Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MasterMark válasza [CS]Blade2 (#50) üzenetére


MasterMark
titán

Legalább olvasnád el, hogy miről van szó.

Ez a bármilyen CPU-val megy a bios frissítés úgy 10 éve nem igaz.

Switch Tax

(#52) janeszgol válasza Advent (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Probald meg becsereltetni, mert hatha a szerviznek nincs hozza procija. Nem vicc, par evet aludt az AMD es nem biztos, hogy foglalkoztak vele.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#53) proci985 válasza Advent (#48) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

frissiteni lehet magadnak, meg egyebkent is kene pl memoria kompatibilitas miatt.

az en par hete rendelt x370 titaniumom is tavaly marciusi (kiadasi) biossal jott. aztan csodalkoztam is, hogy miert bootlockol xmp profillal es miert furcsa a ventivezerles. mondjuk hala egnek enyem legalabb bootolt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54) sad_Vamp válasza D.Va (#43) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Állítottam én ilyet?! :F

A lényeg az, hogy az intelnek mindig sikerül nem felfújnia az ilyesmit.... míg az AMD házatáján mindig nagy a hűhő az efféle apróságokkal kapcs. .... de mind1 hogyan magyarázom, úgy sem érti senki mit akarok mondani. :W

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#55) nbg válasza sad_Vamp (#54) üzenetére


nbg
senior tag

De ertjuk, csak amig a nagy tobbseg ezt a "huhot" pozitivumkent, elozekenysegkent, a vasarloval valo torodeskent eli meg, te negativumkent.
De nincs is ezzel semmi baj, mindenki ugy ertelmezi a dolgot, ahogy szeretne, mindenkinek van sajat velemenye, oszt' csoki... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#56) pulutodurumo válasza nbg (#55) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pont az ellenkezőjét írta. Miért nem értitek amit elolvastok?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#57) Polllen válasza [CS]Blade2 (#50) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pedig az utolsó mondatról van szó. Nincs varázslás. Annyi, hogy felajánlották, hogy ők küldenek neked procit BIOS-t frissíteni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58) sad_Vamp válasza pulutodurumo (#56) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Mert a szövegértés ma már nem divat, sokkal inkább a funkcionális analfabetizmus. :(

(de ha már 1 ember értette, akkor legalább tudom, hogy nem okvetlen velem van a baj, szóval köszönöm!)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#59) b. válasza FoLey-v (#29) üzenetére


b.
félisten

Nem ingyen adják. 40 Eurot vagy mennyit beterhel a kártyádra, ha visszaküldöd visszakapod a pénzt, de a hűtőt megtarthatod, amolyan posta költség fejében. Egyébként nem rossz húzás, felhasználóbarát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#60) dchard válasza Abu85 (#32) üzenetére


dchard
veterán

Abu85:

Arra nincs valamilyen mód, hogy a BIOS frissítést proci nélkül is el lehessen végezni? Az UEFI nem segít ebben az esetben? A konkrét ügytől függetlenül is érdekel, hogy van-e erre lehetőség általánosságban.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#61) 0P1 válasza Polllen (#12) üzenetére


0P1
aktív tag

"Arra gondolsz, hogy az intel nem foglalkozik ezzel a problémával és neked kell megoldanod a bios frissítést? :N "

Nem, az Intel esetében ilyen probléma fel sem merülhet, nem kell BIOS-t frissiteni, hiszen egy lapkakészlet csak egy processzor generációra szól :)

(#62) Polllen válasza 0P1 (#61) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát csak álmodtam pár hete, amikor a G4560-nal nem indult el a gép és egy G4400-zal BIOS-t kellett frissíteni... ;]

dchard

Másik topikban úgy informáltak, hogy Z-s lapból van olyan, ami ezt tudja.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#63) [CS]Blade2 válasza MasterMark (#51) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A többi procit ismerik az utolsó előtti BIOS-al kijött lapok. Ha régóta raktáron levő v1.0-s lapot is veszel, akkor is legalább fél tucat procit az is ismer.
Ismerőstől vagy a szervizes a polcról leemel egy ilyet meg egy bármilyen PCI-E VGA-t és azzal mennie kell, onnan pedig fel tudja tenni a legújabb Raven-t is ismerő BIOS-t.
Tudtommal így oldják meg már 10 éve, hogy a boltokba került lapokkal menjen a rá 0,5-1-2 évvel később megjelent proci.

Ezért is mondta itt valaki, hogy bőven elég lett volna ráírni a dobozra, valamint, hogy kár volt felfújni.

(#64) MasterMark válasza [CS]Blade2 (#63) üzenetére


MasterMark
titán

Ez tök tiszta, csak akkor ne keverd, mert új procival viszont nem megy a frissítés, ebből is van a hír.

Switch Tax

(#65) Redneck


Redneck
veterán

Kezdi okosba tolni az AMD. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#66) nbg válasza pulutodurumo (#56) üzenetére


nbg
senior tag

Ezzel kezdtuk kb:

"Az AMD-nek mindig nehezebb dolga volt ilyen esetekben. Amúgy 2-3 mondattal elintézhették volna az egészet, és akkor most megint nem lenne "mizéria".

Attention! Please make sure your motherboard BIOS/EFI supports this processor. Contact the support of your motherboard vendor.

KB. ennyi/ilyesmi kellene procik dobozára jó nagy betűkkel. És a probléma letudva.

De nem ők maguk generálják a vészmadárkodást a csereprocikkal, magyarázkodásokkal meg ilyesmikkel. Bolhából elefántot csinálnak magyarul.

Az 1bites user meg azt látja, hogy
"há ilyen az intelnél nincs... akkor inkább veszek azt"
(ugye ti, mi tudjuk hogy de, van... ezért mondtam hogy az intel "kezeli" az ilyesmit jobban)"

Rohadtul nem kene az AMD-nek sem "2-3 mondattal" elinteznie, szerintem meg pont rendben van amit csinalnak, az intel "problemakezelese" - erts: old meg, ahogy tudod - pedig gusztustatalan.
Es azert meg veletlenul sem az tortenik, amit a kollega a fentiekkel sugall, ezzel:

"De nem ők maguk generálják a vészmadárkodást a csereprocikkal, magyarázkodásokkal meg ilyesmikkel. Bolhából elefántot csinálnak magyarul."

Persze azt is irta, hogy:

"Szimpatikus az AMD hozzáállása. Annak aki ért hozzá és tudja miről van szó mindenképp, de az egyszerű felhasználó csak azt látja, hogy mindig probléma van az AMD körül.... (még ha az AMDék oldják, oldani próbálják is)."

Csak azert van nemi ellentmondas a ket resz kozott, es ugye amire konkretan reagaltam, ez volt:

"A lényeg az, hogy az intelnek mindig sikerül nem felfújnia az ilyesmit.... míg az AMD házatáján mindig nagy a hűhő az efféle apróságokkal kapcs. .... "

A "nem felfujas" = le vagy sz@rva, a "nagy huho" = korrekt tajekoztatas es eljaras - szerintem.

Szoval ertem mit szeretne mondani, csak annyira rosszul fogalmaz, hogy jajj...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#67) b. válasza nbg (#66) üzenetére


b.
félisten

Probléma számomra az egészben annyi, hogy ezek a dolgok -a részedről is- úgy vannak beállítva, mintha évtizedes hagyománya lenne. Nem igazán voltak gondok régebben ilyen téren semelyik cégnél, AMD meg nem igazán jelentett konkurenciát Intelnek, ergo nem kellett tömegeket kielégíteniük , ha volt is probléma.

Mindenképpen pozitív ez amit most AMD csinál, mert megragadták a gyeplőt jó is ez.
Majd nézzük meg őket akkor, ha Intel helyzetében lesznek, mondjuk 80-20 piacrésszel minden téren, értsd szerverek magánhasználat satöbbi. Akkor is bevállalnák ezt ?Nem hinném.
Ilyen árnyaltatni hírek a tőzsdén Intelnek tíz milliókba fájnak és ez így lenne fordított helyzetben is. Érthető mindkét fél viselkedése, ebből élnek de ez nem jelenti azt, hogy egy kisebb cég máshogy csinálná akkor, ha ő lenne a nagyhal helyében.Semelyik cég nem jótékonysági intézmény az IT ágban , én úgy gondolom, érdekek vezérlik őket .AMD-t is ebben( marketing, piacrész növelés) meg Intelt is a nagysága miatt.( minél kisebb balhé, annál kisebb értékvesztés a tőzsdén. Itt akár csak 3-4 dolláros részvényárfolyam csökkenés milliárdokról szól)
Mindkét fél érthető, nem szemétség az egyik részről és nem jótékonyság a másikról, tiszta üzlet és marketing, az érzelmek nem játszanak ebben szerepet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68) nbg válasza b. (#67) üzenetére


nbg
senior tag

Nem szandekoztam beallitani semmit sehogyan, illetve nem gondolom, hogy igy tettem volna.
A velemenyem irtam le, miszerint kifejezetten szimpatikus az AMD jelenlegi hozaallasa, Intel oldalrol pedig - amire vissza tudok emlekezni-, nagyon nem; ami lehet, hogy lassan van mar egy evtized is az adott temakorben.

A fodtitott helyzettel kapcsolatos feltevesed erdekes, es bar ne ugy legyen, de valoszinuleg sohasem tudjuk meg, az Intel mar olyan... khm... inerciaval rendelkezik, hogy nem hiszem, hogy mostanaban meg lehetne oket fogni, illetve a piaci reszesedeseket megforditani.
Persze, nyilvan egyik ceg sem jotekonysagi intezmeny, ki mit tehet meg alapon megy a jatek, de azert apro nuanszokbol le lehet szerintem szurni egy alapveto hozaallast, mentalitast.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#69) kcsa


kcsa
veterán

Látom megy a szájkarate, bevallom a legvégét már nem is olvastam el.

De ilyenkor mindig eszembe jut, hogy én is jártam már így, csak bizony Intel vonalon.

Valamelyik akkoriban megjelent újabbacska magos 1151-es celeronnal vettem több konfigot tavaly (pontosabban az alkatrészeket külön-külön, irodába, ezért vagy három egyformát), és olyan lapot kaptam, ami abban az állapotában még nem ismerte a procit. És nem, nem indult el, de nekem nem küldött Intelbá' csereprocit, kuncsoroghattam ismerősöknél, hogy kinek van egy adott szériánál régebbi. Szerencsére volt, de szívtam a fogamat, hogy régen nem volt ilyen...

(#70) b. válasza kcsa (#69) üzenetére


b.
félisten

Konkrétumokat írhatnál, mert azért ez így eléggé sztori jellegű. No offense.
#71:
nem támadásként írtam, elhiszem én, nem követem annyira ezeket a celeron CPU-kat. Peace!üdv!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71) kcsa válasza b. (#70) üzenetére


kcsa
veterán

Nem muszáj elhinni, de nem fogok nekiállni visszatúrni a számlákat az irattárból. Két dolog biztos: Celeron és Asrock lap. De attól hogy nem hiszed el, nem fogod nem megtörténtté tenni :) (konkrétan egyik jóbarátom HTPC-jéből kuncsorogtam ki a 35w-os i3-asát).

(#72) Csupingo válasza kcsa (#69) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem is volt ilyen intel procival. Vettem egy új lapot (msi g31m), és egy új c2q q8300-as procit, aztán kakukk. Szereztem bele egy pentium d cpu-t ha minden igaz, azzal frissítés és utána röffent a 4 magossal is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73) tntmax


tntmax
aktív tag

Én szokmeghaeces dédéerné kére ócón

(#74) seniman válasza b. (#59) üzenetére


seniman
addikt

Pontosan.Ugyanígy működik az EVGA Advanced RMA rendszere is.Paypalon elküldöd a letétet,meg postázod a hibás kártyát,ők meg azonnal útjára is indítják a cserekártyát.Ha jogos volt a garis igényed,a letétet visszaküldik.Rájuk mégsem köpköd senki,pedig nem negyven ajrós tételekről van szó.Ja,mert ők nem az ájjemdé. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#75) Solten


Solten
addikt

Hu az AMD-nel van support (es nem sz@rik a tenyeredbe). Ritka az ilyesmi manapsag... :)

Saor Alba

(#76) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Még mielőtt bárki belelátna valami olyat a hozzászólásomba, ami nincs, leszögezem, hogy kérdésem pusztán gazdasági jellegű, saját, magyar viszonylatainkra vonatkoztatva.

Mikor járunk jobban, vagy mondjuk kevésbé rosszul, ha már végképp nem tudjuk megoldani, egy kölcsön procival, vagy egy szervizben, üzletben való frissítéssel ezt a dolgot?

Ha veszünk egy legolcsóbb kompatibilis egységet, és azzal hajtjuk végre a frissítést, majd feladjuk az aprón, vagy a kevésbé etikusak visszaviszik a boltba, és mégsem kérik a terméket, vagy ha kérünk egy ilyen "boot kit"-et, és ezt használat után visszapostázzuk?

Itt Magyarországon honnét kapjuk, és hová kell visszaküldeni a csomagot? Ez a szállítási költség kit terhel?
Ha az igénylőt, akkor mennyi is pontosan ez a visszaküldési díj? Azért ha a határt átlépi a szállítás, már elég vad árak jöhetnek ki, magához a visszaküldendő áru értékéhez mérten.

Persze maga a gesztus értékelendő, de nem hinném, hogy ezt mindenhonnét megérné igénybe venni. Még ha nem is az anyagi oldalát nézzük, hanem csak az idő tényezőt magát.

(#77) Abu85 válasza antikomcsi (#76) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ideküldést az AMD vállalja. A visszaküldés téged terhel, de nem kell visszaküldeni a hűtőt, hogy kisebb legyen a csomag. A supportnál megmondhatod, hogy hova akarod visszaküldeni. Nyilván a legközelebbi telephely jó. Azt nem tudom, hogy a szerb kirendeltség játszik-e. Ha igen, akkor innen oda éri meg visszaküldeni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#78) D.Va válasza Solten (#75) üzenetére


D.Va
senior tag

Nekem anno a Logitech supportal volt nagyon pozitív tapasztalatom, elromlott a Z2300-am, és ők cserébe küldtek véletlenül 2 db cserehangfalat (akkor 40 ezer Ft volt 1 db), felhívtam őket hogy wtf, és azt mondták ők hibáztak, megtarthatom mindkettőt! :C :R

(#79) Solten válasza D.Va (#78) üzenetére


Solten
addikt

:D

Saor Alba

(#80) seniman válasza Abu85 (#77) üzenetére


seniman
addikt

Ez az APU amúgy milyen dVGA-val megy el CF-ben?Már ha tud ilyet.....

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#81) MasterMark válasza seniman (#80) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hinném, hogy tudna CF-et, régen is csak Dual Graphics-nak hívták és inkább lassította a dedikáltat mint lett volna értelme.

A DX12 heterogén multiadapter módjában lehet majd valami esetleg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#82) Polllen válasza MasterMark (#81) üzenetére


Polllen
nagyúr

Logouton láttam korábban bejegyzést, ahol két dx12-s dvga szépen együtt dolgozott minden mókolás nélkül.

Remélhetőleg itt sem lesz ez bonyolultabb. Bár a teljesítménynövekedésre már nem emlékszem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83) 0P1 válasza Polllen (#82) üzenetére


0P1
aktív tag

Szerintem nem úgy értette Seniman, hogy két dGPU megy együtt, hanem hogy egy dGPU és az APU-ban ketyegő IGP .

(#84) MasterMark válasza 0P1 (#83) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem ő is nagyon jól tudja, és amit írt annak van értelme, mivel DX12-nél mindegy milyen vga-t raksz egymás mellé, menni fog.

Switch Tax

(#85) seniman válasza 0P1 (#83) üzenetére


seniman
addikt

Pontosan,mint FM2-nél a dual graphics.Ott sem volt mindegy,milyen vga kerül mellé.Mivel Vega11-es még nincs(igaz készleten másmilyen sem ;] )így kérdés mi mehet mellé.Mivel az APU az RX550-et kerülgeti,talán az.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#86) Polllen válasza seniman (#85) üzenetére


Polllen
nagyúr

Korábban az APU-knál volt egy AMD megoldás arra, hogy az IGP és a dvga együtt tudjon dolgozni. De korlátozott volt a támogatása.

Ilyen most nincs, az van, amit MasterMark említett. A DX12-nek (amit ms biztosít) van olyan funkciója, hogy képes több gpu-t dolgoztatni. Ebben a rendszerben az IGP egy ugyanolyan GPU, mint a dvga GPU-ja, ha támogatja a megfelelő funkciókat.

Mivel az APU-ban lévő IGP - jelenlegi ismereteim szerint - ugyanazt tudja, mint egy dx12-s amd kártya, így ennek a funkciónak mennie kellene bármilyen dx12-s kártyával. Tesztelve még nem láttam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87) #25954560 válasza kcsa (#71) üzenetére


#25954560
törölt tag

nekem pont pozitiv tapasztalatom van:
amikor vettem az asrock EPC612D4I lapomat, olyan bios volt rajta h haswell-ig tamogatta a procikat. nekem egy broadwellem volt, szoval nem indult el. szerencsere lett egy haswell, megcsinaltam a frissitest es csattogot is a broadwell-el.
amikor irtam a laprol ertekelest beleirtam h nem a legujabb bios-szal jott, de nem volt megoldhatatlan gond. az asrock szupport erre irta h ha szoltam volna nekik, akkor ok kuldenek nekem ingyen update-elt bios csipet.

persze sosem derul mar ki h igaz volt-e az ajanlat ;]

(#88) kcsa válasza #25954560 (#87) üzenetére


kcsa
veterán

Ez nem az az árkategória, ahonnan én vásároltam :DDD

(#89) #25954560 válasza kcsa (#88) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez persze megmagyarazhat egy s mast :D

(#90) Akos328 válasza Advent (#48) üzenetére


Akos328
csendes tag

Ugyanebben a cipőben járok!
Megvettem, majd kiderült nem jó, szervíz boltok nem tudnak rajtam segíteni, mert "nekünk sincs ilyen procink" az IPON ahonnan vetem baszik válaszolni az AMD support meg küld egy válasz levelet a Boot kit kérésre, az e-mail címemre, hogy érvénytelen e-mail cím, (ezt nem értem, hogy képes) szóval én sem tudom mit tehetnék, kilátástalan helyzetben vagyok.

(#91) nbg válasza Akos328 (#90) üzenetére


nbg
senior tag

Az ervenytelen mail cimes levellel ne foglalkozz, majd jonni fog meg masik is, hogy folyamatban a dolog - legalabb is nalam igy volt. Aztan kerni fognak valami "bizonyitekot", hogy megprobaltad mar lerendezni a dolgot az alaplap eladojaval, illetve gyartojaval, es hogy kell egy foto az APU-rol, valamint egy szamlamasolat.
En most kb itt tartok, epekedve varom, mennyi idot vesz majd igenybe a megoldas...

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#92) jeni


jeni
félisten

Ez dicséretes megoldás. Más gyártók is átvehetik ezt a kezdeményezést.

(#93) apatyas válasza dchard (#60) üzenetére


apatyas
Korrektor

Csak tippelek, de mióta minden north és south bridge funkció (ram, lan, usb portok) a prociba került, nem sok minden maradt az alaplapon, ami képes lenne átvenni az irányítást. Legalább annak erejéig, hogy egy kijelölt USB aljzat és a bios flash közt hidat képezzen. Ahol maradt az alaplapon külön déli híd még több sata usb stb portnak, ott lehet erre esély.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#94) Kripke


Kripke
tag

Van bárki, aki élt ezzel a lehetőséggel? Egyáltalán ez Magyarországról is lehetséges? Vagy inkább mindenki akinek ilyen problémája volt, megoldotta okosba a bios frissítést (bevitte pc boltba, és frissítették stb). Asrock AB350 Pro4 + Ryzen 3 2200G = nem bootol :D Sajnos Intelről váltottam, és a környezetemben is mindenki inteles, ezért nem tudok régebbi AM4 CPU-t kérni :(

(#95) Nimda válasza Kripke (#94) üzenetére


Nimda
addikt

Én úgy oldottam meg, h vettem egy régebbi procit is az új mellé. Kb. +10e, ami utána ment az apróra. Ha nem megy el, akkor megtartom, később úgyis tervezek egy olcsóbb gépet összerakni. Igaz, olcsóbban egy erre szakosodott boltban is megejtik a bios flasht, de nekem ne fogdossák össze pulóveres kézzel a lapot.

(#96) Kripke válasza Nimda (#95) üzenetére


Kripke
tag

Valószínűleg nálam is az lesz. Veszek egyet, aztán a 14 napos elállással visszaszolgáltatom nekik :DD ( ha már akkora parasztok voltak, hogy nem frissítette senki, pedig látták hogy mit rendeltem a laphoz, és még a doboz is fel volt bontva)

(#97) sad_Vamp válasza Kripke (#96) üzenetére


sad_Vamp
őstag

alzáról rendelted? mert nekik pl van bios frissités opciójuk, de kérni kell.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#98) Kripke válasza sad_Vamp (#97) üzenetére


Kripke
tag

Aqua-tól rendeltem. Ott nem láttam ilyen opciót. Azóta már megoldottam, az egyik helyi pc boltban 2k-ért felnyomták rá a legfisebb bios-t :C

Egyébként megpróbáltam a cikkben részletezett bootkit igénylést... Hát szerintem a folyamat végén még emberáldozatot is be kellett volna mutatnom egy régi AM4 prociért cserébe :D Kértek tőlem egy, az alaplap gyártójával lefolytatott levelezést, amelyben az alaplap gyártója elutasítja a segítségnyújtást, kértek ugyan ilyen dokumentumot a bolttal kapcsolatban ahonnan rendeltem, és még a számlát is le kellett volna fényképezzem a procival együtt (mondjuk ez érthető, és nem is nagy érvágás). Szóval sokkal jobban jár mindenki akinek ilyen gondja van, ha pc boltba frissítteti a biost, vagy vesz egy A6 9500-at, aztán eladja, vagy "refundolja"

[ Szerkesztve ]

(#99) nbg válasza Kripke (#98) üzenetére


nbg
senior tag

En konkretan vegigjatszottam ezt a folyamatot, igaz Nemetorszabgan.
A vasarolt procirol egy kepet es a szamlamasolatot elkuldtem, az alaplap gyartojaval, forglamazojaval kapcsolatban annyit irtam az AMD supportnak, hogy telefonon erdeklodtem mindket helyen, de mindenhol csak hummogtek.
Szo nelkul elfogadtak magyarazatnak, par nap mulva jott a kolcson-athlon, mindennemu hitelkartyaadat-bekeres es egyebek nelkul. Megoldottam vele a problemat, majd visszakuldtem, de huto nelkul - egy holland cimre kellet, kb. 3 € volt a postakoltseg.
Reszemrol ez volt a fajdalommentesebb variacio...

(A vegeredmeny tekinteteben mondjuk adtam egy pofont a sz@rnak: egy AM1-es, Kodis HTPC konfigot akartam kivaltani a 2200G-vel (es az uj alaplappal, memoriaval, SSD-vel), csak normalis Linux oldali tamogatas, illetve driver meg a kanyarban sincs, ugyhogy bevagtam mindenestul a cuccot a fiokba, majd 6-8 honap mulva visszaterek ra... :((( )

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#100) Kripke válasza nbg (#99) üzenetére


Kripke
tag

Akkor az még könnyen is ment. Nem tudtam, hogy elég csak azt mondani, hogy a gyártó és a forgalmazó nem tud segíteni, mert az AMD levelében konkrétan a levelezésről kért másolatot, ami nekem nem volt. Szerencsére gyorsan megoldódott a probléma, de legközelebb inkább megvárom a "next gen" alaplapokat :C

Hát igen, az AMD-s linux támogatás olyan amilyen, de legalább már bootol a motyó :DD

[ Szerkesztve ]

(#101) Fred23


Fred23
nagyúr

"Magát az A6-9500-as APU-t vissza kell szolgáltatni az AMD-nek"

Basszus, komolyan arra tippeltem volna, hogy nem kell! :D

(#102) nbg válasza Kripke (#100) üzenetére


nbg
senior tag

Tolem is levelezest kertek, de amugy nem leveleztem en senkivel, nem hivtam senkit...

A gyarto (Giga) tamogatasi oldalan nyitottam egy tickitet, ott azt mondtak, jatszam le a forgalmazoval/eladoval - na, ahhoz semmi kedvem nem volt, ugyhogy AMD-nek mar azt irtam, hogy ezeken a helyeken nem alltak tul baratsagosan a dologhoz, es hogy "nagyon bizom abban, hogy ok peldas magatartast tanusitanak, mikor egy bajba jutott, huseges vasarlojukat kell kisegiteni" - na, hat ez atcsuszott... ;)

(#101) Fred23:
Tolem nem kertek semmifele biztositekot (hitelkartya, miegymas), ha esetleg nem kuldtem volna vissza, nem hiszem, hogy sokat rugoztak volna rajta, nem gondolonam, hogy egy 9500 miatt allnak neki pereskedni...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#103) sad_Vamp válasza Kripke (#100) üzenetére


sad_Vamp
őstag

az a baj, hogy ahogy hallom a win támogatás sem valami fényes.... (mikrolaggok játékok alatt... érdekesn csak a 2400G-vel főleg) pedig nekem is fájna a fogam egy ilyenre.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#104) Nimda válasza sad_Vamp (#103) üzenetére


Nimda
addikt

Új Tomb Raider, közepes grafikai szint, én nem vettem észre mikrolagot. Egyelőre csak ezzel próbáltam. A driver/bios fejlesztés folyamatos a procikra, idővel ez még csak jobb lehet.

(#105) sad_Vamp válasza Nimda (#104) üzenetére


sad_Vamp
őstag

egyelőre azt hiszem kivárom a B370-es alaplapokat... aztán meglátjuk érdemes-e rá beruházni. (nkm játék szempontjából csak az Overwatch lenne a fő)

AMD-re szerintetek MSI vagy Gigabyte? (asus és asrock szóba sem jöhet :) )

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#106) Nimda válasza sad_Vamp (#105) üzenetére


Nimda
addikt

Én mégis Asust javasolnék, a Giga lapokkal gond van, sok a panasz. Az MSI-t nem ismerem, de megoszlanak a vélemények, főleg a biosuk terén. Asrock nálam is kizárva.

(#107) sad_Vamp válasza Nimda (#106) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Inteles lapom GIGA...az működik szépen. De ezek szerint akkor MSI-s alaplap lesz (úgy is azt néztem), mert nincs azaz isten hogy én még1x kiadjak pénzt bármiért ami ASUS :(((

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.