Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kenand


kenand
veterán

Köszönjük a tesztet

Márkás ipari gép (Makita , Metabo, kék Bosch stb.) általában jobb, strapabíróbb, ha az ember sokat használja megéri.

Hobbi munkára a Lidl Parkside termékeinek többsége is egészen megfelelő (nem mind) Ár/érték arány jó.

(#2) Degeczi válasza kenand (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Általában igen, de sajnos egyre sűrűbben vackok a Lidis szerszámok.
Márpedig otthoni barkács során is szeretne szépen-pontosan vágni az ember, és OK, h a Makita dupla áron van, de itt bőven meg is éri ez alapján, hiszen az még mindig nem sok.

(#3) jksx


jksx
senior tag

Én csalódtam benne, mert kb. kétszeres áron hozza azt a minőséget, mint egy Parkside, vagy Agoyama.
Már rövid használat után a talp "fém betétről" (nevezzük inkább bilivasnak) lekopott a fekete festék bevonat és össze is karcolódott. A nagyobb hibája, hogy a fűrészlapot megtámasztó vezetőgörgő hornya túl széles. A youtube-on meg vannak egyszerű praktikák a roncsolás mentesebb vágáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#4) kenand válasza Degeczi (#2) üzenetére


kenand
veterán

Én is azt írtam nem mind, csak általában.
pl a lítium aksis fúró-csavarozók jók, az egy aksi sok eszköz is jó, az aksi ára is kedvező (Pl az Aldi-s hoz képest is, profik még drágábbak)

Szórakozam egyik télen unalmamban makita csavarozó moddinggal de nem igazán éri meg

(#5) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Képeken, a nagy különbséget nem láttam, de az árukon biztosan.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#6) dabadab válasza FireFox1996 (#5) üzenetére


dabadab
titán

Pedig tényleg nagyon látványos a különbség.

DRM is theft

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

nekem egy ennél alapabb hunyadi van, barkácsra elég az "tanyára", de lehetne jobb... (kis 400W-s, fix fordulattal és imbuszos befogatással) pár napja jött szembe egy videó, hogy apróbb praktikákkal hogy lehet tisztább vágást elérni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) nemlehet válasza FireFox1996 (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem vagyok nagy barkács, de tényleg elég látványos. Főleg az, hogy a Makitával sokkal egyenesebbek a vágások de a vágott felület is szebb (bár az kevésbé látszik)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) FireFox1996 válasza nemlehet (#8) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nekem zöld Bosch PST 650 Compact Easy gépem van, ÁK szerint 15e ft-ért már kapható, kb 2 éve használom, és ungyan úgy vágja, mint ez a Makita. Inkább a Bosch, mint a Hyundai, bár a Makita sem sokkal drágább, így az is vállalható.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#10) dabadab válasza FireFox1996 (#9) üzenetére


dabadab
titán

Hát, szerintem a zöld (lakossági) Bosch meg a Makita nem egy kategória azért.

DRM is theft

(#11) mephi666 válasza dabadab (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

bosch-ból kék is van már 20 körül... zöld cuccaim vannak barkácsra, de azok is szerintem bőven jobbak, mint a hunyadi :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) FireFox1996 válasza dabadab (#10) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha fontos a szín, átfestem a zöldet a kékre :D
Ház körüli munkákra, bőven elég a zöld. (Az, hogy ki fogtál 1 szar zöldet, és hamar tönkre megy, az is előfordulhat egy kék gépnél)
Itthon vannak 10 éves zöld gépeim, és mai napig még jól dolgoznak :D

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#13) zoli03


zoli03
őstag

Dekopír fűrésznél szerintem nem olyan fontos a vágáskép, tökéletes sosem lesz. Az mondjuk érdekesebb lett volna, hogy egy munkalap átvágásánál mekkora a különbség, melyik mennyire tudja megvezetni a lapot és ezáltal mennyire lesz függőleges a vágás.

(#14) KrAt válasza zoli03 (#13) üzenetére


KrAt
veterán

A konyhánál vágtam a Makitával munkalapot, és sajnos oda technikám valszeg még édeskevés, mert elkezdte tökéletesen egyenesen kb 30 centit, ott valszeg megfeszítettem / eltoltam oldalra / akármi, mert elmászott. Vagy rossz pengével próbáltam.

(#15) nemlehet válasza FireFox1996 (#12) üzenetére


nemlehet
őstag

Attól függ miket csinálsz. Ha tényleg csak hobbi barkácsolsz akkor szinte édes mindegy. Én lenyomtam 2 felújítást és hamar rájöttem hogyha számít az idő meg a pénz akkor be kell fektetni szerszámba, mert hosszú távon olcsóbb.
De nyilván nem mindenki ilyen, legtöbb ismerősöm kb soha sem újít fel, hanem csak szimplán költözik pár évente.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) nullpoint


nullpoint
senior tag

A dekorpírlapoknál nagyon fontos hogy minél vastagabb legyen, ez sajnos kevés lapnál van, és azonos cikkszámon belül is különböző gyártásból eltérő értékek lehetnek. A vékony lap egy csúcsgépben is ferde vágást fog eredményezni, vágás közben elhajlik, dacára a megfelelő lapvezetésnek.

Berner 002381 1.2mm, 002372 1mm(ez lefele vág), Hikoki jpw30 progressor 1.2mm, illetve a Bosch T234X szintén.

A cikkben levő pengék egyike sem ideális bútorlaphoz, ezt majd később megtapasztalod.

Próbáld ki a fentebb említetteket, mindegyik jó, az első kettő még egy picit finomabb képet is ad mint a progressorok, és árban vállalhatóak.

Következő szint a keményfémlapkás dekopírlap, ezek többszörösébe kerülnek a többinek, cserépe hátoldalon gyönyörű vágáskép, nagyon nagyon hosszú élettertam. Barkács felhasználás mellett nagyon hosszú időt kibírhat, persze csavarvágás nélkül.

Másik fontos, ugyanakkor költséges dolog a dekopírfűrészeknél, hogy a fém talp a fém hajtóműházhoz csatlakozzon, a profi gépek emiatt is tudnak szebben dolgozni. A képen látható dekopírokon a műanyag házhoz csatlakozik a talp, ez már eleve bizonytalanságot hordoz, a felhasznált műanyag minőségének függvényében.

Összehasonlítás:

Persze itt már van egy közel háromszoros ár, de a különbség óriási, még úgy is, hogy a makita a dekopírok között nem a dobogó legfelső fokán áll.

Összefoglalva a dekopírral a technológiához elvárható legszebb vágás követelményei:

-Megfelelő fűrész (fém talp fém hajtóműházhoz csatolva)

-A feladathoz megfelelő fogkialakítású penge

-Lehetőség szerint minél vastagabb anyagú penge

-Őszinte lelkesedés a feladat szépen való elvégzése iránt :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#17) FireFox1996 válasza nemlehet (#15) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Szerintem a 2 felújításod az már nem ház körüli munka, az már inkább ipari.
Fúrógép: pl. fúrok beton, tégla falakat, hogy a polcokat, tipliket beletegyem.
Láncfűrész: vágok kisebb fákat (max 15cm átmérőig), ágakat, amik idővel kilógnak a kertből, vagy a vezetékre lógnak stb.
Csiszoló gép: pl. fa/fém kerítés felújításnál lecsiszolom a festéket, rozsdát, és festem újra őket.
stb.
Tehát ilyen jelegű ház körüli munkákra gondoltam, vagyis mondhatjuk, hogy hobbi munkákra.

Ezekre a munkákra nyilván az Aldi/Lidl eszközöket is lehet használni, attól függően, hogy ki melyik eszközben bízik.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18) dabadab válasza FireFox1996 (#12) üzenetére


dabadab
titán

Rendes cucc meg házi játszóscucc között nem csak (sőt, elsősorban nem) az a különbség, hogy az egyik elromlik, a másik meg nem, hanem az, hogy mennyire jó velük dolgozni, emnnyi extra szívás van a szerszám miatt meg hogy milyen a végeredmény.

DRM is theft

(#19) FireFox1996 válasza dabadab (#18) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tisztában vagyok vele, nem most ismerkedem a házi barkácsolással.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#20) dabadab válasza FireFox1996 (#19) üzenetére


dabadab
titán

Csak mert nagyon az elromlásra volt kihegyezve az a hozzászólásod.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.