Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#200) Buci21


Buci21
addikt

Visszatérve a témához, hogy ne offoljam szénné a topikot, szerintem az a tanulság vonható le, hogy az informatika-oktatásnak át kell alakulnia kis hazánkban. Alapszinten, nem meelt óraszámban hétköznapi problémák megoldását és az ehhez kapcsolódó gondolkodásmódot kellene tanítani az office és egyéb alkalmazói tananyag mellett. Olyan problémák kerülhetnének terítéke, mint OS install, hálózat konfigurációja, bluetooth beállítása, számítógép felépítése, egy gép összerakásához szükséges gondolatmenet, és minimális elmélet. Emelt szinten mehetne programozás n+1 nyelven, lehetne SQL adatbáziskezelés, komolyabb hálózati ismeretek, webfejlesztés és más haladó témák. Itt azért meg lehetne ismerkedni egy Linux mély lélektanával is, ez a haladó szint azoknak szólna, akiket érdekel a téma, és ezzel szeretnének tobábbhaladni, az informatikával kapcsolatos szektorban szeretnének elhelyezkedni stb. Szerintem semmit nem ér a pötyögés/facebookozás, vagy minden téma, köztük a haladó témák, felszínes érintése. Kevesebbet kell tanítani, de jobban, gyakorlatorientáltabban, ezáltal gondolkodásmódot, hozzáállást, szemléletmódot lehetne tanítani, nem száraz tananyagot. Szerencsére nekem elég jó helyem van, jó gimnázium, jó informatikatanár, éppen Pascalt tanulunk, én espec szeretem, de megértem, ha valaki nem, mert nem érdekli :D

Jó szokásomhoz visszatérve mehet egy kis off megint: rövidtávon oké, hogy fizetnek azért, hogy béna problémákat oldjunk meg, de hosszútávon ez nem vezet sehova, nem lehet egy fellendülőben lévő szektor jövőjét pár "vájtfülűre" alapozni, általános kompetencia kell, el kell, hogy tudjon igazodni alapszinten mindenki az informatika világában, ez igénye a világpiacnak. Az igények "letojásával" nem lehet keresett és versenyképes munkaerőt képezni, ezáltal versenyképesnek maradni országos szinten. Nem csak egyéni érdekről szól a dolog, az oktatás közös ügy, pont annyira a 30 éve végzett "veteránnak", mint nekem, aki még a padot koptatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.