Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) m@xsys


m@xsys
senior tag

Mondj igazat, aztan keress uj munkat 😂
1,5 evet huztam le kozepvezetokent egy japan csodaban relativ jo penzert, irdatlan sok tuloraval, nulla megbecsulesert. Japan foni, nem ertette, hogy miert akarok elmenni, o oda szuletett az SMT gyartosorra 😉. Ez az elet! Aki ilyen helyen megfordult, napokig meselhetne, minosegrol, banasmodrol... Egy valamit megfogadtam: akkor megyek ilyen helyre, ha ehezik a csalad. / Alpine fejegysegek
Ezek szinte mind egyforma helyek, kerulendo!

[ Szerkesztve ]

(#102) djculture válasza m@xsys (#101) üzenetére


djculture
félisten

Nagykáta clarion-ba melóztál már azt hittem. De az nem az.

[ Szerkesztve ]

(#103) m@xsys válasza djculture (#102) üzenetére


m@xsys
senior tag

Biatorbagy. Felveteli elbeszelgetes kb. 3 ora volt, felert egy ipari kemkedessel. Minden erdekelte a japant. Reszletezni kellett mindent...

[ Szerkesztve ]

(#104) QwErTy42 válasza m@xsys (#103) üzenetére


QwErTy42
addikt

A távol-keleti munkáltatók már csak ilyenek. És direkt nem írtam sárgát, mert amúgy az elb-szott elvárásaikon túl pl. a japánokkal sok területen tudok szimpatizálni.
Akinek szerencséje van, nem kell velük dolgozniuk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#105) Because válasza m@xsys (#103) üzenetére


Because
őstag

Biatorbágyon én is lehúztam szerencsére csak pár hónapot technikusként. a lányokat nem irigyeltem a gyártásban, amit azoknak el kellett viselni... WC engedélyre és csak ha jön a váltás, dallamra szünet persze ha az adott folyamatot befejezted indulhattál ki, becsöngetésre már a sor mellett állni. beszélgetés tilos, hiába menne a munka... mindezt 1 szakban és így talán 80000-et vittek haza 2 éve, láttam ott betegség miatt még ennyit se kereső nőt aki sírva fakadt, de neked nem is kell akkor részleteznem :W

[ Szerkesztve ]

(#106) djculture válasza m@xsys (#103) üzenetére


djculture
félisten

Minden népnek megvan a maga mániája. Aki melózott a Samsungba pl tudja hogy a korában meg az orrfújás a legnagyobb sértés...

(#107) m@xsys válasza Because (#105) üzenetére


m@xsys
senior tag

Ne is mond. Sajnaltam en is mindenkit, aki mindezt elszenvedte. Hosszabb koromert es koromlakkos koromert hazakuldtek a csaladanyat es mivel nem tudott hazamenni, megvarhatta a buszt. Az elrejtett felkesz termekeket a foisten elol...A zold, kek, sarga galleros megkulonboztetest, 5S 🤔 papiron...

(#108) m@xsys válasza djculture (#106) üzenetére


m@xsys
senior tag

Konkretan ette a fikajat a fonokunk 😉 A tolmacsoktol (mivel nem beszelnek sokan angolul) sok mindent megtudtunk. Meg tul sokat is. Teljesen kiabrandultam

(#109) Flashget


Flashget
félisten

Ukránok Jászfényszarun
vajh miert is koveteltek Orbanek Brusszelben, hogy meg ebben az evben minden ukran megkapja a vizummentesseget.

Realme GT Master Edition

(#110) zolka95 válasza Flashget (#109) üzenetére


zolka95
őstag

Augusztusban kezdtek el oda jönni az ukránok. Sokan jöttek.
Volt köztük egy aki tudott magyarul és az fordította a többinek.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#111) Makkos86 válasza Ragnar_ (#100) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Most is jellemző, hogy ha túlóra van, kapnak péksütit, szendvicset a dolgozók. Mindenkinek jár ráadásul napi egy menü a menzán. 3 menüből lehet választani, az ember mindig talál egyet, ami szimpatikus. (persze sokan szidják ezt is, én a jelenlegi munkahelyemen örülök, ha be tudok kapni egy szendvicset délben, amit otthonról viszek, milyen jól esne sokszor egy kis főtt kaja...)
Én sem irigylem azokat, akik messziről utaznak oda, van aki munkásszállón lakik ez miatt (az ukránokról nem is beszélve).

(#112) Makkos86 válasza djculture (#106) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Fhúú, de fel tudta rántani az agyam, mikor egy műszakon keresztül a mögöttem ülő koreai végig szipogta, krákogta, köpködte a napot. :( :W Na meg ahogy esznek...

[ Szerkesztve ]

(#113) Whysperer válasza Tsebacsi (#8) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem, ezt úgy mondja,hogy igen mi 900 fontért tolják angliába a cd gyárban. lehet számolni . :C :C

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#114) arvil2


arvil2
csendes tag

Érdekes tapasztalás, mostanság elfordul, hogy beszállítók vagy partnerek elhívnak különböző gyárlátogatásokra. A kezdetekben én is kemény helyen biorobotoskodtam, nem nagyon szerettem/szerettük a látogatókat. Az keltette fel a figyelmemet, hogy a nálunk nyugatabbra lévő országok üzemeiben a munkások szeme kevésbé szúrós mint idehaza. Legalábbis az enyémtől biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#115) noPublicFG válasza zolka95 (#110) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Bakker, legalább kárpátaljai magyarok tudtak volna jönni... :Y

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#116) junkpod


junkpod
nagyúr

Az utolsó képen a targonca vezeto hogy lát ki előre a 4 emeletnyi tv-től?

Box's don't touch!

(#117) Cr00py válasza junkpod (#116) üzenetére


Cr00py
senior tag

Lehet felraknak egy GoPro-t előre mindig. :DD

(#118) carl18 válasza Makkos86 (#111) üzenetére


carl18
addikt

Én is kb 100 km-ról járok be oda, hajnal 3-kor kellek 3:35-kor indul a busz és 8 órás müszak esetében 16:45-re érek kb haza. Ha 12 órázás van akkor este 20:35-re érünk haza, és ami a kibaxás hogy az utazás nincs fizetve pedig rengeteg időt elvesz.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.