Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovsol


kovsol
titán

Konzol megjelenéssel együtt jöhetne ez is. Szerintem amúgy még több pénzük jönne így össze.

May the Force be with you!

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Megint leesett valakinek, hogy a havidíj megöli az új játékosok bekerülési számait?

(#3) Televan74 válasza D1Rect (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a bétával játszottam anno.De miután vége lett pont a fizetős rendszer miatt hagytam ott.Ha nem lenne havi díj,személyemben máris lenne egy új játékosuk.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) boost


boost
addikt

na, akkor majd itt lesz az ideje kipróbálni

(#5) oriic válasza Televan74 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem ezzel vannak még így páran.

Live-Die-Respawn

(#6) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Abszolút van realitás a játékosok spekulációjában. Free-to-Playként több pénz folyna be, a mikrotranzakció szimulátorok sok pénzt hoznak a konyhára sok esetben. (persze ehhez jó játék is kell)
Remélem konzolokon is ingyenes lesz.

(#7) HeadKnife válasza oriic (#5) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Az biztos! Anno amikor hallottam a hírt éjt-nappallá téve csak hegyeztem, hogy jön az "Online Skyrim", de amikor megtudtam hogy fizetős még az életkedvem is elment tőle... :W

Üdv!

(#8) Ruuwa válasza Televan74 (#3) üzenetére


Ruuwa
tag

Szintén a béta után hagytam fel a játékkal, de nem is annyira a havi fizetés, mint pl az instance-olás hiánya (bemegyek egy instába, akkor ne 317893 másik ember ugrabugráljon már körülöttem), mert iszonyat illúzió rombolónak találtam. Így lehet adok neki még egy esélyt.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#9) wjbhbdux válasza D1Rect (#2) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Én egy jó MMO-ért szívesen fizetek havidíjat, de jó lenne ha magáért a játékért nem kéne fizetni. 15 dollár egy hónapért aztán vagy maradok vagy nem, de ezt is kiadták 60-ért vagy mennyiért, úgy hogy egy rossz skyrim volt a beta alapján.

/s

(#10) D1Rect válasza wjbhbdux (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Én szívesebben fizetek 1x havidíj nélkül(pl GW2), de igen, a játék+havidíj erősen wtf így 2015-ben.

(#11) ldave válasza D1Rect (#10) üzenetére


ldave
félisten

Semmi gond nincs a havidíjjal, ha kap érte valamit az ember, nem csak játékidőt. A legtöbb MMO ott bukik el ezen, hogy nem bírják normális tempóban hozni az új tartalmat, a WoW is emiatt vesztett rengeteg előfizetőt, volt hogy több mint egy éven keresztül nem jött semmi a játékba.

A Slime draws near! Command?

(#12) Raysen623 válasza D1Rect (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Azért szögezzük le a következőt: önmagával a havidíjjal nincs baj, ha a kiadott játék hozza az elvárt szintet! A BETA alatt egyértelművé vált, hogy ez a játék már az induláskor sem hozza az elvárásokat, így a játékár+havidíj combo egyértelműen nem éri meg számomra sem.

Saját véleményem a következő: jobban szeretek fizetni havonta 3k foit ha a játék cserébe jó, van rendes fejlesztés és bugjavítás, support stb. Miért? Mert hosszútávon olcsóbb mint az F2P-nek mondott ingyenes, de azért fizesd ki a gatyádat is ha haladni akarsz vele megoldás. Mondjuk pénzügyileg a fejlesztőknek az F2P így jobban megéri, mert a hülye user kiabál a 3k foiért havonta, de annak 2-3 szoros ingyenesnek hazudott költsége már nem zavarja a barmát...Itt persze nem azokra gondolok akik ezzel tisztában vannak, hanem a többi utána nem járós vagy számolós elképesztő dolgokat művelő credit card noobokra :DDD

Viszont tény, hogy az F2P megoldással lényegesen több játékost tudnak magukba szippantani, így már a statisztika is jobban mutat a piacon meg az év végi elszámolásban. A tömeges létszám pedig vonza az embereket adott esetben. Szóval F2P módban valószínűleg mi is belekukkantunk majd ismét...

(#11) ldave : +1 :R

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#13) ldave válasza Raysen623 (#12) üzenetére


ldave
félisten

Amúgy ilyen hülye indoklást, mint amit írtak... Megszüntetni egy digitális tartalmat, ami ráadásul nem igényel semmi extra kapacitást, mert kevesen veszik igénybe? Komoly.

A Slime draws near! Command?

(#14) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

ööö... nem lehetne ezt a gusztustalanul AC-s beütésekkel rendelkező képet lecserélni a cikk oldalán valami elderscrollosabbra?

(szerk.) vagy mellément a kép, igazából AC-s hírhez akart kerülni?

akkor meg pláne lecserélni

[ Szerkesztve ]

(#15) boost válasza SirCsimbók (#14) üzenetére


boost
addikt

Link

csak az AC univerzumban ismerik a kapucnit

[ Szerkesztve ]

(#16) D1Rect válasza ldave (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

A havidíjjal az a baj, hogy rengetegen csak nagyon keveset játszanak.
Annyira sok a casual, hogy jobban megéri az előfizetést opcionálisan árulni a microtranzakció mellett.

(#17) SirCsimbók válasza boost (#15) üzenetére


SirCsimbók
tag

oké, van abban valami, amit mondasz, és a videó tetszett, még nem láttam

de:

1.) nem tudom, minek kellett az Elders' Scrollba beleklónozni az AC-t (ez nyilván nem a te hibád) <-- jó:pénz

2.) azért a TES szériát nem az ilyen AC-klónozás tette naggyá, vannak rájuk sokkal jellemzőbb öltözködési stílusjegyek is, szerintem olyan képekből kellett volna válogatni. tehát ami egyértelműen megkülönbözteti egyiket a másiktól

(szerk.) "csak az AC univerzumban ismerik a kapucnit"

dehát ezen kép alapján a saját anyja se tudná megmondani, hogy a képen szereplő alak az AC-ből vagy a TES-ből származik

[ Szerkesztve ]

(#18) nonsen5e válasza SirCsimbók (#17) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem spéci a Thief jutott eszembe először - azok is szeretik a kapucnit. :D

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#19) SirCsimbók válasza nonsen5e (#18) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Nekem spéci a Thief jutott eszembe először - azok is szeretik a kapucnit. :D"

+ "dehát ezen kép alapján a saját anyja se tudná megmondani, hogy a képen szereplő alak az AC-ből vagy a TES-ből származik"

=

hát akkor meg végképp, ha már 3 játékot lehet összekavarni a kép alapján :DDD

(mondom ezt úgy, hogy a Thief kábé ugyanolyan közel van a szívem csücskéhez, mint a TES)

(#20) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kép cserélve, remélem így már mindenki nyugodtan majszolja a megszáradt mákos bejglit.

Live-Die-Respawn

(#21) Raysen623 válasza oriic (#20) üzenetére


Raysen623
addikt

:C :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#22) NandoXXL válasza Raysen623 (#12) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem lenne gond a F2P, de gerinctelen módon csinálják, a játék mechanikáját mm stb teszik tönkre, hogy mindenkit ösztönözzenek, a következő szintre. Viszont el lennék alsóbb szinten (minek hajtsak, ott ha van tudás lazán pro lehetsz), de mindig belenyúlnak a dolgokba. Elnézést de minek barmozol, ha nem lennének casual játékosok, nem lenne siker élményed :DDD . Régen a Battlefieldben nem ment így ez a noobozás stb., mindenki játszott ahogy tudott, és sokszor élmény volt a vesztes oldalon is játszani, nem volt ott a beteges győzelemi kényszer amit F2P játékok kreálnak, felerősítenek.

(#23) SirCsimbók válasza oriic (#20) üzenetére


SirCsimbók
tag

szerintem így sokkal jobb (komolyan!), és kösz

csak két megjegyzés (hidd el, nem kötözködni akarok):

1.) nem hittem volna, hogy le lesz cserélve

2.) külön a te humorérzéked dicséri, hogy csakazértis egy olyan képet raktál be, amin rajta van a kámzsás-arcsálas kari. ötletes, csillagos ötös :DD

így már nincs kifogásom ellene, mert az abszolút nem a te hibád, hogy a TES bőrt akar lehúzni az AC-ről (nem gondoltam volna, hogy a TES egyszer ilyen piti húzásra vetemedik (kényszerül?)

(#24) oriic válasza SirCsimbók (#23) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja gondoltam, hogy már csakazértis (:D ) olyan képet teszek be amin rajta van kapucnis alak. :DDD

Live-Die-Respawn

(#25) Zedz válasza D1Rect (#10) üzenetére


Zedz
addikt

2015-ben wtf az előfizetéses model? Egyáltalán nem az, csak olyan tartalmat kell lerakni az asztalra amiért megéri kifizetni azt a havi X ezer forintot. Legjobb példa erre a nemrég megjelent WoW kiegészítő, és ha hinni lehet a számoknak akkor az előfizetők bázisa ismét 10 millió fölé duzzadt. Egy 10 éves, havidíjas játéktól azért ez nem egy rossz szám, sok F2P MMO csak álmodni mer ekkora játékos számról.

Egy szó mint száz, megfelelő tartalom, játékmenet és játékélmény mellett életképes ez a koncepció, csak sokan nem tudnak játékot készíteni. :C

(#26) D1Rect válasza Zedz (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

"Egyáltalán nem az, csak olyan tartalmat kell lerakni az asztalra amiért megéri kifizetni azt a havi X ezer forintot. Legjobb példa erre a nemrég megjelent WoW kiegészítő, és ha hinni lehet a számoknak akkor az előfizetők bázisa ismét 10 millió fölé duzzadt. "
Egyáltalán nem jó példa rá a wow, mert lassan nagykorú a játék de már ott is folyamatos csökkenés van a játékosszámban.

De ne legyünk szigorúak, az elmúlt 2 évben hány olyan MMO jelent meg, ami havi előfizetéses modellel működik?

(#27) nemlehet válasza Zedz (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

A wownak már rég nem azért van ennyi előfizetője mert annyira jó lenne, hanem mert jellemzően az emberek 1 MMO-t játszanak komolyan. Mivel igazából a WoW-nak sokáig nem volt érdemi ellenfele (emlékeim szerint a Vanilla-BC időkben csak a Lineage 2 volt ami contentben és kiforrottságban felvette a versenyt, de pl a pvp sokkal szarabb volt benne véleményem szerint) így akit érdekelt a műfaj és tényleg jól összerakott játékkal akart játszani nem nagyon volt választása. Aztán ha már kiadtál egy rakat pénzt a kiegekre és az előfizukra és ott van egy elfogadható gear és ismered a játékot -> ha mmo-zni támad kedved akkor nem fogsz nekiállni egy tök más játéknak, inkább 1-2 hónapra megint előfizetsz.
Szóval inkább csak vissza-visszatérnek sokan új előfizetőket nem nagyon szerez már a játék. Nekem is kb 1 tucat "WoW kocka" van a környezetemben és ők is mindig az új kiegnél végigpörgetik a contentet ha éppen tetszik nekik akkor kiszedik az új PVP geart aztán hagyják a picsába megint fél évig. A féltesóm révén van némi rálátásom a >16 alatti korosztály kockulási szokásaira és nincs köztük 1 wow-os sem. Túl bonyolult és időrabló nekik, inkább a MOBA műfaj ami nagy divat most és a különböző online FPS-ek.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) ldave válasza D1Rect (#26) üzenetére


ldave
félisten

Mindenre van jó és rossz példa. A TESO egy rossz játék lett, legalábbis ahogy olvasom. A Neverwinter f2p ellenére jó játék, melyet ingyen is lehet élvezni bizonyos szintig, egész nagy szabadságot ad. Az SWTOR ingyenesként szinte játszhatatlan, annyira lekorlátoz, viszont annyira nem jó, hogy fizessek érte.

A Slime draws near! Command?

(#29) Zedz válasza D1Rect (#26) üzenetére


Zedz
addikt

Szerintem pedig a WoW egy jó példa rá. Számoljunk akkor 6.5 millió játékossal ami az előző kiegészítő végének játékosszáma. Valamit csak tud a cím, ha a teljes uborkaszezon alatt is ennyi játékossal bír. Valamit csak fel tudnak mutatni, ha megint majdnem rekordot döntött az előfizetések száma. Én most nem pont a WoW mellett kardoskodom, hanem az mellet, hogyha valami jó, akkor képes a havi előfizetéses modelt sikeresen pörgetni.

Az, hogy 2 év alatt nem született 1 ilyen cím sem, szerintem nem csak a játékosok fogyasztási szokásait mutatják, hanem azt is, hogy nincs olyan cím amiért egyáltalán pénzt lenne érdemes áldozni. Persze van 1-2 kivétel, de mind tudjuk nagyon jól, hogy a mostani helyzet az valami borzalmas. (Félkész játékok, 100+ db DLC, több GB-os patchek..stb).

(#27) nemlehet: Van igazság abban amit mondasz. A végéhez még annyit hozzáfűznék, hogy az egy természetes dolog, ha a fiatalabbak már nem a 10 éves WoW-val, egyébbel akarnak játszani, hanem azzal ami most trendi. :) MOBA-ztam én is egy darabig (DoTA, LoL, HoN), de hamarabb meg tudom unni mint egy MMO-t. :D

(#30) exec79


exec79
tag

pay 2 play helyett pay 2 win.... nagyon jó

(#31) D1Rect válasza Zedz (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Na jó, ennyire se legyünk szigorúak, mi volt az utolsó mmo ami megjelent és havidíjas formában működik?

(#32) ldave válasza D1Rect (#31) üzenetére


ldave
félisten

Talán a Final Fantasy XIV, ott ha jól tudom 1 millió körüli a játékosszám. 2013. augusztásban jelent meg, azóta havidíjas. Meg ott van a tavalyi Wildstar.

A Slime draws near! Command?

(#33) batai15 válasza boost (#4) üzenetére


batai15
félisten

+1

(#34) Raysen623 válasza NandoXXL (#22) üzenetére


Raysen623
addikt

Khm: én is casual játékos vagyok, azok a bizonyos "barmok" pedig nem casualok hanem türelmetlen nemtudomkik, akik megölik a játékot a szó szoros értelmében! Lásd WoT és társai. :K

A többiben egyet tudok érteni: én sem mindig szeretek győzni, illetve nem az a legfontosabb hanem a jó játékélmény! Az pedig lassan olyan ritka mint a fehér holló...jó lenne ha meg tudnám válogatni egy játékon belül kikkel akarok egyáltalán játszani és kikkel nem! Főleg az ilyen match makinges gammáknál lenne jó. Addig marad a blacklist...

(#28) ldave: leírtam már elég sokszor, de leírom újra! Az SWTOR pont azért lehet jó, mert ha nem fizetsz elő, attól még játszhatsz, ha pedig ismét előfizetsz, vagy komolyabban szeretnél játszani, akkor ott a prém. Pár havi prém után ugye 500-as csomagokban kapod a CC-t, amiből annyi unlockot vehetsz (de ezt megteheted játékbeli pénzért is), ami olyan szinten megkönnyíti a játékot preferred módban, hogy szinte nincs is különbség...(szintezésnél, instázásra meg lehet venni heti passokat).
Akinek ez sok, az játszon a TERA-val, ahol ténylegesen nagyon kevés megszorítás van a prémhez képest.

(#25) Zedz: a wow nálunk a legutolsó választás lehetne a játékok közül, az elavult talent (most már az sincs ugye, ami meg van az közröhely tárgya), skill használat és harci animációk miatt is. A küldizés kb 10 éve harmat gyenge volt, instázás borzalmas a sok hülye pug miatt, most állítólag végre van valami normális küldetés és sztori fejlesztés az új kiegben, de az nem ér annyit hogy megvegyem. Még a BC előtt vettem meg a játékot dombornyomott dobozban, de sajnos (vagy hála az égnek nemtom) már akkor sem foglalt le hosszú távon. A piacon jelenleg sokkal fejlettebb megoldások vannak, melyekkel szintén sokan játszanak!
A játékoslétszáma pedig sojha nem lesz akkora egy MMO-nál sem mint korábban, mivel a piac közben sokszereplőssé vált, így sokan több játékkal játszanak általában! WoW-ozni pedig azért járkálnak vissza időnként mert keresik azt a múltbéli élményt, amit szeretnének újraélni, de valószínűleg már soha nem fognak megkapni újra....ennyi.
Talán majd az Overwatch hoz valami újat, bár az más jellegű lesz :DD

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35) ldave válasza Raysen623 (#34) üzenetére


ldave
félisten

Nyugi van, írtam olyat, ami nem egyezik meg azzal, amit mondasz? Az SWTOR, ha nem fizetsz semmit, akkor nem jó. Legalábbis nekem és még pár MMO veterán ismerősömnek se. Ha fizetsz, akkor lehet hogy jó játék lesz belőle, de az ingyenes trial nekünk nem hozta meg a kedvet ahhoz, hogy több pénzt és időt szakítsunk rá.

A Slime draws near! Command?

(#36) Zedz válasza Raysen623 (#34) üzenetére


Zedz
addikt

WoW-ozni pedig azért járkálnak vissza időnként mert keresik azt a múltbéli élményt, amit szeretnének újraélni, de valószínűleg már soha nem fognak megkapni újra....

Szerintem WoD az eddig legjobb kiegészítő, mondom ezt úgy, hogy BC-ben kezdtem el WoWozni! :)

(#37) Raysen623 válasza Zedz (#36) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszönöm a szubjektív véleményedet, a további flame menjen a wow topicban ha kérhetem. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#38) Zedz válasza Raysen623 (#37) üzenetére


Zedz
addikt

Milyen flame? :D Csak megemlítettem, hogy szerintem az eddigi legjobb kiegjét adta ki a Blizzard.

(#39) ldave válasza Zedz (#38) üzenetére


ldave
félisten

Én se értem, egy normális beszélgetés, esetleg vita a témáról most miért is flame?

A Slime draws near! Command?

(#40) Zedz válasza D1Rect (#31) üzenetére


Zedz
addikt

Értem mit szeretnél mondani, manapság nyilván piszkosul nehéz belevágni egy ilyen üzletbe, és az esetek 99%-ban ez "bukással" jár.

Érdekes azonban a prémium vásárlás kérdése. Mert mondhatni az is egyfajta havidíjas szolgáltatás, és a WoT esetében elég szépen pörög az üzlet.

(#41) hommeros


hommeros
őstag

Ráférne a F2P, sajnos kevés a játékos. Az eventek harmatgyengék, BG szerű pvp-t meg nem is láttam, csak ostrom lehetőséget.
A grafika viszont részletes, viszont lehetne színesebb is:

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#42) Raysen623 válasza hommeros (#41) üzenetére


Raysen623
addikt

Tudtommal modokkal itt is lehet segíteni ezen a problémán... :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#43) #52815360 válasza D1Rect (#2) üzenetére


#52815360
törölt tag

Semmi gond a havidijakkal. A játékok a tartalmon buknak el.

(#44) hommeros válasza #52815360 (#43) üzenetére


hommeros
őstag

Wildstar-bam bődületes a tartalom. Mondjuk az meg nehéz.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#45) #52815360 válasza hommeros (#44) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nem mindig a mennyiség a probléma. Ahogy irtad is, nehéz. Másik meg, hogy van a játéknak egy wowos beütése, ami nem mindenkinek jön be.

(#46) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Így jár az aki MMO-ként életképtelen játékot MMO-ként erőltet. Remélem tanulnak belőle, és inkább hagyományos, offline ES-eket fognak csinálni, nem ezt a netes lehúzó baromságot erőltetni. Már szinte mindenki csak MMO-t akar, hogy havonta lehúzhasson az emberekről annyi pénzt mint hagyományosan csak 1x tehetné.

(#47) hommeros válasza #52815360 (#45) üzenetére


hommeros
őstag

Egyáltalán van még MMO, ami havidíjas és van számottevő közönsége? (wow-on kívül)

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#48) nonsen5e válasza hommeros (#47) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mi számít számontevőnek? 10 milliós nincs.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#49) D1Rect válasza ldave (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem előbb-utóbb(a wildstar előbb) szintén f2p modellre fog váltani mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#50) nonsen5e válasza D1Rect (#49) üzenetére


nonsen5e
addikt

A Final Fantasy XI cirka 12 éve fizetős pár százezer előfizető mellett, és valahol a XIV producere is azt mondta, hogy előbb állítja le a szervereket, mint, hogy ne lenne havidíjas és én ezzel teljes mértékben egyet értek. Jelenleg olyan erős és segítőkész közösség van a játékban (klánon kívül) amilyennel soha semmilyen mmo-ban nem találkoztam - ezt könnyen meg tudná semmisíteni egy f2p/p2w átállás.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.