Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wody21


wody21
tag

Elképesztő, mennyi minden "mütyűrrel" van teleaggatva az ASUS!
Nagyon profi teszt, köszönjük!

(#2) radi8tor válasza wody21 (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

DELUXE lapnál ez már "elvárás".
Sajnos ezek a mütyűrök többletfogyasztást is okoznak.

⭐ Stella

(#3) afrojack1


afrojack1
senior tag

ASUS bejött az ssd piacra jött,látott,győzött! :D

SC: Herczku_Death

(#4) dredbiro


dredbiro
senior tag

Asus lap nagyon tetszik,köszi a tesztet :K

Good hunting,STALKER !

(#5) Rypejakten válasza afrojack1 (#3) üzenetére


Rypejakten
addikt

na, akkor most olvasd is el a cikket.

(#6) vinibali


vinibali
őstag

sata express=raid0 a gyárból

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) fanti


fanti
addikt

Asrockot is kéretik tesztelni! Szép nagy repertoárjuk van az új csipkészletes lapokból és elég minőségi darabokat gyártanak.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

AMD párti vagyok, de.... az az ASUS lap... :Y :C :R Ripszekt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) Oliverda válasza fanti (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Kértünk, de nem kaptunk időben alaplapot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Male válasza vinibali (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Ráadásul két normál SATA portot lefoglal, mellette ugye a PCIe-s részt... aztán a dobozban a PCIe-re megy egy RAID vezérlő két SATA porttal, amire rámegy a két SSD... szóval jó nyakatekerten megoldották azt, mintha közvetlenül a két SATA porton lenne a két SSD RAID módban...

A másik gondom egyelőre ezzel: írják, hogy 1GB/s-re képes így, és hogy ez 67%-al több, mint a SATA 6g... viszont két darab SATA 6g-t is lefoglal alapból, amik ugye együtt 1.2GB/s körüli tempóra lennének képesek amúgy is...

Oliverda: A fogyi adatos táblázatban nem lehetne feltüntetni ugyan ezzel a konfiggal egy hasonlóan felszerelt Z87-es lap adatát is, amit már mértetek? Csak hogy ne kelljen keresgélni mindenkinek, látszódjon egyből, hogy most az új chipset miatt vajon csökkent-e a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#11) Oliverda válasza vinibali (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha elolvasod az erről szóló tudástár bejegyzést, akkor rájössz, hogy nem.

Male: Nem, mert azokat nem ebben a környezetben teszteltük.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Male válasza Oliverda (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Értem. Kár, pedig érdekes lenne, bár gyanítom az eredmény az lenne, hogy nem változott a fogyasztás.

(#13) Oliverda válasza Male (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel szinte tök ugyanaz a PCH, így legfeljebb annyiban változhat mint két Z87 között.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Jó összeállítás.
Én az Asrock z97 pro4-ről szívesen olvasnék egy tesztet. Kielégíti fekete-kék szín összeállítási igényemet, 8 fázis elég jó, főleg kb 30k-ért, és végre egy lap, amin nincs hűtőborda erdő. (pl msi-k)
Asus-ból nekem a z97i-plus tetszik. Végre egy arany közepes itx lap.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15) Rypejakten válasza MrPetya19 (#14) üzenetére


Rypejakten
addikt

a pro4 6 fázis, ebből gondolom 4 jut a CPU-ra. a pro-k mindig is a belépőszintű lapjaik voltak, az Extreme-ek alatt.

(#16) Kiki18


Kiki18
őstag

Arról esetleg van hír,hogy az előző chipset támogatja-e az érkaző broadwell-t?

(#17) Oliverda válasza Kiki18 (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

A chipset támogatja, de az Intel nem. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) MrPetya19 válasza Rypejakten (#15) üzenetére


MrPetya19
addikt

Rosszul emlékeztem. A ramoknak nem a 2 slotok melleti kondi adja az áramot?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#19) Kiki18 válasza Oliverda (#17) üzenetére


Kiki18
őstag

:)
És akkor most igen,vagy nem?

(#20) vinibali válasza Oliverda (#11) üzenetére


vinibali
őstag

a tempóra gondoltam, nem a megvalósitásra

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#21) csucsbicep válasza Rypejakten (#15) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elég valószínű, hogy valójában nem is hat fázisos, hanem 3, csak fázisonként 2 tekerccsel van ellátva.

(#22) akoska07


akoska07
nagyúr

Köszi a tesztet.

MSI Gaming 5 7 lapokat sem kaptatok ?

Hiányoltam a memória tuningot.
Engem leginkább az érdekelt volna hozza-e a Z87 szintjét.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23) Zotya84 válasza Male (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor ezek szerint nem csak én nem látom egyelőre értelmét a SEx-nek? Mert még ha úgy oldják meg, hogy 1 SATA mellett egy nagyobb csatlakozó, akkor még azt mondom oké, de így? Ráadásul a tápot sem viszi.

Szerintem így nincs létjogosultsága, csinálhatták volna rendesen is... És nem igazán lenne érdekes, hogy kompatibilis legyen, ha már a vezérlést is mást akarnak neki. (AHCI->NVMe) És akkor talán még ilyen otromba csatlakozó/kábel megoldás sem kéne.

De az M.2-t viszont kimondottan jó dolognak tartom. Csak terjedne gyorsabban...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) namivanmar


namivanmar
csendes tag

hol lehet 60e környékén megvenni az asus deluxe lapot? én inkább 70 körül találtam csak :(
vagy van külföldi bolt ahonnan megéri rendelni? (tervezem az upgradet ha kijön a K szériás devil's canyon)

(#25) RECSKA válasza namivanmar (#24) üzenetére


RECSKA
veterán

Milyen jo is kulfoldre garizni...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#26) htomi85


htomi85
tag

Jó kis lapok, de nem az átlagos PH-olvasó a célpiac. Ez látszik a kommentek alacsony számából is.

Ebben a kategóriában a PCI-E M.2 alap kéne legyen.

(#27) namivanmar válasza RECSKA (#25) üzenetére


namivanmar
csendes tag

én sem akarok külföldről vásárolni párezer ft miatt (főleg hogy az elmegy kb a szállításra valószinüleg), azért kérdezem honnan nézték azt az árat...
vagy csak költői túlzás volt hogy szebbnek hasson.

(#28) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Vajon Ivy-ről érdemes lesz majd váltani z97re? :F

(#29) akoska07 válasza Ron Swanson (#28) üzenetére


akoska07
nagyúr

Már Z87-re is érdemes volt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Külön köszönet a Sata Express teszt miatt! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#31) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

"A Z97X-UD5H-BK tápellátása 14 fázisú, vezérlése pedig teljesen digitális."

Nem 12 az a 14?

(#32) Oliverda válasza vinibali (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor pedig 12 Gbps lenne a max sebesség, nem 10.

namivanmar: Amikor az értékelést csináltam kb. egy héttel ezelőtt, isten biza 60-ért volt kint az Aqua-ban, de most 68 alatt nem találok. :(

Ja, most nézem, hogy az NFC & WLC is felment egy laza 105 ezerre. :((

Rákérdezek, hogy ez most mégis mi.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) kokov


kokov
tag

Én lennék a vevő.
1156 tokozáson van i7-em a felsőházból. Nekem kéne 1156-ról menekülni ugye. Egy fullos UD7-es giga lap telepakolva mindennel sata3-tól kezdve usb3-ig az alap. Lassan már száz éves lesz az i7860 procival együtt, de ha most megnézem 1150-en mennyi egy i7-es proci keményen fogott a ceruza ha azt veszem, hogy száz éve vettem 40k-ért a 860-am tálcásan, szóval már hatalmas bukóban vagyok a procicserén is. Utána megnézem mennyi egy jobb lap és elképzelésem sincs, hogy mi az a különbség a gyakorlatban, amire Intel szerint nekem ki kéne perkálni vagy 100 rongyot. Lövésem sincs. Az egyetlen érvágásként értékelhető dolog, hogy az én öreg alaplapom még nem támogatja a virtuális gépet. Ennyi.
SSD-ről egy pillanat alatt feláll a rendszer sata3, 3TB HDD-n a cuccok sata3. Az i7-860 4GHz-et azért simán megy stabilan a csurig pakolt UD7-es lapban, ha alap órajelen netán kevés lenne. Egy normálisabb VGA-val a játékok is lazán mennek bármikor. Nem értem ki az, aki ennek ellenére ezt meglátja és azt mondja, hogy a kukába az egésszel és cserél lapot meg procit és rádob vagy egy százast úgy a gépére, hogy utána ott ül előtte és meg se tudja mondani, hogy mi az a különbség, amire költött. Lehet, hogy szintetikusan ki lehet hozni a különbséget, hogy erősebb a proci, de annál gyorsabb gépindulás, mint ami nekem most van szerintem nem kell senkinek. Konvertál meg tömörít is ez a 860 még mindig, nem kell annyira félteni.
Nálam meg kinek van öregebb gépe, akit ez érdekelhet? Páran pörgetik még a 920-as D0-t a PCI-E sávszél miatt több VGA-val, őket esetleg meghatja az usb3 is, mert talán az ő lapjukon még nincs. Hű, hát ez aztán... Ha azt veszem mennyi az apróban egy 920-as procival együtt egy alaplap akkor áááááááh, sehol nem éri meg egy Z97-es újonnan.
Irreálisan drága. Mindig drága volt a friss cucc a hardverpiacon, de mostanában annyira semmit nem kapsz a pénzedért. Nevetséges ficsőrök.

(#34) Male válasza kokov (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Nem igazán értem, ha az a gondod, hogy drága, akkor miért ezt a kategóriát nézed az alaplapok között? 30-ért is már bőven jól felszerelt lap van hozzá. A másik pedig, hogyha semmi plusz teljesítmény nem kell a régihez képest, akkor nem i7-et kell nézni, mert az i7 860 szintjét gyanítom egy i5 is hozza már... utána a fogyin meg elég sok bejön az árkülönbségből :)

(#35) troll81


troll81
addikt

sziasztok ASROCK Z97 Extreme6 egy 4770 k menne bele mi a vélemény a laprol valaki használ e ilyet? :R

(#36) RECSKA válasza Male (#34) üzenetére


RECSKA
veterán

Egy i7-860 szintjét egy i3-4330 hozza játék alatt.

1 szálon majd 2x erősebb :D :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#37) kokov válasza Male (#34) üzenetére


kokov
tag

Ha valakinek van egy i7-es procija egy a sorozatában legfullosabb alaplapban, annak azért van ilyen gépe, mert régen is ezt a kategóriát nézte. Tök normális, ha most is ezt nézi. Ritkábban cserél, mert fullosat vesz nem? Én csak azon lepődtem meg, hogy mennyi idő eltelt és még mindig mennyire semmit nem tudnak adni a pénzért cserébe, holott nem alacsony különbözetről beszélünk, hanem szép kövérről.
Kapok egy virtuális gép támogatást, sata express ami nagyon korai, teljesen felesleges CPU számítási kapacitást, hiszen még a játékokat is lazán viszi egy 860, teljesen felesleges PCI-E sávszélt, hiszen még egy 7870 is elvisz bármit stb.
Gyakorlatilag az jön ki, hogy olyan számítási kapacitások meg sávszélek kerülnek szóba kizárólag a különbözetért, amit max 3D-s játék meg több monitoros felbontás, szóval csak totál réteg ficsőrök követelnek meg, csak azokkal tudod kiélvezni. Ha nincs akkor teljesen értéktelen erőforrástöbleted van. Delux munkagép? Ne nevettess! Szóval az alaplap+proci árkülönbözete csak a kezdet, utána még nagyon-nagyon-nagyon keményen levesznek a sok kis VGA-dért, mert minimum kettőt kell venned, de azt is a legtetejéről és a 4k-t még úgy is felejtsd el, de a 3x FullHD már mehet szóval totál rámentek erre az überpécé vonalra, hogy minimum 3 monitorod legyen és még azon is full natívban legyen a kép és még úgy is jól fusson minden.
Az egyszerű halandó magyarnak meg totál semmit nem kínálnak már. Ha nem akarsz valami überpécé gamergépben kilyukadni, akkor látod rögtön, hogy igazából számodra teljesen felesleges számítási kapacitástöbbletet árulnak horror áron, hiába játszol egy TV-n vagy egy monitoron, mert ahhoz ez egyszerűen nem kell. Ha meg nekiállsz annak megépítéséhez, amihez kell, jön multi GPU, mindenen víz és utána még jön a két projektoros 3D és repkednek a millák. Nagyon durván kinyílt az olló. Ma már eleve arra tervezik az erőforrást, hogy egy monitoron már csak a hülye játszik, annak meg elég mindenből a legszarabb is valami erős közepes dedikált VGA-val, aztán csók. Hihetetlen, hogy pár éve még a vonatkozó sorozat legfullosabb alaplapja került hozzám gyári vizesblokkal és hasonló felesleges cuccokkal és erre ehhez képest most mennyire semmi esély sincs, hogy költeni fogok. Nagyon durvát zsugorodhat a tetején a piac. :)

(#36) RECSKA

Ja, csak egy 7870 mellé minek? Mire nem elég a 860, oké hogy száz éves, de mire nem elég?

[ Szerkesztve ]

(#38) Male válasza kokov (#37) üzenetére


Male
nagyúr

VGA-t minimum kettőt kell venned? Csúcslap, mert csak, i7, mert ugyan nem kell a teljesítménye, de a mostani neve is i7 volt... Valahogy nem értem a koncepciót... az a bajod, hogy túl drága az, amire nincs szükséged?
Azt írtad, hogy csak a virtualizáció támogatása miatt cserélnél, minden másra elég a mostani... akkor meg 70-ből megkapod a lapot és a procit, ami pontosan ezt nyújtja. ( Amúgy a VT-d és VT-x már az i7 860-nál is megvolt elvileg, nem tudom milyen virtualizáció hiányzik? )

RECSKA: Lehet, inkább biztosra mentem a tippel :)

[ Szerkesztve ]

(#39) gghrtz válasza kokov (#37) üzenetére


gghrtz
őstag

Nekem is i7 860 van, 8GB DDR3, HD7770 (nem játszok), egy 120-as Samu 840 EVO, meg egy brutál MSI P55 GD85 lap. Mindenre elég.(nekem) Virtualizálni, programozni, adatbázis oracle-lel,
excel, word, PacketTracer, böngészni, egy kis játékra is jó lehet. Asszem` 2 évig én se cserélek még. :D Persze én ezt is használtan vettem meg 1 és 3/4 éve. :DDD Ha cserélek is valamit, az max. a gépház lesz meg a ventillátorok.

[ Szerkesztve ]

(#40) htomi85 válasza kokov (#33) üzenetére


htomi85
tag

Nem, te nem a vevő vagy hanem a troll.
Már ne is haragudj, de akinek nem elég egy 15 ezres lapba egy sima 4440, az perkáljon.
Plusz ha nekiállnék tételesen cáfolni akkor is vagy 5 helyen lódítasz, szerencsére ennél drágább az időm.

(#41) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"A folyamat idáig nagyjából évente "kattant" egyet, de jelen állás szerint úgy fest, hogy idén bizonyos okokból késik az óra, ugyanis a 14 nm-es, Broadwell kódnevű asztali processzorok megjelenése csak valamikor az év utolsó negyedévében lesz esedékes."
Az a "kattanás" már késik egy jó ideje! :K Hogyha tartották volna az éves ciklust, akkor már a Haswell helyett kellett volna megjelenni a Broadwellnek, úgyhogy már 1.5 éves csúszásban vannak.

Tock 2006.07. Merom (Conroe, Kentsfield) 65nm
Tick 2007.11. Penryn (Wolfdale, Yorkfield) 45nm
Tock 2008.11. Nehalem (Bloomfield, Lynnfield) 45nm
Tick 2010.01. Westmere (Gulftown, Clarkdale) 32nm
Tock 2011.01. Sandy Bridge 32nm
Tick 2012.04. Ivy Bridge 22nm
Tock 2013.06. Haswell 22nm
Tick 2014.Q4(?) Broadwell 14nm
Tock 2015-2016? Skylake 14nm

Hogy ON is legyen: Nagyon rendben van az összes lap. A pénztárca és az igények függvényében lehet csak különbséget tenni.
Az M2 slot mellett a SATA express létjogosultsága kissé megkérdőjelezhető, de majd az idő és a megjelenő termékek eldöntik a dolgot.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#42) Andor22


Andor22
aktív tag

sziasztok
2 alaplap között nem tudok dönteni
ASUS Z97-A vagy MSI Z97-G45 GAMING

i7 4790k+
msi 770 vidkari lesz benne
üdv

(#43) Oliverda


Oliverda
félisten

ASRock Z97 Extreme6 teszt

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Geller72


Geller72
veterán

Még most is horror az ára. 74k induló. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.