Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Fú ezt hányan nem fogják visszaküldeni, Dunát lehet majd rekeszteni aprón az A6-9500-akkal... :U

Turenkarn

(#2) tailor74


tailor74
őstag

Szép gesztus a cégtől.
Még szerencsésebb lenne, ha a most polcokra kerülő alaplapok már fel lennének készít e ezekre a procikra.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3) DaveJr válasza tailor74 (#2) üzenetére


DaveJr
őstag

Valószínűleg a gyártók már úgy csomagolják, hogy az új BIOS van az alaplapokon. Legalábbis régebben így volt.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#4) Graphics válasza tailor74 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A most polcokra kerülő termékek fel is lesznek készítve.

De amik már le vannak gyártva, és csomagolva, azok nem. Mivel alaplapból lehet hozzá venni régebb óta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Watchdog válasza tailor74 (#2) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Vagy lenne a procikban valami szabványos "csökkentett mód", amivel minden bios kompatibilis...

(#6) sad_Vamp válasza tailor74 (#2) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Rettentő gáz, hogy az AMD mennyire nem tud hatással lenni a gyártókra (pedig függ tőlük, és vice versa). Rettentő rossz a stratégiájuk ebből a szempontból... már tanulhattak volna az inteltől.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7) flashpointer válasza Tyrel (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

Tuti "meg kell venni" , aztan ha visszakuldod visszakapod a penzt.

(#8) MasterMark válasza sad_Vamp (#6) üzenetére


MasterMark
titán

Ez alatt mit értesz? Intel-nél ugyanúgy nem jó az új proci.

Ja várj nem, mert kamu socketet is váltanak, hogy tuti másikat kelljen vegyél.

Switch Tax

(#9) kolle128


kolle128
csendes tag

Csak azt nem értem minek küldenek hűtőt. Ha már van egy alaplapod meg egy procid, akkor valamid csak van amit rá tudsz tenni.

(#10) Graphics válasza sad_Vamp (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Öhm, mit is ?

Nem azért, de bármelyik fél-generációs váltásnál kellett egy régi proci a BIOS frissítéséhez, ha nem azzal szállították...

Miben különb akkor? 1151 v1-v2? Nagy izgalom...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) schawo


schawo
titán

A Raven Ridge már Zen+?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) Polllen válasza sad_Vamp (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Arra gondolsz, hogy az intel nem foglalkozik ezzel a problémával és neked kell megoldanod a bios frissítést? :N

A piaci helyzetet jól mutatja, hogy az intelnek ezzel nem kell foglalkoznia, így se szólják meg, míg az amd bármit is kedvez, bezzeg intelezés van...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) hyperspace válasza schawo (#11) üzenetére


hyperspace
őstag

Tudomásom szerint még nem az. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#14) nbg válasza sad_Vamp (#6) üzenetére


nbg
senior tag

Konkretan beterhelik a hitelkarytadat, es ha nem kuldod vissza a procit, le is szedik az osszeget - ami nem tudom mennyi, de jovo heten megmondom, ha regi BIOS-os alaplapot sikerult vennem... ;)
Amugy egy ~45 €-s procirol van szo, gondolom ilyesmi osszegrol lehet szo.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#15) sad_Vamp válasza Polllen (#12) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Én nem állok egyik oldalon sem.

Tisztában vagyok hogy BIOS-t kell frissíteni ilyen esetekben, viszont legalább a BIOS-ig el kéne jutnia a cuccnak (ha másnem dedikált grafkártyával, ez a része a dolognak azért picit gázos).

Az AMD-nek mindig nehezebb dolga volt ilyen esetekben. Amúgy 2-3 mondattal elintézhették volna az egészet, és akkor most megint nem lenne "mizéria".

Attention! Please make sure your motherboard BIOS/EFI supports this processor. Contact the support of your motherboard vendor.

KB. ennyi/ilyesmi kellene procik dobozára jó nagy betűkkel. És a probléma letudva.

De nem ők maguk generálják a vészmadárkodást a csereprocikkal, magyarázkodásokkal meg ilyesmikkel. Bolhából elefántot csinálnak magyarul.

Az 1bites user meg azt látja, hogy
"há ilyen az intelnél nincs... akkor inkább veszek azt"
(ugye ti, mi tudjuk hogy de, van... ezért mondtam hogy az intel "kezeli" az ilyesmit jobban)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#16) schawo válasza hyperspace (#13) üzenetére


schawo
titán

Akkor tényleg nem tudom értelmezni az eredeti cikket.

A Socket AM4-es alaplapot már birtokló felhasználóknak annyi a dolguk, hogy észben tartják a fenti limitációt, és még azelőtt frissítik a BIOS-t, mielőtt egy Zen+ magot tartalmazó lapkát helyeznének a foglalatba.

A fennakadást egyébként az okozza, hogy a Zen+ magok nem kompatibilisek az eddigi BIOS-ok alapstruktúrájával, így az AMD ezt teljesen újraírta.

Korábban azt hittem, hogy a jelenség a majd valamikor újonnan érkező Zen+-ra vonatkozik, csak épp már most bevezetik támogató a jelölést, hogy a jövőben melyik lappal fog menni. De akkor valószínűleg Abu csak össze-vissza kutyulta a dolgokat. Mondjuk nem nagy gond nekem, nem terveztem RR-t venni, csak tisztázni akartam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Sokkal egyszerubb ez, mint a foglalatot jelolni. Biztosan konnyebb is "logisztikazni".

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#18) schawo válasza sad_Vamp (#15) üzenetére


schawo
titán

vészmadárkodást

:F Valahogy nem ide illő jelentésű szó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) Hg3X


Hg3X
tag

Azért ez a hozzáállás tetszik nekem. :K

Jeff who??

(#20) janeszgol válasza schawo (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a problema akkor all fent, ha nullarol vasarolsz AMD-s platformot. Ha van mar Ryzen konfigod, akkor nem, mivel akkor szereles elott frissitesz.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#21) #95462144 válasza schawo (#16) üzenetére


#95462144
törölt tag

Jól van az.

Zen: Summit Ridge, Bristol Ridge
Zen+: Raven Ridge, Pinaccle Ridge
Zen2: Matisse, Picasso.

(#22) rodrigez válasza schawo (#16) üzenetére


rodrigez
senior tag

A Raven Ridge sem teljesen ugyanaz mint az első generációs Zen architektúra. Ez még ugyanúgy 14nm-en készül, de javítottak a cache időzítésen, felezték az L3-as gyorsítótárat és a memóriavezérlőhöz is tán hozzányúltak a jobb kompatibilitás érdekében. De ez valóbban nem a Zen+, ami áprilisban jön majd.

(#23) rodrigez válasza #95462144 (#21) üzenetére


rodrigez
senior tag

Hát a Bristol az sose volt Zen... Az biza még Bulldozer.

(#24) #95462144 válasza rodrigez (#23) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen, de socet am4 az is, itt az a lényeg, hogy belemegy. A Raven pedig zen+ nem pedig sima zen. Amd oldalán vannak szép diák erről. :)

(#25) hyperspace válasza #95462144 (#21) üzenetére


hyperspace
őstag

Eszerint csak áprilisban jön a Zen+

Vagy ez csak a 12nm-re vonatkozik? :F

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#26) schawo


schawo
titán

Jól van, akkor tényleg van káosz, nem csak Abu és az én fejemben :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) rodrigez válasza #95462144 (#24) üzenetére


rodrigez
senior tag

Jó csak odaírtad a Zen: után, az meg úgy nem volt okés :)

(#28) hyperspace válasza schawo (#26) üzenetére


hyperspace
őstag

Itt 14nm-es Zen-nek írják. Rocket6 kérlek linkeld be az AMD oldalán lévő ábrákat, nem találtam.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#29) FoLey-v válasza sad_Vamp (#6) üzenetére


FoLey-v
addikt

Intelnél láttál olyan példát,hogy ingyen ad procikat ha nem úgy sül el? Nem ezt is old meg magadnak. ;]
Mit tanuljanak az inteltől? Mesélj még... ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#30) sad_Vamp válasza FoLey-v (#29) üzenetére


sad_Vamp
őstag

előző hozzászólásomban leírtam.... hogy SZERINTEM miben különbözik az intel és az AMD kommunikációja az R=1 user számára... ha nem érted akkor sajnálom.

De aki még mindig nem értené:
Szimpatikus az AMD hozzáállása. Annak aki ért hozzá és tudja miről van szó mindenképp, de az egyszerű felhasználó csak azt látja, hogy mindig probléma van az AMD körül.... (még ha az AMDék oldják, oldani próbálják is).
Az intel pedig a szőnyeg alá söpör... és bizony ezzel a taktikával jobban járnak általában.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31) Zoz


Zoz
őstag

"Ez a csomag egy A6-9500-as APU-t tartalmaz, ami biztosan működik minden Socket AM4-es alaplapban, a BIOS verziójától függetlenül. "
Kár, hogy ez nem igaz! Egy ismerősömnek pont nemrég sikerült AM4-es lapot vennie APU-val. (Azt nem tudta megmagyarázni miért tett ilyet :D ) Nem indult, se kép, se hang... Megnéztem a Gigabyte oldalán, hogy csak az F2-es BIOS-tól kezdve tudja az APU-kat a lap. Mondtam neki, hogy valószínűleg még F1-es BIOS-szal jött ki a gyárból, vigye vissza a boltba egy BIOS frissítésre. És valóban ez volt a megoldás, frissítés után már működik.
Szóval a biztonság kedvéért küldjön egy Ryzen 1xxx procit is az AMD, amivel fel lehet tenni az APU-s BIOS-t :D

(#32) Abu85 válasza Zoz (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Bristol Ridge volt az első APU, amivel ezek az alaplapok kompatibilisek voltak. Minden más csak később jött. És a Bristol Ridge nem Ryzen. Ryzen CPU-t pedig azért nem küldenek, mert azt is csak később kezdték el támogatni a lapok, illetve valaki nem vett a géphez VGA-t, ezért IGP-s lapka kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Abu85 válasza schawo (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. 14 nm-es Zen+. A CPU 12 nm-es Zen+ lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) rodrigez válasza Abu85 (#33) üzenetére


rodrigez
senior tag

Akkor további architekturális különbség az iGPU-t leszámítva nincs is a Raven és a Pinnacle magok között? Tehát további finomhangolás nem várható ott sem?

(#35) Abu85 válasza rodrigez (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván a CPU-ban nagyobb lesz az L3 cache, de amúgy más nem nagyon változik. Maximum a büntetőciklusok paraméterezése és az órajel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem ez még kevés.

Fényképes igazolvánnyal rendelkező indiai IT mérnököket kellene ejtőernyővel ledobni a címre, aki megcsinálja a bios-frissítést, majd a magával hozott karton dobozt összehajtogatja, belemászik és feladja magát indáiba.
Mindent az AMD költségére.

Ez lenne a minimum.

:P

[ Szerkesztve ]

(#37) rodrigez válasza #16939776 (#36) üzenetére


rodrigez
senior tag

Hogy még nagyobb galibát csináljanak? :D Dolgoztam én már az Ericsson-nál indiaiak után. Kódot kellett rendbe tennünk. :D

(#38) FoLey-v válasza sad_Vamp (#30) üzenetére


FoLey-v
addikt

Az intel pedig a szőnyeg alá söpör... és bizony ezzel a taktikával jobban járnak általában.
Jah mint a meltdown-os problémával kapcsolatban is,hogy ennyi év után derült ki. Csak nem észrevették a szőnyeg alatti levő koszt ennyi év után? :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#39) #16939776 válasza rodrigez (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Attól lába közé veszi a gépet és fakalapáccsal püfföli helyére a cpu-t, még írhatsz alá szakszerviz által végzett javítást a kísérőlevélen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) rodrigez válasza #16939776 (#39) üzenetére


rodrigez
senior tag

ezt mondjuk megadom. :D

(#41) Polllen válasza sad_Vamp (#15) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem ez korrekt lépés. Marketing fogás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42) Zoz válasza Abu85 (#32) üzenetére


Zoz
őstag

Lehet, hogy ez az elmélet... de úgy tűnik van kivétel.
Előkerestem, a konkrét esetben ez a lap volt, ahol az összes APU csak az F2-be került be. Lehetnek más típusok is, ahol sikerült hasonlót elkövetni.

Az lenne a legjobb ha a gyártók egyeztetnének, hogy legyen olyan szabvány minimál módja a procinak, amivel egy bármilyen jövőbeni proci is elindul annyira, hogy BIOS frissítést lehessen végrehajtani.

(#43) D.Va válasza sad_Vamp (#6) üzenetére


D.Va
senior tag

Nem csak az AMD-nél van ilyen kellemetlen szituáció... Jártam én így Intellel is.
A 7. generációs i3 nem ment a korábban legyártott de polcon lévő új 1151-es alaplaban. Bontani kellett a polcról óccsóbb régebbi Pentiumot, azzal BIOS-t frissíteni, és utána ment a 7-es i3 is a lapban...

:U

(#44) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Nem értem miért van ez így felfújva, nekem a Haswellnél ugyanez volt, de nem emlékszem ilyen kálváriára :) mondjuk az intel nem küldött boot-procit...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#45) Legyes


Legyes
tag

Tudtam én, hogy nem szabad kidobni az Athlon 950-em :D (AM4). Asszem bérbeadom majd...

-=LeGyEs=-

(#46) Tidus válasza sad_Vamp (#6) üzenetére


Tidus
addikt

Mit kellett volna tanulni, ilyen probléma soha nem volt.
Vitte az előző generációs alaplap, vagy újabb generációs CPU-hoz jött az alaplap is.
De szerintem ez az AMD kompatibilitás nem akkora probléma, mint amekkorára fujva van a lufi.
A vásárlásnál a pultnál ezt meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#47) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ahhoz hogy BIOS-t frissíts, kell egy működő processzor. Viszont, ha működik a processzor, nem kell a BIOS csere.
Vagy BIOS csere idejére kérsz kölcsön egyet.

(#48) Advent


Advent
tag

Múlthéten vásárolt lap az Alzából régi bios-al érkezett.Egyszerre lett az apuval rendelve de még nem áll készen a bios a Raven Ridge-hez. Most találnom kell valakit aki egy frissítés erejéig kölcsön ad egy prockót. Vagy inkább vigyem vissza a boltba? Garit vesztek ha én magam frissítem ?

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#49) MasterMark válasza Tidus (#46) üzenetére


MasterMark
titán

Mit vitt hova? Most nem a kétezres évek elejéről van szó...

BatchMan: Ahha. :F

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Itt valami nagyobb gond lehet, hogy így oldják meg. Bármilyen igp-s proci vagy cpu+dVGA jó lenne a BIOS frissítésre, erre nem kellene külön boot kit.
Esetleg nagyobb rendeléseknél akinek van egy rakat alaplap és rendelt mellé Raven-t, és most van egy csomó használhatatlan gépe, de szerintem ezeknek küldenek ingyen egyet vagy a cég megoldja saját zsebből. Nem fog szarakodni, mire kiküldik neki...közben nem mennek a gépeik.
Mezei ember is inkább szerez kölcsön vagy beviszi szervizbe BIOS frissítésre, ha csak lapja és Raven-je van, és nem működik.
Itt szerintem valami olyasmi lesz, hogy még meglevő procival sem megy bizonyos lapoknál, és csináltak egy A6-ot, amivel biztos, hogy végre lehet hajtani minden lappal. Egyébként semmi értelme nem lenne,
max. annyi, hogy kiírhatták, hogy milyen f*szák vagyunk, ha lenne igény, akkor küldenénk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.