Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Valami normális légnyomást adó légkavaró, a bordával légzáróan elhelyezve nem lenne célravezetőbb?

(#2) Reggie0 válasza #16939776 (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a founder edition, nem? ;]

(#3) tailor74


tailor74
őstag

Uhh, ez nagyon komoly. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#4) jones965


jones965
Modder

A gond csak az ezekkel az X fázisú kártyákkal, hogy hiába van rajta az LN2 mod, sajnos fizika átalakítás nélkül nem lehet belőle kihozni a tényleges maximumot.
Ez egyébként logikus döntés a gyártók részéről, megkímélve magukat a felesleges garanciális ügyintézésektől. Ellenben ha a feszültség korlátozókat áthidaljuk/eltávolítjuk,hogy az LN2 mod ténylegesen értelmet nyerjen ők mossák kezüket. Sajnos ez a legtöbb gyártónál így van. Ettől függetlenül ezekből az áttervezett pcb kártyákból tényleg kilehet hozni a 2500+ mhz gpu órajelet, garancia vesztéssel.

(#5) Robert07


Robert07
aktív tag

Én most vettem egy 780Ti Lightning-et, és tényleg az egyik legjobb kártya, annak ellenére hogy csak egy ES, úgyhogy ezt se ronthatták el nagyon. :D

(#6) Reggie0 válasza jones965 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg azert, mert az LN2-es probalkozasok eleg sok kartya tonkremenetelevel jarnak.

(#7) #16939776 válasza Reggie0 (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Megnézném azért, hogy rendes pwm ventikkel, mennyivel alacsonyabb fordulatszám->hang mellett lehetne átszellőztetni ugyan ezt a bordázatot. Ja ha a levegő a borda alá is eljutna valódi sebességgel, akkor a VRM is hűlne, nem kellene a 2-3x annyi fázis-felület ugyan akkora disszipációhoz.

+150mhz-ért rátenni ennyi sz@art ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) eldiablo válasza Reggie0 (#6) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mesélj, milyen tapasztalataid vannak.

(#9) KYZRR


KYZRR
őstag

290x Lightning utódját is hozhatnák már.. :))
De ha nem lesz, akkor én is felveszem a zöld szemüveget.. :DDD

You can only die once, make sure it is worth it...

(#10) proci985 válasza jones965 (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az asus 290X matrixnal konkretan meg a csavar is le volt matricazva, marmint azon kivul, hogy az LN2 modhoz forrasztani is kellett.

amivel csak az volt a baj, hogy a rarakott hutes kb tesztelni (hogy nem DOA) volt eleg, egyebkent kb annyi volt a lenyege, hogy konnyu legyen eltavolitani. mert pl a ramhutest lesporoltak rola.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) eldiablo válasza proci985 (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

GTX 780 Ti DCu II, 980 Poseidon szintén.

Ha jól sejtem mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#12) Reggie0 válasza eldiablo (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Mernoki.

(#13) proci985 válasza eldiablo (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, de a matrix platinum konkretan OC kartyakent volt reklamozva (meg hutve) es gyari orajelen szo szerint megfozte magat. tudom, hogy mindegyik asuson van, de azert megis.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Cs1csó válasza proci985 (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem az "extrém tuining" egyértelműen vízhűtést jelentene.

(#15) eldiablo válasza Reggie0 (#12) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ettől nem lettem okosabb. :U Pedig tényleg érdekelne.

(#16) Reggie0 válasza eldiablo (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nagyon egyszeru. A GPU-k mar relativ szepen halaloznak a 25->80 fokos melegedessel/lehulessel, mert a forrasztasok repedeznek, nagyobb homerseklet kulonbseg eseten ez fokozodik, tehat egy LN2-es kartya nem fogja annyi ideig kihuzni. Arrol nem is beszelve, hogy tobb egyeb apro balesetre is van lehetoseg, mint egy normal hasznalatnal.

(#17) BoWDaN válasza Reggie0 (#16) üzenetére


BoWDaN
tag

70-80 fokon ha a forrasztások normálisan megvannak csinálva birnia kéne

Ha csak nem műanyagbol van a kártya lap nagy része és egy olcsó hitvány gyártmány.
De egy 1050ti eloallitasa gyarbol kb 8000
Mig egy 1080ti 36 000ft

Az elő állitása igen, mert egy kissebb áru termekbe hitványabb dolgokat raknak

Pl teloknal felso kategoria
Gorilla glass
Nagyfelbontasu kamera
8magos procik 2ghz felett

Mig egy also kateg
4mag 1ghz
Rossz minosegu kamera
Muanyag kijelzo

Ugyan ez megy vidi kariknal is

Igazabol gepnel egy fél lapát szilicium porod van

Telefonnál meg egy fél kanál

Maga a technologia fejlesztését fizetjuk meg

De az nekik hamar megterul

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#18) Reggie0 válasza BoWDaN (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Amiota ROHS van nem letezik olyan, hogy normalisan megcsinalt forrasztas, legfeljebb az igenyeknek megfelelo.

(#19) Alki87


Alki87
csendes tag

Talán ez lenne a megfelelő fórum rész, de nyugodtan irányítsatok át, ha benéztem.
Vettem egy MSI 1080 TI Lightning Z karit, igazából, mert a gaming x alatt volt árban, meg ez volt elérhető 3 napon belül, mert a 980 ti-m eladtam.
Olyan kérdésem van a kártyával kapcsolatban, hogy gyári adat szerin elviekben lightning módban a kártya clockja 1721 MHz-en kellene hogy fusson, de nekem 1978 meg 2000 körüli értéket produkál. A power limitem 100%-ra áll át, de 93-94 közt ingadozik. A max hőmérséklet 71, de inkább 60-65ös átlag.
Nem mintha sírnék miatta, mert 4k PUBG miatt kellett cserélnem a 980 ti gaming 6g-t, így már bőven 100 FPS fölött van az átlag és végre nincs fps droppom.
Van valami ötletetek, hogy ez miért lehet? (tisztában vagyok vele, hogy ez direkt OC verziós kártya, de én az égadta világon semmit nem csináltam még szegénykével és mégis erősködik).
Köszönöm, hogy időt szakítotok egy laikusra :R :R :R

(#20) Drizzt válasza Alki87 (#19) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az uj boost igy mukodik. Minden kartyan igy van. Addig tolja fel az orajelet, amig el nem er power\thermal limitet, vagy egyszeruen csak nem lenne stabil. Ez Pascal sajatossag. En is meglepodtem rajta 980ti utan. De en visszavaltottam, mert fullHd-ra kene erosebb proci, hogy kijojjon a foga feherje.

I am having fun staying poor.

(#21) Alki87 válasza Drizzt (#20) üzenetére


Alki87
csendes tag

Ah köszi akkor így már érthető. Igazából csak a 4k miatt kellett ez a kártya nekem is a bénán optimalizált PUBG miatt. FullHD-ban nem tudta megfogni semmi a 980 ti-t, még 2560*1440-ben is produkálta a stabil 100-120 FPS-t. A csőjátékokat meg még mindig bőven kiszolgálja, de már az új gazdája örül neki. :)

(#22) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Utolsó pillanatban még sikerült vennem egy
MSI GTX 1080 Ti Lightning Z kártyát , 271 ezer Forintért.
Nálam ritkán megy a hőmérséklete 50 Celsius fölé,
1440-p játék során.
A ventilátorok nagyon csendesek kiváló a hűtése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.