de ez lámaság. Gondolom az ínhüvely gyulladástól akarják a felhasználókat megvédeni, mikor attól az 1 azaz egy darab kattintástól ( save) óvják meg őket. `

-Szerintem a TE kommented a lamasag. Miert metsem el ha mentes nelkul is megoldhato? Kenyelmi funkcio mellesleg idot sporolok meg vele. Gondolj bele, mikor szaz oldalnyi dokumentumot akarsz menteni...

Megint a negativ kommentek.. Mar egy ideje figyelem a kommenteidet, es Apple hireknel csak ezek a kommentek jonnek toled. Menj vissza a hajlithato iPhone6+ topichoz, mert az mar duhongo lett.. Az a TE jatszotered.

(#35) erdoke válasza Touch-ko (#16) üzenetére


erdoke
titán

Az akku százaléknál azok a megjegyzések nem a szolgáltatás működésének fajtáját jelzik? Tehát attól függően van kétféle megjegyzés, hogy melyik típusú háttér folyamatot használták? Ahol nincs megjegyzés, azok értelemszerűen az előtérben futottak. Elsőre nekem ez volt a benyomásom.
PS: SMS-nél nincs küldött kód nélküli visszajelzés, csak iMessage-nél. Nem mintha hiányozna, ha sürgős, fel kell hívni...

A legjobb aláírás a héten

(#36) Touch-ko válasza erdoke (#35) üzenetére


Touch-ko
őstag

Erre gondolok:

A `Low Signal` mutatja, ha gyenge terero van.

(#38) FіkuszKukіsz válasza Touch-ko (#34) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Örülök, hogy figyelemmel követsz. Egyébként, meg nem doksiról volt szó, hanem emailről.

Romanes eunt domus

(#40) Csapoati válasza erdoke (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

+ tobbiek: Na azert, ez kisse hihetetlenul hangzott, de igy mar vilagos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Üdv!
3 hete váltottam Z1-ről Iphone 5s-re.
3 nappal ezelőttig használtam a 7.1.2-őt ami jobban tetszett mint az android úgy alapból,de 1-2 funkció nagyon hiányzott.
Feltettem tiszta telepítéssel a ios 8-at. Kitűnően működik minden 3 napja és nagyon sok minden hiányosság lett pótolva így számomra már szinte tökéletes a rendszer.
Widgetek sokkal jobbak mint androidon bármikor lehúzom a sávot és ott van minden és a sorrendjük is változtatható.Ajánlom hozzá a Favorits nevű appot ,ami úgy jelenti meg a kontaktokat mint a multitaskingeben,csak így lehúzva sokkal kényelmesebb,illetve szebb szerintem így.
Azonnali válasz az üzentekre kiváló használható,diktálás is de az igazi akkor lesz ha megjelenik a magyar nyelv támogatása a swiftkeyben.
Siri -shazam összekapcsolás hatalmas, nagyon bejön.
Szuper a fény erősség állítás.
Az új email kliens szerintem kiváló.
Úgy vettem észre hogy a telefon funkció kicsit lassabban idnul de csak egy hangyányit,illetve fájó pont vezérlőpultban nincs mobilnet kapcsoló de ez is csak azért mert itthon nem olcsó a net így nem mindig megy, külföldön kint ez nem probléma gondolom ezért nem tartják fontosnak.

erdoke:köszi megosztás tippet egyből ment,nplayerrel tökéletesen.Routerről még nem tettem le.

(#44) erdoke válasza Touch-ko (#36) üzenetére


erdoke
titán

Nekem továbbra is úgy értelmes, hogy két különböző szintű háttér folyamatot jelent a "Background Activity" és a "Low Signal". Nem hiszem, hogy a jegyzetet zavarná az alacsony térerő. :F

moderálva

[ Módosította: crey ]

A legjobb aláírás a héten

(#45) #03372544


#03372544
törölt tag

Szerintem jó lett ez, bár én i4S-en láttam ott nem volt egy sebességbajnok.
A diktálós dolog nagyon jó lett benne, droidon már van ilyen régóta de ilyen jól működni még azt nem láttam, gondolok itt pl. az egyes szavaknak a szöveg kontextusában értelmezésére/javítására.
Az ökoszisztéma is jó lett, a kényelmi funkcióknak abszolút van létjogosultsága.

(#46) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Kérdésem lenne azoktól, akik használják is a 8-as oprendszert...

Továbbra se lehet tiltólistára tenni a rejtett számú hívókat? Mert eddig tiltólistára csak a hívószámmal rendelkező hívókat lehetett rakni, rejtett számról zaklatókat nem... változott-e valami ez ügyben?

Köszönöm előre is...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#47) Touch-ko válasza erdoke (#44) üzenetére


Touch-ko
őstag

A jegyzetek iCloudba mennek, igy kell kozvetlen internet kapcsolat ahhoz, hogy elmentse azt..

(#49) Sn00k válasza SonyNex7 (#41) üzenetére


Sn00k
veterán

Nálam jobban muzsikál a 8-as, mint a 7-es. Pedig nem tiszta telepítéssel tettem fel! Összességében szimpatikusabb és jóval gyorsabbnak érzem, mint a 7-est.

3njoy the Lif3

(#50) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sajnos a design-hoz nem nyúltak hozzá túlzottan... ahol megtették ott jó lett (mint ahogy eddig is voltak benne nagyon jól kinéző megoldások), de az ikonok, a gombok etc maradtak ugyanolyan igénytelenek.

Sajnálom, de így maradok droidon, a MIUI 6 jobban néz ki szvsz... viszont a Yosemite jó lesz, az megfelelően néz ki (oké, a navigombok meg a Search box nem, de ott segíthetünk rajta egész egyszerűen).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.