Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na ezt is elkészítettem, várom a véleményeket :R

(#2) hackeeeee válasza bacsis (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nincs mit mondani :) Igazi kuriózum. Kicsit irigylem azokat akiknek vannak ilyen cucca. Jó lenne nekem is, csak nem tudnám hova rakni. :O

Örülök, hogy van valakinek ideje ilyen config-ot összepakolni. Grat :R

Véleményem szubjektív...

(#3) PIG[ii]


PIG[ii]
csendes tag

Hát basszus ez nem semmi GRATULA :)

"Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban."

(#4) luw2win


luw2win
őstag

Everest-es tesztekbe több mint a dupla teljesítményt ad a 2 proci.
Szép teszt :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:R :R :C

Nagyon jó technikatörténeti leírás! Régi szép idők...Screamer 1-2-vel :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) hackeeeee válasza luw2win (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor még volt értelme a 2 procinak :D

Véleményem szubjektív...

(#7) dabadab


dabadab
titán

A processzor, amit szemelyesen Bill Gates olt meg :) (A PPro azert volt buko, mert a 16 bites modban eleg lassu volt - a W95 meg a lelke melyen egy csicsazott DOS volt.)

Azt azert megjegyeznem, hogy a RISC meg a szuperskalar nem szinonimak, a RISC az utasitaskeszletre vonatkozik (es ez pont nem is teljesen igaz a PProra), a szuperskalar meg arra, hogy tobb pipeline is van (a HT meg tenyleg tok mas dolog (az kb a szuperskalarskag inverze), inkabb a tobbmagos CPU-khoz lehetne hasonlitani, ha mar valamihez (mert itt tenyleg meg van tobbszorozve a HW egy resze), de az se stimmel igazan).

DRM is theft

(#8) bbandi


bbandi
tag

Nem írtad oda, hogy a P2 proci slot vagy socket volt. Ugyanis nem mindegy, a slotos P2-kben a cache felezett órajelen járt.

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Tetszett a cikk, főleg az utolsó pár sor :) :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#10) bacsis válasza bbandi (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

P2 procik mind slotosak voltak, csak a celeronok voltak PPGA Socket370es tokozásúak

(#11) bacsis válasza dabadab (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi az infót,majd mindjárt kicsit jobban helyre pofozgatom azt a részt :R

(#12) dzso22


dzso22
senior tag

üdvözlet.
nekem akad egy ilyen Pentium pro procim itthon :)
csak sajna az alaplapját már nem találom.
De 100% működőképes mindkettő az tuti.
Egyébként a proci nem csak nagy, hanem jó nehéz is :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13) #95904256


#95904256
törölt tag

Sehol egy répa, rézmozsár, trafóolaj... mégis hiánypótoló kuriózum. :C

(#14) Májsztró


Májsztró
addikt

Most majdnem beszóltam ,hogy SuperPI-ben nem verte meg az MMX-et a PRo , de visszanéztem és mégis :) Már hozzá van szokva a szemem a "magasabb a jobb" grafikonokhoz !

Totális riszpekt! :R Honnan sikerült ilyen ócskaságot összeguberálni ? ;)

mod.: lemaradt a kacsintós szmájli bocsi! Eszem ágában nem volt beszólni , tudom ,hogy mi a jó ezekben a kütyükben. Sok "régiséggel" játszadoztam én is :)

[ Szerkesztve ]

(#15) peti_s válasza Májsztró (#14) üzenetére


peti_s
addikt

Ez ócskaság??, ez a legnagyobb kincs, kár hogy nekem nincs. :((

(#16) bacsis válasza Májsztró (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

itt a hardverapró-n van sok ilyesmi csak kicsit keresgetni kell ;)

(#17) bacsis válasza peti_s (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egy fölös alaplapom van elfekvőben itthon, azt szívesen oda adom, csak proci kell bele ;)

(#18) dzso22 válasza bacsis (#17) üzenetére


dzso22
senior tag

én meg adom hozzá a procit ;)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#19) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon szép írás! :C
Ez a Pentium Pro tényleg ritka cucc, nem ócskaság!
Durva az a két procis slot: lefogadom, hogy hosszabb, mint egy hd4870 x2! :D
Vigyázz rá! :)

sweetlou6.wordpress.com

(#20) Májsztró


Májsztró
addikt

Látom most mát az Isten se mossa le rólam ,hogy leócskáztam a Duál PPro-d :DDD

(#21) speedmetal válasza bbandi (#8) üzenetére


speedmetal
tag

Sziasztok!
bbandi: tudomásom szerint a PII processzorok 233 MHz frekvencián csak slot-1 kivitelben léteztek, így felesleges oda írni.
Érdeklődéssel olvastam a cikket, mivel magam is nagy rajongója vagyok az Intel Pentium Pro processzoroknak. Rendelkezem is egy IBM PC 365 számítógéppel, amiben dual alaplapban 2 x 200 MHz Pentium Pro processzor dolgozik, valamint egy GigaByte GA-686NX alaplap köré is építettem egy számítógépet, ahol egy 200 MHz-es Pentium Pro processzort tuningoltam fel 233 MHz-re, ami elég sokáig működött stabilan MS Win2000 SP4 alatt. Ma már egyik számítógépet sem használom, de a tárolóm elnyeli mindkettőt. Összesen hét Pentium Pro processzorral rendelkezem, ebből egy 150, egy 166, egy 180 és négy 200-as.
Sokáig kajtattam egy, a Pentium Pro foglalatába illeszkedő 333 MHz-es Pentium II OverDrive processzor után is (PODP66X333), de nem sikerült emberi áron hozzá jutni :(

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#22) bacsis válasza speedmetal (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerintem egy kezemenmeg tudnám számolni, hány Pentium II Overdrive van magyarországon :( :DDD 2-t én is bevállalnék :K

(#23) peti_s válasza bacsis (#17) üzenetére


peti_s
addikt

Socket8-as??? Húhh, az érdekelni fog. :))

(#24) peti_s válasza dzso22 (#18) üzenetére


peti_s
addikt

Van Pentium Pro processzorod?

(#25) dzso22 válasza peti_s (#24) üzenetére


dzso22
senior tag

igen hála egy havernak meg a szerencsémnek hogy megláttam nála a padlásán :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#26) peti_s válasza dzso22 (#25) üzenetére


peti_s
addikt

Nem szeretnéd eladni? Bár sajnos messze laksz és CPU-t elég körűlményes szállítani. :(( Megy PÜ.

(#27) proof88


proof88
addikt

Jajj bacsis, mindig olyan jó írásaid vannak, gratulálok ehhez is! :K :R

(#28) Májsztró válasza peti_s (#26) üzenetére


Májsztró
addikt

Miért lenne nehéz ? Puha hungarocelbe belenyomod a lábait ,hogy el ne görbüljenek. Ráragasztod szigetelő szalaggal, és becsomagolod egy dobozba :) Ha Azerbajdzsánig küldeted meg vissza se lesz semmi baja :))

(#29) dzso22 válasza peti_s (#26) üzenetére


dzso22
senior tag

eladni?
megsértessz! :D
370 forint a postaköltség és a tied :)
nálam csak úgy is díszeleg a polcon.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#30) speedmetal válasza bacsis (#22) üzenetére


speedmetal
tag

Nekem egy is elég lenne, bár már nem gyűjtöm olyan hévvel a processzorokat mint pár éve, de ha megdobna valaki egy ilyennel, nos, nem hajolnék el, az biztos! :)

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#31) dzso22 válasza peti_s (#26) üzenetére


dzso22
senior tag

még a gyári hőpaszta is rajt van a szélein.Fehér :DDD
ment pü is.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#32) peti_s válasza dzso22 (#29) üzenetére


peti_s
addikt

Nagyon köszönöm. :R PÜ-be megbeszélhetjük a többit. :C

(#33) peti_s válasza Májsztró (#28) üzenetére


peti_s
addikt

Azta, ez mekkora ötlet. :C Én eddig csak a szivacsos megoldást ismeretem, és nem igen vállt be...

(#34) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Minél több ilyen tesztet olvasok, 1re jobban rájövök, hogy gyűjteni kéne retro cuccokat :D Csak az a baj, hogy nem tudnám hova rakni őket :( Működő cuccot meg falra pakolni vétek :D

Véleményem szubjektív...

(#35) eddie303 válasza dabadab (#7) üzenetére


eddie303
őstag

Na igen, de (teljesen alaptalanul beszelek, mert nem probaltam) amire szanva volt, professzionalis munkaallomasokban NT 3.51 es 4.0 alatt tokeletesen elmuzsikalhatott. Otthoni gepekbe nem hiszem, hogy tettek volna ilyent... Meg biztos, hogy akkori Linux disztrok is jol futnanak rajta :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#36) Májsztró válasza peti_s (#33) üzenetére


Májsztró
addikt

De mindenképpen puhát szerezz , mert ha túl kemény , akkor még benyomás előtt elgörbülnek a lábak :DDD

Apropó , miért nem XP futott a tesztgépeken ? Talán ott kijött volna a második mag mindenben.

(#37) bacsis válasza Májsztró (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Windows 2000 is pont ugyanúgy kihasználja a 2. procit is.
2 okból nem xp-t használtam: 1: igaz hogy felment volna rá, de a rendszerkövetelmény alá mennék vele valamivel, lassú lett volna nagyon.. a másik, hogy a 2GB-os hdd-re elég neccesen ment volna fel rá az XP, a lapon NINCS!!! IDE csatlakozó, csak SCSI hdd-kkel boldogul a lap, s sajna nincs nagyobb használaton kívüli SCSI hdd-m :(

(#38) forras2 válasza peti_s (#32) üzenetére


forras2
őstag

Jó írás lett Grat! :R
Azt kihagytad az írásból,hogy 3 napig optál amíg megtudtad csinálni a 10 perces tesztet! :P :DDD

(#39) bacsis válasza forras2 (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jaaa a fene enné meg, jól meg szívatott, de azért elkészült.
Örülök, hogy tetszett neked is ;) :R

(#40) Rive


Rive
veterán

Jó teszt ez, miért szerénykedtél amott :F

Amit hozzáraknék: anno volt szerencsém Celeron 433-ról 'down'gradni 2XPPro rendszerre. Atommagasan a PPro nyert, pedig 256k/200 volt, nem a mostani. Szóval az volt, hogy futott a DC, nem is kis sávszélességen: közben meló, böngésző, segédprogramok, kernel-forgatás, estébé. Ha a Celeron kapott valami nagyobb loadot, akkor behalt minden más, ofkórsz. Ha a PPro kapta az áldást, akkor meg minden 'döcögött' tovább ugyanúgy. Max sebességben bőven a Celeron alatt volt - de több taskon egyszerűen a PPro ment, a Celeron meg nem ment. Ha még megvan a rendzer, csinálhatnál valami ilyen tesztet is.

Amúgy megcsinálod a cache-tesztet? Privátolj a proccokért, aztán szervezzük meg a kölcsönt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) peti_s válasza Rive (#40) üzenetére


peti_s
addikt

Ez elment 2x. :((

[ Szerkesztve ]

(#42) peti_s válasza Rive (#40) üzenetére


peti_s
addikt

De ha már olyan jól összejöttök, ne feledkezzetek meg a fórumozókról a teszttel. :)) Bár gondolom ti is gondoltatok már rá. :)

(#43) bacsis válasza peti_s (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát még szééép :K
Mikor volt olyan, hogy valamiről nem számoltam volna be nektek? ;)

(#44) peti_s válasza bacsis (#43) üzenetére


peti_s
addikt

Még szerencsére nem volt olyan, még leírtad a XEON processzorral a találkozásodat is. Tényleg, nem emlékszel rá hogy hol gyártották? Mert sajnos egyre több CPU-t Costa Rica-ban gyártanak. :(

(#45) bacsis válasza peti_s (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jah a személyes bejegyzésemre gondoltál? :DDD ááá a gyönyörtől nem is figyeltem :DDD

(#46) Badman 4ever válasza bacsis (#45) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Látom címlapra vitted a teszteket, gratula, szép munka és elég megdöbbentő is, hogy nem hoz semmit a 2. CPU szinte. :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#47) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Nice work, mint mindig :C Érdemes olvasni!

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#48) Májsztró válasza bacsis (#37) üzenetére


Májsztró
addikt

Hát jah , úgy ha nem fér fel a vinyóra , úgy elég necces a dolog. Én azért megnézném valahogy XP alatt is . Gondolni sem tudok mire ,hogy miért nem hozza a második mag a plusz kraftot. :F

(#49) bacsis válasza Májsztró (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hozza csak nem mindenhol :DDD
igaziból csak a winrarnál kellett volna esetleg jobban teljesítenie, a többinél ahol kellett, hozta is a plussz kakaót :K

(#50) KillHates


KillHates
nagyúr

Jeszus! Bacsis, már megint mit gubiztál össze! :D
Az írásaidtól már kezdek bacsis-addikt lenni :K :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.