Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Gondolom a problémák csak az IGP-t érintik.

A Skylake IGPje várhatóan marad Tier1 vagy eléri a Tier2-t?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Abu85 válasza alevan (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze. A CPU-rész nem kötődik ezekhez. Elvileg, ha direkten lekezeli a program a különbséget, akkor nem lehet baj az IGP-vel és így a programfuttatás stabilitásával, de erre nincs garancia, mert részben a programozókon múlik.

Ha a bekötésre gondolsz ezalatt, akkor TIER_2. A bekötés modell TIER_1 szintjének többletterhelése jelentős a TIER_2 szinthez képest, így ebből a szempontból kötelező lépni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) idegen lény


idegen lény
őstag

A francba! Most vettem I7-4790K-t, ês măr dobhatom is ki, mert nem lesz jơ a DX-12-höz! Mêg bele se raktam a gêpbe! Vettem volna inkăbb konzolt! :W :W :W

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4) Amacs válasza idegen lény (#3) üzenetére


Amacs
aktív tag

4790K+IGP gaming?
Az se rossz.

(#5) Sinesol válasza idegen lény (#3) üzenetére


Sinesol
veterán

Jó ideig kiszolgál az még, sokáig nem lesz itt még jelentős igp kihasználás.
Ha meg változik a dolog, ott a Broadwell upgradenek.

Yutani: Irreleváns a reklamáció, a Haswell nem épp most jött ki, miért kellene támogatnia 100%-ban egy még meg sem jelent oprendszert?
Amúgy meg nem sokat számít még 1-2 évig az igp, szal tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#6) Yutani válasza idegen lény (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vidd vissza és reklamáld meg, hogy nem lesz jó a Win10-hez.

#tarcsad

(#7) MiklosSaS válasza idegen lény (#3) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

No para. IGP-rol van szo, Abu-t ismerve ennek a fele sem lesz ugy ahogyan le van irva.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8) idegen lény válasza Sinesol (#5) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha csak azzal lesznek gondok... Kicsit tartok ettôl a 10-es ablakostơl.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#9) wednesday válasza idegen lény (#3) üzenetére


wednesday
őstag

Szerintem is jobb, ha konzolt veszel...

(#10) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Értem, szóval ha már Win 10, akkor ajánlott procicsere, azzal meg lapcsere. Esetleg nem fedeztek fel valami inkompatibilitást az ATX házakkal, hogy biztos ami biztos, azokat is cseréljük?

x gon' give it to ya

(#11) Sinesol válasza idegen lény (#8) üzenetére


Sinesol
veterán

Már fél éve Win 10-et használok, szerintem az XP óta ez a legjobb rendszer.
Az egyik gépen egy i5+r9 280+8gb kombón megy, a másikon meg egy phenom II x4+hd5850+ 4gb ddr2 konfigon probléma nélkül.
Ha a régi gépemen is villámgyorsan fut, nem hiszem hogy probléma lenne vele bármilyen szempontból.
A Phenom II azt se tudja mi az az igp, mégis szereti a Win 10-et :)
De ha aggódsz, akkor még mindig ott a lehetőség a Broadwell upgrade-re.

[ Szerkesztve ]

(#12) idegen lény válasza MiklosSaS (#7) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt mondod: ne higgyek a pingvinembernek? :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#14) MiklosSaS válasza idegen lény (#12) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem. Csak amit mond azt el kell osztani kettovel. Ha pedig AMD a tema akkor nyolcal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15) idegen lény válasza fordfairlane (#10) üzenetére


idegen lény
őstag

A DDR4-et se hagyd ki, meg egy măsik orszăgot, ahol tisztessêges fizetêseket adnak mindehhez.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16) Sinesol válasza idegen lény (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

A ddr4 ugyanolyan árban van mint a ddr3, szóval ez lényegtelen.

(#17) idegen lény válasza Sinesol (#16) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor szerinted êrdemesebb lenne măr DDR4-et vennem a 4790K mellê? De az alaplap mêg drăga hozză, nem?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#18) jani04


jani04
aktív tag

Amennyiben ezért valaki lecseréli az I7-es procit akkor ott gond van.Nem a procival....... :DDD

(#19) Sinesol válasza idegen lény (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

4790k mellé nem tudsz ddr4-et tenni.
De egyébként sincs semmi előnye átlagfelhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#20) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Kijöhetnének már a Pentium 5-tel, legalább nem égne be a sok hozzá nem értő okoskodó aki magát nagy szakinak tartja, és arra a kérdésre hogy" milyen procid van?" azt feleli hogy" Pentium 5-ös " ;] :DDD

idegen lény: +1. nyugatabbra ez amolyan opciós hobbinak is belefér kiadásilag, ha valaki arra akar költeni akkor megteheti, ellemben itt legtöbbeknek sajnos hónapokig spórolnia kell rá megkötésekkel.

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#21) idegen lény válasza Sinesol (#19) üzenetére


idegen lény
őstag

Ja, egy picit gyorsabb ês picit kevesebbet fogyaszt/kevesebb hôt termel. :R

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#22) seolwon


seolwon
tag

Ezt nem egészen értem.
Sandy bridge IGP-vel ha nem játszok egyálalán, akkor lehet win10-re váltani vagy CPU+alaplap csere mindenképp?

(#23) DFlash


DFlash
tag

Lehetett volna várni a gép megvásárlásával :DDD

(#24) fordfairlane válasza seolwon (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mindent mindig cserélni kell, mert soha nem lehetünk biztosak.

x gon' give it to ya

(#25) sb válasza Sinesol (#11) üzenetére


sb
veterán

Ha nincs IGP akkor nehezen lehet vele gond...
De egyébként sem az IGP-vel van gond a leírás szerint, hanem a vga wddm 2.0-val, tehát gyanítom akkor jön elő, ha hw-sen nem illeszkedik ehhez.

Mindenesetre elég sz*rul hangzik a Haswellnél ez az egész.
Én olyan szempontból nem bánom, hogy így talán év végére, jövő év elejére lehet Skylake-es notit venni.

seolwon
Ez jó kérdés. Nem tudom milyen driver lesz Sandyhez, mert ugye win10-től eltekintve sincs már évek óta hozzá új driver pár javítón kívül.

[ Szerkesztve ]

(#26) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Szoval akkor ThinkPad T440-en HD4400-zal mar lehet gond lesz win10-en?

[ Szerkesztve ]

(#27) atok666 válasza Milgram1 (#26) üzenetére


atok666
őstag

Tuti. Dobd ki, vegyel masikat...

Atok

[ Szerkesztve ]

(#28) szabonagyur válasza Milgram1 (#26) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy van gond,a cikket nem sok embernek sikerült úgy jól megértenie.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#29) bunevo válasza Milgram1 (#26) üzenetére


bunevo
tag

Futni fog a WIN10, csak dVGA nélkül érezhetően nem optimálisan tudja majd kihasználni az új technológiákkal megírt programrészeket, és így néhol akár lassabb is lehet, mint a WIN8.1-gyel, annak ellenére, hogy a WIN10 elvileg hatékonyabb szoftver.
Viszont egyáltalán nem értem miért vesz valaki 300-400ezer forintért Intel CPU-s gépet dVGA nélkül, amikor +5% felárért lenne benne az is. :W
A cikk inkább arra akarta felhívni a figyelmet, hogy a tavalyi dVGA nélküli netbook-okon nem gyorsít majd a WIN10, ezért siet az intel eltüntetni őket a piacról és gyorsan két generációt is léptetni egy évben az IGP-n.

(#30) bozont


bozont
veterán

Engem igazából az érdekelne inkább, hogy akkor lesz HEVC támogatás a Skylake Celeronok és Pentiumok esetében vagy sem?

(#31) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nem jött be a kékeknél a megszokott profit,most egy kis hangulatkeltéssel ösztönöznének az új vásárlásra?
Tanulnak a politikusoktól?
:F :Y :R

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#32) Peat;) válasza szabonagyur (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

A cikknek nem is a célja hogy jól megértsék, személyes vélemény. Lásd 31-es felettem lévő írás, no szerintem ilyesmi a cél, az intel kelti a hangulatot, ki más. :) Jajj szegény ph!.

[ Szerkesztve ]

(#33) Tharkoul


Tharkoul
tag

Feltételezem ez nem csak akkor lényeges, ha valaki dedikált nélkül használja a gépet és IGP-ről szeretne játszani egy next-gen játékot (?!), hanem akkor is, mikor érvénybe lép(ne) a nemrég említett heterogén multiadapter. Broadwell IGP-je jelentősen erősebb a tesztek szerint, konkrétan annak már van értelme sebességileg is, nem csak támogatottságát tekintve - ahhoz képest pedig amit a Haswellel el lehet érni, tényleg erősen limitált. De ha most 3-4 fps múlik ezen egy jól megírt program alatt, hát áldásom rá.

[ Szerkesztve ]

(#34) LordX


LordX
veterán

Mindenki nyugodjon le a p****ba. Nincs semmi baj a Haswellel Win 10 alatt, csak DX12 nem fog vele menni. Aki Haswellel eddig is tudott játszani, az ez után is fog (DX11 alatt), aki meg nem volt 90%-os látássérült, az ez után sem a HD Graphics-on akar új játékokkal játszani.

(#35) qad válasza LordX (#34) üzenetére


qad
senior tag

+1, ezen besírtam. Amire kihasználják a játékok a dvga mellett az igp plusz teljesítményét is, (ha lesz rá egyáltalán 2-3 játéknál több példa) addigra sehol sem lesz a 4790K(haswell) proci család.

(#36) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

ÖÖÖÖ az N3150 és az N3700 melyik architektúra családva tartozik?

(#37) sb válasza LordX (#34) üzenetére


sb
veterán

Desktopon nincs nagy jelentősége, de mondjuk notiban nem lenne rossz, ha elindulna 1-2 DX12 cím is.
Mondom ezt azok nevében- nem a sajátomban - akik notin se csak excelt futtatnak. Biztos vannak páran...

(#38) DarkChild


DarkChild
senior tag

Akkor ha jól értem ez az IGP-s probléma elsősorban a játékoknál fog visszaütni...? :F
Ez esetben engem annyira nem érintene, mivel nem játszom a gépen :U
Viszont munkára használok egy i7-4600U-s procival szerelt ThinkPad-et (dVGA nincs benne), elsődlegesen grafikai szoftverek (PS) mennek rajta. Vajon itt is okozhat erőteljes lassulásokat majd ez a probléma...?
(Nemrég jött ki az új Adobe Creative Cloud 2015 ami már alapból lassabb lett a 2014-hez képest, szóval még nagyobb lassulást már nem tolerálnék... Már így is azon gondolkozom, hogy lemondom a CC előfizetésem a p*csába, mert ennyi pénzt kifizetni egy elcseszett szoftverért a tűréshatáromon kívülre került :U :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#39) Sinesol válasza DarkChild (#38) üzenetére


Sinesol
veterán

A játékok miatt nem aggódnék, ugyanis a Pc-k 99%-a ugyanígy nem felel meg, sőt jövőre sem várható túl nagy változás.
Nem tudom melyik játékfejlesztő cég költene egy centet is olyan extra fejlesztésre, ami nagyjából senkinek sem működik majd.

[ Szerkesztve ]

(#40) alevan válasza Abu85 (#2) üzenetére


alevan
őstag

Köszi a választ. Akkor javaslom pár ismerősömnek, akiknek fontos, hogy karácsonyig hanyagolják a notivásárlást :)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább a Skylakere épülő Thinkpadek jöjjenek.

[ Szerkesztve ]

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Csak pörgetik a piacot egy felesleges exkluzív feature-el, bekapja a gépszíj a power-usereket és nem győznek notit venni fél évente, vagy amikor intel akarja...
..Kicsit ellentmond annak hogy, MS szeretné hogy terjedjen a win10... :)

EOL! B+ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a Celeron meg Pentium sosem fog kikopni? El kellene már felejteni a múltat. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44) vimes válasza pusszycat (#43) üzenetére


vimes
senior tag

Nincs mindenkinek szüksége Core i procira :U különben meg ha átneveznék azzal mivel lenne jobb? nem fognak eldobni két jól bejáratott márkanevet...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#45) Ivy.4.Ever válasza pusszycat (#43) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Inkább csak össze kéne gyúrni a kettőt mert egyre kevesebb értelme van a két alsó kategóriának, de nyilván így jön be több lé.

(#46) Solten


Solten
addikt

A Skylake GT4e-re vagyok kivancsi.

Saor Alba

(#47) alevan válasza pusszycat (#43) üzenetére


alevan
őstag

Bőven elég egy cerka egy átlagfelhasználónak notiba. Sőt, manapság egy Atom is elég lenne.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#48) pusszycat válasza alevan (#47) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor én nem vagyok átlag felhasználó. Tőlem nyomathatják úgyis átlapozom. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#49) Dr. Akula válasza Solten (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg arra hogy olyat vajon láthatunk-e majd notiban.

(#50) AusWolf


AusWolf
őstag

"(...) a legnagyobb gondot az új WDDM 2.0-s felület okozza, amelynek a követelményeit a Haswell lapka IGP-je csak komoly korlátok mellett teljesíti. (...) A Broadwell és a Skylake a Haswellnek ezt a gondját már teljesen korrigálta, így csak a gyors és teljes leváltást kell levezényelni a piacon."

Az nehéz lesz, amíg az iPonnál egy OEM Core i5-5675C közel százezer forintba kerül.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.