Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) mkRoland válasza gycs02 (#14992) üzenetére


mkRoland
senior tag

ALDI-ban most akciózták le a megmaradt készletet. MEDION töltőfej, elvileg 2A-t tud, 2500-ért, 3 év garanciával, USB-vel, kábelekkel, különféle készülékekhez. Háromféle kiszerelés van belőle:
1, 220V => USB (5,0V 2000mA) + iPhone/iPad kábel
2, 12V (szivargyújtó) => USB (5,0V 2000mA) + iPhone/iPad kábel
3, 220V => USB + 12V (szivargyújtó) => USB (tehát 2 töltőfej 1 csomagban, 1 áráért => ez nagyon megéri, én is ilyet vettem, de iPhone/iPad kábel nélkül)
Amikor az én töltőfejem elromlott, én is ilyet vettem, ezzel töltöttem, aztán elküldtem a szervízbe a gépet (sajnos nem lehet csak a töltőfejet), és így kaptam egy új eredeti Huawei töltőfejet.

[ Szerkesztve ]

(#15002) hetfield1


hetfield1
tag

ilyet használ valaki? tapasztalat ?

[link]

(#15003) StSanya válasza drmotto (#15000) üzenetére


StSanya
őstag

A Netmánia M maradt, csak a tabletet nem kaptam meg. Pont ezért fura, mert a csomagváltást azt ugye megcsinálták, de a hozzákapcsolódó előny már nem jár... Tehát nekem most újra van két év hűségem - 2013. augusztusa helyett 2014. decemberig - de második tablet csak augusztusban jár...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15004) drmotto válasza StSanya (#15003) üzenetére


drmotto
őstag

Amíg tart a kedvezményed az adott eszközre, addig logikus, hogy nem kapsz még egyet. Csináltasd vissza a csomagot az eredetire, hivatkozva erre az egészre. És amikor megint jogosult leszel, akkor válts és rendelj.

(#15005) StSanya válasza drmotto (#15004) üzenetére


StSanya
őstag

Köszi, hagyom a francba, picivel gyorsabb így a netem, s 300 Ft/hó-val olcsóbb, igaz, ezért két év iga, de mivel más értelmes net szolgáltató nincs közel, s távol, net meg kell, így nincs miről beszélni.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15006) dionaea válasza hetfield1 (#15002) üzenetére


dionaea
őstag

sztem nokia 3310 hez jó lehet máshoz nem hiszem a tabunk nem könnyű kizárt hogy megtartaná a befúvókába csatlakoztatot tartó szvsz tönkreteszi magát a befúvó lamellát. no meg fűteni a készüléket felesleges. mondjuk nyáron hűteni lehet egy 8 órás navigálás közben ráfér.

(#15007) gycs02


gycs02
tag

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a segítséget!!!!! Ezt az ALDI-s cuccot megnézem, remélem nem kapkodják el. Ekörül van e-b...-n is, s várjál 3-4 hetet.
Off:
Én is próbáltam rendelni másik tabot (13.08 hó-ig hűség), de engem is elhajtottak, hiába a váltás (családi>netmánia M)

(#15008) molnartom


molnartom
aktív tag

Na én meg azt hittem, hogy csak én jártam így. Rendeltem én is másik tabot - gondoltam a gyerekeknek jó lesz. Először a csaj azt mondta, hogy semmi akadálya kapos másikat, ha meghosszabbítom az előfizetést. Mondom OK. Aztán hívtak, hogy mégse kapom meg. Mondtam OK, de a hűségidőt is állítsák vissza, mert nem lettem kellőképpen tájékoztatva. Most 30 napjuk van, hogy kivizsgálják a panaszomat. Én nem haogyom annyiba a hőségidőt, így augusztusban már nem lehet kifogások az újabb tab beszerzéséért.

(#15009) StSanya válasza gycs02 (#15007) üzenetére


StSanya
őstag

A szombathelyi Aldi-ban az előbb tudtam venni töltőt, annyi az eltérés, hogy ez TEVION gyártmányú. Valóban 3 féle doboz van, én az iPhone/iPad-os kábel nélküli, de 230V-ost és szivargyújtóst is tartalmazót vettem meg, 2500 Ft volt. Egy elég rövid, spirális kábel jár hozzá, egyik végén ugye USB-s, ami megy vagy a 230V vagy a szivargyújtós töltőbe, a másik végére pedig 9 féle dugasz tehető, p. microUSB, miniUSB, Sony-Ericson, két féle Nokia, stb.

Mindkét töltő 2100 mA-es, három év gari van rá. Ennyi pénzért ajándék, nagyon köszi mkRoland! :R

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15010) StSanya válasza molnartom (#15008) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, igazad van, én is ezt érzem. Ha nekem azt mondják már először, hogy két évnek meg kell lennie a tablet-ek között, akkor lehet én sem váltok Netmánia M-re...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15011) molnartom válasza StSanya (#15010) üzenetére


molnartom
aktív tag

Nekem sem mondták, hogy el kelett volna telnie 2 évnek. Rögtön azt mondta a csaj, hogy semmi akadálya, a napokban reklomáltam azt mondták 30 nap és kivizsgálják az ügyemet. Mondtam OK. Ha nincs új gép állítsák vissza a 2013. augusztus hűségidőmet.

(#15012) mkRoland válasza StSanya (#15009) üzenetére


mkRoland
senior tag

Medion rémlett, de akkor Tevion lesz az.
Szívesen segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#15013) StSanya


StSanya
őstag

Ezt nem hiszem el, most meg úgy néz ki, bedöglött a Slimem... :O

Lányom játszott vele, befagyott, nem csinált semmit. Mondom hard reset, megcsinálja szépen, bekapcs, s nem reagál gesztusokra, gombokra semmi, néha megjelenik az az áthelyezős keret, amikor ikont lehet pakolni, törölni. Meg az előbb azt írta ki, hogy: "process android.process.acore is not responding"...

Kétszer hard reseteltem, semmi, most töltöm le a firmet, érdemes azt ráfrissíteni? Ötlet?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15014) pawky válasza StSanya (#15013) üzenetére


pawky
csendes tag

Szerintem csinálj egy gyári firmware frissítést.

(#15015) bakter24 válasza StSanya (#15013) üzenetére


bakter24
őstag

FW frissítés, és utána első indítás után 5-10 percig ne piszkáld. Volt nekem is ilyen, úgy tünt, nem reagál, pedig csak elfoglalt volt szegény az elején :D Komolyan mondom, nem poénból. FW fel, első bekapcs, zöld feliratok, utolsó felirat, ami nem tünik el -> vársz 5 percet, újraindítod, elindul rendesen, megint vársz 5 percet, és minden újra a régi.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#15016) gabe96 válasza bakter24 (#15015) üzenetére


gabe96
aktív tag

Èn mèg azt is mondanám, hogy a töltőt is dugja rà, mert nekem volt amin anèlkül nem ment tovább.

(#15017) mkRoland válasza gabe96 (#15016) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nekem ilyenem még nem volt. Amikor azt írja: "akkumulátor-érzékelő folyamatban.... lemerítés.... csatlakoztassa a töltőt...." azt csak azért írja ki, mert éppen kalibrálja az akksit. Ha nem csatlakoztatod, akkor sem merül le azalatt a pár perc alatt, ha feltöltve álltál neki frissíteni firmware-t (és nem pár perces az akksid).

[ Szerkesztve ]

(#15018) StSanya


StSanya
őstag

Kösz mindenkinek, este már nem frissítettem meg, most az előbb igen, maradt az, hogy csak a főkapcsolóra és a hangerőszabályzóra reagál, képernyő érintésre nem.

A frissítés után így nézett ki, egy újraindulás után: YouTube

Most ment fel másodszor a firm, hátha...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15019) bakter24 válasza StSanya (#15018) üzenetére


bakter24
őstag

Ez viszont érintőképernyő-hiba. Mintha valami "beakadt" volna. Lehet csak kontakthiba, az első amit tennék (ha már nem garanciás) hogy szétszedném-összeraknám csak simán a kijelző környékét (szalagkábelek, csatlakozók).

Ha meg garanciás, akkor irány a szervíz.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#15020) StSanya válasza bakter24 (#15019) üzenetére


StSanya
őstag

Meg kéne keresnem a papírjait, nem emlékeztek, a T-Home egy vagy két év garival adta ezeket? Arra emlékszem, hogy a vele adott d-link routerre két év van, de ott a másodikat a gyártó adja... :F

Amúgy a második firmware feltolása után a "Sorry! Activity Home (in process android.process.acore) is not responding." felirat látható csak, a Force close vagy Wait -ra meg hiába kattintok...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15021) drmotto válasza StSanya (#15020) üzenetére


drmotto
őstag

Azt hiszem erre csak egy év volt a gari, de hívd fel a 1412-t, megmondják.

(#15022) Bálint OS válasza bakter24 (#15019) üzenetére


Bálint OS
tag

olyan nem okozhatja a problémát hogy valami teleszemetelte a gépet és az bekavar?Nekem anno volt olyan hogy szintén ezt a android.home process leállt és akárhányszor visszaraktam a gyárit mindig ezt csinálta.Aztán felraktam egy recovery és mindent még a belsõ SDt is formáztam és láss csodát :))

(#15023) StSanya válasza Bálint OS (#15022) üzenetére


StSanya
őstag

Erről a recovery menetéről van valami leírás? Mert vesztenivalóm nem sok van... :DDD

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15024) Bálint OS válasza StSanya (#15023) üzenetére


Bálint OS
tag

Hát 1HSz ben kell lennie.

(#15025) napocska2 válasza StSanya (#15020) üzenetére


napocska2
senior tag

A T-Home 2 év garival adta ezt a készüléket. A szervizes erősített meg ebben, amikor az első év lejárta előtt beadtam a Slimet. :K

(#15026) asdf_ válasza StSanya (#15020) üzenetére


asdf_
veterán

Az adasveteli szerzodesen nekem 2 ev volt, a jotallasi jegyet csak egyre toltottek. Ugy gondoltam, hogy majd csak akkor foglalkozok vele es verem az asztalt, ha szukseg lesz ra.

(#15027) pawky


pawky
csendes tag

Amúgy nem tudtok valami olyat belefőzni a ROM-ba, hogy ha hosszan nyomod a kikapcs gombot, akkor kikapcsolja a gépet? Mármint azért, hogyha esetleg lefagy teljesen, akkor ne kelljen az akksit kiszedni. Vagy létezik valami egyéb "forced turn off" gombkombináció?

(#15028) StSanya válasza Bálint OS (#15024) üzenetére


StSanya
őstag

Már a root se megy, talán azért, mert ezt nem tudom megcsinálni:

"1. A táblagépen kapcsold be: Beállítások > Alkalmazások > Fejlesztés > USB-hibakeresés"

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15029) StSanya válasza Bálint OS (#15022) üzenetére


StSanya
őstag

A recovery ráment ugyan, de elindítani nem tudom.

"5. A Recovery most a készülékre van másolva, a következő módszerek valamelyikével tudod elérni (mindhez bekapcsolt készülék szükséges!):
- PC-ről, a recovery mappájából a "adb reboot recovery" paranccsal jutsz a recovery menübe"

Ezzel van gondom.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15030) bakter24 válasza StSanya (#15029) üzenetére


bakter24
őstag

Ha össze van kötve kábellel a PC és a Slim, és a PC-n fel vannak telepítve a Slim driverei, és fut a rendszer a slimen (be van kapcsolva), akkor a PC-n parancssorból (CMD) megkeresed azt a mappát, ahova előzőleg a recovery tartalmát kitömörítetted (ahol is van egy adb.exe), és kiadod a fenti parancsot.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#15031) StSanya válasza bakter24 (#15030) üzenetére


StSanya
őstag

Köszi, de "error: device not found"-al nem megy... Driverek fenn vannak, USB connected (az USB storage bekapcsolós képernyőn van a tab), gondolom a root hiánya... :W

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15032) bakter24 válasza StSanya (#15031) üzenetére


bakter24
őstag

Hát sajnos az lehet. Van másik, online root módszer is, Lawrence74 blogján van a cím, de ahhoz is kell a hibakeresés, meg az ismeretlen források bekapcsolása. :(

Egy ötletem van: Ha van vagy tudsz szerezni OTG kábelt, akkor egeret kötve a Slimre, ugyan kurzor nem lesz, de mozgatva lehet navigálni a menüpontok, stb között, ha szerencséd van, valami béna módon tudnál navigálni. Mindjárt ki is próbálom ezt, nekem van OTG kábelem.

Szerk: Igen, működik. Ha az oldalsó menügomb működik, akkor bejutsz a menübe, és az egér mozgatásával tudsz navigálni, kattintásra belépni a menüpontba.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#15033) mkRoland válasza bakter24 (#15032) üzenetére


mkRoland
senior tag

Gyári rendszer esetében sem kell, hogy működjenek az oldalsó menü gombok. Van "Alkalmazástár" gomb a gyári launcher legalsó sorában jobbra. Ott pedig "Beállítások"-ra kell kattintani. Persze ha a gyári launcher is leáll állandóan, akkor nem egyszerű a történet...

[ Szerkesztve ]

(#15034) bakter24 válasza mkRoland (#15033) üzenetére


bakter24
őstag

Öööö... Nincs neki kijelző érzékelés... :N

Szerk.: Már értem, hogy mondod. :R Kicsit le vagyok lassulva. :D

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#15035) StSanya


StSanya
őstag

Nah, megpróbálom gariztatni. Köszi mindenkinek a segítséget. Sajna, anélkül, hogy az USB debugging be lenne kapcsolva, szinte semmit nem tudok csinálni, se root, se semmi... Azt meg nem tudom elérni, ha a képernyőtapi nem megy (OTG-m sincs, hogy egerésszek). De lehet, hogy komolyabb a gond, ha nem reagál a képernyőre és a három vezérlőre, csak a főkapcsra és a hangerőre...

Még ez is ezt írja :D

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15036) asdf_ válasza StSanya (#15035) üzenetére


asdf_
veterán

Google accountod van meg rajta, vagy az mar elveszett?

(#15037) StSanya válasza asdf_ (#15036) üzenetére


StSanya
őstag

Gondolom nincs meg rajta, mivel párszor hard reseteltem, illetve firmet telepítettem rá. De tudom a nevet+jelszót, ha lesz új tablet, vagy így vagy úgy... :D Miért?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#15038) asdf_ válasza StSanya (#15037) üzenetére


asdf_
veterán

Arra gondoltam, hogy egy airdroitdot ra lehetne telepiteni bongeszorol, de kozben rajottem, hogy a megnyit gomb megnyomasa nelkul nem fog elindulni, szoval halottnak a csok.

(#15039) pch


pch
aktív tag

Üdv!

Ehhez: http://goo.im/devs/asturel/linaro/cm-10-20121203-EXPERIMENTAL-s7-asturel.zip
hol találok gapps-ot?

pch

Kis leírás, ha valaki találkozik ezzel a hibával:
assert failed : getprop ("ro.product.device" )=="S7" getprop("ro.build.pr oduct") == "s7"
E: error in /sdcard/room/cm-9-...........
(Status7)
installation aborted

Hiba megoldása:
Kicsomagolás nélkül!!
Bemész a zip-be ide:
META-INF/com/google/android
Ezt módosítod:
updater-script
Első sorába van a getprop. Ezt a sort töldöl, madj ment.
Ezután felrakható a zip.

Csak saját felelősségre!!

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#15040) zozimoto


zozimoto
aktív tag

Csaó. Van esetleg újabb gapps. cm10-hez a 20120815-nél?

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#15041) dlor


dlor
tag

Lehet hülye kérdés de azért felteszem:-)
Van arra valami okosság, hogy egy fajta app ból egyszerre két különböző verziószámú változatot feltelepítsünk?

(#15042) dlor válasza StSanya (#15035) üzenetére


dlor
tag

Na ilyenem volt huawei telóval ...főmodulcsere, garival 1,5 év után

(#15043) Vikt0r válasza dlor (#15041) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

Nincs.

(#15045) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Hogy tudom kikapcsolni a billenytűzet rezgését? Nagyon idegesít, és nem találom!
:R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#15046) bakter24 válasza toth_janika (#15045) üzenetére


bakter24
őstag

Asszem a hangok beállításánál van ilyen, hogy "rezgő visszajelzés", de most nincs nálam a tab, pontosabban nem tudom.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#15047) toth_janika válasza bakter24 (#15046) üzenetére


toth_janika
őstag

Ott már mindent kikapcsoltam, a "Rezgő visszajelzést" is, de ettől függetlenül még mindig rezeg a gombnyomásra... :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#15048) bakter24 válasza toth_janika (#15047) üzenetére


bakter24
őstag

Akkor nem tudom, esetleg a használt billentyűzet-appod beállításaiban nézz szét, ha van neki ilyen.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#15049) toth_janika válasza bakter24 (#15048) üzenetére


toth_janika
őstag

Alap andorid billentyűzet... pont ezért nem értem.... :W

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#15050) bakter24 válasza toth_janika (#15049) üzenetére


bakter24
őstag

Akkor passz. Most nincs nálam a cucc, de holnap meg tudom nézni, nálam mi a helyzet. És másik bill. appal is ez a helyzet?

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.