Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

Végre szállingóznak már a 4GB RAM / 64bit Win8.1 tabletek. Az egy év gari viszont elég karcsú. Továbbá nekem még mindig drága, na majd ha ennyiért egy HDD-s dokkolós billentyűzetet is adnak hozzá, akkor komolyan elgondolkodok egy ilyen cuccon.

[ Szerkesztve ]

(#2) saelin


saelin
veterán

Mikor jönnek az olyan wines tabletek, amik hasonlóan dokkolhatóak mint az asus transformer szériája androidon? Semmi értelme így pucéran egy érintős kijelzővel. Gondolom dokkolóval lenne vagy 200+ ezer huf, annyiért inkább egy notebook.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ha mondjuk olcsóbb lenne, olyan 100e körül el is gondolkoznék rajta de így sok érte... akkor már inkább hozzá rakok még egyszer ennyit és egy surface 3 Pro ami alatt hardver is van rendesen és notit kis tudom váltani vele... ez így vicces.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Én is többet vártam volna ettől. Ezt most ilyen céges környezetbe ipad helyett gondolták?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) MongolZ


MongolZ
addikt

Kár, hogy a konkurencia termékei nem kaphatóak...

(#6) Crytek


Crytek
veterán

Majd akkor veszek Windowsos tabletet ha kapható lesz majd egy ilyen:

8-9' , 64GB tárhely ( 128GB jobban hangzana) Win 10, Cherry Trail és 4GB ram (mondjuk 3GB-al is megelégednék)
(Bárcsak az AMD is ingyen osztogatná a soc-jait akkor még játszani is lehetne a tableteken.)

Next PC Upgrade: 2022

(#7) rudi válasza saelin (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyon gyorsan. A Transformer Book Chi T90-et szerdán kapom kézhez, és a Colre M-es Chi T300 is érkezőben van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza Polllen (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően valószínűleg igen. Van egy komolyabban támogatott modellsorozata is a HP-nek, az Elite Pad, de ott már olyan árak vannak, hogy ihaj.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"...az eddigi legcombosabb, Bay Trail alapú Z37985, melynek négy magja..." -- 2. oldalon hiba, szerintem a 8-as fölösleges.

Jó kis teszt kösz. :C
Az új Y sorozatú Brodwell procikat, ami már 14nm-es mikor kezdik már felhasználni ilyenekhez? Nem is értem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) rudi válasza tibaimp (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Fene tudja, milyen a valódi Broadwell-Y ellátottság. CES-en rengeteg Core M-es gépet jelentettek be, bár többségében 11-14 colosnotebookokat. Lehet, az Intel nem is adja el tabletbe, illetve annyira drágán adja. Eddig a legkisebb és legolcsóbb asszem az Asus Chi T300-as amit 700 dollárra írtak ki (az lesz vagy 200 000 Ft) és 12,5"-os.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Crytek válasza tibaimp (#9) üzenetére


Crytek
veterán

Az Y sorozatú Brodwell procik arany áron mennek. Kb mint a pc-s csúcs i7-ek. Sajnos. Pedig ezekben már rágyúrtak valamilyen szinten az igp-re is.

Next PC Upgrade: 2022

(#12) rudi válasza Crytek (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, az Y-ban eléggé sajt IGP van. Új játékok alacsony beállításon, 640x480-ban sem nagyon futnak. Brutálisan kicsi az a 4-6 wattos TDP keret.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) kenand


kenand
veterán

"Monitorral és beviteli eszközökkel lényegében asztali PC-ként is működhetnek, teljesítményük vetekszik egy Core 2 Duo vagy nagyon alap Core i processzoros gépével, ami egyszerű dolgokra, kis internetezésre, levelezésre, szövegszerkesztésre még éppen elegendő."

Hát aki ezt karja asztali gépnek, az nem tudja mire kell használni egy asztali gépet. De hajrá

(#14) Polllen válasza kenand (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fuss neki még egyszer. Nem asztali gépnek veszik ezeket, de annak is jó. Mint a rovar meg a bogár.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) AxBattler válasza rudi (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, egy éve volt is róla hír: HP ElitePad 1000 G2
Ha ez a Pro Tablet is ilyen körítéssel jönne, akkor okés lenne, de így? Üzleti környezetbe? Áhh... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) silmatauki


silmatauki
őstag

"kapacitív toll"? Ez minden, csak nem "Pro".

(#17) kenand válasza Polllen (#14) üzenetére


kenand
veterán

Nem jó asztali gépnek, még notebooknak sem, hiába van hozzá billentyű... egyszerűen másra való.
Komolyabb munkát nem lehet vele végezni.

Ugyan ez a SOC eegy kis dobozban SATA porttal, nagyobb HDD-vel/SSD-vel egyszerűbb munkára talán, de ilyen formában nem jó asztali gépnek...

[ Szerkesztve ]

(#18) saelin válasza rudi (#7) üzenetére


saelin
veterán

Ezen átsiklottam! Tetszik. :C

Viszont úgy gondoltam a kérdést, hogy az asuson kívül.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#19) Samott válasza rudi (#7) üzenetére


Samott
addikt

En speciel pont a chi T100-ast varom, remelem elobb-utobb kaptok olyat is. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20) Polllen válasza kenand (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az asztali gép nem egyenlő a munkagéppel, ez ne keverd össze.
Pl. nagyon sok embert ismerek, akinek egy ilyen tablet (nyilván nem ez 150k forintért) elég notebook-nak, asztalinak és tabletnek is.

Attól, hogy másnak nem, ettől még nem dől össze a világ.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) kenand válasza Polllen (#20) üzenetére


kenand
veterán

Az emberek nagy részének nem kell klasszikus" asztali" gép.
De még egy jó Noti sem tud helyettesíteni egy asztalit rendszeres komolyabb munka esetén.
Fiaim elkobozták az aszatli gépemet. Évekig 2 notit használtam, de mindkettő meg is sínylette. elsőnek megfőtt a GPU-ja, másik -macbook white- háza repedt szét a hőtől.
Folyamatsos nagy gépigényű munkára nem való egy Noti sem..sokkal kevésbé hatékony a ház hűtése.

De most újra lesz aszalai gépem :) , a fiúk levetett alkatrészeiből most raktam ösze egyet.
Levetett 775-ös lapba okosítottam egy alacsony fogyasztású 4 magos Xeont, noti meg marad noti

[ Szerkesztve ]

(#22) Dominó85


Dominó85
veterán

Aki szerint a 2GB memória az alap modelleknél kevés, azoknak tudom ajánlani a Chuwi Vi8 tesztemet a logout oldalon. Ha olyan nagyon nem hiszi senki, akkor levideózom mennyire gyors és smooth a rendszer az itt lesajnált 2GB memóriával is. Hja és abban egy Intel Z3735F van csupán, ami a fenti cikkben is mutatva bizony ezt a nagy pajtást is megszorongatja. ;] Lazán megy 1280*800 Low beállításokkal a CoD4, ugyanezen felbontáson kimaxolva a CoD2 és bizony hamarosan lesz rá duál boot rendszerfrissítés is (Android 4.4 és Win 8.1) Értem én hogy a cikkben a mindig újabb és több a jobb. Na meg nyalizni kell a gyártók felé is, hogy kapjatok továbbra is teszt készülékeket... De jelenleg az Intel részéről van gáncsolva az egész Win8.1 tabletrészleg a kiforratlan Intel HD firmware miatt. Egy biztos, hogy kíváncsi leszek hogyan megy majd ezen a SoC-on az android KitKat, mert jelen állás szerint androidos laggoló tabletet én soha sem vennék. Talán a lollipopp majd segít ezen is.

kenand
Ezzel totálisan egyet értek veled. A Chuwi-n szépen elszaladnak a 207-ig kiadott játékok, de az asztalimban annyi a nyers erő még mindig, hogy se noti, se médiabox, semmi nem tudja kiváltani. :N

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#23) kenand válasza Dominó85 (#22) üzenetére


kenand
veterán

100 x ezer erősen túlárazott szerintem is.
Kicsit gyengébb SOC-kal 100 USD körül lehet venni, 200 USD-ért meg már 9.7" retina képernyős is van.
De nekem Táblának a 15 000Ft-osra jóárasított TESCO tábla tökéletes. Minden másra ott a notim és az asztali gépem. 9.7" egy kicsit iurdaléja az oldalamat mivel képregény olvasása jobb lenne, de még 200 USD is sok nekem erre. (Főleg most, hogy a dübörgő gazdaság ellenére olyan gyengus a Forint)

Valamint nagyon szívesen látnék egy kis dobozos gépet SATA porttal Intel SOC-kal 100 USD alatt.
(Kiszerelésben a kis MeLE A2000G-m, csak Intel SOC-kal).

(#24) sb válasza Dominó85 (#22) üzenetére


sb
veterán

Nem értitek, hogy az asztali nem egyenlő az erős géppel + munkával.
Egyszerű példák:

1. Excellel meg hasonló, nem túl bonyolult progival dolgozik egy rakás ember. Kell hozzá erő? Nem. Ellenben egy rendes mérető monitor 10-15" helyett? Igen. -> desktop gép

2. Dolgozni sem kell hozzá, netezni, otthoni csip-csup feladatokra is jobb lehet egy normális méretű kijelző + a normál bill és főleg rendes egérrel való irányítás. Rengetegszer ülök oda asztali géphez akármit megnézni, megírni laptop helyett. Tablet már más kérdés, az van amire hatékony az érintőkijelző és a valóban mobil méret miatt.

szerk: Ez a Chuwi Vi8 nem rossz. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) rudi válasza sb (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Sőt a munka sem feltétlenül egyenlő erős képpel! Ma pl. reggeltől dolgozom, interjú kérdéseket fordítottam magyarról angolra, ThinkPadek kapcsán kerestem információkat, egyeztettem további tesztjeimet, cikkeimet és közben két Dell notebook méréseit jegyezgettem fel. Asztali gépet használtam mindehhez, mert itthon csinálom, helyben és nem vagyok hajlandó notebook előtt görnyedni, de a 3,4 GHz-es, négymagos processzorom egyetlen pillanatra sem kapcsolt 1,5 GHz-nél följebb (többnyire 800 MHz-en ment), a 8 GB memóriámnak negyedét használom, azt is csak azért mert lusta voltam becsukogatni a böngésző tabokat és így koradélutánra már vagy 20-30 van megnyitva belőlük. Mindehhez vastagon elég lett volna a billentyűzetem egerem és monitorom végén egy Bay Trail alapú tablet is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Victorio


Victorio
aktív tag

Ezeket a Z37xx procikat is legacy státuszba tette már az Intel?
Vagy ezekhez még van rendes támogatás?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#27) kenand válasza sb (#24) üzenetére


kenand
veterán

Arre a munkára amit írsz nem kell asztali gép. Arra noti+monitor is jó.

De asztali gép kell normális játékra/ program fejlesztésre, 3D grafikára, szinkronizáláshoz, video kódoláshoz, vido vágáshoz és sok minden máshoz, ezekhez sem árt a nagy monotor, de az asztali gép az alap.
És ennek a tábla árának töredékéért összedobok egy asztali gépet ami a fentiekre alkalmas.

De az offolást befejezem, a cikk nem erről szól, az köszönjük a tesztelőnek.
Minden esetre én ilyen táblát, ennyiért nem veszek.

(#25) rudi
Fordítási munkához nem kell asztali. A noti és monitor nagyon jó kombó.
Évekig használtam így én is. (de a video kódolás stb egyik notium sem díjazta)

[ Szerkesztve ]

(#28) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Ha ez a gép kijön akkor amikor az ipad 1. generációja kijött, akkor mai napig biztosan nagyobb fejlesztésen ment volna keresztül és sokkal használhatóbb lenne mint ez.

(#30) Peter13


Peter13
senior tag

Srácok, már annyiszor feljött, és én is annyiszor akartam kérdezni: van valahol olyan topik, hogy ki mire használja a gépét? Komolyan érdekelne. Vagy link egy prohardveren kívüli forráshoz? Annyiszor elhangzik hogy átlag felhasználás, meg hogy egy ilyen-olyan proci az semmire sem elég, és néha úgy tűnik mintha mindenki folyton compiler-t futtatna, 3D modellezne, videokódolna vagy részecskemodellezne otthon, .

Nekem a gépem otthon szinte folyton idle-ben csücsül, kivéve ha játszom, vagy filmeket konvertálok, és bevallottan ezért tartok arősebb gépet otthon, különben rég lecserélltem volna (néha még esetleg az asszony akasztja még hasba egy-egy 80-100megás makrókkal durván teledűzdelt excel táblával) .

Az általam használt irodai dolgokra bőven elég lenne a címben tárgyalt tablet hardvere, és vannak még az épületben párezren akiknek szintén tuti elég lenne (excel, word, ppt, outlook, intranet, vállalati alkalmazások).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#31) sb válasza kenand (#27) üzenetére


sb
veterán

De olcsóbb az asztali+monitor, mint a noti+monitor.

Minek noti, ha Gizike mindig ugyanott ül és ugyanazt csinálja?
Egyszerűbben még egyszer a lényeg: Noti és asztali gép között nem az erő a különbség hanem, hogy hordozod-e. Ha nem kell hordozni akkor jó az asztali.

Ha hordozni kell és kell a nagy megjelenítő is, akkor jöhet a drágább noti+monitor kombó.
Vagy a még drágább tablet+monitor, ahogy itt is van. Te magad is írtad, hogy ez így drága. Épp ezért, mert másra is jó: hordozni, "zsebbe".

Szóval van amire asztali KELL az erő miatt, de nem minden asztalinak kell erősnek lennie.
Hordozható meg akkor kell, ha hordozni is kell. Ezt elég egyszerű belátni.

(#32) sb válasza rudi (#25) üzenetére


sb
veterán

Ezt írtam az első pontban...
Számítógéppel végzett munkánál mindenkinek a 6 virtuális gép, a java környezetek futtatása meg hardcore kódolás jut eszébe amikor 10-ből 9 számítógépen dolgozó ember az Excelben tilitolizik vagy a Dos-os könyvelőprogramba lépked ki-be.

Ezekre bőven elég a Bay Trail is, viszont egy 10-15"-os kijelző megöli az egészet. Ahogy egy kicsi billentyűzet is. Ráadásul hordozniuk sem kell sehova. Szóval elég egy olcsó asztali vagy (ha létezik) olcsó mini gép.
Vagy ha hordozni kell és/vagy nem drágább akkor jöhet a hordozható.

(#33) .mf


.mf
veterán

"De ezzel vége is a pozitívumoknak, mert a csatlakozókínálat szerény, de ennél is szomorúbb, hogy a HP mostohagyerekként kezeli ezt a modellt, így se billentyűzet, se dokkoló nincs hozzá."

Hja, kár érte, főleg az egyetlen micro-USB2, az is az alján :(
Lassan már a CoreM utódja is kijön, mire ezekből végre kihozzák, amit már a 0. pillanatban ki kellett volna, csak addigra már senkit nem fognak érdekelni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Ennyiért már laptopot kapni :(

(#35) MongolZ válasza Goblin12 (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

És EZ?

Tudom, olyan 2/3 olyan erős, viszont 1/4-ébe kerül...

(#36) NandoXXL válasza saelin (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az üzleti kategória ez lenne:

aksis billentyűzet ami gyári tartozék (mint ASUS, teljes értékű netbook), és opcióként valódi dokkoló (igazi probook dokkoló kompatibilitás)

(#37) Simon02 válasza Dominó85 (#22) üzenetére


Simon02
tag

Egyáltalán nem értek egyet, 2Gb ram nagyon kevés sajnos! Böngészésre és videózásra elég max csak. Valószínűleg nem vetted figyelembe, hogy a lapozófájl szépen megnöveli ezt az értéket, de az emmc sebessége elég messze van a ramétól. Kapcsold ki, vagy vedd le 512-re és megtudod mennyire elég! A Transformers T100-asomon pl már bőven kaptam túl kevés memória hibaüzenetet, pl BlueStacks alatt antutut futtatva szépen megállt az app.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#38) zsola32 válasza Simon02 (#37) üzenetére


zsola32
őstag

nekem még sohasem sikerült a T100-on elérni, hogy szívoskdjon a kevés memória miatt.
a tesztelt gép szerintem túlárazott, és a billentyűzet hiánya is fájó pont.
a T100-ban ugye "csak" 2 giga van, de eddig nem volt még bajom vele, viszi rendesen az 1080p filmeket, szövegszerkesztésre, illetve böngészésre is teljesen alklamas, nálam még mindig ez a nyerő gép - bő egy év használat után

(#39) Centre válasza NandoXXL (#36) üzenetére


Centre
aktív tag

Split x2?

(#40) buvartacsko válasza kenand (#21) üzenetére


buvartacsko
addikt

a fehér macbook háza nem a hőtől reped, hanem mert szarul van megcsinálva, garancián túl cserélik. [link]

(#41) Simon02 válasza zsola32 (#38) üzenetére


Simon02
tag

Ez igazából felhasználás kérdése. Ahogy írod: szövegszerkesztés, böngészés, filmnézés. Ezzel tényleg nem fogod átlépni, bár mivel multitask rendszerről van szó, így akár még is (flash játék, netes videóstream, úgy hogy mondjuk nincs minden program bezárva). Amit mondtam pl elég egyszerűen előidézhető, nem kell semmi különösebb hozzá. Még csak azt se lehet mondani, hogy nem hétköznapi igény, hiszen egy érintőképerényős tableten sokan akarhatnak pl egy androidos játékot játszani. A szűkös tárhely miatt pedig visszább veszik a lapozófájl méretét és hopp ki is futottak a memóriából (pedig nálam még csak böngésző sem futott, ami 5-600 megát elég könnyen megeszik, de ennek a duplája/triplája se ritka).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#42) rudi válasza Simon02 (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért a BlueStacks alatt Antutu futtatás nem egy általános gyakorlat Windows tableten. Milyen reális tartalomfogyasztó vagy tartalomgyártó vagy kommunikációs alkalmazást/alkalmazásokat futtatva fogytál ki a 2 GB RAM-ból?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Kíváncsian várom majd a Windows 10-el érkező táblákat. Remélhetőleg azok már tényleg teljesen alkalmasak lesznek táblagépként és monitorra kötve desktopként is működni.

Minden szavam magánvélemény!

(#44) Simon02 válasza rudi (#42) üzenetére


Simon02
tag

Futtathattam volna egy Plantsd vs Zombies 2-t is (egyébként ott sem volt elég a 2GB), de mondhatok egy másik példát: Battlefield Heroes böngészőből indítható, de standalone online fps-nek se volt elég (pedig még a browsert is kilőttem). De ezek csak példák arra, hogy nem nehéz kifutni belőle. Még egy pl: asztali gépemen a Firefox - amelynek tartalma nem mellesleg szinkronizál a tablettel is, 8-900 MB-ot eszik kb 10-15 tabbal (és ezek nem nagy tárhelyigényű honlapok). Tab-on amikor néztem, 4-500 körül volt 1-2 lappal, ez pedig a teljes tár negyede! Persze meg lehet adni bármekkora lapozófájlt, de én inkább tartalmat tárolnék a tableten. Egyébként recovery-ből felhúzott friss rendszer, mivel nem rég vettem. Most jobb a helyzet, kilőttem a Defendert, ami megint csak szép mennyiségű ram-ot evett - tudom hogy nem ajánlott, de majd figyelek.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#45) Gusztáv válasza Simon02 (#44) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azért azt ne vegyük fogyelembe, hogy ez egy üzleti modell akar lenni, ott meg nem épp követelmény az Androidos programok futtatása. Sokkal nagyobb problémának érzem a normális dokkoló, billentyűzet hiányát. Én egy ideig használtam egy Dell Venue 11 Pro-t, asztali dokkolóval, slim billentyűzettel, digitalizáló tollal. Nagyon jó kis masina, és sebességben sem éreztem kevésnek, pedig csak Z3770 van benne. IE11 ugyanúgy szinkronizál, (még a WP-s telefonnal is) és nem zabál annyi ramot.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#46) Simon02 válasza Gusztáv (#45) üzenetére


Simon02
tag

Androidos programot példaként írtam, de említettem mást is. Ettől függetlenül persze, hogy jó kis masinák ezek, én is szeretem. De azért ne írjanak már olyanokat, hogy gyak. ez mindenre alkalmas és elég 2GB ram, mert baromira nem igaz, és még csak extrém körülmények se kellenek (nem írtam, hogy vki sql servert vagy fejlesztő környezetet használhat, mert az azért nem elvárt).
Egyébként pont a Trasformerseknél egész jól megoldották a dokkolást, gyak egy netbook is egyben.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#47) NandoXXL válasza Centre (#39) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Igazi dokkolója annak sincs (asztali).

(#48) Sanya válasza Simon02 (#37) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hja, milyen igazad van!
Én is ha a 2gb ramos tableten megnyitom a hatodik virtuális gépet, melyeknek darabonként 1 gb ramja van, akkor nálam is elfogy.

Windows tableten virtuális gépben androidot futtatni? Vannak perverzióid...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49) Centre válasza NandoXXL (#47) üzenetére


Centre
aktív tag

Mi hiányzik a HP oldalán árult dockolókból?

(#50) NandoXXL válasza Centre (#49) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Kérlek szépen, egy billentyűzetes tablethez miért nincs igazi dokkoló? Tudod notebook. Ha normális környezetben asztalnál dolgozol csak rátennéd a dokkolóra (portreplikátor), ami kompatibilis lenne a valódi notebookokkal is. Amúgy ami hiányzik még a HP-ból a régi minőség és az innováció.

[ Szerkesztve ]

(#51) Romvr


Romvr
őstag

HP... túlárazott vackok. 400 ezres "Business" (probook/elitebook) gép is olyan hogy a betekintési szög kb 10%, a ventilátora k*rva hangos, fröccsöntött műanyag, egy kis alumíniummal a tetején, széria-hibák tömkelege...stb.
Ezt a tabletet ha 60-ért adnák bruttó, akkor jó lenne a filléres androidok ellen. De ennyiért... kell a bús fenének!

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#52) azopi74 válasza tothmaxy182 (#43) üzenetére


azopi74
addikt

Miért, ebből a szempontból milyen változást vársz a win8.1-hez képest?

(#53) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Nem értem ezeket 2in1 tableteket. Eléggé érdekes a fejlődés. Talán még a Lenovo yoga vonala a legjobb. Ez meg nagy csalódás.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#54) tothmaxy182 válasza azopi74 (#52) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Azt még nem tudom, de mivel a Win10-et már konkrétan egy multiplatformnak tervezik, valószínűleg jobban megállja majd a helyét tablet és desktop kombón, mint a Win8.
Egyébként én személy szerint egy nagyon-nagyon jó erőforrás gazdálkodást várok a Win10-től (bár ebben már a Win8 is egész jó volt), gyors boot, jó memóriagazdálkodás, stb. De erre szükség is van, ha telefontól fogva a táblákon át a pc-kig akarják alkalmazni. Illetve várok tőle egy sokkal jobb felhasználói felületet, de azt egyelőre nem tudom elképzelni, hogy milyennek kéne lennie. De ez nem is az én dolgom, hanem az MS-é, én majd csak ítélkezem. :)

Minden szavam magánvélemény!

(#55) Sanya válasza tothmaxy182 (#54) üzenetére


Sanya
nagyúr

Tegnap néztem meg egy lenovo t410-en, nagyon jó.
Érintő képernyő nélküli gépen visszakapod a win7 érzést.
Tableten visszakapcslhatod a win8 tablet érzést.
Szerintem jól eltatálták.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#56) Blyan


Blyan
félisten

A Core M táblákat várom. Brutális mit kisajtoltak ezekból.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#57) hito


hito
nagyúr

Vállalati környezetbe szánt tablet és se normál méretű USB, se opcionális 3G modem, se billentyűzet dokkoló :Y Gratulálok a HP-nek, remekül vették az akadályt. Elképzelem ahogy a KKV menedzsmentje elkezd szórakozni tárgyaláson OTG kábelekkel :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58) davidsone válasza hito (#57) üzenetére


davidsone
addikt

semmi sem tökéletes, de kéne ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#59) MrPetya19 válasza Blyan (#56) üzenetére


MrPetya19
addikt

Olyanok, mint ez. Legalábbis az eddigiek. Rövid távon gyorsak, de hosszú távon nem. És drágák.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#60) Blyan válasza MrPetya19 (#59) üzenetére


Blyan
félisten

Mi az hogy hosszútávon nem? Milyen hosszútávon? Mihez hasonlítjuk?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#61) Polllen válasza hito (#57) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahogy korábban találgattunk, ezt inkább ipad ellen szánták. Akiket ott nem zavarnak ezek a dolgok, itt sem fognak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#62) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Az ára nem piskóta. Bár nem is nekem szánták! :N

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#63) rudi válasza Blyan (#60) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha minden jól alakul, holnap megy ki cikk eről a hosszú távról. Az van, hogy ha meghajtod a Core M-et, akkor pár percig meg 2++ GHz-en, aztán visszavesz 1,5-2,0 GHz környékére. Ha meg adsz az IGP-nek is, akkor el lehet felejteni az órajelemelést marad az alap. Persze, sok olyan használati mód van, ahol ez a kapcsolgatás is elég, de pl. egy AIDA64 tesztben a RAM és a Queen teszt után már 2 GHz alatt marad a Core M-5Y70, míg egy Core i5-4210 végig 2,4 GHz-et tol. Mindenesetre egy i3-4030U szintjét azért hosszabb távon is hozza a legerősebb Core M, az meg azért nem rossz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#64) Blyan válasza rudi (#63) üzenetére


Blyan
félisten

Értem.

Igen, az nem rossz, sőt! Bár az ára nyilván nem ugyanott van. De ha nagyjából a mostani BT Atomok fogyasztását hozza, akkor azért kombinatívan eléggé jóféle az összkép.
Mit nem adnék, ha a mostani Asus T100-am a i3-4030U teljesítményét hozná. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#65) hito válasza Blyan (#64) üzenetére


hito
nagyúr

Szeintem jó az önmagában is. Régebbi mobil Core i3-at az is hoz. És mit nem adtunk volna azért 2éve, hogy egy Atomos tab ilyen üzemidővel ilyen teljesíményre legyen képes.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#66) Blyan válasza hito (#65) üzenetére


Blyan
félisten

Hoz a frászt. 2008-9-es Core 2 Duok (P8400 pl.) szintjén vannak, az i szériától azért messze van.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#67) MrPetya19 válasza Blyan (#66) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mobil i3.
Egyébként ahogy néztem a core m-es gépek talán egész jó árban lesznek. Lehet, hogy az intel miatt.
Egyébként emlékszik itt még valaki az acer w700-ra?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#68) hito válasza Blyan (#66) üzenetére


hito
nagyúr

Kicsit azért nézz rá notebookcheck-en egy sima Z3770-re mielőtt ezt így kijelented. Még csak nem is kell a legerősebb Z3795, elég a 3770 is. 1-2 tesztben nem hogy a régi i3-at lenyomja, de még pár mostanit is.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69) rudi válasza hito (#68) üzenetére


rudi
nagyúr

Cserébe egy szálon nagyon gyengusz, de lényegében ez az egyetlen hibája. Kívancsi is vagyok erősen az Asus Transformer Book Chi T90-re (holnak kapom kézhez). Az elvileg végre egy nagyon kecses Windows tablet lesz elég korrekt billentyűzettel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#70) MrPetya19 válasza hito (#68) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ja. Én most váltottam core 2 douról és annak a teljesítményét kényelmesen hozzák ezek a tabletek, ráadásul a win 8.1 nagyon jól bánik az erőforrásokkal.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#71) Blyan válasza hito (#68) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem 3740 van :P Lehet a 2 giga RAM teszi, de egy ideje az őrületbe tud kergetni olyan csiga tud lenni.

Na de majd jövő ilyenkor majd azt mondod, hogy lám két éve mit meg nem adtunk volna egy Core M cuccélrt. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#72) MrPetya19 válasza rudi (#69) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ami fizikai csatlakozón tölti a tabletet, de a billentyűzet bluetooth-os. Zsenik ezek a tajvaniak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#73) Blyan válasza rudi (#69) üzenetére


Blyan
félisten

Na a billentyűzetre kíváncsi leszek. Mert a T100-nak ez a leggyengébb pontja sajnos. Napi melóra használom, hosszabb távon elég kényelmetlen.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#74) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Én egyébként a windowsos Lenovo yoga tablet 2 10-re lennék kíváncsi, főleg a billentyűzetére. Egyébként az asus legalább egyszerűbb neveket ad.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#75) hito válasza rudi (#69) üzenetére


hito
nagyúr

Ez tényleg jól néz ki. Én már az összes BT-es procit végigzongoráztam. Most éppen egy N3520-at tesztelgetek Yoga 2 11 házban. Na ennek a billentyűzete rémálom. Ilyen gagyi sz@rral már rég találkoztam. Nem gondoltam volna, hogy a Lenovo ilyet is képes kiadni a kezei közül. Volt már sok Tp billentyűzettel dolgom, Edge-eket is használtam, RT-s Yoga-m is volt, de ez messze alul múlja az eddig leggyengébbet is. Lehet hogy csak szokni kell, legalábbis nagyon remélem. Egyébként nagy baj nincs a géppel. 4GB ram elég kényelmes, meg a panel is nagyon szép.

Van itthon egy Samsung Ativ Smart PC is előző generációs Z2760-nal (na ettől sokaknak görcsbe rándul a gyomruk ;] ) és azt kell mondjam, hogy elég szépen helyt áll. Játékon kívül abszolút használható a mindennapokban.

MrPetya19: elég sokan átálltak és ez a brutál jó üzemidőnek is köszönhető a simogatós képernyő, meg a korrekt teljesítményű proci mellett.

Blyan: szerintem abba a lassulásba néha a win8.1 is benne van vastagon. Nincs a helyzet magaslatán 24/7.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#76) Simon02 válasza Sanya (#48) üzenetére


Simon02
tag

Azért elég erős túlzás amit írsz! Nem futtattam 6 virtuális gépet, hanem max egyet, amelynek egyébként akárhogy is ferdítjük, van létjogosultsága. Nem mellesleg a 18ezres Antutu pontszám szerintem igenis használható eredmény. Egyébként pedig írtam másik példát is, ha ezt észrevetted, igazán feltűnhetett volna az is...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#77) kenand válasza Romvr (#51) üzenetére


kenand
veterán

Ezzel nem értenék egyett. A feleségem 5 éves HP2510p és az én 4 éves 2530p-s üzleti HP notim még most is tökéletes darab. Az LCD ugyan lehetne egy kicsit jobb, de akkoriban még nem igazán volt az IPS elterjedt, mint most. Fém ház, alacsony fogyasztás, szuper variálhatóság (pl 3 akksi méret) , DVD drive vagy 2.5" HDD gyári rackben. Cardbus slotba került már olcsó USB 3-as és SATA kártya is. Beépített 3G modem.
Mindezt 50 ill 70 E FT-ért vettem használtan 2.5 évvel ezelőtt (az enyémre még volt 1 év HP garancia)
Minden nap több órát mennek.
A HP ingyen küldött magyar telepítő DVD-ket, mután felhívtam őket.

(#78) Borosz


Borosz
senior tag

Ez megfogott: "a legerősebb Atom bevetése". :C

(#79) MrPetya19 válasza hito (#75) üzenetére


MrPetya19
addikt

Yoga meg jobb főleg winnel. És tetszik az egyedi és eléggé kényelmes formaterv.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#80) Sanya válasza Simon02 (#76) üzenetére


Sanya
nagyúr

Átlagos tableten hány virtuális oprendszert futtatnak a felhasználók? Egyet sem!
Hány program fut a háttérben? Max 2!

Elég neki 2 gb ram? Elég!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#81) PapaDoc


PapaDoc
csendes tag

Ennek az arabol inkabb egy Dell Venue 11 Pro az ebayrol, mondjuk core i5 -tel 128Gb ssd-vel 4 giga rammal, 300 fonttol lehet kapni 3 ev garival. Van hozza dokkolo kb 40 fontert, meg kapacitiv toll is.
Szemezgetek mar vele par honapja, de olvastam egy-ket felhasznaloi ertekelest ami kicsit eltantoritott, bar ezekben 70% -ban a windows volt a ludas valoszinuleg.

(#82) hito válasza PapaDoc (#81) üzenetére


hito
nagyúr

Mik szomorítottak el? A Pro 11 nekem is nagyon tetszik, de ha olyan hibája van, akkor inkább elfelejtem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83) MrPetya19 válasza hito (#82) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát gond van/volt a tollal, billentyűzettel, és még néhány dologgal.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#84) Ste


Ste
addikt

Rudi, imàdjuk az önarcképes fotóidat :D

(#85) PapaDoc válasza hito (#82) üzenetére


PapaDoc
csendes tag

Mar nem emlekszem pontosan mert honapokkal ezelott volt, de annyi biztos, hogy nagyreszben a windows volt a ludas, es mindig valami olyan problema volt amit a tulajok, nem tudtak valamiert otthon megoldani, valami particios bizbasz, de nem akarok hulyeseget irni. Majd megprobalom visszakeresni, ha jol csal az emlekezetem pont valamilyen dell hivatalos support oldalon harcoltak.

Egyebkent nem talaltam semmi normalis alternativat ami az igenyeimet kielegitene, es hasonlo arban van. Ugyhogy valszeg hamarosan veszek egyet, ha meg lesz lehet, hogy irok rola par sort.

(#86) MrPetya19 válasza PapaDoc (#85) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szabad tudni, hogy mi az?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#87) PapaDoc válasza MrPetya19 (#86) üzenetére


PapaDoc
csendes tag

Marmint? Bocsanat de tul keso van nem fog az agyam. :)

[ Szerkesztve ]

(#88) climacus


climacus
újonc

Üdv Mindenkinek!
Tanácsra lenne szükségem.
Egy ilyen tabletet használok terepen. Nemrég vettem.
Kb. 5 órát bir most.
Ha veszek bele egy új akksit kb 15ezerFt. ,Akkor kb. Mennyit birna?

vagy,
hol találhatok még hozzá akksit, akár jó állapotú használtat?
Vagy vegyek egy Változtatható feszültségű powerbankot?
Mivel 12 volton tölt.
kösz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.