Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Samsung G6 ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) somogyib válasza moleculez (#1) üzenetére


somogyib
őstag

Inkább LG S8 :D

(#3) Dr. 444Hertz válasza somogyib (#2) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

SamG G8

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#4) twollah1976


twollah1976
őstag

Lehet viccelodni, de legalabb nem log le a kijelzo a szelekre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) sagit


sagit
addikt

Szerintem tök kulturált lett strapatelefonhoz képest. Kérdés mit bír a kijelző a kávák miatt.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#6) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Reméljük ez nem hullik szét első esésre.

Megyen!

(#7) fornettisuti


fornettisuti
veterán

S8 +szilikon tok
(LG S6)😎

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#8) kriver


kriver
tag

Aztán majd jön a pozitív visszajelzés, hogy ezt mennyivel jobb használni, mint az edge kijelzőt. Ráadásul lehet majd rá normális TG-t kapni. Ennél azért érdemes lenne korrigálni az ujjlenyomat -szenzor elhelyezését.

(#9) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Evidens hogy élő, ha már aktív.

(#10) Quqesz válasza Dr. 444Hertz (#3) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem is a G6 ugrott be.....:D

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11) tomboy0013


tomboy0013
veterán

"viszont így is ez lehet a legkevesebb képernyőkávával felvértezett strapatelefon"

A G6 mellett ez azért nem biztos.

(#12) #65577472 válasza tomboy0013 (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

A G6 mióta strapatelefon?

(#13) szlaci888 válasza #65577472 (#12) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Nem az, de majdnem pontosan így néz ki! :)

(#14) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Tényleg eléggé G6-os.. Tud az S8 után ez akkora durranás lenni, mint a 7 volt? Nem hinném.

Finn the human

(#15) slimshady


slimshady
senior tag

A kinézet kevésbé számít, ha bírja a strapát. Jó lenne ha beszerezhető volna függetlenül hivatalosan is.

üdv.: SlimShady

(#16) tomboy0013 válasza #65577472 (#12) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mitől strapább ez?

(#17) Szakiii válasza tomboy0013 (#16) üzenetére


Szakiii
addikt

LG g6 megfelel az MIL-STD-810G szabványnak? Hidd el hogy ég és föld a kettő... és biztos hogy nem üveg lesz a hátlapja hanem valami strapabíró anyag, és a keret is körbe.

[ Szerkesztve ]

(#18) tomboy0013 válasza Szakiii (#17) üzenetére


tomboy0013
veterán

Meg.

[ Szerkesztve ]

(#19) somogyib válasza tomboy0013 (#16) üzenetére


somogyib
őstag

Mivel erről tesztet még nem láttunk itt, ezért a visszakérdezésnek kérdéses a létjogosultsága.

Tehát magadnak tetted fel a kérdést: Mitől strapább ez mint a G6?

Várjuk a válaszokat! (bár van egy kis bizonytalanság: "A G6 mellett ez azért nem biztos."

[ Szerkesztve ]

(#20) tomboy0013 válasza somogyib (#19) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ott a válasz, szerintem elég egyértelmű.... Ugyanannak a szabványnak felel meg.

(#21) Szakiii válasza tomboy0013 (#18) üzenetére


Szakiii
addikt

Tovabbra is igaz hogy ha tartjak magukat az elodokhoz es nem uveg lesz a hatlap es fem a keret boritasa akkor nem egy kategoria a g6al :)

csak szemelyes velemeny de nekem annyira gyenge a g6 nem tudom miert olyan regies hatasa van :D g5nek kellett volna lennie mintha egy szeriaval elcsusztak volna

[ Szerkesztve ]

(#22) tomboy0013 válasza Szakiii (#21) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ugyanannak a szabványnak felelnek meg. Ennyi a sztori. Ott van a leírásban is, hogy pontosan milyen vizsgálatokon ment át, üveg vagy sem kibírta.

De a lényeg, a méretére kíváncsi vagyok az S8 Active-nak, ott derül ki, hogy jobb arányokkal rendelkezik-e mint a G6.

[ Szerkesztve ]

(#23) Juhaszatti válasza tomboy0013 (#22) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, csak lehet hogy az egyik éppen megfelel a szabványnak és éppen kibírja, de egy kicsit erősebb behatásra már törik mint a ropi. Míg a másik vígan bírja.

(#24) tomboy0013 válasza Juhaszatti (#23) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért ami ennek éppen megfelel az már igencsak jónak számít, ha megnézed a szabványt, sok pontja olyan amilyen behatás esélytelen hogy egy strapabíró telefont is ér. De a lényeg, hogy papírforma szerint nem kevésbé strapabíró a G6.
De nem is ezért hoztam fel a dolgot, hogy szetoffoljuk a topikot, csak nem olyan biztos az a kijelentés amit a cikkben írtak, ameddig nem tudjuk az S8 Active pontos fizikai méretét, ennyi :) Itt le is főtt a MIL-STD 810G téma.

[ Szerkesztve ]

(#25) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Bírom ezeket a szabványhuszárokat.

Csak fogalmuk sincs mit is szajkóznak.

A hivatkozott szabvány csak a működképességre vonatkozik, az esztétikai hibákra nem. Azaz ha szarrátörik a kijelző, de működőképes marad akkor már megfelelt a szabványnak.

Katonáéknál kicsit másképpen mérik a strapaállóságot!

Amúgy idéznék a hivatkozott szabvány Wikipédián is elérhető értelmezéséből:

"...MIL-STD-810 is a flexible standard that allows users to tailor test methods to fit the application. As a result, a vendor's claims of "...compliance to MIL-STD-810..." can be misleading. Because no commercial organization or agency certifies compliance, commercial vendors can create the test methods or approaches to fit their product. Suppliers can—and some do—take significant latitude with how they test their products, and how they report the test results...."

Google fordító a barátod, ha nem beszélsz londonyul :DD :DD

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#26) tomboy0013 válasza WinstonWolf (#25) üzenetére


tomboy0013
veterán

Amit linkeltem ott le is van írva milyen teszteknek felelt meg. Ha megnézed itt kicsit többről van szó mint gondolod. Órákon keresztük mennek a különböző tesztek, többször egymás után stb. stb. Ennek azért nem olyan könnyű ám megfelelni. A szabványokat meg igenis komolyan lehet venni, nem véletlenül van minden területen szabványok tömkelege. Pont az ezeknek való megfelelés az ilyen okostelefonok óriási pozitívuma (MIL-STD 810G szabványnak nem sok telefon felel ám meg és egy fossá ment telefonnak nem fogják csak úgy megadni akármit is gondolsz, egy IP67-et sem adnak csak úgy meg a gyártó 2 szép szemére nemhogy a katonai szabványt...)

[ Szerkesztve ]

(#27) mikej95


mikej95
aktív tag

Szépek szépek a nem strapa telefonok csak aztán megy rájuk a szilikon tok vagy bumper aztán máris nem annyira szépek. Nem vészes ahhoz képest, hogy mennyivel nehezebb lesz összetörni.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#28) Yeffy válasza slimshady (#15) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan. mennyire kib****ottul idegesit, h az elozot se, (ok, S5 ota egyik-et se), meg valoszinuleg ezt sem lehet beszerezni sehol USA-n megy az egy Network Provider-en kivul. :((( es melle, meg ha be is szereznem/leszallittatnam magamhoz, amcsin kivul sehol nem lenne ra garanciam. :W :W a jjjjjo edes........ azjukat :((( pedig ez a telefon nekem rohadt jo lenne, az elodje meg mafga a tokely! foleg, h nem 10500"-os a merete...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Annyira nem kell sajnálni. Lehet venni jó tokokat S8-ra is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#30) slimshady


slimshady
senior tag

A MIL-STD-810G szabvány több tesztből áll és ha egy telefon egyen is átmegy, már megy is rá a MIL-STD-810G megfelelőségi matrica. Úgy fest ez nem igazán van szabályozva. Vissza az első mondathoz, a G6 tanúsítva van például sós víz ellen is? Mert tudtommal a Samsung S Active szériája általában igen.

üdv.: SlimShady

(#31) #65577472 válasza tomboy0013 (#18) üzenetére


#65577472
törölt tag

A G6 hivatalosan IP68-as szabványt kapott, tehát nem minősül strapatelefonnak. Innentől kezdve hiába büszkélkedik a gyártó a (kamu?) 810G tesztjével, ha ilyen behatásokra nem vállal garanciát.

(#32) tomboy0013 válasza slimshady (#30) üzenetére


tomboy0013
veterán

Olvasd el a teszteket, elég világosan le van írva minden.

(#31) Barkin: nyilván kamu, talán el is kellene olvasni amit linkeltem... De úgy látom 5-ből 5 ember itt eddig nem jut el. Nem tudom milyen nyelven írjam le ha a magyart nem értitek...

[ Szerkesztve ]

(#33) Silenzio


Silenzio
addikt

Kár érte. S7 Active-om van, a legjobb telefonom életemben. Előtte G5 volt, előtte S7 Edge, előtte iPhone 6. Mindent visz. Nem kell vele finomkodni, meg lehet fogni rendesen, és 5 órán keresztül is tudok vele kamerázni UHD-ben, ha elmegyek valamerre.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#34) buvartacsko válasza tomboy0013 (#32) üzenetére


buvartacsko
addikt

no para, ha a mobilaréna leír egy 5 soros összeszedetlen cikket hogy az S8 Active ezzel a tanúsítvánnyal rendelkezik, akkor itt már mindenki elveszíti a fejét hogy kibír ez egy atombombát is, de az hogy te ide linkelted az lg már létező kiadott telefonját ahol le van írva a weboldalon hogy ugyanennek felel meg, az már nem hiteles. :DDD biztos hogy hazugság!!!444

[ Szerkesztve ]

(#35) Szakiii válasza WinstonWolf (#25) üzenetére


Szakiii
addikt

Pont erről beszélek, hogy az üveg törék, ezért sem szokott az active-nak üveg hátlapja lenni..

buvartacsko: én csak azt mondom hogy az üveg az törik és kész szabvány ide vagy oda.. egy strapatelefonnál ne legyen már hátlap is üveg könyörgöm.. ezért sem az a g6, átment a teszten, szuper tök jó de ettől még nem strapatelefon.. -.-"

[ Szerkesztve ]

(#36) tomboy0013 válasza Szakiii (#35) üzenetére


tomboy0013
veterán

Te még mindig nem érted :) na mindegy, az üveg törik az a lényeg, a műanyag az meg törhetetlen, tökmindegy milyen szabványnak felelnek meg. Értjük mi :D

(#37) Szakiii válasza tomboy0013 (#36) üzenetére


Szakiii
addikt

Inkább te nem érted -.-" azért mert kapott egy minősítést még nem lesz törhetetlen üvegből komolyan láttál már olyan strapatelefont ami elől hátul üveg? A g6 nem strapateló miért olyan nehéz ezt belátni, elhiszem hogy jobban bírja mint egy s8 de nem jobban mint egy strapa teló, minősítés ide vagy oda. És igen az üveg törik, ennyi.

(#38) tomboy0013 válasza Szakiii (#37) üzenetére


tomboy0013
veterán

De visszatérek az első kérdésre. Mitől strapább ez? Ugyanannak a szabványnak felelnek meg mindkettő. Semmi pluszt nem ad az Active. Ennyi. Azért strapább mert itt kiemelik a cikkben vagy mi? :D Attól, hogy üveg nem feltétlenül rosszabb, a gorilla glass nem ablak üveg...

(#39) Dr. 444Hertz válasza tomboy0013 (#38) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Van egy szabvány, aminek mindkettő legalább minimálisan megfelel.
Klassz. :)
Azt már nem tudhatjuk, hogy a G6 mennyire súrolja vagy nem súrolja az alsó határt.
Szóval értelmetlen vitatkozni ezen. :)
A G6 egy strapabíró telefon, az S8 Active pedig strapatelefon.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#40) tomboy0013 válasza Dr. 444Hertz (#39) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Azt már nem tudhatjuk, hogy a G6 mennyire súrolja vagy nem súrolja az alsó határt"

Ahogy ezt az S8 Active-ról se tudhatjuk, tehát a lényeg hogy mindkettő megfelel ugyanannak a szabványnak és kész. Illetve az LG-nél már azt is tudjuk milyen vizsgálatoknak konkrétan. Ennyi a sztori

(#41) Szakiii válasza tomboy0013 (#38) üzenetére


Szakiii
addikt

Továbbra is válasz a kérdésedre az 'üveg', nem értem mi olyan felfoghatatlan ezen. Mutass már egy tényleges strapatelefont ami elől hátul üveg? Egyszerűen esés esetét nézve az üveg a legratyibb dolog amit tehetnek egy telefonba mindegy hogy GG... mivel egy nagyon merev, kemény anyag ezért jó a karcok ellen de ütésnél, esésnél törik ahogy kell.. és igen a műanyag is törik de nem merev tehát jobban bírja a hirtelen egy ponton érkező nyomást ennyi az egész.. Igaz az hogy nem tudjuk ennek milyen lesz a hátlapja, ha üveg akkor tényleg kb forma forma lesz de ha marad úgy mint eddig akkor továbbra sem egy kategória a kettő, minősítés ide vagy oda. Az hogy egy szintet megüt mindkettő az nem azt jelenti hogy egy szinten is vannak ezen a téren.

btw.: ha válaszainkra azzal jössz hogy nem tudjuk még milyen lesz az active akkor nem értem miért teszed fel a kérdést eleve mert ez oda vissza igaz, kár bizonygatnod hogy megüti a g6 az active szintjét ezen a téren hisz nem tudjuk milyen lesz az active.. ezért is írtam végig azt hogy eddigiekből kiindulva viszonyítok, ami alapján az active tuti jobban bírja.

[ Szerkesztve ]

(#42) tomboy0013 válasza Szakiii (#41) üzenetére


tomboy0013
veterán

A gg pont a karcolások ellen nem annyira jó. De még mindig ott tartunk, hogy semmivel sem felel meg több szabványnak mint a G6. Kár ezen tovább vitaznod velem.

(#43) Szakiii válasza tomboy0013 (#42) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem értem miért tetted fel a kérdésedet és várod a választ.. ha egyszer kapsz rá utána azt mondod kár veled vitatkozni :D :R

(#44) tomboy0013 válasza Szakiii (#43) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem volt értelmes válasz.

(#45) Juhaszatti válasza tomboy0013 (#42) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem érted hogy az azonos minősítés önmagában semmit sem jelent. Annyi hogy mindkettő elért egy minimális küszöböt. A MIL minősítéstől még nem lesz egy telefon strapatelefon. Az dönti el, hogy mennyivel van efelett a minimális küszöb felett. Ha nem üveg lesz az Active, akkor már eleve nagy előnnyel indul ebben. A többi meg majd kiderül ha kijött.

(#46) Szakiii válasza Juhaszatti (#45) üzenetére


Szakiii
addikt

+1 :R pont erről beszélek én is.

(#47) kromatika


kromatika
veterán

Nekem a G6 ra hasonlít nagyon.

(#48) Dr. 444Hertz válasza kromatika (#47) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nekem is.
De ilyen kis kávaméretekkel nagyon mást nem lehet szülni.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.