Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BatchMan


BatchMan
senior tag

Hm. 16 mérnök, aki lapkát tervez, gyártat, integrál, fordítót ír, kuncsaftot szerez. 200 alatti IQ-val fel sem vesznek.
Bár gondolom létszámbővítéskor 32-re vagy 64-re emelik a létszámot ;]

Amúgy ez egy parazita rendszer, ami mondjuk egy Linux gazdagépben henyél? Milyen környezetben dolgozik az ilyen? Spec alaplapon sok ilyen kártya egymás mellett?

(#2) Bici


Bici
félisten

Kérdés, hogy ez a lapka mennyire igényel spéci kódot a hatékony működéshez?
Vagy összemérhető e téren a mai GPU-kkal?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) velizare válasza Bici (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

és persze a legfontosabb, crysis 3 mennyi fps ultrán, és microlag van-é?

/troll off

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) Bici válasza velizare (#3) üzenetére


Bici
félisten

Úgy értem, hogy mennyire célhardver.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) vinibali válasza Bici (#4) üzenetére


vinibali
őstag

csak hozzátett a kérdésedhez

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Na EZ a nagy királyság. GPU fix funkciós egységek nélkül. Csak adatpárhuzamos compute, és semmi sallang. Ha nagyon kell, grafikát ez is tud számolni, csak emulál 1-2 feature-t. 0-24 nem azt fogja csinálni, de vizualizációhoz elég. Szerintem nagy jövő elé néznek a fiúk.

@Fiery? Megvan a sugárkövető célhardver?

(#7) con_di_B válasza Meteorhead (#6) üzenetére


con_di_B
tag

Raytrace-re van mar celhardver, peldaul az Imagination-nek is, csak nem ugy mukodik, ahogy paran elkepzeltek. A koherenciat biztosito rendezesekre van gyorsitas. A tobbire meg azok utan mar amugy is minek. :D

Szuper, mar csak egy OpenCL implementaciot irjanak ra, aztan mar nezem is. (Nem mintha a HPC vonalon barkit is nagyon erdekelne az OpenCL.)

[ Szerkesztve ]

(#8) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ezt a 3Tflops teljesítményt hol lehet kihasználni? MIlyen progik használják? És miért csak PCI-E slotba lehet tenni? Mit számolnak vele?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9) velizare válasza KAMELOT (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

ne ess hasra 3 tflopstól egyszeres pontosság mellett, ennyit az adataidnál szereplő 7970 is tud.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) derive válasza Bici (#4) üzenetére


derive
senior tag

Felepitesebol itelve en inkabb neveznem DSPnek, mint valodi processzornak, ergo elegge celfeladatra van tervezve... Onmagaban a Linpackal mert FLOPSnak vajmi keves koze van a teljesitmenyhez. valodi komplex feladatok alatt. (ertsd: ha epitek egy rakat osszeado aramkort, lesz sok FLOPSom, de meg nem tudok osztani)

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr

A hardverről valami fotó?

Egyébként nem értem ezt a 60 wattot. Mi ebben a nagykunszt? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Meteorhead válasza Vladi (#11) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Az, hogy az ugyanennyit fogyasztó mobil dGPU-k körülbelül harmad ekkora nyers erővel bírnak egyszeres pontosság mellett, dupla pontosság mellett pedig állva maradnak e mellett.

(#13) Vladi válasza Meteorhead (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értem, akkor azokkal kell összevetni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) KAMELOT válasza velizare (#9) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja most már látom ez nem sima proci hanem GPU. Akkor semmi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.