Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NomadND1


NomadND1
senior tag

Mindig is bírtam a color by Technicolor filmeket. Még mindig teljesen más élményt nyújtanak.
Úgy érzem váltanom kell LG-re :DDD

(#2) devast válasza NomadND1 (#1) üzenetére


devast
addikt

Kínjukban már nem tudják milyen matricákat ragasszanak a tévékre, hogy paraszt megvegye....

(#3) NomadND1 válasza devast (#2) üzenetére


NomadND1
senior tag

Most miért kell bántani a mezőn dolgozó szorgos embereket? :(

(#4) krx21


krx21
nagyúr

2016-os OLED-ek is megkapják???

(#5) Lacok válasza devast (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Reméljük, hogy jelen esetben lesz valós érték a hangzatos név mögött.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) NomadND1 válasza Lacok (#5) üzenetére


NomadND1
senior tag

Egy színprofilt kapsz az eddigiek mellé.

(#7) #06658560


#06658560
törölt tag

Ebben a módban szó szerint kirobbanóak lesznek a színek?

(#8) Muerte68 válasza #06658560 (#7) üzenetére


Muerte68
addikt

A technikolor nem a kirobbanó HDR szinekről szól hanem egy színvilágról-ami nem a mai túlszaturált túlélesített műszínek.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#9) #06658560 válasza Muerte68 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

A jelek szerint túl fiatal vagy, hogy értsd.

(#10) lm83


lm83
őstag

Nekem egy régebbi, 5 éves LG tévém van, de én sem mondanék le erről az élvezetről :))
Majd, ha megvan ez a frissítés, meg a profil, valaki megírhatná, hogy hova állítsam a fényerőt meg a kontrasztot :D

(#11) NomadND1 válasza #06658560 (#9) üzenetére


NomadND1
senior tag

Az nem tricolor volt Te :DDD
Color star, bár lehet megcsalt az emlékezetem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) nap


nap
addikt

És nem LG tv-kre is elérhető lesz?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#13) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Technicolor színprofil, marha jó, jöhet, bármi is legyen majd az, ha nem tetszik kikapcsoljuk (á'lá "Sportmód", amiről nem tudom elképzelni, hogy élő ember használta e volna az 5 perces kipróbálás után valaha is :D ). Az új HDR szabvánnyal viszont ne tessenek már megint riogatni. Vagy 1 hete volt a hír a legutóbbiról. És most is van már vagy 3... :(

(#15) lenox


lenox
veterán

ST 2094-30 2016-ban lett publikussa teve, tehat a Technicolor HDR sem uj. Csak, hogy ne lepodjon meg senki, ST 2094-20 meg Philips. Valamennyire utana lehetne nezni, mielott ir rola valaki.

(#16) #06658560 válasza NomadND1 (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tricolor biztos nem, az a zászló. A Colorstar viszont lehetséges.

(#17) schawo


schawo
titán

Ugye nem mindennek instagram színe lesz???

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) DaveJr válasza nap (#12) üzenetére


DaveJr
őstag

Igen. LG az összes konkurens gyártó elmúlt 10 évben megjelent összes TVjére meg fogja csinálni. :W

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#19) Slack


Slack
tag

Nagyon jók ezek a fejlesztések. Már csak azt kell kivárni, hogy a hozzá illő minőségi tartalmak is széles körben elterjedtek/elérhetőek legyenek.

(#20) sztrapi


sztrapi
csendes tag

Nem tudom érdemes-e még a tévék színhelyességéről vitázni a természet filmektől eltekintve. Minden filmben módosítják a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#21) lenox válasza sztrapi (#20) üzenetére


lenox
veterán

Igen, a termeszetfilmekben is modositjak. Ennek mi koze a tv szinhelyessegehez? A tv szinhelyessege arrol szol, hogy adott koderteknel megfelelo szint adjon, aztan, hogy a tartalomban mi van, ahhoz nincs koze.

(#22) janos666 válasza DaveJr (#18) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az LG nem, de a Technicolor megcsinálhatná.

Gondolom ez ugyan az lesz, mint a THX mód a Panasonic-nál. Semmi különös, csak egy értelmes, de picit kompromisszumos beállítás a készülék egyéb képmódokban is elérhető keretei közt (vagyis néhány Pana plazmán volt egy kis extra mókolás, de az kivétel a szabály alól és apróság), még az sem biztos, hogy jobb mint a gyári mozimód épeszű beállításokkal (olyan, amihez még tesztábra sem kell feltétlenül, nemhogy műszer, csak kikapcsolni a "képjavítókat", amik bekapcsolva várnak kibontás/reset után), ahogy a Panasonic-nál volt. Mármint nem hiszem, hogy lecserélhették/finomhangolhatták magát a színkezelési algoritmust is, valószínűnek tartom, hogy csak copy-past n+1 képmód, aminek tologattak a beállításait (a user számára is láthatóakat és a "rejtetteket" is egyaránt).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23) tecsu válasza janos666 (#22) üzenetére


tecsu
addikt

Hát, csodát nem tudnak csinálni. Akit kicsit is érdekel a dolog, az úgyis maga állítja be a paramtéreket.
Az úgynevezett "mozi mód" egy alternatívája, ami csak az LG tévék esetében valószínű, hogy jobb választás, pl. a Sony tévéknél koránt sem biztos. Mellesleg ezeket a módokat is szakemberek állítják be.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) moleculez válasza #32839680 (#14) üzenetére


moleculez
veterán

És az a durva, hogy ez nem vicc. A VR-ra is igaz lesz ez.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) DaveJr válasza janos666 (#22) üzenetére


DaveJr
őstag

A Technicolor nem fog neki állni és bevizsgálgatni a többi gyártó TVjét. Neki nem érdeke, nem ez a cél piaca.
Maximum ha hasonló felkérés érkezik, de általában az ilyen új dolgokat azért jól körül szokták bástyázni szerződéssel, hogy más ne használhassa. Nem egy nyílt dologról van szó.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#26) janos666 válasza DaveJr (#25) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem hiányzik, illetve ha hasonlóra áhítoznék, akkor sem a Technicolor-hoz imádkoznék ezért, csak "kijavítottam" az érvelését, hogy az LG tényleg nem csinálhatja meg más gyártóknak a Technicolor képmódot, de a Technicolor elvileg megtehetné (ez esetben ezt nekik kéne, nem az LG-nek).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) Muerte68 válasza #06658560 (#9) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha értelmezed a nevem végét akkor rájösz hogy nem.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#28) esox válasza Muerte68 (#8) üzenetére


esox
senior tag

Így van. Ezért van még nálam most is a Panasonic TX-P42G30E a nappaliban. Valahogy még mindig tetszenek a színei (jelzem nem tévézek csak filmek, sorozatok) és a fekete ott is fekete.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#29) Muerte68 válasza #06658560 (#16) üzenetére


Muerte68
addikt

A Videoton Colorstar-volt a "kirobbanó" tv de nem a szinei miatt biztos mert azok szörnyűek voltak a piros túltolva belefolyt mindenbe a színárnyalat semmi :N
orosz képcső volt dennük hála a kgst-nek.
Én még FF tévén növögettem a szines már önmagában extra dolog volt akármilyen primitív szinei is voltak.
A Technicolor más tészta az egy színkidolgozás volt szerintem elég valósághű hangulatos szinekkel-nem ezzel a mű szinekkel amivel manapság nyomják a filmeket.
Az más kérdés hogy ebből a tévén mi fog lejönni-vagy csak megint egy reklám maszlag :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30) tecsu


tecsu
addikt

Erről a cégről mindig ez a zene jut eszembe:
Youtube link

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) Piftuka válasza #06658560 (#16) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem "lehetséges", hanem biztos.

A VIDEOTON "Color Star" televízió készülékek "robbantak".

De "csak" a késői gyártás példányai. El lehet képzelni, hogy milyen minőségű alkatrészeket szereltek bele... :)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#33) Piftuka válasza Slack (#19) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem szabad azért leírni a fejlesztéseket! A fejlődés nem állhat meg. Az szab ki új irányokat. Ez is csak egy "plusz" lesz, aminek örülni kellene!

Majd követi a tartalom is. ;) Jó esetben viszonylag hamar. :K

"Aquila non captat muscas."

(#34) TA68 válasza Piftuka (#32) üzenetére


TA68
senior tag

Teljesen orosz belseje volt, ennyit az alkatrészekről. :) A felgyulladást a képcső levegősödése okozta. Ennek következtében a képcső nyakán átívelt a nagyfeszültség, ami begyújtotta rajta a polietilén porsapkát. Az égő polietilén lecsöpögött a az alatta levő panelra. A többit már el lehet képzelni....
Hajdanán sokat javítottam őket. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.