Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Jujj, nem semmi. Extrém tuningosoknak tökéletes választás.

(#2) westlake


westlake
félisten

az evga nagyon agressziven nyomja a termekeit.. raadaasul a szoftveres support is pledas..
nehany eszrevetel:
most akkor a classified, vagy az ftw lesz a flagship? a cikkben ugy szerepel, hogy a ftw a classified-ot koveti a sorban, viszont az ftw-n van nf200-as chip.. ebbol kiindulva az ftw-nek kellene lennie a flagshipnek..
a cikkben az szerepel, hogy: "Eddig még nem látott képesség lesz a PCI Express foglalatok lekapcsolhatósága.."
nekem ugy remlik, hogy a 759-es classified-on is vannak olyan jumperek (4 darab), amikkel le lehet tiltani a pci-e slotokat.. nekem ezidaig nem sikerult rajonnom, hogy mi ertelme van ennek a pci-e sin letiltasos dolognak..
a harom bios ic-t pedig egyszeruen marhasagnak tartom.. boven eleg egy main es egy backup ic..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3) gV válasza westlake (#2) üzenetére


gV
őstag

classified mögött is ott a 200 ami ennél is az nf200 chipre utalhat szal az lesz a "flagship"

[ Szerkesztve ]

(#4) aram01


aram01
nagyúr

csípem az ilyen cikkeket

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) westlake válasza gV (#3) üzenetére


westlake
félisten

na varjal.. lehet valamit en ertek felre, vagy te nem ertesz ;]
az x58-as szerianal van sokfele classified.. szam szerint 4 darab, de ebbol csak 3 latott napvilagot.. a 759-es (ez jott ki eloszor), a 760-as (ez jott ki masodszor) es a 769-es (ez jott ki harmadszor).. a 761-es verziobol csak par darab latott napvilagot(?).. nf200-as chip csak az elso modellen (az 759-esen) volt csak.. namost a p55-os vonalnal a classified lesz az amin nem lesz nf200-as chip es az ftw lesz az nf200-as valtozat, ami viszont a classified mogott fog helyet foglalni? en ezt nem ertem ;)
az 759 verzio kb 60$-al volt dragabb (ha jol emlekszem), mint a 760-as.. a kulombseg csak annyi volt, hogy a 759-es lapokon volt nf200-as chip es adtak hozzajuk kulso kezelopanelt..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#6) bartucc


bartucc
addikt

Nem aprózzák el....

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#7) Tidus


Tidus
addikt

Mindig mindenhol érdeklődéssel olvasom az EVGA fejlesztési híreit, eszméletlen jó és minőségi cuccokkal jönnek.
Nem nagyon célozgatják a közép és alsó kategóriát, csak a minőség mindenek felett.

(#8) P00By válasza westlake (#5) üzenetére


P00By
nagyúr

Az eddigi EVGA név hierarchiából kiindulva jogos a kérdés! De mivel a classified(200)-ről csak ez a kép van, ezért nem tudhatjuk, h azon van-e nf200(szvsz van). Valószínűleg nem ebben lesz a különbség :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Enton


Enton
addikt

A P55 SLI nagyon tetszik. Valahogy a jelenlegi deszkán utódját látom benne, csak épp ez már inteles. :C

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#10) westlake válasza P00By (#8) üzenetére


westlake
félisten

az x58-as line-nal az ftw edition lett volna az e759-es tovabbfejlesztett valtozata, mivel egy nf200-as chip helyett kettot szereltek volna a lapra.. mint kiderult, az a hir fake volt, de szerintem az otlet nem..
az rev2-es gtx 295 (co-op edition) utan kihoztak a az alapmodell tuningolt valtozatait superclocked es ftw nevvel.. a harom modell kozul az ftw a leggyorsabb.. ezez alapjan az ember joggal feltetelezne azt, hogy az ftw jelolesu termekek a flagship-ek..

lehet, hogy en feljtek gyorsan, de 10 perccel ezelott is szerepelt a 200-as jelzo a classified es az ftw megnevezes utan?? ha igen, akkor a cikkben van egy eleg erdekes mondat:
"A sorban következő alaplap a P55 FTW 200 lesz, amely nevéhez hűen kapott egy nForce 200-as chipet is."
ezt most hogy kell ertelmezni? ha a classified-on nincs nf200-as chip, akkor miert classified 200 a neve? ha pedig van rajta, akkor nem ertem miert is "kapott" az ftw edition nf200-as chipet.. esetleg azert, mert az nForce 790i SLI FTW modellen nem volt? :F

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11) Thrawn válasza westlake (#2) üzenetére


Thrawn
félisten

"a ftw a classified-ot koveti a sorban, viszont az ftw-n van nf200-as chip.."

Classified 200 a lap neve, ergo azon is van nForce 200-as chip.
"A csúcskategóriát a P55 Classified 200 jelenti majd..."

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) westlake válasza westlake (#10) üzenetére


westlake
félisten

raadasul az eredeti cikkben szerepel egy ilyen mondat:
"The P55 FTW 200 is the highest-end EVGA P55 board currently announced."
nem vagyok egy perfekt angolos, de a highest-end nem azt jelenti, hogy flagship modell??

#11: oke, de akkor a cikketekben leirt mondatot meg mindign em tudom ertelmezni:
"A sorban következő alaplap a P55 FTW 200 lesz, amely nevéhez hűen kapott egy nForce 200-as chipet is."
ennek akkor lenne ertelme, ha lenne sima evga p55 ftw modell is, ami egyertelmuve tenne, hogy van olyan ftw lap, amin nincs nf200-as chip..

#13: oke, ott a pont.. en akkor ugy kepzelem el a tortenetet, hogy eredetileg nem akartak classified p55-os lapot kiadni, hanem az ftw lett volna a flagship.. idokozben az evga csavrat egyet a dolgon es ugy dontottek, hogy dobnak meg egy kis extrat (feszmeres) az ftw-re es piacra dobjak classified nev alatt.. gondolom azert nincs rola teljes kep, mert meg nincs vegleges valtozata..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13) Thrawn válasza westlake (#12) üzenetére


Thrawn
félisten

"currently announced"
A Classified 200 hivatalosan még nem létezik :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) gV válasza westlake (#5) üzenetére


gV
őstag

én csak azt tudom h a hírben a "classified 200"-nak van emlitve és nem simán "classified"-nak a lap

az 759 verzio kb 60$-al volt dragabb (ha jol emlekszem), mint a 760-as.. a kulombseg csak annyi volt, hogy a 759-es lapokon volt nf200-as chip es adtak hozzajuk kulso kezelopanelt..

pff ha valóban így volt szép "kis" felárt számoltak az nf200-ért

(#15) Duree


Duree
veterán

:Y :C :R
Hát ez nem semmi

duree54

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Aztaaa, van benne anyag :Y

...

(#17) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Huh!

Legalább ők komolyan veszik az új cuccok kiadását. :C

(#18) Atis707


Atis707
tag

Amúgy ezt az EVGA gyártja vagy minőségi cuccokat (asus, giga) címkéz át? Egyébként szép alaplapok, van bennük szufla ;]

ui: amúgy ez vmi elit gyártó, hogy only intel & nvidia?

(#19) ko9 válasza Atis707 (#18) üzenetére


ko9
addikt

Frankó cuccok ezek, kár, hogy AMD párti vagyok :DDD

És nem hiszem, hogy átcimkézné a dolgokat, márcsak a VGAkból kiindulva is... Meg azért tuti fejlesztenek dolgokat, mert ilyen megoldásokat még nem láttam más gyártóknál...
Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20) D4rkAv3ng3r válasza Atis707 (#18) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

EVGA gyártja a cuccait az only nVidia is sajnos igaz, ezrét nem jön be, mert ha VGA akkor nálam ATI oda meg lófütyit sem ér az SLI se az nf200. :( Intel only is igaz nForce és Intel chipseteket forgalmaz az EVGA, bár Intel-es deszkából eddig csak az X58 elérhető, most jönnek a Lynnifield alá valók, amúgy nForce i730 i750 i790 deszka létezik. (Ugyangy nem tetszik az only AMD-s Sapphire, bár Zotac néven van nV-s, de az mégsem Intel-ATI deszka).

[ Szerkesztve ]

(#21) vd1992


vd1992
tag

Aztarohadt... :Y

(#22) Csyppa


Csyppa
senior tag

aszittem megvette a ph-t a discovery channel és ez a how its made következő része

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#23) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

ddr3 2600mhz+ ^^' lehet le vagyok maradva:DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#24) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Nem szarral gurigáznak... ;)

(#25) LackoMester


LackoMester
addikt

hát igen nemrossz... :K
de ha ár/teljesitmény akkor ott a Giga :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#26) Balu77


Balu77
őstag

Hát ez sem két forintos cucc lessz. Remélem teszteket is látunk majd idővel!
A kérdés csak még az, hogy a majdani 32nm-es cpu-hoz mennyire fognak muzsikálni a későbbiekben.

izé

(#27) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hát ezek sem szarral gurigáznak, mindig is szerettem volna egy evga lapot, csak hát elég drága, de ami késik...:D

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#28) tome.jr válasza westlake (#5) üzenetére


tome.jr
addikt

Mióta kijött az X58-ból a Classified azóta ez a csúcs verzió, azt FTW ezt követi. Ami hír volt az X58 FTW-ről azt valami hülye találta ki, ez kamu volt, tehát nincs a Classified-nál jobb X58-as és nem is lesz.

A P55-ben a fentiek alapján szintén a Classified lesz a csúcs.

A 759 és a 760 között még volt egy lényeges különbség. A 759 real 3x16 sebességű volt 3 way SLI-ben, a 760-as csak 16-16-8.

Eddig még nem látott képesség lesz a PCI Express foglalatok lekapcsolhatósága. :N Igen, ezt valóban javítani kellene a cikkben mivel ez az X58 Classified-ban már létező feature volt eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#29) fricz19 válasza HyP3b0y (#23) üzenetére


fricz19
őstag

sajnos én is így vagyok ezzel :D
fránya szűkös pénztárca

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#30) Ste


Ste
addikt

Törekedjenek csak a prémium kategóriára. Csak így tovább :)

(#31) gV válasza Balu77 (#26) üzenetére


gV
őstag

p55-be való 32nm-es 4 magosra ne várj, ami lesz az lga1155-be fog illeszkedni [link]

(#32) Balu77 válasza gV (#31) üzenetére


Balu77
őstag

Tényleg. Ezt a szívást ezzel az egész foglalatosdival...

izé

(#33) sniper elite


sniper elite
senior tag

Én is nagyon gondolkodom egy ilyen Classified lapon, de nem tudom mennyivel kapnék többet mint a mostani Giga extreme lapomtól!

(#34) Móci


Móci
addikt

Szép, jó, pöpec kis kiegészítők... csak sajna nem vékony pénztárcának tervezték. De attól még tetszenek.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) gV válasza sniper elite (#33) üzenetére


gV
őstag

gyorsabb biztos nem lesz a mostaninál, ha már classifiedbe gondolkodsz p55-ös helyett vegyél x58-ast, amibe legalább belemegy a 975 és később a Gulftown

(#36) sniper elite válasza gV (#35) üzenetére


sniper elite
senior tag

Most ugye komolyan nem gondoltad hogy 975-tel a kezemben vennék egy p55-öst :DDD Természetesen a x58-as lapra gondoltam, csak az a gondom hogy nem támogatja CFben az AMD kártyákat, legalább is ha jól tudom!

[ Szerkesztve ]

(#37) Thrawn válasza sniper elite (#36) üzenetére


Thrawn
félisten

Rosszul tudod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38) sniper elite válasza Thrawn (#37) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát ez meglep, mindenhol sli meg 3x sli van ki írva! Ha tényleg engedi, akkor azt hiszem berúházok egybe! Köszi hogy szóltál :R

(#39) tome.jr válasza sniper elite (#38) üzenetére


tome.jr
addikt

A limitált 759-es széria már kifutott belőle, már "csak" a kommersz Classified kapható :DDD

(#40) Fecogame


Fecogame
veterán

Jóféle lapok lesznek ezek :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41) g@bo válasza Fecogame (#40) üzenetére


g@bo
nagyúr

nagyon... és hol lehet kapni evga cuccokat itthon, korrekt garival? :F

( expertben volt, vettem hébehóba, aztán eltűnt.. )

(#42) sniper elite válasza tome.jr (#39) üzenetére


sniper elite
senior tag

EVGA X58 SLI Classified (141-BL-E760-A1) ilyet veszek! Ez nem jó?

(#43) tome.jr válasza sniper elite (#42) üzenetére


tome.jr
addikt

De jó csak már nem a limitált 2000 darabos szériából van. Ehhez nem jár a külső vezérlő panel, nincs benne az NF200-as chip és "csak" 16-16-8 a PCIE a slotok sebessége 3 kártyás rendszer esetén.

(#44) sniper elite válasza tome.jr (#43) üzenetére


sniper elite
senior tag

Jó kösz de olyan limitáltat honnét tudnék szerezni? Még ilyen hagyományos fajta sincs szinte sehol se! :U

(#45) tome.jr válasza sniper elite (#44) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerintem sehonnan. :N Az a 2000 szerencsés aki hozzájutott féltve őzri és nem adja el semmi pénzért. :K

[link] Itt van háromféle EVGA X58-as lap is, igaz csak az egyik a Classified.

Ha valami egyedit akarsz akkor vegyél belőle vízhűtött változatot, ez nemrég jött ki.

(#46) sniper elite válasza tome.jr (#45) üzenetére


sniper elite
senior tag

Előbb rendeltem meg, remélem lesz nekik raktáron, még cpu hűtőt is tudtam venni! Szóval megvan oldva minden, remélem lesz minden raktáron :)

(#47) Lauda válasza tome.jr (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Mar csak azt kene megsugni annak a a 2000-nek, hogy az nf chipjuk inkabb hatrany mint elony, ha nem hasznalnak 3 vga-t. :DDD :DD De persze attol meg limitalt.

[ Szerkesztve ]

(#48) westlake válasza sniper elite (#44) üzenetére


westlake
félisten

eleg lett volna betorni hozzam es elrabolni a dragaszagom :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#49) tome.jr válasza Lauda (#47) üzenetére


tome.jr
addikt

Nálam benne van a 3 VGA ;]

(#50) sniper elite válasza westlake (#48) üzenetére


sniper elite
senior tag

:) Amennyi gép lehet nálad gondolom, nehezen találtam volna meg ezt a lapot! Amúgy is használtat nem lopok csa újat :DDD Végülis egy Thermalright TRue Black 120 hűtőt vettem, meg arra rakok majd kettő Noiseblocker Multiframe M12-S2 coolert! De a lapra nagyon kivi vagyok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.