Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whisperity


whisperity
tag

Végül a kész és letesztelt alaplapok a csomagolóba vándorolnak, ahol bedobozolják őket és melléjük kerülnek a kiegészítők. Minden bizonnyal itt adják hozzá azt a titkos összetevőt is, amit mi tesztelők szívből utálunk. Ez egy olyan láthatatlan valami, ami kicsomagolás után felfúvódik, hogy ne tudjuk az adott terméket a saját dobozába soha többé rendesen visszacsomagolni.

Komolyan van ilyen a gigabyte alaplapok dobozában? Elég vicces lehet :W

(#2) Neil Watts válasza whisperity (#1) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nalam a jelenseg meg semmilyen markanal nem jelentkezett, Gganal sem :)

(#3) LW válasza whisperity (#1) üzenetére


LW
őstag

Két Giga lapomból egyiket sem kellett még gariztatni (kopp-kopp), de tényleg mókásan hangzik. :D

(#4) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

A legalsó a fénytáblán általánosan az túl/alulteljesítést jelöli.
Így rendre felső szám megcélzott napi db szám.
Második elvileg ennyi idő alatt hol kellene járni.
Harmadik hol járnak.
Negyedik + - eltérés (kell e ostorral csapni az operátorokat vagy nem)

(nálunk is vannak a termelésben ilyen táblák de ott csak a 2.3.4 cella szerepel, tehát a célzott napi / műszakban elérendő darabszám nincs kinnt.)

(#5) Kris87 válasza whisperity (#1) üzenetére


Kris87
aktív tag

Ezt most ugye nem kérdezted komolyan? :D

(#6) ZCoyote válasza whisperity (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ha jól gondolom akkor ezt viccnek szánták :)

Egyébként mindegyik műszaki eszköz így van csomagolva. Ha egyszer kiveszed a dobozából nincs az az isten, hogy újra ugyanúgy vissza tudd tenni. :N

Romani ite domum.

(#7) JoeYi válasza Fr3eWar (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

akkor +15-ben vannak. Mindenki mehet kávézni, 5 másodperc szünet! :D

(#8) DeskJeti


DeskJeti
tag

Itt csak nénik dolgoznak? :R

[ Szerkesztve ]

(#9) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Csak az áruk ne lenne olyan magas, ezért kellett elhagynom szeretett gigabyte márkámat 5 alaplap után és átváltani asrockra... :O

(#10) goodboy007


goodboy007
senior tag

Érdekes beszámoló, bár kíváncsi lennék, hogy az összeszerelő-munkások mennyi fizetést kaphatnak.

2. oldalon: "Pasztázás, beületetés"

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#11) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Néha jó betekintést nyerni ezekre a helyekre, hogy mégis, hogyan készülnek ezek a dolgok, köszönet érte.. :R A tesztelő részleg nem semmi. :D

(#10) goodboy007: Hát, ezeken jobb nem "rágódni".

(#1) whisperity: Ez egy olyan dolog, hogy tényleg, egyszer kibontasz egy lapot, vga-t, nagy valószínűséggel soha az életben nem fog sikerülni úgy visszacsomagolni,mint ahogy eredetileg volt.. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12) Peter13


Peter13
senior tag

Nagy köszönet a cikkért!! :))
Állati jó látni hogy készülnek a gépben lapuló cuccok (pont nemrég vettem egy Z68-al szerelt giga lapot, szóval számomra még relevánsabb a cikk). Legjobban a tesztelő doboz tetszett: az agyamat eldobtam amikor megnéztem a képeket (szegény procihűtőn látszik a nyúzás nyoma, na de ki tudja hány alaplapba hajtogatják bele naponta :D )

Az a 386 SX alaplap meg 92-ből...ISA buszok, külső cache chip-ek az alaplapon, 8 EDO RAM foglalat...áááá.... :R ...és én mekkora királynak éreztem magam anno amikor 286-ról 386-ra tudtam váltani :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#13) ArchElf


ArchElf
addikt

"Nagy tábla virtuális csokoládét kap tőlünk az az olvasó, aki megmondja, mit jelent a kiírás a gyártósor fölötti táblán."
Ejj, ha most itt lenne nálam a Tabom, a Goggles szerintem megmondaná elsőre a fordítást :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14) Lenry válasza whisperity (#1) üzenetére


Lenry
félisten

irónia megértése: rosszul csinálod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) atom87


atom87
aktív tag

Szeretem az ilyen jellegű cikkeket, ahol bepillantást nyerhetünk egy-egy termék elkészülésébe. Köszi! :R

Kawasaki z1000

(#16) hackeeeee válasza atom87 (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

+1...

"Átlag" felhasználóként nem sűrűn látni ilyesmiket. :)

Véleményem szubjektív...

(#17) manoarc


manoarc
senior tag

Hmm...jó kis hely , itt el tudnék nézelődni napokat :D

{。^◕‿◕^。}

(#18) lizakattila


lizakattila
senior tag

Jó kis cikk lett, köszönjük. :R Bár elsőre majd szívrohamot kaptam, mert minden nap hasonló környezetet látok magam körül a melóhelyen (gépek, alkatrészek), mondom ne má', hogy még itt is. :D
De nagyon hiánypótló cikk! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#19) LackoMester


LackoMester
addikt

Nagyon jó kis tanulmányi kirándulás lehetett, köszi az összefoglaló írásért. :R
Jelenleg egy Giga lapot használok, leszámítva, h. túlfeszes, ( P43-DS3L- bois frissírtés sem segített ) itt-ott eszi a memóriákat, ezt leszámítva jó. A gépet csak netre használjuk.. ;) Ha válszthatok, akkor egyértelműen Asus.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#20) Angel1981 válasza goodboy007 (#10) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem hinném, hogy sokat...

(#21) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

:) hasonló mint ahol dolgoztam.. csak az nem gyártó hanem javítósor, ráadásul hagy némi kívánnivalót maga után :DD de már nem dolgozom ott. a fedeles teszter jó ötlet! "ezeknek" (még mindíg ahol dolgoztam azokra gondolok) nem jutott eszükbe :D LOL.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#22) DonToni


DonToni
aktív tag

Tök jó a cikk, esküszöm több ilyen kéne ! (már mint a "kulisszák mögötti" írás, érdekes volt!)
Egyébként az meg van valakinek hogy a csomagoló soron a csávónak nagyothalló készüléke van ?! :DDD
A tökéletes munkaerő.... :C

-Anti-

(#23) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon jó cikk. Mióta olvasgatok itt a ph.-n, ez fogott meg a legjobban! :)
Egyébként mint Gigabyte alaplap tulajdonos, nagyon meg vagyok elégedve. Már lassan 4. éve van meg a deszkám, tökéletesen működik.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Nevezzük offnak, de csak megjegyezném, hogy nem tudom mit csináltok rosszul :)
Nekem eddig mindent sikerült visszadobozolni úgy, hogy mindenki elfért és nem maradt ki semmi. Egyedül egy G25 fogott ki rajtam majdnem, de addig forgattam a tetris elemeket, hogy az is sikerült.
De hogy egy alaplap, vagy vga gondot okoz, azt nem értem. Van olyan 3x egymásba hajtogatott vga doboz kis rekeszekkel, ami valóban tud vicces lenni, de azért nem egy origami pro feladat :)
Megjelenését követő héten vásárol blue storm tápom pont ma dobozoltam be. Nem tudom pontosan mennyi idős. Na azok a kábelek nagyon ellenkeztek :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#25) nevo


nevo
aktív tag

Köszi a cikket, jó lett :C

(#26) hackeeeee válasza DonToni (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgyseszólnak ott semmit.. :D

Véleményem szubjektív...

(#27) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Húú ez élvezetes cikk volt. Mondjuk számomra a tesztelés része érdekes. Rácsukják azt az 1 ajtót, de abba hova van beleépítve a billentyűzet?(sejtésem szerint az elég is)

Viszont a másik... vajon hány forintba van akkor az alaplap amikor kigördül a gyárból? Max 5000? :D

(#28) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Köszönjük, ez érdekes volt :)

mp

(#29) r-chee


r-chee
őstag

Köszönjük a bemutatót. Hiánypótló írás :R. Érdekes néna-néha belepillantani gyártási folyamatokba :).

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#30) Duree


Duree
veterán

Hát remek élvezetes bemutató volt,élöben még jobb lehet.Egyszer én is szívesen megnéznék egy ilyen gyárat.

duree54

(#31) Sub-ZeRo válasza DeskJeti (#8) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Képek alapján igen, úgy néz ki. Én is jelentkeztem egy gyárba dolgozni, igaz itthon :DDD de azért nem vettek fel, mert nem vagyok nő, és nekem többet kellene fizetniük... Ott nem tudom hogy mi a helyzet...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32) chabeee


chabeee
tag

a kemence mellett sem állnék napi nyolc órát :D főleg nyáron (ha nyolc órát dolgoznak)
kösz a cikket, érdekes volt

[ Szerkesztve ]

(#33) coolpet


coolpet
senior tag

Az alaplapokat 3 fele teszten hajtjak meg:
ICT (In Circuit Test) - Minden a hleyen van e teszt, rendben vannak e a feszultsegek, ellenallasok, nincs e zarlat
FT (Functional Test) Mukodesi teszt csatikkal
Burn-in(ORT - Ongoing Reability Test) -ez hosszu, akar napokig is eltarthat

Egy ICT teszter: http://www.youtube.com/watch?v=t5q-XIrUK7w

Bar nalunk nem ilyent hasznalnak, de ez is megteszi, univerzalis.

Egyebkent az elterjedt forma olyan, hogy van egy JIG-nek nevezett alap, amibe beleteszik a lapot. Ez a lapnak a formajara van kialakitva.
Lecsukjak a tetejet, majd az automatika suritett levego segitsegevel lehuzza a panelt a jig-ben, igy az aljan kialakitott rugos merotuskek(Pinek) ranyomodnak a lap meropontjaira.
Megkapja a feszt, es 200-6000 tu segitsegevel vegigmeri par masodperc alatt az alkatreszek ertekeit, zarlatokat, diffiket, majd eldonti hogy jo e vagy nem.
Pass -> Megy FT-re
Fail: -> javitohoz

Az FT-n hasonlo a mechanizmus, de ott mar periferiakat is kapcsolnak ra, ez egy hosszabb teszt. Ha minden franko, megkapja a vegfelhasznaloi flash-t, es meg a csomira :)
Egy resze elmegy stabilitasi/megbizhatosagi tesztre. Ha itt kipotyog valami azt jelenti hogy rossz a konstrukcio vagy nem megfelelo anyagot hasznaltak es ismet fail van, de itt mar egy kieses eleg ahhoz hogy leallitsak a gyartast, ha olyan, aztan jon a malmozas :)

Csak azert tudom mert ilyen cegnel melozom. Tudnek mit meselni rola.

Na cscs :)

(#34) Móci


Móci
addikt

Köszönet a cikkért, érdekes volt!
Nekem különösen a tesztelő keretek tetszettek.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) ddekany


ddekany
veterán

Az első fotón (épület modell) az a tába... Olyan mint valami spam levél, azoknak szokott ilyen hibás vagy legalábbis furcsa angolságuk lenni. ;]

(#36) jbush válasza hackeeeee (#11) üzenetére


jbush
tag

Nekem eddig mindent sikerült... Kivéve a porszívókat, de még azokat is nagyobb hatásfokkal, mint a kollégáimnak ;]
Jó kis eszközöket használnak a beültetéshez. Eddig élőben csak egyet láttam működni, az is egy Fuji volt. Ami pedig a forrasztós néniket illeti: néhány munkanap után már elég szépen tudhatnak forrasztani. Szívesen elküldenék ilyesféle továbbképzésre egy-két Kollégát és évfolyamtársat. De a forraszanyagot igazán kicserélhetnék a régi jó ólmozottra; megkönnyítenék a dolgom vele :B
Szóval én is köszönöm ezt és a tápos cikket is :)

(#37) jbush válasza coolpet (#33) üzenetére


jbush
tag

Én úgy tudom, JIG-et már nemigen használnak; nincsenek is kialakítva a mérőpontok ilyen volumenű áramkörök esetén. JTAG-et sem hiszem, hogy használnának erre (bár nem tudom, de JTAG csatit direkt e néven nem látni alaplapokon; persze ettől eldugva még lehet). A legcélravezetőbb tényleg az összkomponenses tesztelés - megy vagy nem megy -; javítani nem hiszem, hogy javítanák ezeket (vicces, de nem szokott megfelelő berendezés lenni az alkatrész-levételhez sem, újragolyózáshoz meg pláne). Magyarországon tudok egy céget, aki bérmunkában foglalkozik effélével; tudomásom van róla, hogy egy baki miatt pl. a Samu jászfényszarui gyárában többezer LCD-main készült el 90 fokkal elfordítva beültetett mikrokontrollerrel... Na azokat ők hozták helyre.

(#38) chabeee válasza coolpet (#33) üzenetére


chabeee
tag

Csak nem a flexbe?:D:D::DD

(#39) alamuszi


alamuszi
senior tag

Hmmm. Ez igen, köszi a cikket.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#40) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Köszi a cikket nagyon érdekes volt, az AMD-hez is benézhetne valaki, lássuk náluk mi található.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#41) laolaj válasza whisperity (#1) üzenetére


laolaj
aktív tag

csomagolás :DD

mennyetek be a Tescoba.. vegyetek le egy porszívót (polcról), csomagoljátok ki (mintha megnéznétek a tartozékokat), vegyetek ki mindent ami benne van :)
majd ugyan tegyetek vissza mindent amit kivettetek mint ha nem lett volna felbontva :)

akinek elsőre sikerül gratulálok! :R :)
ennyit a csomagolásról ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#42) coolpet válasza chabeee (#38) üzenetére


coolpet
senior tag

En ilyent nem mondtam :)

(#43) Gabor970


Gabor970
addikt

én is ilyen gyárban dolgozom, szerintem jó hely! Tiszta, rendezett... Néha kicsit egy 70-es évekbeli TSZ irodára hasonlít :D
A teszterezést mutató képek nekem kissé rendezetlen állapotokat tükröznek, ráférne némi "Lean-kedés 5S segítségével"
Azért nem kell azt gondolni, hogy 25$-ból kijön egy ilyen lap a gyárból, tudom, hogy az alaplap maga -nyák lemez- még Kínában sem kevesebb mint 10-13$ de lehet 20-is. Elég tisztességes kivitelezés amire a GIGA készül.

Kollegina járt egy kínai nagy gyártónál auditálni. A legborzasztóbb, hogy semmiféle általunk normálisnak tartott környezetvédelmi, és munkavédelmi szabállyal sem foglalkoznak. Pont emiatt is tudnak nagyon olcsók lenni. Ahhoz, hogy nekünk ne 55e-80e Ft legyen egy ilyen alaplap, ahhoz Kínában embereknek kell megbetegedni, vagy akár meghalni következmények nélkül.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#44) hoax válasza atti_2010 (#40) üzenetére


hoax
aktív tag

Kb. ugyanezt látnád ott is, csak más emberekkel... ;)

Don't panic!

(#45) hoax válasza Gabor970 (#43) üzenetére


hoax
aktív tag

Nagyjából a bolti ár tizedébe kerül előállítani egy-egy terméket...
És mivel nem bérgyártóval gyártatják le ezeket az alaplapokat, így meg merem kockáztatni, hogy még annyiba sem kerül... :U

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#46) Gabor970 válasza hoax (#44) üzenetére


Gabor970
addikt

valóban, ezek a gyárak nagyon egyformák. Még a gépek is ugyanazok, van vagy 4-5 elterjedt típus összesen a világon.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#47) Retekegér válasza DeskJeti (#8) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ahol finom, precíz munkára van szükség, ott bizony nénik dolgoznak. :D

Köszi a beszámolót, nagyon érdekes volt!

<< Heimdal >>

(#48) bluobluo


bluobluo
aktív tag

10000 mobiltelefon? :F
Kicsit lassú!
Itthon fél műszak alatt jön le ennyi! :DDD

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#50) chabeee válasza debug (#49) üzenetére


chabeee
tag

hát nekem volt már szerencsém ilyen mellett dolgozni..(diák meló) hát ne hidd, hogy nagyon elvezeti, kb 5-10 fokkal melegebb van mellette mint 20 méterre arrébb .
igaz az a hőelvezető cső se mai darab.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.