Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) kokov


kokov
tag

Én lennék a vevő.
1156 tokozáson van i7-em a felsőházból. Nekem kéne 1156-ról menekülni ugye. Egy fullos UD7-es giga lap telepakolva mindennel sata3-tól kezdve usb3-ig az alap. Lassan már száz éves lesz az i7860 procival együtt, de ha most megnézem 1150-en mennyi egy i7-es proci keményen fogott a ceruza ha azt veszem, hogy száz éve vettem 40k-ért a 860-am tálcásan, szóval már hatalmas bukóban vagyok a procicserén is. Utána megnézem mennyi egy jobb lap és elképzelésem sincs, hogy mi az a különbség a gyakorlatban, amire Intel szerint nekem ki kéne perkálni vagy 100 rongyot. Lövésem sincs. Az egyetlen érvágásként értékelhető dolog, hogy az én öreg alaplapom még nem támogatja a virtuális gépet. Ennyi.
SSD-ről egy pillanat alatt feláll a rendszer sata3, 3TB HDD-n a cuccok sata3. Az i7-860 4GHz-et azért simán megy stabilan a csurig pakolt UD7-es lapban, ha alap órajelen netán kevés lenne. Egy normálisabb VGA-val a játékok is lazán mennek bármikor. Nem értem ki az, aki ennek ellenére ezt meglátja és azt mondja, hogy a kukába az egésszel és cserél lapot meg procit és rádob vagy egy százast úgy a gépére, hogy utána ott ül előtte és meg se tudja mondani, hogy mi az a különbség, amire költött. Lehet, hogy szintetikusan ki lehet hozni a különbséget, hogy erősebb a proci, de annál gyorsabb gépindulás, mint ami nekem most van szerintem nem kell senkinek. Konvertál meg tömörít is ez a 860 még mindig, nem kell annyira félteni.
Nálam meg kinek van öregebb gépe, akit ez érdekelhet? Páran pörgetik még a 920-as D0-t a PCI-E sávszél miatt több VGA-val, őket esetleg meghatja az usb3 is, mert talán az ő lapjukon még nincs. Hű, hát ez aztán... Ha azt veszem mennyi az apróban egy 920-as procival együtt egy alaplap akkor áááááááh, sehol nem éri meg egy Z97-es újonnan.
Irreálisan drága. Mindig drága volt a friss cucc a hardverpiacon, de mostanában annyira semmit nem kapsz a pénzedért. Nevetséges ficsőrök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.