Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Rowon


Rowon
veterán

Közben elfelejtettem jelezni. Ha minden jól megy, akkor ma összedobok egy Logoutos bejegyzést erről a minigépről, amit összeraktam. Vegyesek a tapasztalataim, de eddig úgy néz ki, hogy megtartom. Ha összességében a lap egy 20-assal olcsóbb lett volna, akkor nyugodt szívvel ajánlanám bár... így sem olyan rossz.

Röviden: régebbi játékcímeket 720p-n, lebutított grafikával gond nélkül viszi, az újabbakhoz már nem ebben kell gondolkodni, hanem mondjuk egy 5600G-ben. 2560x1080-as monitoron tudja a HDMI a 75 Hz-et, ami szintén kellemes meglepetés. A böngészőket és a táblázatkezelőket minimális várakozási idővel tölti, egyenlőre csak Firefox-szal teszteltem, Chrome-mal biztosan gyorsabb lenne. A teljes rendszerfogyasztás 10-30W között változik, attól függően, hogy mennyire kell dolgoznia. Egy dolog viszont nem sikerült, teljesen passzívan használni. Terhelés alatt 90 fokra is felment a CPU hőmérséklete, aztán úgy voltam vele, hogy nem kéne ezt így erőltetni. :DDD Eddig még nem jöttem rá, hogy ehhez az integrált tokozáshoz milyen CPU hűtőt lehetne venni, illetve milyen passzívházzal lehetne használni, de úgy voltam vele, hogy nekem anyagiakban már lehet nem éri meg többet rákölteni, így beletettem egy 120-as Noctuát, ami itthon volt talonba, ezzel 400 rpm-en gyakorlatilag szó szerint hangtalan a hűtés és masszív játék alatt sem megy 70 fok fölé a hőmérséklet, szóval elégedett vagyok. Rögzítési pont híján kábelkötegelővel szereltem be, de szerencsére nem zörög.

Idegesítő jelenség, hogy minimális coil whine van a háttérben, cicereg valami a lapon nagyobb terhelésen.

A lényeg... Aki ilyen apró gépben gondolkodik, az szerintem jobban jár egy Asrock Deskmini X300-zal, amibe csak RAM-okat, SSD-t és egy AM4-es APU-t kell venni. 5600G-t ajánlanám ebből is. Árban valószínűleg 130-150k között lenne egy ilyen minigép, de teljesítményben jóval többet hoz, mint egy N100-as proci.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.