Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) t72killer válasza LordX (#100) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk. Azért a gt 720/820 kategóriát múltidőbe tették az értelmes notebookvásárló szemében. A support tényleg nem túl fényes, de amire ez a szint való (mozi, régi játékok, böngésző/gui gyorsítás) azért kb Haswell óta megvan.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102) mekker válasza Sinesol (#96) üzenetére


mekker
őstag

Nem vagyok semmi jónak az elrontója, de mi a tökre jó manapság egy IGP egy dedikált VGA-s rendszerben? Talán majd 4-5 év múlva lesz valami halovány haszna. Manapság ott tartunk, hogy Youtube HTML5 lejátszó sem rendelkezik rendes hardveres gyorsítással, és a munka programok is gyérül állnak a GPU-gyorsítással. Szóval nem jött még el a GPGPU éve.
De nem is ez a lényeg, hanem hogy ne legyen feleslegesen túlárazva a Skylake emiatt (persze lehet rossz ötlet a Broadwellből kiindulnom). Van ez a közhely, hogy az Internet Explorert csak egyszer nyitják meg - amikor letöltenek vele egy másik böngészőt. Na, a dVGA mellett is ez a helyzet. Éspedig egy i5/i7 mellett jellemzően van valami.

A notiknál ez nagyon jól jön persze, de én most kizárólag PC-ről beszélek, azon belül is csak a felső-közép kategóriáról.

@Solten
Köszönöm, és akkor a GT4 az "Irises" IGP, a GT2 pedig a nem Irises HD xxxx lesz?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#103) Dr. Akula válasza LordX (#100) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De legalább lesz mit támogatni, az eddigi "falura jó lesz" IGP-iket felesleges lett volna.

(#104) Sinesol válasza mekker (#102) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát elvileg jövőre jönnek a komolyabb Skylake variánsok.
Az igp-re épító Win10 már most nyáron kijön, emellett jönnek ez év vége fele az igp-t kihasználó játékok is.
Ráadásul most az Intel nyomatja ezt az igp dolgot, nem az AMD. A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy tényleg megmozdulnak a fejlesztők.

A Skylake szerintem a legjobbkor kerül piacra, épp az igp-t kihasználó progik felfutásával egyidőben.

A Sandy Bridge óta lényeges dolog nem történt, nagyrészt az architektura is változatlan, igaz nem is volt rá nagy szükség. Viszont ez a vonal fejlett igp hiányában lassan elavul, a Broadwell is csak átmeneti megoldás.

Viszont a Skylake lehet szerintem az új Sandy Bridge, minden megvan benne hogy 4-5 évre elég legyen, ahogy a Sandy is bőven elég ma is.

[ Szerkesztve ]

(#105) sb válasza Dr. Akula (#60) üzenetére


sb
veterán

Meglátjuk mi lesz mert eddig amit láttunk az erősen ellentmondásos, ezt tárgyaltuk már a másik topicban is:
1. Broadwell asztaliból van két brutál erős GT3 igp-s, 4 magos. Ráadásul 65W-tal.
2. Skylake-ból két asztali 4 magosról szóltak eddig a hírek amire azt írták gyengébb az IGP és erősebb a proci. 95W.
3. Az említett nagyon erős GT3 egy rakás mobil Broadwell prociban is megjelenik elvileg. Nem nagyon értem a Haswellnél alig jobb nézetet. Eleve jobb és szélesebb körben tömik tele asztalin/mobilban is a nagyobb igp-kkel a cpu-kat. (A cpu részét sem mert energiahatékonyságban igen sokat hozott a Broadwell a Haswellhez képest.)

@Sinesol:
„Viszont a Skylake lehet szerintem az új Sandy Bridge, minden megvan benne hogy 4-5 évre elég legyen, ahogy a Sandy is bőven elég ma is.”
Egyetértek. Feltéve, ha nem baltázzák el ilyen „mégis legyen inkább cpu-ban erősebb” döntésekkel. Persze ettől még jobb lehet a fentebb említett nagyobb igp-k kiosztásával a helyzet. Ha lehoznák i3-ig (Legalábbis desktopon, mobilon elég lenne ha a GT3-as 2 magos i5-ök emberi árban lennének, listaáron mondjuk már Broadwellnél is ezt láttam, ami jó jel.) és valóban elkezdik a compute-ot támogatni akkor mindenképpen ütős lenne a dolog. Az említett „eddigi semmire se jó” intel igp-k is lenyomnak a francba egy asztali i5-i7-et úgy, hogy a kanyarban sincs.
Ilyen szempontból lehet a Skylake sokáig jó. Ha ez a minőségi ugrás végre megtörténne (ami az AMD-nek ne jött be) akkor bármire elég lenne egy középkategóriás gép. Arra leszek kíváncsi a fejlesztések merre mennek majd, mert így rohadt nehéz lesz új cpu-t eladni. De gyakorlatilag mindkét állítás már ma is áll. Átlagfelhasználóknak már bármi megteszi az alsó régióból is és nehéz egy i5-i7 létjogosultságát megmagyarázni.
Ezzel pedig új szintet lépünk majd az „átlagban”.
(Persze van tippem a fejlesztés merre menjen, amit már rég kellene: sw-be ölni és a nagyrészt 20 éves, foltozgatott x86 kódokat kidobni végre a p*csába.)

szerk: Az időzítés meg nem véletlenül jó a Skylakenél. Nem a csík tolta a repülőt most sem. :(
Mondjuk én a fentieket tekintve, hogy az sw-kre és a compute-ra helyezik a hangsúlyt, még mindig nem fogadnék. Pedig egyszerűen nincs más út előrelépni. De ezt már én is 2 éve írom aztán mégse lépnek sehova. :D

szerk2:
Egy elég sokatmondó tábla a noteebokcheck-ről. Szépen feljöttek az azonos kategóriájú igp-k. És ugye egyre erősebbek is kaphatók gyengébb cpu-kkal.
HD Graphics 5600 24 @ 300 - 1050 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 6000 48 @ 300 - 1000 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 4600 20 @ 200 - 1350 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 5500 24 @ 300 - 950 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 5000 40 @ 200 - 1100 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 4400 20 @ 200 - 1100 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 5300 24 @ 100 - 900 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 4000 16 @ 350 - 1350 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics (Broadwell) 12 @ 100 - 850 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 4200 20 @ 200 - 850 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics (Braswell) 16 @ 320 - 700 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics (Haswell) 10 @ 200 - 1000 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics (Cherry Trail) 16 @ 200 - 600 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 3000 12 @ 350 - 1350 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 2500 6 @ 650 - 1150 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics (Ivy Bridge) 6 @ 350 - 1100 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics 2000 6 @ 850/1100 - 1350 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics (Sandy Bridge) 6 @ 350 - 1100 (Boost) MHz 64/128 Bit
HD Graphics (Bay Trail) 4 @ 311 - 896 (Boost) MHz 32/64/128 Bit

[ Szerkesztve ]

(#106) zsolt320i válasza Fiery (#75) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Thx!

a 77 postban nem láttam a fától az erdőt :)

(#107) Solten válasza mekker (#102) üzenetére


Solten
addikt

Igy van, a hirek szerint a GT2 a HD 5300/5500.

Saor Alba

(#108) Interceptor válasza Sinesol (#104) üzenetére


Interceptor
addikt

"Viszont a Skylake lehet szerintem az új Sandy Bridge, minden megvan benne hogy 4-5 évre elég legyen, ahogy a Sandy is bőven elég ma is."
Elvileg az APU fejlesztések most fognak igazán beindulni, én logikusan azt várnám, hogy innentől számítva minden évben nagy ugrások lesznek APU fronton. Persze lehet csak én nem értek valamit.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#109) jacint78 válasza Interceptor (#108) üzenetére


jacint78
addikt

Amikor az AMD elkezdte az apukat gyártani, akkor is ugyanez volt, hogy minden gpgpu-t fog használni és mekkora királyságok lesznek, aztán nesze nekünk, nem lett belőle semmi hasznos, csak bencsmarkok.

type your text here..

(#110) Kékes525 válasza Sinesol (#85) üzenetére


Kékes525
félisten

Igenis számít a magok száma. Pontosabban csak olyan esetben, amikor a program kihasználja. Persze kevés dolog van, ahol a feladatokat 4, vagy akár nyolc részre is szét lehet osztani a párhuzamos futáshoz. A teszt amivel nézték ezek szerint rossz. Abban az értelemben, hogy a feladatokat nem tudja, vagy nem is lehet 4-nél több felé osztani. A sokmagos processzorokat csak akkor lehet kihasználni, akkor jelentenek sebesség növekedést, ha a program ki is tudja a magokat párhuzamosan használni, azaz olyan a probléma, amit meg kell oldania, hogy szétosztható akár nyolc felé is párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#111) AusWolf válasza jacint78 (#109) üzenetére


AusWolf
őstag

Az AMD (+ ATi) már sokszor alkotott forradalmi dolgokat, amik aztán a kukában végezték, mert senki sem épített rájuk. Az APU-król eddig azt gondoltam, hogy alsó kategóriás dVGA-k kiváltásán kívül másra nem jók, viszont most, hogy az Intel is kezd rákapni az ízre, érdekes dolgok születhetnek. Azért a nagy tőke, és ezáltal az utolsó szó joga mégiscsak náluk van.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#112) jacint78 válasza AusWolf (#111) üzenetére


jacint78
addikt

Szerintem továbbra sem apuként, hanem egy erősebb, piacképesebb IGP-ként gondol rá az Intel.

type your text here..

(#113) t72killer válasza jacint78 (#109) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha gyártotta is volna őket normális mennyiségben, ill normális termékekbe (hibrid gépek, üzleti notik és üzleti asztalik) is beprotezsálta volna őket, valamirevaló piaci részesedést szereztek volna és nem csak a szája járt volna a marketingnek, akkor nem itt járnánk.

Nyilvánvaló, hogy egy kb 20%-os vagy még akkora se szegmenst lefedő AMD-részesedésre nem fognak nekiállni a fejlesztők spéci GCN-APU-kat jól kihasználó appokat írni. Nem éri meg. Viszont ha a Cherry Atomtól a Skylake asztali prociig konfik tízmilliói támogatnak valamit, arra már érdemes lesz lépni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#114) Dr. Akula válasza sb (#105) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Intel Skylake GT4e GPU 50 percent faster compared to Broadwell GT3e

Mondjuk asztali verzióban nem nagyon számít az IGP, úgyis dGPU kerül mellé, a notis vonal lesz igazán érdekes, hogy oda GTmennyi kerül.

(#115) t72killer válasza Dr. Akula (#114) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

DX12-vel talán lesz értelme, ha hasznos feladatot tudnak bízni az igp-re (pl fizika számítás).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#116) Dr. Akula válasza t72killer (#115) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ideje lenne. Viszont akkor hogy fogják megmagyarázni a Xeonokból, s2011 procikból miért spórolják ki az IGP-t?

(#117) Sinesol válasza Dr. Akula (#116) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem elképzelhetetlen, hogy nextgen szerverekbe/HEDT-ba jön majd igp is.
De szerverfronton amúgyis lassan cserélődnek a progik, az is lehet , hogy még egy ideig nem kell igp.

(#118) t72killer válasza Dr. Akula (#116) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

s2011-en nemigen játszol, a munkaállomást igénylő progik "picit" másak, mint egy GTA55.

#119: mondjuk a "tucatjaegyszázas" Bay Trail-nél, még a Pentiumoknál is, jobb a Beema, de ha nem kapható, akkor hiába ábrándozik róla az ember. A másik meg, ha véletlen akad is AMD-s megoldás, akkor irreális árat kérnek érte, nem fogják fel, hogy a CPU-teljesítmény a mérvadó, hiába a bika IGP, ha egy i3-tól is elmarad a proci.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#119) jacint78 válasza t72killer (#113) üzenetére


jacint78
addikt

Az a gond, hogy például noti oldalon annyira gyenge a CPU, hogy kvázi használhatatlan a cucc. GPGPU ide, vagy oda, kell a processzorteljesítmény, az APU-k meg szánalmasan gyengék ebben.

type your text here..

(#120) Dr. Akula válasza t72killer (#118) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vannak már játékok amik kihasználnak 4 magot, és akkor nem ártana valami a többi processzre (win, víruskergető, háttérben futó egyebek), hogy ne a játék elől foglalják a 4 magot. Most meg nem mondom hirtelen melyik játék, de olvastam már olyat hogy kihasználja a 6 magot, ha van.

Én játszok s2011-en. :) Nem mondom hogy ez a minimumkövetelmény, de a Titan X SLI se az, mégis van aki megveszi - nyilván nem Excelezni. :)

(#121) t72killer válasza Dr. Akula (#120) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akad 4+magot megmozgatni képes játék, ez igaz. A többi processz meg fogja be a száját: amikor játék van, akkor ne víruskeressen, töredezettségmentesítsen, akármi - bár ez modern rendszernél már nem annyira gond. Anno emlékszem, hogy ki kellett lőnöm a Norton AV-t, ha nem akartam, hogy nagyon akadjon a heroesV:DDD.

Amúgy jogos, erős dVGA mellett nem sok értelmét látom az igp-nek, még teljesen jól implementált DX12 mellett se - hacsak nem tud valami spéci dolgot az az igp, amire a dVGA vagy az x86-os magok nem képesek...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#122) kukulec


kukulec
őstag

valaki segítsen megvilágosodni: akkor egy i5 750 és egy nvidia 650 gtx leváltására elég lesz egy i5-ös sklylake?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#123) Sinesol válasza kukulec (#122) üzenetére


Sinesol
veterán

Jah, bőven veri az emlitett konfigot.

Jelenleg a Broadwell is van ahol veri a gtx750-et, a Skylake GT4e gpu-ja pedig akár 50%-al erősebb lehet pletykák szerint. A cpu erő meg ég és föld kb.

[ Szerkesztve ]

(#124) kukulec válasza Sinesol (#123) üzenetére


kukulec
őstag

ez üdvözítő; így is egy vagyon lesz az átállás

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#125) mekker válasza Sinesol (#104) üzenetére


mekker
őstag

Olvastam az Abus cikkekben, hogy jön a WDDM 2.0, ami gondolom a felület hardveres gyorsításáért felel, de továbbra sem értem, hogy ez miért váltaná meg a világot GPGPU fronton. A Dx 12 talán segítene az IGP hasznosításában (fizika számolása), bár kérdéses, hogy mennyire fog elterjedni ez a megoldás, és hogy hogy lesz megoldva a széleskörű hw támogatása.
Én továbbra is azt mondom, hogy tegyék ezeket a "bika" IGP-ket az i3-akba, esetleg legyen 1-2 i5/i7 modell, hogy vehesse, aki nem akar ott sem külső videokártyát. Aztán lehet, hogy 1-2 év múlva rá kell jönnöm, hogy tévedtem, de jelen állás szerint én legkorábban az évtized végére tenném a nagy IGP-s GPGPU-s forradalmat.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#126) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Intel Core i7-6700K Skylake Overclocked To 5.2 GHz With Air Cooling at 1.35V

A 6700k-ban is csak GT2-es gpu van...

[ Szerkesztve ]

(#127) mekker válasza DeckardCain (#126) üzenetére


mekker
őstag

Az elég durva, ha 1,35V-n ennyit tud.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#128) #16939776 válasza Dr. Akula (#116) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert nem arra való, amit eddig hatékonyan tudtak számolni GPU-n azt eddig is azon számoltak.
Eddig minden komolyabb technológia a Xeon-ból származott le desktopra, ha nagyon hatékony lenne, ez a megoldás, "azokra a feladatokra" már egy éve lenne IGP a xeonokban.

Arra lesz "jó" ez a forradalom hogy sokkal, de sokkal gyorsabban el lehet avultatni egy CPU-t.
Ugye most még egy 2600K-val "bármit meg lehet csinálni" x év után is, bár 30-40% lassabb mint a csúcs cpu, de kiszámolja.
De ha nem lesz az "öregedő" IGP-re támogatás az új program részéről, akkor már lehet beszélni tervezett élavulásról... Ha megcsinálták Haswell/Skylake között akkor miért ne lehetne ugyan ezt ismételgetni 1-2 évente :U

[ Szerkesztve ]

(#129) Dr. Akula válasza #16939776 (#128) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elég hatékony, mert épp ez a fejlődés iránya.

(#130) Interceptor válasza jacint78 (#109) üzenetére


Interceptor
addikt

Értem, de most már az Intel is ráfeküdt gőzerővel, és ő a nagyobb gyártó, plusz jön a win10 ami komolyan támogatni fogja az igp használatot kombózva a dvga-val.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#131) jacint78 válasza Interceptor (#130) üzenetére


jacint78
addikt

szerintem nem a W10 fogja támogatni inkább, ahnem a DX12. Dehát desktopra minek kellene akkora teljesítmény. Szerintem nagyon túl van ez lihegve, az intel végre tud olyan IGP-t gyártani, ami képes felmutatni valami teljesítményt, ennyi.

type your text here..

(#132) #16939776 válasza Dr. Akula (#129) üzenetére


#16939776
törölt tag

Desktop-on OK, de szerverekbe gőzerővel fejlesztik a kis késleltetésű/nagyon magas random R/W-os HMC-t, amit pont értelmetlen egy ~1000Mhz-es IGP mellé rakni. :U

(#133) sb válasza Dr. Akula (#114) üzenetére


sb
veterán

Valszeg az eddig beharangozott két asztaliban akkor nem ez lesz.
Bár értelme nem sok lenne, mert eléggé csúcsmodellek.
Vagy Abu tévedett a cikkben, hogy a Broadwellek lesznek a gyorsabb IGP-sek. Bár ez ugye csak átvett hír tehát elrontani nehéz....

Én is mobilba várom bár asztaliba sem rossz, ha +50%. Egy GTX750-et hoz ami sokaknak elég.
A mobil felhozatalról annyi látszik ami már Broadwellnél is volt: A GT3(e) lemegy i5 U sorozatig ami már szerintem nem rossz. Régebbi szériákból emlékeim szerint max GT2 volt elérhető emberi árú i5-ökben.

t72killer
Amúgy jogos, erős dVGA mellett nem sok értelmét látom az igp-nek, még teljesen jól implementált DX12 mellett se - hacsak nem tud valami spéci dolgot az az igp, amire a dVGA vagy az x86-os magok nem képesek...

Szerintem compute-ra nem rossz, ha külön van a dgpu-tól. Egyszerűen be lehetne fogni és ugye előny is compute-ra, ha integrálva van a cpu-val a közös címtér és egyebek miatt. Plussz teljesítményben sem rossz az. Nem mindenki nyomja 6-8tflops dvga-kkal. Egy átlagos 3-4tflops mellé meg egy közel 1tflops igp nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#134) sb válasza DeckardCain (#126) üzenetére


sb
veterán

Hmm, akkor ez be is igazolódott. Még GT3e se került bele szemben a Broadwellekkel.
Ha jól rémlik ott nincs is asztali modell GT2-vel. :F WTF?

Akkor összefoglalva a Broadwellek asztalra 65W-tal GT3e-vel jöttek a Skylake meg 95W, GT2? Eddig legalábbis, de ezek nem a leggyengébb modellek.

(#135) Abu85 válasza sb (#133) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindig azt írtam, hogy a Broadwell-K IGP-je gyorsabb lesz. Az asztali Skylake nem kap nagy IGP-t, persze csak viszonylagosan nem nagy, valójában így is hatalmas lesz. A Kaby Lake kap majd Broadwell-K-nál gyorsabb IGP-t.

Ez nagyon egyszerű döntés az Inteltől. A DX12 alatt még multiadapter mellett is számítani fog az IGP eltérő architektúrája, tehát a Skylake még akkor is lassabb lenne, mint a Broadwell-K, ha sokkal több lenne benne a feldolgozó. Egyszerűen a fejlesztők nem optimalizálták rá a memóriaallokációt, míg a Broadwellre már igen. Ez alól egyedül az IOMMU mód a kivétel, de az meg más optimalizációs stratégiát igényel, amit szintén le kell kezelni szoftveresen.

Mivel első körben úgyis compute dologra lesz használva az IGP, így a Gen8 hátránya a Gen9-hez képest nem jelentős.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#136) sb válasza #16939776 (#132) üzenetére


sb
veterán

Javíts ki ha tévedek, de szerveren nem annyira jött be a sok x86 magos koncepció hiába nyomják.
Persze abban igazad van, hogy a GPU-s koncepció sem terjed annyira mint lehetne.

Viszont én ebben továbbra is a lustaságot látom. Én megfordítanám: hiába van pénz a szerverpiacon. Ha egy desktop alkalmazást nem írnak újra évtizedekig a kor igényeinek megfelelően akkor egy komplex sw rendszerhez még kevésbé nyúlnak hozzá. És amennyire rálátok (nem nagyon) ez nem csak elv, tényleg sz*rnak bele... szvsz olyan mint a Fortran. Nem tud kikopni soha.

(#137) sb válasza Abu85 (#135) üzenetére


sb
veterán

Nem azt mondtam, hogy te írtál mást. Az Intel általános kommunikációja volt az, hogy a Skylake IGP-re gyúr.
Ehhez képest desktopra kihozni gyenge IGP-vel... f*sság. Még akkor is megtévesztő, ha egyszer logikus lenne.

Mondjuk én a logikát sem értem abban amit leírtál. Az, hogy nincs optimalizáció Skylake-re hol gond? Minek lenne most? Skylake sincs. Ha kijön akkor meg tessék optimalizálni rá. Ez a feladat.
Ha nem oldják meg akkor miaf*szról beszéltünk eddig, hogy low level api a király meg ahhoz igazított Skylake IGP lesz a jó?

Most fordítsuk meg: Ha nem optimalizálnak rá akkor mobilban is lassabb lesz, mint a Broadwell, nem csak asztaliban. Pedig ott nem ártana kihasználni az erejét, ha már van egy erős IGP.

Compute más tészta, de abban meg ha nem lesz különbség akkor itt megint nem lesz előnye a Skylakenek.

Ha összefoglalnám a fentieket akkor kb ez jön ki:
1. Optimalizáció híján a Skylake IGP lassabb lesz mint a Broadwell DX12-ben. Asztalin, mobilon egyaránt mivel sw-függő a dolog.
2. Asztaliban eleve lassabb lesz még optimalizáció után is, mivel kisebb GT2 IGP-vel jön csak.
3. Computeban meg alig lesz gyorsabb a Skylake...
4. ...mármint azonos kiépítésben, mert asztaliban a GT3e vs GT2 nyilván utóbbi megint lassabb lesz.

Miben jobb ebben a kontextusban a Skylake? Vagy melyik állításom nem igaz?
(Nyilván az 1. pontot lehet segíteni sw oldalról - ez kell is szvsz. Így ezt az érved nem is nagyon értettem.)

(#138) Dr. Akula válasza Abu85 (#135) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én is úgy emlékeztem a cikkeidből, hogy a Skylake jobb lesz IGP-ben, most akkor mégse? Akkor mi a lényege a Skylakenek? Miért vár mindenki arra Broadwell helyett?

[ Szerkesztve ]

(#139) mekker


mekker
őstag

Én úgy emlékeztem, hogy az elmúlt 1 évben arról volt szó, hogy a Broadwell egy IGP-s kuriózum lesz, a Skylake meg folytatja a Haswell útját, azaz erősebb processzor, magasabb TDP, jobb húzhatóság, LGA tokozás..
kép
Ha ezt jól értelmezem, akkor lesz Skylakeből hagyományos variáns, illetve lesz a Broadwellhez hasonló variáns is, csak magasabb TDP-vel. A Broadwell tehát gyengébb CPU részt kapott, illetve ha jól értem, akkor lesz a Skylake-ből olyan variáns is, ami IGP részben is túlszárnyalja azt.

Egyébként ezek a 95W-os IGP-s csodák nem fognak throttlingolni a gyári hűtés alatt?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#140) _Scythe_ válasza alevan (#47) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Dehogy elég. Vagyis pont egy napig, amíg friss a windows rajta. Aztán jönnek a kodek packek(!!!) a toolbarok, az "ezt nem én raktam fel" programok. Húgomnak pont most halt el a korábbi DualCore notija, és nem merek neki valami 90-ezres Atomos gépet ajánlani, mert nem fogom 2 hónap múlva hallgatni, hogy milyen lassú. Átlagfelhasználónak valóban nincs szüksége nagyobb teljesítménye, az átlagfelhasználói hülyeség kompelzálására kell. (de amúgy simán le lehet halasztani webes alkalmazásokkal és lapokkal pillanatok alatt egy normálisabb gépet is, átlagfelhasználó szeirntem nincs arra nevelve, hogy bezárjon maga után lapokat, alkalmazásokat így hamar kifut a 2(!)GB ramjából.

(#141) Abu85 válasza Dr. Akula (#138) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De jobb lesz architekturálisan, viszont mivel változik valamennyire, így ehhez is szükséges specifikus optimalizálás, amit az első DX12 programokban nem biztos, hogy megkap. A Skylake mindenképp jobb lesz DX12 alatt, mert már TIER_2-es a bekötés, ami jóval kisebb többletterheléssel jár. A Broadwell még TIER_1-es bekötésű, ami rengeteg emulációt igényel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#142) mekker válasza Abu85 (#141) üzenetére


mekker
őstag

És miért Broadwellre optimalizálnának, amikor ritka lesz, mint a fehér holló? .Bár ettől még az IGP-je tovább élhet notebook vonalon.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#143) t72killer válasza mekker (#142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Bár ettől még az IGP-je tovább élhet notebook vonalon." - Ez a kulcskérdés. SzVSz sokkal több laptopot adnak el manapság, mint asztalit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#144) Dr. Akula válasza Abu85 (#141) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ok, köszi az infót. Arról tudsz valamit hogy notiba GT4-re van-e esély? Mert hát eddig is volt Iris Pro és hasonlók, de notiban nem láttam még GT2-nél jobbat.

(#145) sb válasza Abu85 (#141) üzenetére


sb
veterán

Tehát akkor jobb és az optimalizáltság kérdése nem volt egy jó érv.
Akkor az a kérdés, hogy asztaliba miért GT2 jön csak csúcsnak tűnő modellekbe. És mellé erős cpu.

Ez hogy illeszkedik a Skylake koncepciójába?
Én azt gondolom sehogy. Egyszerűen csak kell egy új és erős asztali cpu is a Broadwellek helyett. Annak akinek az kell, mercsak.
?

(#146) Solten válasza Dr. Akula (#144) üzenetére


Solten
addikt

Skylike-H -t tessek nezni: [link]

[Xeon?]

:Y

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#147) #16939776 válasza Solten (#146) üzenetére


#16939776
törölt tag

Várható volt hogy meglépik,ennél nagyobb haszonnal nem lehet eladni
Eddig 5-6 kiló és 7-10000usd volt egy ilyen masina, ez már lehet 4 kiló és 6-9000 usd kiépítéstől függően.
És végre, az akku idő sem 35perc lesz...

[ Szerkesztve ]

(#148) Dr. Akula válasza Solten (#146) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát talán a 45W-os GT4-et nég be merik tenni notiba, de ki tudja. Nemtom miért kell CPU-ból mindenképp a 4 mag hozzá, lehet jobban járnánk egy "hagyományos" 2 magos, de GT4 IGP-s procival. Thinkpadbe, Latitude-ba necces a 45W, félek nem lesz. Pedig igény az volna rá. :)

(#149) sb válasza Dr. Akula (#148) üzenetére


sb
veterán

Egyetértek.
Bár a múltkor egy másik cikknél ki lett fejtve, hogy notiba is befér 70-90W ha a régebbi, nagyobb fogyasztású cpu+dvga párosokat nézzük. De ez nekem azért erősnek tűnik. Főleg a mai, "mindenbe 15W-os U-s procit teszünk" világban. Persze némi visszakorrigálásból nincs gond ha nem a legvékonyabb notikat nézem.

Egy 25-35W közötti TDP sáv még kényelmes lehet. Viszont ebből a sávból meg valóban hiányoznak a beígért erős GPU-s procik. Van 1db 4mag+GT2, 2mag+GT2 és egy 2mag+GT3e. Utóbbi az egyetlen előremutató proci szvsz. (ill. van még egy 15W 2+GT3e, de szvsz annak már sok értelme nincs.)
ÉS az is kérdés ezekből mi kerül be valójában a notikba. Gyanítom Latitude-ba majd landol egy 15W 2+GT2 'azt kész.

(#150) Dr. Akula válasza sb (#149) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én se láttam még Iris/Pro-kat business notiban, sajna, GT2-nél mindig vágnak. Mintha annál több nem is kéne, mint 640k RAM-ból se. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.