Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Huhú, ez már a második blogbejegyzés a HMS-ről. Ennek nagyon örülök. Szerintem fontos, hogy bemutassátok ezt a rendszert. Ráadásul valaki kérte is a phone clone-t.
Szóval respect! :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én megnézegettem a múltkori cikk alapján, nem rossz de messze van még a használhatótól szerintem.
Sajnos nagyon rászoktunk a guglira..... :U

B.Cs.

(#3) Giovan! válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


Giovan!
addikt

Sajnos nagyon rászoktunk a guglira

Na ezt a hozzáállást nem tudom megérteni. Szabad a verseny, hozzon jobb alternatívát a Huawei (vagy bárki más, ha már itt tartunk), és örömest átszoknak arra a népek.
Amíg viszont a GMS a legjobb a kategóriájában, addig nem várhatja el senki a felhasználóktól, hogy pusztán azért döntsenek az alternatíva mellett, mert az Huawei.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#4) WhiteWalker válasza Giovan! (#3) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"a GMS a legjobb a kategóriájában"

Szerinted! Szerintem meg egy erőszakos lepra appok inkább :U Van náluk jobb alternativa , csak mivel sokan ehhez szoktak hozzá , nehezen tudják elképzelni , hogy van ezeknél jobb alternativa.

(#5) Giovan! válasza WhiteWalker (#4) üzenetére


Giovan!
addikt

Légyszives hozz már nekem példát akkor jobb mobilos szoftveres ökoszisztémára, tényleg érdekelne, melyik veri a Google-ét szerinted.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hongfoglaló :D ez jó...

Én őszintén anno sokkal jobban szerettem azokat a telefonokat, amelyek nem erőltették rá az emberre a nagytestvér dolgait, és szabadon tudtam telepíteni.

Így pl nem kellett a Playservices folyamatos fogyasztási gondjaitól szenvednem...

Mert volt ilyen is sajnos.

Reméljük a gyártók is feleszmélnek. Mert nem csak nagyon rászoktunk a Google-ra, hanem konkrétan csomó telefonon letörölhetetlenül ott van minden, ami Google.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) #88470784 válasza Graphics (#6) üzenetére


#88470784
törölt tag

Hát valami elindult ezzel az tény és lehet jól fog elsülni, mégha az elsőre nem is teljesértékű kínálata az Appgallerynek.

Tényleg jó hogy lesz alternatíva a nagytestvér mindent látni akaró szeme mellett én kifejezetten örülök annak, hogy végre konkurenciát kap a google.

Kis megjegyzés de a BKK futár helyett sokkal jobb a Budapestmenetrend ami valós idejű aktuális menetrenddel szolgál szintén és rengeteg extra funkciója van.
Az AppGalleryből szintén letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#8) WhiteWalker válasza Giovan! (#5) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Még egy nyamvadt full backupot is képtelenek megoldani évek óta ;]
Addig milyen legjobbról beszélsz? :U

Hajrá HMS , fel kell a piacot rázni!

[ Szerkesztve ]

(#9) Giovan! válasza WhiteWalker (#8) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem arra kértelek, hogy nevezd meg a hiányosságait, hanem arra, hogy nevezd meg azt a riválisát, amelyik szerinted jobb nála.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#10) Graphics válasza Giovan! (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te mondtad, hogy a legjobb a kategóriájában. Nem feltétlen igaz. Lehetne jobb is.

Talán majd most egy kicsit a Google is összekapja magát, és kikalapálja a hiányosságokat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Giovan! válasza Graphics (#10) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem azt írtam hogy tökéletes, hanem azt, hogy a legjobb a kategóriájában.
Lehetne persze jobb is, ahogy a riválisai is, de nem azok :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#12) janeszgol válasza Giovan! (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Microsoft.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Giovan! válasza janeszgol (#12) üzenetére


Giovan!
addikt

Pontosan mely területeken előzi szerinted a Microsoft mobilos ökoszisztémája a Google-ét?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#14) WhiteWalker válasza Giovan! (#9) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem kell megnevezni , mivel aki szerinted a legjobb , annak alap dolognak kellene lennie a full backup.
Innentől egyértelmű , hogy dől az állításod.

(#15) Giovan! válasza WhiteWalker (#14) üzenetére


Giovan!
addikt

Próbáld meg értelmezni amit írok. Nem azt írtam, hogy tökéletes, azt írtam, a legjobb. Szerinted nem a legjobb, ebből következik, hogy kell lennie jobbnak nála, nem? Melyik lenne hát az?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#16) altecsóka válasza Giovan! (#11) üzenetére


altecsóka
tag

Egy olyan komplex,100milliok által használt rendszer mint a kuglié már a felhasználók száma miatt sem lehet mindenkinek OK.
A Huawei-é sem lesz az.
De legalább tanulhatnak a korábban kezdőktől.(vagy nem - ez a valószínűbb) :)

DIN 14 040

(#17) Schuler888 válasza WhiteWalker (#14) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ez mondjuk jo nagy marhasag logikailag.. :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#18) #88470784


#88470784
törölt tag

Nem lehetne inkább arról beszélgetni, amiről a bloggbejegyzés is szól?

Na mondd meg meg miben jobb, nah mondd már, he...semmiben nem kapcsolódik az Appgalleryhez.

Engebb jobban érdekelne inkább, mely alkalmazások futnak pl a phoneclone segitségével, vagy milyen és hogy működik az android stúdiónak megfelelő huawei változata.

(#19) janeszgol válasza #88470784 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Igazad van, térjünk vissza az eredeti feltevéshez. Hol jobb élni? Válassz! ;]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) #88470784 válasza janeszgol (#19) üzenetére


#88470784
törölt tag

Engem nagyon zavarnak ezek a szakmainak álcázott hangulatkeltő kérdések, jo lenne ez a huawei telefone, de (kommunista kína, vissza kell verni a kíaiakat, amerikában jobb élni stb) amelyeknek az égvilágon semmi közük a bejegyzéshez és úgy általában a mobilokhoz.

Pl valaki ismeri az alábbi oldalt?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21) Sgr_A válasza Giovan! (#11) üzenetére


Sgr_A
addikt

ios
fél éve váltottam pont a google szarjai miatt valami mindig beakadt
legelső dolgom volt mindig a legtöbb google szarságot törölni

(#22) prolad


prolad
őstag

Vettem nemrég egy Huawei Watch GT-t, a Health app mellé kérte a HMS telepítését (miért?) persze a Play Storeban lévő verzió bugos volt, maradt az App Galleryből a telepítés... Ekkora szemetet már nagyon régen láttam, sokkal többet vártam a Huaweitől. Az egy dolog, hogy nevetséges engedélyeket kér nevetséges indokokkal (pl. nyereményjátékokra hivatkozva?!), email megerősítést, ami vagy megjön vagy nem, de még a sötét témával se tud mit kezdeni a telefonon, átnyomja a szöveget inverzebe, de a fehér hátteret meghagyja, azt se látod mit és hova kell beírni.

Szerencsére miután felment a szükséges app, az App Galleryt könnyű törölni és nem sír miatta, de erősen elgondolkodtam, hogy hagyom az egészet és megy vissza az óra. Ha csak ezt tudja a Huawei, akkor inkább szervezzék ki, vagy tegyenek fel pl. Amazon Appstore-t (már ha azt lehet nekik), mert ez így botrány.

(#23) 7Heads Drago válasza Giovan! (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azzal hogy valaki a boltban a Huawei mellett dönt, máris eldőlt a kérdés. Persze lehet hogy ennek a hátrányaira később jön rá, de sztem így is lesznek ilyen emberek. Azért az elmúlt években szépen felnőtt a Huawei a többiekhez. És maga név sokakat befog húzni. A Xiaomit viszont én személy szerint kevésnek érzem ehhez. De persze a piac majd megmondja ezt is.
Viszont az árakból ha nem vesznek vissza, akkor lesznek gondok.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) lolal válasza Giovan! (#5) üzenetére


lolal
senior tag

Apple tessék. De ahogy észrevettem te minden cikk alatt habzó szájjal jössz isteníteni a google dolgait. Fizetnek neked ezért ? :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#25) Giovan! válasza lolal (#24) üzenetére


Giovan!
addikt

Én is használom az Apple ökoszisztémáját (music, icloud, tv+ előfizetésem is van, bár utóbbit ingyen kaptam az iPhone vásárlás mellé), de emellett a Google-ét is (gmail, gmaps, gdrive, youtube), és bár eléggé masszívan össze van rakva az Apple-é, a Google-é nélkül nem (vagy csak nagyon nehezen) tudnám elképzelni a mindennapjaimat.

Persze ez egyéni preferencia kérdése is, ezt elismerem, viszont az már nem az, hogy a Google szolgáltatásai minden platformon elérhetőek, míg az Apple szolgáltatásairól ez nem mondható el. Szóval szerintem továbbra is a Google ökoszisztémája a legkényelmesebb.

Amúgy nem fizetnek, ezért nem is istenítem a dolgaikat, csak leírom a véleményemet, ahogyan azt te is teszed :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#26) h4h01


h4h01
senior tag

Alakul a dolog! Úgy érzem a hms-en innentől kezdve már nem lesz fék..Akár visszarakhatja a gms-t a huawei, akár nem..

(#27) WhiteWalker válasza Schuler888 (#17) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az lehet , de benne van az igazság :D

(#28) joey04 válasza janeszgol (#1) üzenetére


joey04
titán

Blog, tehát a huawei is erősen beleszól a tartalomba.

--------

ma próbáltam mate 30 prot. van itt egy nagy fan fórumozó, aki minden nap bedobja mikor milyen új alkalmazás lett elérhető, ezért 3 olyan appra kerestem rá, amiről nem tudtam, hogy fent van-e, mert a fórumozó nem jelezte még. 3 random app, amit napi szinten használok. 0 találat. újabb 2 próba, újra 0. Hát ez így használhatatlan jelenleg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) *Mukeey* válasza Giovan! (#25) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez sajnos így van. Google nêlkül nehéz lesz bárkinel oprendszert kiadnia. Márcsak egy yt app hiánya miatt rengetegen nem vennének.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#30) joey04 válasza lolal (#24) üzenetére


joey04
titán

Valóban vannak előnyei, nem véletlen használok iPhone-t, de google szolgáltatások nélkül nekem az iPhone is kuka lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) aprokaroka87 válasza Giovan! (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha esetleg tudod hogy mi az az FRP droidon, akkor végülis vedd úgy hogy a Google arra " kényszerít " hogy az ő szolgáltatását használd :D

Nyilván ki lehet kerülni, de a kérdés hogy egy végső soron lopás elleni védelem miért kötödik csak a Google-hoz ilyen esetben?

(#32) altecsóka


altecsóka
tag

Kinával az a egyik legnagyobb probléma,(többek között :) ) hogy a nemzetközi jogot
képtelenség érvényre juttatni.
Nekem nem kifejezetten a kedvencem tromph,de egyszerűen nincs más eszköz a kezében
Kína ellen mint a kereskedelmi embargó.
Kína ugyanazt csinálja mint a ruszkik anno és most csak magasabb színvonalon:
megvesz,másol,lop.
Ezzel nem azt mondom hogy pl.az USA szent,mert távolról sem az de van egy jogi
környezet amiben működik.
Kínában nem a jognak kell megfelelni,hanem a kínai komenista pártnak.
Aki egy 5g hálózat kapcsán bizonyítékokat vár a spionkodásró azoknak tessék:
maga a rendszer,ilyen egyszerű :)

DIN 14 040

(#33) #88470784


#88470784
törölt tag

Kezdődik....már megint kommunista kína kommentek aminek semmi köze az appgalleryhez és a bejegyzéshez.

Ami viszont ide tartozik, pl az árukereső megjelent az appgalleryben, tehát mást is szeretnék buzdítani arra használja a kívánságlista menűpontot.
Küldjétek be ti is azokat az appokat amik hiányoznak és használtok. Én is küldtem be jónéhányat és amit tudnak feltöltenek.

Minnél több app kerül fel az AppGallerybe annál több cég, fejlesztő fog magától is feltölteni a sajátját is.

A kodit nem tudom ki küldte be de köszönet érte. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) spect80 válasza #88470784 (#20) üzenetére


spect80
senior tag

Érthető az elkeseredésed, mivel neked mindig érzelmektől mentes, racionális, témához kapcsólódó hozzászólásaid vannak.
https://mobilarena.hu/tema/re_google_nelkul_lep_piacra_itthon_is_a_p40_lite/hsz_236-236.html

De hogy konstruktív is legyek:
Sajnos olyan Huawei-en, amin van GMS (P30 Pro) nem lehet kívánságlistára felvenni az Appgallery-ben nem található, de a Play store-ból telepített alkalmazást, mert a kívánságlista kiírja, hogy ez az app már telepítve van. Emiatt leszedni nem fogom. Most próbaképpen felvettem a steam-et úgy, hogy staem.
Az adios-ok és neki-k világában biztos érteni fogják :)

(#35) altecsóka


altecsóka
tag

Érdekes.....
Beszól,de cáfolni képtelen :)
Pont Kína komenista mivolta miatt kénytelen saját megoldást barkácsolni.
Tehát a témába vág a megjegyzésem.
Nekem is van Huawei termékem (Honor 8a),és még vagyok elégedve vele,de eszem ágában
sincs regisztrálni a boltjukra mert kis túlzással még arra is kivàncsi mekkora lábam van...:)

DIN 14 040

(#36) janeszgol válasza altecsóka (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerencsére a GMS a lábadra nem, csak a p*csöd méretére kíváncsi...

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) aprokaroka87 válasza altecsóka (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az ilyet szerintem már rég tudja akár a kinai állam ha akarja:D

Nem kell ahhoz HMS, meg ilyenek

(#38) altecsóka válasza aprokaroka87 (#37) üzenetére


altecsóka
tag

Ha egy spion vagy a "szervezete" az én adataimra gyúr :
aggya' vissza a mandátomát, de rögtön! :)

DIN 14 040

(#39) Somatom


Somatom
veterán

Nekem nem egyértelmű, hogy ez a Phone Clone az alkalmazások adatait is átviszi?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) #88470784 válasza spect80 (#34) üzenetére


#88470784
törölt tag

Örülök hogy telepítetted a telefonodra az AppGallery-t ezzel is csak növekszik a telepítések száma.
Már megérte belinkelni az appgallery telepítési linkjét.
:C

[ Szerkesztve ]

(#41) spect80 válasza #88470784 (#40) üzenetére


spect80
senior tag

Gyárilag rajta volt :)
arra van javaslatod, hogy hogyan lehet felvenni valós névvel appokat?

(#42) dutrás válasza altecsóka (#35) üzenetére


dutrás
őstag

Nem nem ide tartozik. Topikokon keresztül másról se volt szó csak az általad említett dolgokról. Fejezzük már ezt itt be. Itt kizárólag a HMS és az Appgallery fejlődéséről használhatóságáról van szó. Értelmezd a blogbejegyzést.

P50 pro/P40 Lite

(#43) Piszmaty76 válasza Giovan! (#9) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nem gondolod, hogy semmilyen jogalapod nincs arra, hogy kritizáld ill. kérdőre vond azokat, akiket tényleg érdekel a guglimentes verzió? Ez a topic nem a guglihasználattól elvonatkoztatni nem tudó huhogóknak van, hanem a tényleges érdeklődőknek. Sokkolni foglak, vagyunk egy páran, akiknek már heveny hányingerünk a guglis cuccoktól, mi nem véletlenül követjük figyelemmel a fejlődését. És ahelyett hogy ezt tiszteletben tartanád, kioktatod a fórumtársaidat, "dehátezsz@rnemérted?" alapon. Neked biztos, de akkor nem sok keresnivalód van itt. Így amit itt művelsz, az eléggé kimeríti a trollkodás fogalmát, akármilyen művelten is próbálod eladni itt magad. Ismét.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#44) Giovan! válasza Piszmaty76 (#43) üzenetére


Giovan!
addikt

Kit oktattam ki? Kíváncsi voltam neki melyik az a mobilos ökoszisztéma, amit a Google értelmes alternatívájának tart. Választ nem kaptam, csak annyit, hogy a Google-én nem lehet a legjobb, mert nem tökéletes. Logikus érvelés, ugyanmár :U

Vagy te döntöd el ki szólhat hozzá a topikhoz és ki nem?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#45) Samott válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Samott
addikt

Nem a vasarlaskor dol el, hanem ha nem viszi vissza par napon belul. Es ha hajlando egyuttelni a hianyossagokkal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46) #88470784 válasza spect80 (#41) üzenetére


#88470784
törölt tag

Hát sajna ami rajta van a telefonodon azt felismeri az esetek nagy többségében ha ugyanaz a neve.

(#47) Somatom válasza Giovan! (#44) üzenetére


Somatom
veterán

Erre hogy lehetne objektíven válaszolni? Akinek a felhasználói szokásaihoz szükséges appok megtalálhatóak a HMS ökoszisztémában, miért ne lehetne értelmes alternatíva?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48) dutrás válasza Giovan! (#44) üzenetére


dutrás
őstag

Ne haragudj de nálad minden HMS vagy Huawei cikknél az előítélet és a Huawei elleneséged érződik. Az nemigen fordul meg a fejedben hogy esetleg valós ternatívaként jelenhet meg a piacon ami erősíti a versenyt. Vannak olyan felhasználók akik azért fognak ilyen HMS-el érkező telefont venni mert Huawei.
És most tedd a szivedre a kezed és arra mit mondanál ha a Samsung csinálna hasonlót hogyan reagálnál.

P50 pro/P40 Lite

(#49) Ricardo válasza altecsóka (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

De legalább te adod meg, és tudod hogy megadtad. Sokkal nagyobb probléma, amikor a tudtod (és negedélyed), nélkül értékesítik az adataidat (sokkal érzékenyebbeket, mint a lábméret). Legyen az maga Google, vagy a szolgáltatód ;)

Kíváncsi vagyok hosszabb távon mennyire lesz versenyképes. jelenleg jól halad. nekünk felhsználóknak csak jó, ha verseny van.

(#50) Piszmaty76 válasza Somatom (#47) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Ne zavard össze, mivel ilyen eshetőség nem is létezhet, mert csak. :D

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.